گوشی‌های مجهز به اندروید 13 به یک فناوری ساخت هواوی نیاز خواهند داشت

به نظر می رسد گوشی هایی که به صورت پیش فرض روی اندروید 13 عرضه می شوند، به فناوری تولید هواوی نیاز داشته باشند.

طبق اطلاعات منتشر شده توسط وبلاگ اسپر، ظاهرا گوگل می خواهد تصمیمی بحث برانگیز در مورد اندروید 13 بگیرد. تصمیمی که باعث می شود این شرکت آمریکایی از فناوری تولید هواوی در طراحی سیستم عامل جدید خود استفاده کند. به نظر می رسد که سیستم فایل پیشرفته فقط خواندنی به طور پیش فرض در اندروید 13 که ظاهراً توسط هواوی توسعه داده شده است، استفاده خواهد شد. (سیستم فایل فقط خواندنی نیز مجوزی است که به کاربر اجازه می دهد داده های ذخیره شده را بخواند و کپی کند، اما نه می تواند اطلاعات جدید را بنویسد و نه ویرایش کند).

تا آنجا که می دانیم، این فایل سیستم که توسط هوآوی طراحی شده و EROFS نیز نامیده می شود، عملکرد قابل توجهی بهتر از فایل سیستم فعلی دارد که شامل فضای کمتر و سرعت بسیار بیشتر است. این به روز رسانی ها را سرعت می بخشد در حالی که فضای کمتری را اشغال می کند.

هوآوی این فایل سیستم را برای هسته لینوکس طراحی کرده است که اساس سیستم عامل اندروید را تشکیل می دهد. اگرچه این شرکت چینی به اندروید دسترسی ندارد، زیرا دولت ایالات متحده آن را برای همکاری با دولت چین تحریم می کند، سیستم فایل به مرور زمان به بخش عمده لینوکس تبدیل شده است و اکنون در میلیون ها محصول هوآوی استفاده می شود. واقع شده.

اکنون گوگل می خواهد فایل سیستم EROFS را برای اندروید 13 به صورت پیش فرض فقط خواندنی کند. از آنجایی که این سیستم فقط خواندنی است، فشرده سازی آن می تواند برای اشغال فضای کمتر بسیار مفید باشد. متأسفانه بسیاری از سیستم های فشرده سازی نیز بر عملکرد سیستم تأثیر منفی می گذارند که گفته می شود به لطف EROFS بر آن غلبه شده است.

البته استفاده از EROFS در اندروید 13 به این معنی نیست که تمام دستگاه های مبتنی بر اندروید از آن به صورت خودکار استفاده خواهند کرد. این تغییرات به طور پیش فرض فقط برای محصولاتی اعمال می شود که با اندروید 13 فروخته می شوند. محصول مورد نظر باید شامل سرویس های گوگل نیز باشد، به این معنی که سازنده یکی از فایل سیستم های اصلی اندروید 13 نمی تواند از این سیستم عامل به درستی استفاده کند، زیرا این ویژگی در پروژه متن باز اندروید شناخته شده نیست.

منبع: Android Authority

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا