گوگل پلی استور اکنون اطلاعات جمع‌آوری شده از طرف اپ‌ها را نشان می‌دهد

فروشگاه Google Play یک ویژگی جدید دارد که به کاربران اجازه می دهد تا ببینند برنامه ها و بازی ها اطلاعات شخصی را جمع آوری می کنند. مشابه ویژگی ارائه شده توسط اپل در فروشگاه گوگل پلی، علاوه بر اطلاعات جمع آوری شده توسط کاربران، می توانید نحوه به اشتراک گذاری اطلاعات با دیگران را مشاهده کنید. همچنین اگر توسعه دهندگان برای محافظت از اطلاعات شخصی شما اقدامی انجام دهند به شما اطلاع داده می شود.

گوگل اعلام کرده است که تمامی توسعه دهندگان باید این قسمت از گوگل پلی را برای اپلیکیشن خود تا 20 جولای (29 تیر) تکمیل کنند. بنابراین، اگر در حال حاضر نمی توانید این بخش را برای برنامه خود مشاهده کنید، در عرض چند ماه می توانید این کار را انجام دهید. همچنین از توسعه دهندگان خواسته می شود که در صورت تغییر اثربخشی برنامه یا شیوه های مدیریت داده، این بخش را به روز کنند.

گوگل در بیانیه‌ای اعلام کرد: «کاربران می‌خواهند بدانند داده‌هایشان برای چه هدفی جمع‌آوری می‌شود و اینکه آیا توسعه‌دهنده داده‌های کاربر را با اشخاص ثالث و اشخاص حقوقی به اشتراک می‌گذارد یا خیر». کاربران همچنین می خواهند بدانند که توسعه دهندگان چگونه از داده های برنامه پس از دانلود آن محافظت می کنند. به همین دلیل است که ما یک ویژگی به نام امنیت داده توسعه داده‌ایم تا توسعه‌دهندگان بتوانند از آن استفاده کنند تا به کاربران اطلاع دهند که چه داده‌هایی و برای چه هدفی جمع‌آوری می‌شوند.»

فروشگاه Google Play

این بخش جدید شامل چه بخش هایی است؟

بخش هایی که توسعه دهندگان می توانند در این بخش قرار دهند را در زیر مشاهده کنید.

  • آیا توسعه دهنده داده ها را جمع آوری می کند و اگر چنین است، هدف از این کار چیست.
  • این که آیا توسعه دهنده داده های جمع آوری شده را با اشخاص ثالث یا اشخاص حقوقی به اشتراک می گذارد.
  • این بخش همچنین اطلاعاتی در مورد برخی از ویژگی های امنیتی مانند رمزگذاری داده ها و امکان حذف اطلاعات کاربر ارائه می دهد.
  • کاربران در این قسمت می توانند با رعایت قوانین و محدودیت های مربوط به کودکان از اپلیکیشن مطلع شوند.
  • در نهایت، توسعه دهندگان در این بخش می توانند نشان دهند که اقدامات امنیتی آنها مطابق با استانداردهای امنیتی جهانی است.

هر سال، گوگل ویژگی های امنیتی بیشتری را برای نسخه های جدیدتر اندروید ارائه می کند، بنابراین کاربران با نگرانی های کمتری در مورد حفظ حریم خصوصی مواجه می شوند. بدون شک این قابلیت جدید مورد استقبال کاربرانی قرار می گیرد که به حفظ حریم خصوصی خود اهمیت می دهند.

منبع: Android Authority

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا