گوگل و اپل برای مبارزه با ویروس کرونا متحد شدند

شب گذشته گوگل و اپل اعلام کردند که برای مبارزه با شیوع ویروس کرونا با یکدیگر همکاری می کنند. هر دو شرکت باید با ارائه قابلیتی به نام «ردیابی تماس»، مکان افراد آلوده به ویروس را با اپلیکیشن های مورد نظر ارائه کنند. این کار از طریق یک رابط برنامه نویسی یا API انجام می شود. از نظر تئوری، روش هر دو شرکت به شرح زیر است:

  • شخصی در حال دانلود یکی از برنامه های مرتبط با ویروس کرونا یا سایر برنامه های مرتبط با سلامتی است که با API جدید Google و Apple سازگار است و گوشی های اندروید و آیفون می توانند از آن استفاده کنند.
  • این برنامه حرکات این فرد را ردیابی می کند.
  • این اطلاعات زمانی که فرد مورد نظر به ویروس کرونا مبتلا می شود در یکی از برنامه ها ارائه می شود.
  • افرادی که یکی از این برنامه ها را نصب کرده اند و در نزدیکی یک فرد آلوده شده اند، از طریق API های گوگل و اپل مطلع خواهند شد.

ویروس کرونا

هر دو گوگل و اپل اشاره کرده اند که این رویکرد بر حفظ حریم خصوصی کاربران تمرکز دارد. اگرچه این API هنوز در دسترس نیست و اطلاعات زیادی در مورد جزئیات آن نداریم، اما به احتمال زیاد مبتنی بر رمزگذاری دو طرفه برای جلوگیری از افشای نام افراد آلوده خواهد بود. شایعه شده است که این API ماه آینده آماده خواهد شد.

سپس این شرکت‌ها قصد دارند یک پلتفرم ارتباطی گسترده‌تر مبتنی بر بلوتوث را مستقیماً در اندروید و iOS پیاده‌سازی کنند. این حداقل در تئوری به کاربران این امکان را می دهد که بدون نیاز به نصب برنامه های مورد نظر از این ویژگی استفاده کنند. با این حال، هر دو شرکت می گویند که در هر صورت، مصرف کنندگان باید به صورت دستی این را تایید کنند.

بار دیگر تا کنون تنها به ویژگی های کلی این طرح پرداخته شده است و فقط می دانیم که گوگل و اپل با همکاری خود می خواهند تا حد امکان از گسترش Quaid 19 جلوگیری کنند. در نهایت باید دید این طرح چقدر مورد استقبال مصرف کنندگان قرار گرفته است.

منبع: Android Authority

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا