اپلیکیشن و نرم‌افزار

گوگل لنز قابلیت سوال پرسیدن در مورد تصاویر را فعال کرد

در جریان رویداد I/O 2021، گوگل فناوری جدیدی به نام Multitask Unified Model را برای بهبود قابلیت های موتور جستجوی خود معرفی کرد. سپس در سپتامبر همان سال نشان داد که به لطف این قابلیت کاربران گوگل لنز می توانند هم از جستجوی تصویر و هم از جستجوی متن لذت ببرند. اکنون پس از ماه ها انتظار، این قابلیت به صورت آزمایشی برای گروهی از کاربران فعال شده است.

به گفته گوگل، کاربران ساکن در ایالات متحده می توانند با استفاده از نسخه اندروید یا iOS اپلیکیشن گوگل لنز از این قابلیت استفاده کنند. این ویژگی به زبانی ساده به کاربران اجازه می دهد در مورد تصاویر مختلف سوال بپرسند یا جستجوی دقیق تری انجام دهند. به عنوان مثال، می توانید از یک سوئیچ دوچرخه که وظیفه انتقال زنجیر دوچرخه را به زنجیر جلو و عقب دارد، عکس بگیرید. سپس می توانید با استفاده از این عکس به دنبال نحوه تعمیر این قسمت باشید. گوگل با ترکیب متن و تصاویر، جستجو را ساده می کند. از آنجایی که بسیاری از دوچرخه سواران حتی نمی دانند گیربکس کدام قسمت دوچرخه است، پیدا کردن تعمیر برای آنها دشوار است.

لنز گوگل

از طرفی فرض کنید لباسی با طرح جذاب می بینید اما از طرف دیگر می خواهید جورابی با طرح مشابه پیدا کنید. البته نمی توان طرح های زیادی را توصیف کرد، اما می توانید با عکس گرفتن از لباس ها و سپس جستجوی جوراب هایی با طرح مشابه، نتایج بهتری بگیرید. البته گوگل اعلام کرده است که این قابلیت در حال حاضر برای جستجو در فروشگاه های آنلاین بهتر است و ممکن است بعدا قابلیت های آن افزایش یابد.

این ویژگی جذاب در درجه اول قرار دارد و بدون شک در ماه های آینده بسیار بهتر خواهد شد. گوگل هنوز تاریخ انتشار این ویژگی را برای کاربران کشورهای دیگر منتشر نکرده است.

منبع: 9To5Google

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا