فناوری اطلاعات

گلکسی S22 اولترا و آیفون 13 پرو مکس در آوریل امسال فروش خوبی داشتند

اپل با عرضه گوشی های جدید خود همواره سهم بزرگی از بازار را به دست می آورد. این فقط به خاطر مدل استاندارد آیفون نیست، بلکه به خاطر تمام گوشی‌های این شرکت است که معمولاً سه یا چهار گوشی اول فروش را تشکیل می‌دهند. اکنون شرایط تغییر نکرده است، اما در لیست 10 گوشی پرفروش ماه آوریل در کنار حروفی مانند آیفون 13 پرو مکس، شاهد گلکسی اس 22 اولترا هستیم که توانسته فروش خوبی را تجربه کند.

آیفون 13 و 13 پرو مکس توانستند عنوان محبوب ترین گوشی را در سه ماه اول سال 2022 از آن خود کنند. اکنون در فروردین ماه که چهارمین ماه سال است شاهد ادامه این روند هستیم. طبق گزارش Counterpoint Research، در لیست 10 گوشی پرفروش ماه آوریل، اپل با 5 نماینده پیشتاز است و سپس سامسونگ را می بینیم که با 4 نماینده در رتبه دوم قرار دارد.

چهار گوشی اول پرفروش در آوریل امسال آیفون بودند

اگر مدل مینی گوشی های اپل را که اشتباه این شرکت بود در نظر نگیریم، سه گوشی دیگر عملکرد فروش استثنایی داشتند. تقریباً هر سال می توان گفت که این وضعیت وجود دارد و از نظر فروش مدل های آیفون رقیبی ندارند. با این حال، از نظر فروش کلی، سامسونگ همچنان پیروز میدان است.

در بالای لیست آیفون 13 قرار دارد که به لطف تعادل استثنایی بین قیمت و عملکرد توانسته در صدر قرار گیرد. اندازه عالی، عملکرد سخت افزاری باورنکردنی، امکانات نرم افزاری عالی در کنار قیمت مناسب باعث شده تا این گوشی مانند هر سال به عنوان اولین انتخاب دوستداران آیفون و به تنهایی 5.5 درصد از سهم بازار را در فروردین ماه به خود اختصاص دهد.

اکنون می توان فروش بالای این گوشی را با قیمت پایین آن پیوند زد، اما جالب است بدانید که آیفون 13 پرو مکس با قیمت 1100 دلاری خود توانسته در رتبه دوم این لیست قرار گیرد و 3.4 درصد از عنوان بازار را از آن خود کند. . این تنها محصولی بود که توانست از نظر فروش تا این حد به آیفون 13 نزدیک شود، اگرچه فاصله بین آنها واقعاً زیاد است. در جایگاه سوم، یکی دیگر از گوشی های گران قیمت اپل یعنی آیفون 13 پرو قرار دارد که 1.8 درصد از سهم بازار را به خود اختصاص داده و بار دیگر ثابت کرد که مصرف کنندگان از آنها استقبال می کنند، حتی اگر گوشی های گران قیمت اپل باشند.

فروش گلکسی اس 22 اولترا

در نهایت به آیفون 12 می رسیم که آخرین مدل در بین چهار گوشی پرفروش ماه آوریل بود. این گوشی در این ماه توانست 1.6 درصد از سهم بازار را به خود اختصاص دهد که اگرچه بسیار کمتر از آیفون 13 است، اما با همان درصد بالاتر از همه گوشی های دیگر. این گوشی در رتبه چهارم قرار گرفت، در حالی که سال گذشته عنوان پرفروش ترین گوشی 2021 را به خود اختصاص داد. اگرچه آیفون SE 2022 آنطور که اپل انتظار داشت فروش نداشت، اما توانست در ماه آوریل در بین 10 گوشی پرفروش قرار بگیرد و امتیاز 1.4 را کسب کند. ٪ سهم بازار. یکی از دلایل اصلی فروش بالای این گوشی محبوبیت بالای آن در بازار ژاپن است.

گلکسی اس 22 اولترا پرفروش ترین گوشی اندرویدی ماه آوریل بود

فروش گلکسی اس 22 اولترا

گلکسی اس 22 اولترا با 1.5 درصد از سهم بازار از نظر فروش بهترین گوشی اندرویدی این لیست شد. تصمیم سامسونگ برای تجهیز این گوشی به قلم S و شبیه سازی آن به سری نوت بسیار هوشمندانه به نظر می رسد و مصرف کنندگان را به خرید آن واداشته است.

درست در پشت گلکسی اس 22 اولترا، گلکسی A13 را می بینیم که یکی از اقتصادی ترین گوشی های این شرکت کره ای است. آیفون SE 2022 پس از این گوشی با همین درصد در رتبه هفتم قرار گرفت. دو گوشی بعدی با همین درصد گلکسی A03 Core و Galaxy A53 5G بودند، اما دومی توانست 1.3 درصد از سهم بازار را به دست آورد.

Redmi Note 11 دهمین گوشی پرفروش ماه آوریل

سرانجام این جدول دهم با Redmi Note 11 4G به پایان رسید. اگرچه این محصول به تنهایی 11 درصد از فروش گوشی های این شرکت چینی را به خود اختصاص داده است، اما در این لیست مانند گلکسی A53 5G توانسته 1.3 درصد از سهم بازار را به خود اختصاص دهد.

منبع: PhoneArena

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا