گوگل سیاست سیستم پرداخت ثالث را با اسپاتیفای مورد آزمایش قرار می‌دهد

گوگل قصد دارد خط مشی پرداخت شخص ثالث جدید را در یک دوره آزمایشی در اختیار تعداد محدودی از توسعه دهندگان قرار دهد تا بتوانند از سیستم پرداخت خود علاوه بر سیستم پرداخت گوگل استفاده کنند. در این راستا اپلیکیشن Spotify اولین اپلیکیشنی خواهد بود که هم از سیستم پرداخت گوگل و هم از سیستم پرداخت آزمایشی آن استفاده می کند.

این شرکت در یک پست وبلاگی گفت که این حرکت به ما کمک می کند بهتر بفهمیم کدام مصرف کنندگان در سراسر جهان بین این دو سیستم پرداخت اولویت دارند. گوگل قصد دارد در ماه های آینده اطلاعات بیشتری در مورد این سیاست در اختیار کاربران قرار دهد. دن جکسون، سخنگوی گوگل در بیانیه ای گفت: “این سیاست جدید به صورت آزمایشی اجرا می شود و در ماه های آینده جزئیات بیشتری برای به اشتراک گذاشتن خواهیم داشت، اما هدف ما این است که توسعه دهندگان از سیستم پرداخت خود استفاده کنند تا بتوانند مستقیماً با کاربران خود ارتباط برقرار کنند. “

گوگل سیاست سیستم پرداخت ثالث را با اسپاتیفای مورد آزمایش قرار می‌دهد

گوگل در یک پست وبلاگی به توسعه دهندگان گفت که یک برنامه آزمایشی در کره جنوبی راه اندازی کرده است که به کاربران اندروید اجازه می دهد تا سیستم های پرداختی غیر از گوگل را انتخاب کنند. این اقدام گوگل در پاسخ به قوانین پیشنهادی سال گذشته در کره جنوبی است. این شرکت افزود که اپل باید چنین مجوزی را به توسعه دهندگان اپ استور خود نیز بدهد تا آنها نیز بتوانند از سیستم پرداخت شخص ثالث استفاده کنند.

Spotify همکاری خود با Google را یک “قرارداد چند ساله” می‌نامد و ما نمی‌دانیم که این معامله چگونه می‌تواند بر درآمد گوگل از سیستم پرداخت Spotify تأثیر بگذارد. همانطور که احتمالا می دانید، اپل و گوگل همیشه توسط توسعه دهندگان به دلیل استفاده نکردن از سیاست پرداخت شخص ثالث در برنامه مورد انتقاد قرار گرفته اند. این اقدام پس از سال‌ها مقاومت در برابر پرداخت‌های شخص ثالث در Google Play صورت می‌گیرد که تغییری عمده در نحوه مدیریت بازارهای نرم‌افزاری صاحبان پلت‌فرم‌ها ایجاد شده است.

گوگل، همراه با اپل، سیستم های پرداخت را کنترل می کند تا بسته به عوامل متعددی، کاهشی را که معمولاً بین 15 تا 30 درصد است، ارائه دهد. خط مشی استاندارد اجرای همه تراکنش ها از طریق سیستم های پرداخت Google یا Apple باعث کاهش درآمد توسعه دهندگان می شود. جالب است بدانید که Spotify از مخالفان سرسخت سیاست‌های پرداخت اپل بود و همچنین در سال 2019 علیه مالیات‌های اپل شکایت کرد، بنابراین همکاری آن با گوگل در این سیاست آزمایشی تعجب‌آور نیست.

گوگل سیاست سیستم پرداخت ثالث را با اسپاتیفای مورد آزمایش قرار می‌دهد

برنامه Spotify به برخی از کاربران اندرویدی کنترل بیشتری بر نحوه پرداخت هزینه سرویس پخش موسیقی می دهد. اگرچه شرایط دقیق این معامله اعلام نشده است، اما ممکن است گوگل به Spotify اجازه دهد تا معاملات خاصی را تبلیغ کند. باید دید آیا این خط مشی آزمایشی گوگل راهی برای دسترسی به سایر توسعه دهندگان پیدا می کند یا خیر.

منبع: روی لبه

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا