گوشی بعدی شما شاید پنل پشتی چرمی با قابلیت تعویض رنگ داشته باشد

به نظر می رسد اینفینیکس، سازنده گوشی های هوشمند مستقر در هنگ کنگ، فناوری جذابی را ارائه کرده است که می تواند رنگ پنل پشتی چرمی گوشی را تغییر دهد.

امروزه که مشخصات فنی گوشی ها در وضعیت خوبی قرار دارد، اهمیت این بخش برای مصرف کنندگان کمتر و کمتر می شود. اکنون بسیاری از ما محصولی می خواهیم که دارای فناوری های مهیج و نوآورانه باشد زیرا احساس خوبی نسبت به سخت افزار داریم. به عنوان مثال، آنچه در حال حاضر به آن نیاز داریم یک طراحی عجیب و مبتکرانه است که واقعاً تأثیر زیادی در رضایت مشتری دارد. یکی از این جنبه ها قابلیت تغییر رنگ است. اگر تلفن ما بتواند رنگ پنل پشتی خود را تغییر دهد بسیار عالی خواهد بود. موافقی؟

در حال حاضر پنل های پشتی با قابلیت تغییر رنگ یا بهتر است بگوییم انعکاس نور در چند رنگ وجود دارد اما جنس آن ها عمدتا پلاستیک یا شیشه است. اما به نظر می رسد اینفینیکس راهی برای تولید گوشی هایی با پنل پشتی چرمی و در عین حال فرصت تغییر رنگ پیدا کرده است. البته زمانی که گوشی را در معرض نور خورشید قرار می دهیم امکان تغییر رنگ نیز وجود خواهد داشت.

اینفینیکس این ماده را “روشن کننده پوست آینده” می نامد که در واقع چرم مصنوعی است، اما با قرار گرفتن در معرض نور ماوراء بنفش تغییر رنگ می دهد. درست مانند آنچه در Vivo V23 و Riley 9 Pro می بینیم. وقتی گوشی را وارد خانه می کنید، یعنی در محیطی که تشعشعات مذکور با آن تماس نداشته باشد، رنگ آن به حالت اولیه برمی گردد.

گوشی بعدی شما شاید پنل پشتی چرمی با قابلیت تعویض رنگ داشته باشد

سوال اینجاست که این چرم مصنوعی در مواجهه با نور فرابنفش چگونه رنگ پنل پشتی خود را تغییر می دهد؟ در کشف این فناوری، Infinix توضیح داد که پوست از پلیمرهای فتوکرومیک استفاده می کند. هنگامی که در معرض اشعه ماوراء بنفش قرار می گیرد، ساختار مولکولی این پلیمر تغییر می کند و تغییر رنگ می دهد. اینفینیکس اضافه کرد که این یک فناوری تغییر رنگ غیرفعال است و هیچ قدرتی برای تغییر رنگ از گوشی دریافت نمی کند.

گوشی بعدی شما شاید پنل پشتی چرمی با قابلیت تعویض رنگ داشته باشد

علاوه بر این، با توجه به توضیحات ارائه شده، با استفاده از این فناوری جذاب، کاربران می توانند الگوهای خاصی را در پنل پشتی گوشی خود داشته باشند، به این معنی که تعداد بی نهایت روش مختلف برای سفارشی کردن طرح و رنگ نمایش داده شده توسط نور خورشید در پنل پشتی. از تلفن و این خبر عالی برای کسانی که به چیزی شبیه به این علاقه دارند. در مراسم افتتاحیه این فناوری، منفرد هونگ، مدیر محصول ارشد اینفینیکس گفت:

اینفینیکس در تلاش است تا از طریق این فناوری جذاب با مزایای رنگ های متعدد، تجربه کاربری گوشی های هوشمند امروزی را از نظر زیبایی شناسی ارتقا دهد. با استفاده از این فناوری، کاربران شاهد مدل‌های تغییر رنگ (سفارشی) دیدنی و لذت‌بخشی خواهند بود که از نور ساطع شده به پشت گوشی آنها ناشی می‌شود. این فناوری به طور منحصر به فردی نحوه تعامل کاربران با گوشی هوشمند خود را تغییر می دهد.

به گفته اینفینیکس، این چرم باید در گوشی های آینده این شرکت استفاده شود، اما نمی دانیم این گوشی ها چه زمانی عرضه می شوند و به کدام خانواده تعلق دارند. همچنین مشخص نیست که آیا اینفینیکس قصد دارد پوسته ها را به شرکت های دیگر بفروشد یا خیر. باید دید در ماه های آینده چه اتفاقی خواهد افتاد.

نظر شما در مورد پنل های رنگی با پنل پشتی چیست؟ به نظر شما این یک عامل جذاب و تعیین کننده در انتخاب گوشی است؟

منبع: PhoneArena

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا