گوگل بیش از 100 ایموجی جذاب تازه معرفی کرد

به مناسبت 17 جولای، روز جهانی ایموجی، گوگل 117 ایموجی جدید ارائه کرد که پاییز امسال در دسترس کاربران قرار می گیرد.

همه ما قبلا بارها از ایموجی ها استفاده کرده ایم، اما آیا می دانستید که تاثیر این شکلک ها به حدی است که از سال 2014 هر سال روز جهانی ایموجی جشن گرفته می شود؟ 17 جولای روزی است که در نماد ایموجی در تقویم (U + 1F4C5) دیده می شود و به همین دلیل به عنوان روز جهانی ایموجی انتخاب شده است. از سال 2014، مردم، رسانه ها و شرکت ها این روز را به روش های مختلف جشن می گیرند. راه هایی مانند ارسال و دریافت ایموجی، پرسیدن سوال از طریق ایموجی، نوشتن با ایموجی یا حتی معرفی ایموجی های جدید از بهترین شرکت های فناوری.

طبق معمول، گوگل سال گذشته در کنسرسیوم جهانی یونیکد (سازمان غیرانتفاعی برای نوشتن استانداردها، از جمله ایموجی)، با تمرکز بر همدلی و برابری اجتماعی، پیشنهادی برای برخی از ایموجی های جدید ارائه کرد و اکنون این شرکت اعلام کرد که پاییز امسال، نتیجه برخی از این پیشنهادات در اختیار مصرف کنندگان قرار خواهد گرفت. از جمله ایموجی هایی با یک لبخند کوچک، ایموجی های دو نفر که یکدیگر را در آغوش می گیرند، ایموجی های یک مرد و یک زن با لباس عروس و ایموجی های مردی که به نوزاد شیر می دهد.

علاوه بر این، ایموجی های دیگری مانند پیناتا (نوعی ساز اسپانیایی برای تعطیلات) و درام بلند (طبل های سنتی از قبایل مختلف) اضافه خواهند شد. همچنین با ارائه ایموجی “آناتومی قلب” می توانید در زمانی که عشق کاملا واقعی است از آن استفاده کنید! یا شاید می خواهید احساسات خود را با شکلک های حیوانات تازه بیان کنید. بنابراین یک “گاومیش زیبا”، یک “سگ آبی در حال سوختن” یا صورت یک “خرس قطبی” ممکن است گزینه های جدید خوبی باشند!

ایموجیتا برای غذای تازه

ایموجی های غذایی جدید عکس ها از گوگل

علاوه بر حیوانات، ایموجی های جدیدی نیز برای غذا در دسترس خواهند بود. مانند تامالا (نوعی غذای مکزیکی)، چای حباب دار (تهیه شده با شیر و چای سیاه، حباب های خوراکی و شکر که این روزها به نوشیدنی محبوب تبدیل شده است) یا حتی یک قوری که می خواهید احساس گرمای پریود را به شما منتقل کنید. ببینید که فقط یک فنجان ایموجی کافی نیست!

دیگر شخصیت‌های طبیعت، فعالیت‌ها و موارد دیگر اواخر امسال اضافه خواهند شد، از جمله تنه درخت، عصای جادویی و ماموت مودار. در کنار سایر ایموجی های تایید شده توسط یونیکد، این 117 ایموجی جدید پاییز امسال با معرفی اندروید 11 در دسترس کاربران قرار می گیرد.ویژگی های سیستم عامل جدید گوگل را در مقاله انتظارات اندروید 11 بخوانید. همچنین برای مشاهده برخی از دستگاه هایی که برای اندروید 11 آپدیت دریافت می کنند، به این مقاله مراجعه کنید.

دقت ایموجی را برای حالت تاریک افزایش دهید

دقت ایموجی را برای عکس‌های حالت تاریک از Google افزایش دهید

طرح چند شخصیت قبلی را مرور کنید

گوگل علاوه بر معرفی ایموجی های جدید، طراحی برخی از ایموجی های قدیمی را نیز بررسی کرده است. گوگل می گوید که طراحان این شرکت ابتدا تمام جنبه های ایموجی ها را مورد مطالعه قرار دادند و سپس آنها را طوری طراحی کردند که در تاریکی و حتی برای پیام های آخر شب خوب به نظر برسند.

جالب اینجاست که گوگل همچنین با کارشناسان آکواریوم ساحلی مونته سوری و حشره ویکتوریا همکاری می‌کند تا برخی از شکلک‌های خود را دوباره طراحی کند تا شکلک‌های مرتبط به بهترین شکل بیان شوند. شیر، لاک پشت، خوک، دلفین، گوسفند و مورچه برخی از این ایموجی های بازسازی شده هستند.

برخی از ایموجی های بازطراحی شده در سال 2020

برخی از عکس‌های شکلک بازطراحی شده از Google

دسترسی بهتر به ایموجی ها

با گزینه های بیشتر ایموجی و رشد بیش از 40 درصدی در استفاده از ایموجی، یافتن و ارسال سریع ایموجی برای کاربران نیز مهم است. به همین دلیل، گوگل اخیرا یک نوار شکلک در بالای صفحه کلید بتا خود (Gboard) اضافه کرده است که به تدریج در ماه های آینده در دسترس تمامی کاربران اندروید Gboard قرار خواهد گرفت. به این ترتیب، کاربران به زودی راحت تر از همیشه به ایموجی ها دسترسی خواهند داشت.

منبع: گوگل بلاگ

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا