فناوری اطلاعات

گوگل زمان انتشار احتمالی بتای اندروید 14 را فاش کرد

اگرچه اندروید 13 به تازگی برای گوشی های پیکسل منتشر شده است، اما گوگل همچنین نگاهی اجمالی به تاریخ انتشار احتمالی اندروید 14 در اختیار ما قرار داده است.

امسال گوگل اندروید 13 را کمی زودتر از سال گذشته برای گوشی های خود منتشر کرد. این اتفاق در اواسط ماه جاری رخ داد، در حالی که بسیاری انتظار داشتند که این شرکت در ماه اکتبر، زمانی که قصد دارد از گوشی های سری پیکسل 7 رونمایی کند، آپدیت جدید را عرضه کند.اما این آپدیت اکنون به طور رسمی برای کاربران پیکسل در دسترس است، اما آن دسته از کاربرانی که اعضای برنامه بتای اندروید QPR می توانند به محض انتشار به روز رسانی های فصلی اندروید 13 را دریافت و امتحان کنند.

QPR یا Quarterly Pixel Feature Drop آپدیتی است که گوگل هر سه ماه یکبار برای کاربرانی که عضو برنامه بتا هستند منتشر می کند و طی آن یک سری ویژگی های جدید را برای گوشی های خود ارائه می دهد. همچنین کاربران با دریافت زودتر بازخورد لازم را برای شرکت ارسال می کنند. اگر شما هم عضوی از این برنامه هستید، به خاطر داشته باشید که به روز رسانی نسخه بتا معمولا مشکلات زیادی را برای آنها به همراه دارد و از طرفی خروج از برنامه بتا احتمالا شما را مجبور به پاک کردن کامل اطلاعات روی دستگاه خواهد کرد.

گوگل اخیراً از طریق به‌روزرسانی در صفحه برنامه بتای اندروید اعلام کرد که فرآیند انتشار به‌روزرسانی QPR را از سپتامبر 2022 آغاز می‌کند. جالب اینجاست که گوگل در این صفحه همچنین به زمان پایان فرآیند انتشار به‌روزرسانی QPR Android 13 اشاره کرده است. حتی نام Android 14 برای اولین بار ذکر شده است. این به ما ایده ای در مورد تاریخ انتشار احتمالی نسخه بتای اندروید 14 می دهد. بخش پرسش و پاسخ بیان می کند که “به روز رسانی QPR Android 13 تا مارس 2023 منتشر خواهد شد و سپس شاهد انتشار نسخه بتای اندروید خواهیم بود. اندروید 14 بتا.

گوگل قبلا گفته بود که به‌روزرسانی اندروید 13 QPR تا ژوئن 2023 ادامه خواهد داشت. اما این بازه زمانی در مقایسه با آنچه اکنون در صفحه رسمی به‌روزرسانی اندروید می‌بینیم کمتر است، بنابراین این شرکت مکان کافی برای انتشار نسخه‌های مختلف اندروید 14 بتا را دارد. اگر آپدیت QPR اندروید 13 تا ژوئن ادامه داشته باشد، احتمالا گوگل باید همزمان نسخه بتای اندروید 14 را برای گوشی های خود منتشر کند که این اتفاق نمی افتد. پایان انتشار به‌روزرسانی اندروید 13 QPR در ماه مارس به این معنی است که به احتمال زیاد اولین به‌روزرسانی بتای اندروید 14 باید به‌طور رسمی در ماه آوریل منتشر شود.

این برنامه کاملاً شبیه برنامه امسال گوگل است. اگر به خاطر داشته باشید اولین تاپیک بتا اندروید 13 درست در ماه آوریل برای کاربران منتشر شد (البته نسخه توسعه دهنده آن در ماه های فوریه و مارس منتشر شد). بنابراین ظاهرا گوگل نمی خواهد تغییری در برنامه های خود برای عرضه سیستم عامل جدید ایجاد کند.

اگرچه گوگل به طور رسمی آغاز فرآیند انتشار به روز رسانی اندروید 13 QPR و زمان نهایی آن را اعلام کرده است، اما نمی توان به طور قطعی گفت که نسخه بتای اندروید 14 دقیقا در ماه آوریل عرضه می شود. باید دید که آیا گوگل در آینده این موضوع را تایید خواهد کرد یا خیر.

منبع: PhoneArena، AndroidAuthority

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا