گوشی‌های تاشوی جدید سامسونگ شاید با نام متفاوتی عرضه شوند

به نظر می رسد سامسونگ می خواهد نام گوشی های تاشوی آینده خود را تغییر دهد و از نام ساده تری برای این منظور استفاده کند.

در حالی که گلکسی زد فولد 4 و زد فلیپ 4 در مقایسه با نام‌های عجیب و غریبی مانند نسل اول اسنپدراگون 8 پلاس ساده‌تر و روان‌تر هستند، اما اگر سامسونگ تصمیم به تغییر نام آن‌ها بگیرد، هنوز به اندازه کافی طولانی و سخت هستند. شایعه جدیدی که اخیراً منتشر شده است دقیقاً به این موضوع می پردازد. یعنی سامسونگ می خواهد نام این سری را از Z به چیز دیگری تغییر دهد. با این حال، دلایل دیگری نیز برای این امر وجود دارد که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت.

اولین گوشی تاشو سامسونگ از پسوند Z (Galaxy Fold) استفاده نمی کرد، اما سامسونگ تصمیم گرفت از آن با اولین گوشی از سری Flip استفاده کند. در نتیجه، گلکسی زد فلیپ را یک سال پس از گلکسی فولد دیدیم. سامسونگ سپس بیانیه ای در این زمینه منتشر کرد که در ادامه می خوانید.

با سری گوشی‌های گلکسی Z، روند نام‌گذاری جدیدی را برای تلفن‌های تاشو خود اتخاذ کرده‌ایم که تعهد ما را برای گسترش و گسترش این محصولات برای ارائه تجربیات متفاوت به کاربران تقویت می‌کند. ما نام “Z” را برای آنها انتخاب کردیم زیرا ایده تلفن تاشو و نسل جوان (نسل Z) را همزمان نشان می دهد.

اگرچه سامسونگ می خواست از حرف “Z” استفاده کند تا نشان دهد این گوشی ها برای نسل جوان مناسب تر هستند، اما کمی غیر منطقی بود، زیرا حرف V برای نشان دادن یک گوشی تاشو مناسب تر بود. ظاهرا سامسونگ متوجه این موضوع شده و می خواهد این سیاست نامگذاری را تغییر دهد.

گلکسی زد فولد 5

یکی از سرشناس‌های فناوری، SnoopyTech، معتقد است که گوشی‌های تاشوی مورد انتظار سامسونگ دیگر کلمه Z را ندارند و به سادگی Galaxy Fold 4 و Flip 4 نامیده می‌شوند. ظاهراً سامسونگ تصمیم به انجام این کار گرفته است زیرا ظاهرا حرف Z ( ز) به دلایلی نامعلوم به نمادی از جنگ بین روسیه و اوکراین تبدیل شده است. این کلمه روی تانک ها و کامیون های جنگی مورد استفاده در این نبرد نوشته شده است. لحظه عجیبی که ممکن است باعث شود سامسونگ از این کلمه استفاده نکند.

در پایان ماه مارس، سامسونگ تصمیم گرفت حرف Z را از نام گوشی‌های تاشو خود در تعدادی از بازارهای اروپایی مانند استونی، لیتوانی و لتونی حذف کند و اگرچه هرگز بیانیه‌ای رسمی در این زمینه منتشر نکرد، اما گمان می‌رود که این به دلیل جنگ بود.

در همان ماه مارس، سامسونگ ارسال تلفن‌های همراه به روسیه را متوقف کرد تا این کشور را تحریم کند، که به نوعی می‌توان گفت جنگ علیه اوکراین را آغاز کرده است. اما از آن زمان به بعد جنگ ادامه پیدا کرد و حتی باعث شد تا سامسونگ نام محصولات خود را تغییر دهد.

حال باید بگوییم که گلکسی فولد 4 و فلیپ 4 در تاریخ 10 آگوست (19 مرداد) به صورت رسمی معرفی خواهند شد و در کنار آنها شاهد گلکسی واچ 5 استاندارد و پرو و ​​گلکسی بادز 2 پرو خواهیم بود.

به احتمال زیاد اخبار بیشتری در این زمینه منتشر خواهد شد چرا که حذف یک حرف از نام گوشی هایی که قرار است تاثیر زیادی در جهان داشته باشند به قدری مهم است که سامسونگ می خواهد توضیحاتی را به کاربرانش بدهد. حال باید منتظر ماند و دید که آیا این اتفاق در روز رونمایی خواهد افتاد یا اینکه شرکت کره ای قبل از آن تاریخ توضیحات لازم را خواهد داد.

منبع: PhoneArena

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا