گوشی‌های پرچم‌دار نوکیا به آخر خط رسیدند

HMD Global، سازنده گوشی های نوکیا اعلام کرد که تولید گوشی های پرچمدار را متوقف می کند. در سال 2019، این شرکت پرچمدار نوکیا 9 PureView را روانه بازار کرد که به دلیل مشکلات مختلف آن با انتقادات زیادی مواجه شد. اگرچه در چند سال اخیر شایعات زیادی مبنی بر عرضه نسل بعدی این گوشی به گوش می رسید، اما هیچ کدام از آنها محقق نشد و حالا مدیر بازاریابی HMD اعلام کرده است که در آینده نزدیک این شرکت پرچمدار تولید نخواهد کرد. .

در عوض، این شرکت تصمیم گرفت بر روی تولید گوشی های رده پایین و میان رده و تلفن های همراه متمرکز شود. به نظر می رسد این رویکرد جدید برای شرکت موفق باشد، زیرا در سه ماهه سوم و چهارم سال 2021 بیشتر سود به خزانه شرکت می رود. مدیران HMD به دنبال افزایش درآمد با تمرکز بر نقاط قوت خود هستند و ممکن است در چند سال آینده تولید گوشی های پرچمدار را از سر بگیرند، اما ممکن است هرگز این کار را نکنند.

آمار فروش گوشی های نوکیا در 4 سال گذشته

آمار فروش گوشی نوکیا در 5 سال گذشته

به طور کلی، به نظر می رسد تصمیم عاقلانه ای برای توقف تولید گوشی های پرچمدار نوکیا باشد. در این زمینه می توان به اچ تی سی اشاره کرد که گاها گوشی جدیدی را معرفی می کند اما در عمل از تولید گوشی های پرچمدار صرف نظر می کند. از سوی دیگر ال جی پس از سال ها تلاش، سرانجام شکست را پذیرفت و بازار موبایل را ترک کرد. سونی همچنین هر سال چندین پرچمدار جدید معرفی می کند، اما به طور کلی بخش موبایل سونی دیگر قابل مشاهده نیست.

رقابت در بازار پیشرو تلفن کار سختی است. به خصوص برای شرکت های کوچکی که در زمینه تامین قطعات باید چالش های زیادی را پشت سر بگذارند. در هر صورت امیدواریم HMD در این استراتژی جدید موفق عمل کند تا طرفداران گوشی های میان رده و پایین رده به گزینه های بیشتری دسترسی داشته باشند.

منبع: GSM Arena

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا