گوگل تا زمانی که سامسونگ گوشی تاشو بسازد روی اندروید 12L کار می‌کند

به نظر می رسد گوگل با سامسونگ به توافق رسیده است که در حالی که این شرکت کره ای به تولید گوشی های تاشو ادامه می دهد، گوگل روی توسعه اندروید 12L نیز کار کند.

اگرچه IFA 2022 به پایان رسیده است، اما اخبار مهمی به تازگی منتشر شده است. این خبر مربوط به توافقی است که سامسونگ و گوگل بین خود برای اندروید 12L بستند. به نظر می رسد گوگل تقاضای زیادی از سامسونگ برای توسعه اندروید 12L کرده است.

به گزارش وب سایت فراندروید، یوجین هونگ، معاون رئیس سامسونگ طی یک مصاحبه مطبوعاتی در مورد اولین گفتگوهای خود با گوگل در مورد سیستم عامل گوشی تاشو صحبت کرد. وی در ابتدای این گفت و گو درباره اشتیاق دو طرف برای همکاری در این پروژه توضیح داد:

هر بار که طراحی جدیدی داریم، باید با گوگل کار کنیم. اول از همه، این همکاری در مورد اشتیاق ما است. یادم می آید اولین باری که در حضور توسعه دهندگان، مدیران، تیم محصولات سامسونگ و تیم محصولات گوگل با یکدیگر صحبت کردیم، همه با اشتیاق فراوان در مورد این پروژه صحبت کردند. به‌عنوان یک توسعه‌دهنده، از این همه شور و شوق احساس خوبی داشتم. همه می گفتند “این عالی است” و واقعاً هیجان انگیز بود. چون احساس می کردیم بالاخره داریم روی یک نوآوری واقعی کار می کنیم.

هونگ در پایان مصاحبه همچنین اشاره کرد که گوگل در ازای طراحی سیستم عامل گوشی های تاشو از سامسونگ چه می خواهد. طبق اطلاعات منتشر شده توسط معاون سامسونگ، گوگل کار روی اندروید 12L را بخشی از تعهدات خود می داند و به آن متعهد است. در ازای آن، او انتظار همان تعهد را از سامسونگ دارد.

انتظارات گوگل از سامسونگ در قالب توافقنامه ای است که در آن هر دو طرف توافق کرده اند تا به بهترین نحو به تعهدات خود عمل کنند. این بدان معناست که سامسونگ باید هر سال یک گوشی تاشو تولید کند و گوگل باید هر سال روی توسعه یک سیستم عامل گوشی تاشو کار کند. هانگ در رابطه با این موضوع افزود:

آیا ما هر سال یک گوشی تاشو تولید خواهیم کرد؟ این سوالی بود که گوگل مطرح کرد. طبیعتا پاسخ به این سوال کمی پیچیده بود زیرا ما در مورد تکنولوژی صحبت می کنیم. وقتی این محصول را عرضه کردیم نمی دانستیم قرار است چه اتفاقی بیفتد. شاید چیزی دیوانه کننده! همه چیز ممکن بود. اما ما کاملا متعهد هستیم. تصمیم گرفتیم این راه را برویم و بر مشکلات غلبه کنیم. پس گفتیم که این کار را می کنیم. در این جلسه متعهد شدیم که این کار را انجام دهیم. گفتن “بله، این کار را می کنیم.”

ما نمی دانیم چرا گوگل چنین درخواستی را از سامسونگ کرده است و هانگ نیز هیچ توضیحی در این زمینه ارائه نکرده است. اما ما می دانیم که گوگل روی یک گوشی تاشو کار می کند. این بدان معناست که حتی اگر سامسونگ گوشی تاشو تولید نکند، خود گوگل به سیستم عامل خاصی برای این محصول نیاز خواهد داشت. شاید درخواست گوگل از سامسونگ به این دلیل باشد که این شرکت کره ای راه را برای گوگل برای تولید یک گوشی تاشو نرم تر باز می کند. نباید فراموش کرد که گوگل و سامسونگ جدای از همکاری که با یکدیگر دارند به عنوان رقیب در بازار نیز شناخته می شوند.

منبع: Android Authority

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا