گوگل مپ مسیریابی در پاساژها و ایستگاه‌های حمل‌ونقل را آسان‌تر می‌کند

گوگل به زودی ویژگی های جدیدی را به اپلیکیشن Google Maps اضافه می کند که بر کاهش آلودگی و همچنین ناوبری بهتر در محیط های بیرونی و داخلی مانند فرودگاه ها و فرودگاه ها تمرکز دارد.

یکی از مهم ترین ویژگی ها، عملکرد واقعیت افزوده (AR) برای فضای داخلی فرودگاه ها، ایستگاه های حمل و نقل و مراکز خرید است. با استفاده از گزینه Live View، کاربران می توانند گوشی را بردارند، دوربین را به نقاط مختلف شهر ببرند و دستورالعمل های لازم را از طریق نقشه واقعیت افزوده گوگل مشاهده کنند.

مسیریابی مسیر نقشه های گوگل

این ویژگی که در شهرهای دارای نمای خیابان گوگل فعال است، قبلاً فقط برای استفاده در فضای باز در دسترس بود، اما اکنون می توان از Google Maps برای پیمایش در برخی مکان های مهم مانند مراکز خرید، فرودگاه ها و ایستگاه های حمل و نقل استفاده کرد. لازم به ذکر است که قابلیت واقعیت افزوده گوگل مپ هنوز در مرحله بتا است و در کشورهایی مانند ایران هنوز قابل اجرا نیست.

ویژگی جدید واقعیت افزوده داخلی هنوز به طور گسترده اجرا نشده است و در حال حاضر فقط در برخی از مراکز خرید در شیکاگو، لانگ آیلند، لس آنجلس، نیوآرک، سانفرانسیسکو، سن خوزه و سیاتل موجود است. به گفته گوگل، محیط های داخلی Live View در ماه های آینده در توکیو ژاپن و زوریخ آلمان و سپس در شهرهای بیشتری منتشر خواهد شد.

ناوبری با مصرف سوخت بهینه در نقشه گوگل

گوگل همچنین در حال تغییر رابط کاربری برای انتخاب حالت های تحویل برای اندروید و iOS است. اکنون کاربران باید بین بخش‌های مختلف جابجا شوند تا جزئیات بیشتری در مورد حالت‌های مختلف حمل‌ونقل ببینند، اما تنها فهرستی با استفاده از رابط کاربری جدید نمایش داده می‌شود که در ماه‌های آینده فعال خواهد شد. به گفته گوگل، در رابط جدید، نقشه به گزینه های مورد نظر کاربر (مانند متروی نیویورک) اولویت داده و آنها را در بالای لیست نمایش می دهد.

علاوه بر دستورالعمل های دقیق تر برای سیستم های حمل و نقل، گوگل نوع جدیدی از مسیر را اضافه می کند که برای بهینه سازی بهره وری سوخت برنامه ریزی شده است. اگر مسیر بازدهی سوخت بهینه (ETA) تقریباً همان زمان رسیدن سریعترین مسیر را داشته باشد، Google Map اولویت پیش فرض را به آن می دهد. اگرچه این ویژگی در تنظیمات قابل تغییر است. این ویژگی جدید در اواخر سال 2021 در اندروید و iOS در ایالات متحده در دسترس خواهد بود.

طرح ترافیک نقشه گوگل

البته این ویژگی تنها آپدیت محیطی در گوگل مپ نیست. گوگل همچنین هشدارهایی را برای مناطق کم آلودگی که در آن وسایل نقلیه با سطح معینی از آلودگی مجاز نیستند (طرح ترافیک) ارائه می دهد. به نظر می رسد اروپا این ویژگی را به دلیل قوانین سختگیرانه مدیریت آلودگی در اولویت قرار داده است، زیرا از ژوئن امسال در فرانسه، آلمان، هلند، اسپانیا و بریتانیا برای اندروید و iOS و به تدریج برای سایر شهرها فعال می شود. آن نیز موجود است.

لایه آب و هوا در نقشه گوگل

برای نمایش آب و هوا و کیفیت هوا باید لایه های جدیدی به نقشه اضافه شود. لایه اقلیم در ماه های آینده در سراسر جهان در دسترس خواهد بود و لایه کیفیت هوا ابتدا در کشورهایی مانند استرالیا، هند و ایالات متحده فعال می شود. گوگل قبلاً یک لایه گسترش تاج به نقشه اضافه کرده بود.

سفارش تحویل کالا در نقشه گوگل

علاوه بر این لایه‌ها، گوگل در تابستان امسال ویژگی جدیدی را برای فروشگاه‌های منتخب فعال می‌کند که دلیل آن افزایش تقاضا برای سفارش‌های آنلاین و تلفنی برای کالاها در طول اپیدمی تاج است. با استفاده از این قابلیت که از طریق پنل مدیریت کسب و کار گوگل (که در ایران فعال نیست) در دسترس خواهد بود، شرکت ها می توانند با مشاهده زمان و مسیر تحویل، گزینه های تحویل شرکت های مختلف را بررسی کرده و سفارش خود را ثبت کنند.

ویژگی های تحویل برای مشاغل Google Maps

عکس روی جلد: نمای واقعیت افزوده برای پیمایش عابر پیاده در Google Map

اعتبار: گوگل

منبع: The Verge

.

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا