گوگل پروژه‌‌ی پیکسل‌بوک جدید را لغو کرد

گوگل ظاهرا پروژه بعدی پیکسل بوک خود را لغو کرده است و در حالی که تیم توسعه خود را منحل می کند، اعضای آن تیم به بخش های دیگر شرکت منتقل شده اند.

اگرچه خبری از معرفی پیکسل بوک جدید در رویدادهای سخت افزاری 2020 و 2021 گوگل نبود، اما این امید وجود داشت که در سال آینده، نسل بعدی پیکسل بوک، پیکسل بوک 2، به مصرف کنندگان معرفی شود. به نظر می رسد این محصول عرضه نخواهد شد چرا که طبق گزارشی که وب سایت «TheVerge» منتشر کرده، این غول موتور جستجو تیم تولید لپ تاپ خود را منحل کرده و خبری از توسعه نسل جدید پیکسل بوک نخواهد بود.

همانطور که شنیده شد، Pixelbook 2 و تیم توسعه آن ظاهرا قربانی اقدامات کاهش هزینه های گوگل شده اند و برخی از اعضای آن به تیم های توسعه دهنده دیگر در این غول فناوری منتقل شده اند. البته این تغییر جدید چندان تعجب آور نیست، زیرا ساندار پیچای، مدیرعامل گوگل مدت هاست در مورد کاهش استخدام صحبت می کند و حتی گفته است که این شرکت قصد دارد برخی از پروژه ها را ببندد و آنها را با پروژه ها جایگزین کند. اولویت بالاتر وی در این خصوص توضیح داد: به زودی گوگل برخی پروژه ها را با یکدیگر ادغام می کند و سیاست سرمایه گذاری این شرکت نیز با تغییرات اساسی بسیاری همراه خواهد بود.

گوگل پیکسل بوک

در رابطه با کاهش منابع انسانی، مدیر ارتباطات گوگل، لورا برین، در مصاحبه‌ای گفت: «گوگل معمولاً برنامه‌های مربوط به محصولات آینده یا اطلاعات مربوط به استخدام و نیروی انسانی خود را به اشتراک نمی‌گذارد. با این حال، ما متعهد به ساخت و نگهداری محصولات Google هستیم که برای کاربرانمان نوآورانه و مفید هستند. گاهی اوقات باید در مورد بخش‌های مختلف این شرکت تصمیم‌های جدیدی بگیریم و طبیعتاً استراتژی‌های جدیدی برای این تصمیم‌ها اتخاذ خواهیم کرد.»

پیش از این، یکی از مدیران گوگل تایید کرده بود که هیچ برنامه ای برای پیکسل بوک 2 در سال 2022 وجود ندارد. او در این رابطه گفت: «سال آینده لپ تاپ جدیدی وجود نخواهد داشت. در آینده، نمی‌دانم!” اگرچه پروژه Pixelbook 2 لغو شده و تیم توسعه آن منحل شده است، اما لزوماً به این معنی نیست که ما باید با سری Pixelbook خداحافظی کنیم. زیرا این شرکت سابقه بازتولید برخی از آنها را دارد. از محصولات قدیمی خود در حال حاضر، به نظر می رسد این شرکت بر روی محصولات دیگری تمرکز کرده است که احتمالاً در ماه های آینده اطلاعات بیشتری در مورد آنها منتشر خواهد شد.

منبع: AndroidAuthority

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا