گوگل کسب‌وکار سیاه‌پوستان را روی نقشه برجسته می‌کند

در نتیجه رویدادهای اخیر در ایالات متحده و جنبش ضد نژادپرستی، گوگل ویژگی جدیدی را به پنل مدیریت کسب و کار خود اضافه کرده است تا به سیاه پوستان در اداره کسب و کار کمک کند.

ماه گذشته، ساندار پیچای، مدیر عامل گوگل، از ایده هایی حمایت کرد که راه حل های بلندمدتی برای کمک به سیاه پوستان ارائه می دهند. یک ایده این است که ابزاری برای سیاه پوستان فراهم کنیم تا کسب و کار خود را در Google Maps و جستجوی وب برجسته کنند.

این اقدام در پی اشاره قبلی گوگل به “افزایش جستجوی شغل آنلاین برای سیاه پوستان” صورت می گیرد. صاحبان مشاغل مورد تایید می توانند این ویژگی را از طریق پنل Business Users فعال کنند.

این ویژگی به صورت نماد قلب سیاه در دایره نارنجی رنگ در قسمت Location Properties ظاهر می شود. قبلاً کارکردهای تجاری به این بخش اضافه شده بود که برای برخی دیگر از اقشار جامعه مناسب بود که صاحبان مشاغل می توانستند انتخاب کنند تا نشان دهند.

برای ترویج استفاده از منابع گوگل برای سیاه پوستان، گوگل با انجمن سیاه پوستان آمریکا برای آموزش ابزارهای کسب و کار و گوگل آنالیتیکس برای ارتقای مشاغل مرتبط شریک شده است.

در پی فراخوانی برای ایده های موثر از سوی کارمندان گوگل، پیچای ماه گذشته اعلام کرد که بیش از 500 ایده دریافت کرده است. برخی از آنها، مانند پاسخ دستیار صوتی گوگل به Black Lives Matter، یک کارگروه ویژه برای اولویت بندی و اجرای ایده های دیگر راه اندازی کرده اند.

گوگل همچنین اعلام کرده است که برای تقویت سیاست های ضد قلدری خود تلاش می کند.

گفتنی است سرویس تجاری گوگل در ایران فعال نیست و قابلیت جدیدی در زمینه کسب و کار سیاه پوست در حال حاضر تنها در آمریکا فعال شده است.

عکس روی جلد: گوگل

منبع: 9to5Google

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا