گوگل ژست‌های ناوبری اندروید را هوشمند می‌کند

ظاهرا گوگل تصمیم گرفته است که این حرکات را در سیستم عامل اندروید هوشمندتر کند تا مشکلات عدیده ای که در ژست های حرکتی برای پیمایش گوشی های هوشمند وجود دارد را جبران کند.

با تبدیل شدن تلفن‌ها به حالت تمام صفحه، شرکت‌ها به جای تعبیه کردن ژست‌های ناوبری روی نمایشگر آن‌ها را قرار دادند. در حالی که این گزینه ها قابل مشاهده هستند، کاربر می تواند به سادگی بر روی آنها کلیک کند تا برگردد، به منوی اصلی رفته یا لیستی از برنامه های اخیر را باز کند. اما برای رسیدن به هدف که صفحه نمایش تمام صفحه است، شرکت ها تصمیم گرفتند به کاربر این حق را بدهند که این سه کار را با ژست های حرکتی در حین به روز رسانی انجام دهد. به عنوان مثال، به جای فشار دادن کلید backspace، از همان سمت به سمت بالا بکشید.

از آن زمان، بسیاری از کاربران اندرویدی که دوست دارند با یک گوشی تمام صفحه کار کنند، تصمیم به استفاده از آن گرفتند. اما گزارش های زیادی وجود دارد که نشان می دهد ژست برگشتی برای ناوبری (کلید برگشت) به درستی کار نمی کند. گاهی اوقات کاربر فقط می خواهد به عقب برگردد، اما به منوی اصلی برمی گردد، به منوی برنامه ها می رود و این خیلی جالب نیست. گوگل مدت زیادی است که روی این ویژگی کار می کند تا وضعیت را بهبود بخشد. اما به نظر می رسد بالاخره راهی برای بهبود این مشکل پیدا کرده است.

Google رویداد Google I / O برگزار می کند تا در مورد ژست برگشتی قابل پیش بینی برای Android بحث کند - Google در حال کار بر روی حرکات بازگشت قابل پیش بینی برای بهبود Android است.

در روز دوم، که در واقع آخرین روز رویداد I/O است، گوگل می‌خواهد در مورد قابلیتی به نام ناوبری معکوس پیش‌بینی‌کننده صحبت کند که در فارسی به «پیمایش معکوس پیش‌بینی‌کننده» ترجمه می‌شود. به نظر می رسد گوگل بار دیگر می خواهد با استفاده از توانایی بالای خود در زمینه هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی، اندروید را قادر سازد تا به مرور زمان، بر اساس استفاده از ژست های قبلی، ژست مورد نظری را که کاربر می خواهد انجام دهد، یاد بگیرد. به زبان ساده، وقتی چند بار به عقب برگردید، اندروید دفعه بعدی را که می خواهید به عقب برگردید با توجه به الگوی حرکت دستتان پیش بینی می کند، بنابراین دیگر اشتباه نخواهد بود.

حرکات ناوبری گوگل

کاربران می توانند حساسیت حرکت رو به عقب را افزایش دهند

کاربران از عملکرد backspace راضی نیستند، زیرا ژست ناوبری تمام صفحه به اندروید 10 اضافه شده است. گوگل همچنین بدیهی است که می داند که برخی از کاربران ممکن است از این ویژگی استقبال نکنند، بنابراین امکان استفاده از سه گزینه لمسی را رد نکنید. اگر آنقدر از این باگ ها خسته شده اید که نمی توانید منتظر انتشار آپدیت جدید گوگل باشید، کافی است به تنظیمات بروید و همان سه گزینه لمسی را در قسمت ژست های حرکتی فعال کنید. البته در همین منو می توانید حساسیت ژست های لمسی را افزایش دهید. پیشنهاد می شود قبل از بازگشت به وضعیت قبلی ابتدا این گزینه را امتحان کنید و در صورت عدم پاسخگویی سه گزینه فوق را فعال کنید. این تنظیمات ممکن است به روش های مختلفی در گوشی های اندرویدی مختلف در دسترس باشند. بنابراین ممکن است مجبور شوید برای رسیدن به آنجا بیش از دو راه سفر کنید.

شاید در نگاه اول این آپدیت مهم به نظر نرسد، اما به خاطر داشته باشید که اگر این مشکل را داشته باشید، قطعا ناراحت خواهید شد. من شخصا بارها سعی کردم در واتس اپ صدا ضبط کنم اما یک قدم به عقب رفتم (گوشی سامسونگ با اندروید 12). این مشکل هنوز چند سال پیش در اندروید 10 وجود داشت. وقتی حساسیت را کم کنید، مشکل دیگری پیش می آید.

نکته بعدی این است که در برخی از گوشی ها این ژست ها به درستی کار می کنند و مشکلی ندارند. بنابراین اگر هیچ آپدیتی برای گوشی با عملکرد خوب شما منتشر نشده است، نگران نباشید. شاید این آپدیت یکی از ویژگی های اندروید 13 محسوب شود و با آن برای تمامی گوشی های اندرویدی عرضه شود. ما از این موضوع آگاه نیستیم، بنابراین باید منتظر بمانیم و ببینیم چه اطلاعاتی در مورد حرکات ناوبری جدید در رویداد Google I / O (11 مه) منتشر خواهد شد.

منبع: PhoneArena

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا