گلکسی واچ 5 شاید باتری بزرگ‌تری داشته باشد

طبق آخرین اخبار مربوط به نسل بعدی ساعت هوشمند سامسونگ، به نظر می رسد این شرکت کره ای یک گلکسی واچ 5 با باتری بزرگتر از نسل فعلی، ساعت 4، عرضه خواهد کرد.

سامسونگ در بازار ساعت های هوشمند نسبت به قبل رشد چشمگیری داشته است. اگرچه اپل همچنان از نظر اقتدار و فاصله از این شرکت بسیار جلوتر است، اما این شرکت کره ای با درک جایگاه گجت های پوشیدنی در زندگی مردم، تلاش زیادی برای تولید و عرضه محصولاتی برای رقابت با اپل داشته است. این شرکت کره ای حتی با گوگل همکاری کرده است تا موقعیت خود را برای استفاده از سیستم عامل WearOS خود و بسیار قدرتمند در ساعت های جدید خود بهبود بخشد. بدین ترتیب طی یک سال تمامی حقوق و حقوق مربوط به این سیستم عامل در انحصار سامسونگ قرار گرفت و این بدان معناست که در این مدت هیچ شرکت دیگری نمی تواند از آن استفاده کند.

سری گلکسی واچ 4 نسبت به قبل با این سیستم عامل بسیار محبوب و پرکاربرد شده است، چرا که سامسونگ راه را برای افزودن قابلیت های نرم افزاری بسیار بیشتری به این ساعت ها هموار کرد تا دیگر تایزن با محدودیت های فراوانش وجود نداشته باشد. همانطور که انتظار می رفت، سری گلکسی واچ 5 باید از همان سیستم عامل WearOS به عنوان سیستم عامل اصلی استفاده کند، اما در حال حاضر از جزئیات دقیق آن اطلاعی نداریم.

آنچه در مورد گلکسی واچ 5 می دانیم افزایش ظرفیت باتری آن نسبت به نسل قبلی است که به کاربر اجازه می دهد مدت زمان بیشتری با گجت خود کار کند. این دقیقا همان چیزی است که کاربران ساعت های هوشمند می خواهند بشنوند، زیرا یکی از بزرگترین معایب اپل واچ عمر باتری نسبتا کم آن است که اگر اپل راهی برای بهبود آن بیابد عالی خواهد بود. اما ظاهرا سامسونگ پیش قدم شده و می خواهد محصولی با عمر باتری بیشتر را زودتر از رقیب دیرینه خود عرضه کند.

اگرچه این ساعت هوشمند باید در تابستان معرفی شود، بنابراین صحبت در مورد مشخصات آن کمی زود است، اما شنیدن این خبر چند ماه مانده به عرضه رسمی محصول این روزها چندان تعجب آور نیست. از آنجایی که گلکسی واچ 5 اخیراً در یک وب سایت گواهی مشاهده شد، می توانیم تا حدودی مطمئن باشیم که باتری بزرگ تری نسبت به ساعت 4 40 میلی متری خواهد داشت.

این باتری در SM-R900 Galaxy Watch 5 استفاده خواهد شد که بدیهی است که باید جایگزین Galaxy Watch 4 40 میلی متری شود. شماره مدل خود باتری EB-BR900ABY است. بر اساس اطلاعات منتشر شده ظرفیت این باتری 276 میلی آمپر ساعت خواهد بود که کمی بیشتر از مدل با 247 میلی آمپر ساعت استفاده شده در گلکسی واچ 4 است.نکته این است که اگر سامسونگ ظرفیت باتری را به 40 میلی متر مل یا در واقع افزایش دهد. در میان مدل های ساعت 5 کوچکتر، ظرفیت باتری مدل های بزرگتر نیز افزایش می یابد؟ ما در مورد آن مطمئن نیستیم، اما امیدواریم این اتفاق بیفتد.

طبق گزارش های قبلی گلکسی واچ 5 و تمامی مدل های مختلف آن که قرار است امسال رونمایی شوند، در سه ماهه سوم سال جاری یعنی تابستان امسال به تولید انبوه می رسند. به همین دلیل است که باید شاهد ارائه و راه اندازی آنها در حوالی آگوست یا نهایتاً سپتامبر باشیم. البته این تمام ماجرا نیست. به نظر می رسد سامسونگ می خواهد گلکسی واچ 5 را با گزینه های سلامتی و تناسب اندام بیشتری نسبت به نسل قبلی عرضه کند. اخیراً گزارشی منتشر شد مبنی بر اینکه ساعت هوشمند مورد انتظار ممکن است دارای سنسور دماسنج باشد تا به کاربران کمک کند دمای بدن خود را اندازه گیری کنند. البته این ویژگی بیشتر به دلیل خطرات ویروس کرونا در نظر گرفته شده است، بنابراین در صورت تب داشتن کاربر می تواند با 2 ساعت هشدار به موقع به او کمک کند تا به مکان امنی برسد.

قطعا قبل از معرفی گلکسی واچ 5 اطلاعات بیشتری در مورد آن خواهیم داشت که اطلاعات ما را بیش از گذشته قابل اعتماد خواهد کرد. پس اگر به چنین محصولاتی علاقه مند هستید، منتظر اخبار بیشتر نباشید.

منبع: SamMobile

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا