گوگل کروم به‌زودی ناامن بودن فرم‌ها را اعلام می‌کند

گوگل کروم به زودی کاربران را از عدم قطعیت فرم آگاه تر می کند. از نسخه 86 این مرورگر، فرم هایی که در سایت های HTTPS هستند اما اطلاعات درخواستی را به صورت امن به سرور ارسال نمی کنند شناسایی می شوند و هنگام استفاده از آنها به کاربران هشدار داده می شود.

در این زمان گوگل کروم فقط نماد قفل موجود در نوار آدرس را که نشان دهنده امنیت سایت است حذف می کند تا نشان دهد فرم فعلی به اندازه کافی امن نیست. یکی از اعضای تیم امنیتی گوگل کروم می نویسد: «ما متوجه شده ایم که کاربران نمی توانند با این ویژگی ارتباط برقرار کنند و بسیاری از خطرات ارسال داده از طریق فرم های ناامن بی اطلاع هستند.

اولین باری که می خواهید در چنین فرم هایی بنویسید، اخطاری مشابه تصویر زیر ظاهر می شود.

فرم گوگل کروم

اما اگر به دلایلی مشکلی با نامشخص بودن فرم ندارید و می خواهید اطلاعات خود را ارسال کنید، مجددا یک هشدار بزرگ مانند تصویر زیر برای تایید تصمیم شما ظاهر می شود.

هشدار فرم گوگل کروم

همچنین در نسخه جدید گوگل کروم دیگر به صورت خودکار اطلاعات کاربری این گونه فرم ها را وارد نمی کند. البته اگر چنین فرمی با نام کاربری و رمز عبور مرتبط باشد، همچنان می توانید از ابزار مدیریت رمز عبور کروم استفاده کنید. این قابلیت به کاربران این امکان را می دهد که از رمز عبور ویژه برای حساب کاربری خود استفاده کنند تا در بدترین حالت نیز دیگر از حساب کاربری آنها سوء استفاده نشود.

منبع: Engadget

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا