فناوری اطلاعات

گوگل پیکسل 6 به قابلیت پایش ضربان قلب و تنفس مجهز شد

چند روز پیش گوگل صدای تطبیقی ​​را به پیکسل 6 و پیکسل 6 پرو اضافه کرد و حالا مدل استاندارد این سری با دریافت به روز رسانی نرم افزاری از قابلیت نظارت بر ضربان قلب و تنفس بهره می برد. این قابلیت از طریق اپلیکیشن گوگل فیت و با استفاده از گوشی و فلش که ماه ها پیش معرفی شد ارائه می شود. این قابلیت نرم افزار با روشن کردن فلاش، تغییر رنگ انگشت را برای اندازه گیری ضربان قلب تشخیص می دهد.

البته در حال حاضر کاربران پیکسل 6 نمی توانند از فلش برای بهره مندی از این ویژگی استفاده کنند، زیرا گوگل اعلام کرده که همچنان در حال بهینه سازی این ویژگی است. بررسی ها نشان می دهد که این ویژگی نرم افزار سنجش ضربان قلب بسیار دقیق است و احتمالا کاربران را به خود جذب می کند.

گوگل پیکسل 6

این ویژگی در نظارت بر وضعیت تنفسی کاربران نیز بسیار دقیق است، اما گوگل بارها اعلام کرده است که چنین ویژگی هایی نباید جایگزین دستگاه های پزشکی تخصصی شود و برای تشخیص بیماری های مختلف تنها به این نتایج اتکا نکند. به گفته گوگل، این قابلیت در اختیار برخی از کاربران قرار گرفته است و به مرور زمان کاربران بیشتری آن را دریافت خواهند کرد.

منبع: GSM Arena

.

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا