گلکسی واچ 5 شاید به سنسور دماسنج مجهز شود

همانطور که مشخص است، گلکسی واچ 5 باید از سنسور دماسنج پشتیبانی کند، زیرا اطلاعات مربوط به این ویژگی را می توان در اپلیکیشن سلامت سامسونگ مشاهده کرد.

سامسونگ به احتمال زیاد تابستان آینده ساعت های هوشمند گلکسی واچ 5 را به همراه صدف های Z-Fold 4 و Z-Flip 4 معرفی خواهد کرد. البته گفتن “ساعت” دلیلی برای اطمینان از عرضه این محصولات در بازار نیست. در بیش از یک مدل، اما با توجه به اطلاعاتی که در اختیار داریم، به نظر می رسد گلکسی واچ 5 به احتمال زیاد در دو مدل استاندارد و حرفه ای عرضه شود. اکنون مشخص نیست که آیا مدل دیگری اضافه خواهد شد یا خیر.

اما آنچه در این مقاله با آن سروکار خواهیم داشت، مدل های مختلف سری گلکسی واچ 5 نیست، بلکه تجهیزات آن ها با قابلیت دماسنج است. ویژگی بسیار مفید و مهمی که برای کمک به کاربران در تشخیص زودهنگام بیماری هایی مانند بیماری عروق کرونر قلب طراحی شده است. اطلاعات مربوط به این موضوع را می توان در نسخه بتای اپلیکیشن Samsung Health نیز مشاهده کرد، بنابراین نمی توان گفت که صحت ندارد یا شایعه است.

شایعاتی مبنی بر مجهز بودن گلکسی واچ 5 به دماسنج برای اولین بار در ماه مارس منتشر شد. در آن زمان گفته می شد که این سنسور در تشخیص دمای بدن کاربران بسیار دقیق است و می تواند به آنها در تشخیص ویروس ها، سرماخوردگی، چرخه تخمک گذاری در زنان و غیره کمک کند.

البته مشکل این است که چون سنسورهای دماسنج به تنهایی نمی توانند دمای بدن را اندازه گیری کنند، به یک الگوریتم بسیار پیچیده و قدرتمند برای کمک به تشخیص درست نیاز است. خود سامسونگ نیز با این مشکل مشکل داشت و در نتیجه در ماه می اعلام شد که از این قابلیت در گلکسی واچ 5 استفاده نخواهد شد زیرا سامسونگ نتوانسته راه حلی برای این مشکل بیابد.

آخرین آپدیت اپلیکیشن Samsung Health نشان می دهد که گلکسی واچ 5 حسگر دما دریافت می کند - اثبات عملکرد دماسنج گلکسی واچ 5 در اپلیکیشن سلامت سامسونگ نمایش داده می شود.

اکنون یکی از کاربران Reddit معتقد است که زمانی که نسخه بتای اپلیکیشن Samsung Health را به‌روزرسانی کرد، گزینه‌ای به نام «دمای پوست در خواب» اضافه شد که به این معنی است که دمای سطح پوست کاربران خواب را می‌توان اندازه‌گیری کرد. این بدان معناست که سامسونگ با وجود مشکل، دست از کار بر روی این ویژگی خوب برنداشته است تا به هر حال گلکسی واچ 5 را به آن مجهز کند، هرچند امیدواریم این امر باعث نشود که سنسور دما از کیفیت بسیار پایین و دوری برخوردار باشد. انتظار می رود. در حال حاضر در حال استفاده است.

اپل واچ سری 8 به عنوان اصلی ترین و قدرتمندترین رقیب گلکسی واچ سری 5، قرار است از سنسور دماسنج نیز استفاده کند. اما گفته می شود در ابتدا این ویژگی فقط برای چرخه تخمک گذاری در خانم ها استفاده خواهد شد و نه چیز دیگری. البته گلکسی واچ 5 به همین دلیل باید به دماسنج مجهز شود، زیرا اسکرین شات نیز نشان می دهد که فقط می تواند دمای سطح پوست را در هنگام خواب اندازه گیری کند تا به کاربران کمک کند تا چرخه تخمک گذاری را پیش بینی کنند.

اخیرا شنیده ایم که نه تنها ساعت هوشمند، بلکه سامسونگ نیز قصد دارد Galaxy Buds Live 2 و Buds Pro 2 را به سنسور دماسنج مجهز کند. اما در حال حاضر نمی دانیم که آیا واقعاً این اتفاق خواهد افتاد یا خیر.

از قبل می دانیم که گلکسی واچ 5 در مدل های 40 و 42 میلی متری و مدل پرو تنها در یک سایز عرضه خواهد شد. مدل پرو از نظر کیفیت ساخت و عمر باتری نیز عملکردی استثنایی خواهد داشت چرا که گفته می شود بدنه تیتانیومی و ظرفیت باتری 572 میلی آمپر ساعتی دارد. باتری با ظرفیت بالا که باعث می شود انتظارات زیادی از این محصول داشته باشیم.

سری Galaxy Watch 4 دارای ویژگی ها و سنسورهای سلامتی بسیار قدرتمندی است اما متاسفانه سامسونگ با تجهیز آنها به سیستم عامل WearOS می خواست آن ها را نسبت به نسل های قبلی متمایز کند و به همین دلیل شاهد سنسورهای جدید زیادی در آن ها نیستیم. با این حال، گلکسی واچ 4 و 4 کلاسیک به لطف همین ویژگی ها و سنسورها توانسته است کاربران مثبت بسیاری را به خود جذب کند. با این حال، گلکسی واچ 5 از آنجایی که دارای سنسور جدیدی در کنار سیستم عامل محبوب WearOS خواهد بود، احتمالاً در جلب رضایت کاربران بسیار بهتر از نسل قبلی عمل خواهد کرد.

منبع: PhoneArena

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا