گوگل بالاخره قابلیت Nearby Share را به اندروید آورد

نه سال پس از قابلیت AirDrop اپل، گوگل بالاخره قابلیت مشابهی به نام Nearby Share را برای اندروید آورده است!

گوگل قابلیت جدیدی به نام Nearby Share را به اندروید اضافه کرده است. با استفاده از این قابلیت، کاربران این گوشی های هوشمند می توانند با سهولت بیشتری فایل ها، عکس ها و لینک های خود را با سایر کاربران این پلتفرم به اشتراک بگذارند. برای استفاده از این قابلیت که اخیرا در اختیار کاربران برخی از تلفن های همراه پیکسل و سامسونگ قرار گرفته است، باید نسخه اندروید گوشی موبایل 6 یا جدیدتر باشد. گوگل اعلام کرده است که این قابلیت در چند هفته آینده بر روی سایر دستگاه های اندرویدی نیز در دسترس خواهد بود.

نوشته های مشابه

Nearby Share بسیار شبیه به ویژگی AirDrop در اکوسیستم اپل است. برای استفاده از این قابلیت، پس از انتخاب Share nearby در منوی اشتراک گذاری، سایر گوشی های همراه اندرویدی در نزدیکی شما ظاهر می شوند. پس از انتخاب تلفن همراه مورد نظر، فایلی که انتخاب کرده اید بدون کار اضافی برای این موبایل ارسال می شود.

در AirDrop، می توانید نحوه نمایش آن را به سایر کاربران به دلخواه شخصی سازی کنید. به عنوان مثال، می توانید کاری کنید که AirDrop آن را فقط به کسانی که شماره تلفن آنها را دارید نشان دهد یا آن را کاملاً از دید سایر کاربران پنهان نگه دارید. گوگل در مورد ویژگی اشتراک گذاری نزدیک توضیح می دهد که می توانید از این ویژگی برای ناشناس ماندن در هنگام ارسال یا دریافت فایل استفاده کنید.

این ویژگی جدید انتقال فایل از سریعترین روش ارسال موجود در هر دو تلفن همراه مانند بلوتوث، بلوتوث در حالت ذخیره انرژی، WebRTC و Wi-Fi استفاده می کند.

قابلیت اشتراک گذاری Nearby در اندروید

کاربران می توانند از ویژگی اشتراک گذاری نزدیک برای انتقال فایل ها بین گوشی های اندروید و کروم بوک استفاده کنند (این ویژگی در ماه های آینده برای کروم بوک ها در دسترس خواهد بود). این ویژگی همچنان نمی تواند برای ارسال فایل بین گوشی های اندرویدی و دستگاه های دارای پلتفرم های دیگر مانند iOS، Mac و Windows استفاده شود. یکی از سخنگویان گوگل گفت که قصد دارند این ویژگی را در آینده به پلتفرم های دیگر نیز گسترش دهند.

اپل برای اولین بار نه سال پیش در سال 2011 از ویژگی AirDrop در آیفون و مک استفاده کرد تا انتقال فایل ها را آسان تر کند. پس از معرفی AirDrop، گوگل راه های مختلفی را برای انتقال آسان فایل ها بین دستگاه های اندرویدی امتحان کرد که هیچ کدام به سادگی AirDrop نبود. علاوه بر این، همه سازندگان موبایل های اندرویدی از این روش ها در گوشی های همراه خود استفاده نکرده اند.

کاربران گوشی‌های اندرویدی پس از استفاده از Nearby Share آهی آرام می‌گیرند، زیرا دیگر نیازی به استفاده از روش‌های بی ادبانه مانند ایمیل یا برنامه‌های پیام‌رسان برای ارسال فایل‌های خود از طریق اینترنت ندارند. گوگل اعلام کرده است که به جای ارائه آپدیت برای سیستم عامل اندروید، این قابلیت را به صورت اپلیکیشن در گوگل پلی ارائه خواهد کرد.

نماد ویژگی اشتراک‌گذاری Nearby در اندروید

نماد تابع اشتراک گذاری در نزدیکی شبیه دو سیم در هم تنیده است. هنگامی که این ویژگی در تلفن اندرویدی شما در دسترس قرار گرفت، می توانید با استفاده از منوی تنظیمات سریع آن را فعال یا غیرفعال کنید.

منبع: The Verge

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا