گیت‌هاب دوباره به برنامه‌نویس‌های ایرانی خدمات ارائه می‌دهد

با مجوز دولت آمریکا، گیت هاب از سرگیری کلیه خدمات خود به برنامه نویسان ایرانی و بازگرداندن دسترسی به حساب های آسیب دیده خبر داد.

به گفته گیت هاب، گیت هاب در حال حاضر طیف گسترده ای از خدمات را به ایران ارائه می دهد، پس از محدودیت های اعمال شده بر توسعه دهندگان ایرانی پس از تحریم های ایالات متحده. این تغییرات به دلیل معافیت اعطا شده توسط دفتر کنترل دارایی های خارجی (OFAC) به عنوان نهاد اجرای تحریم های وزارت خزانه داری ایالات متحده است.

کنات فریدمن، مدیر اجرایی این شرکت گفت: «امروز ما یک گام بزرگ رو به جلو برداشتیم و از دولت ایالات متحده مجوز برای ارائه خدمات دروازه به توسعه دهندگان در ایران دریافت کردیم. این شامل تمام خدمات برای افراد و سازمان ها، اعم از خصوصی و عمومی، رایگان و غیر رایگان است.

پس از دو سال تلاش، ما بالاخره توانستیم نشان دهیم که توسعه دهنده چگونه از این پورتال برای بهبود ارتباطات بشری و بین المللی و ترویج سیاست خارجی پایدار ایالات متحده برای بهبود آزادی بیان و جریان آزاد اطلاعات است.”

محدودیت های تجاری در گیت هاب ایالات متحده، به عنوان یک سایت میزبانی متن باز، مجبور شده است فعالیت های خود را به برنامه نویسان ایرانی، مانند کریمه و سوریه محدود کند. بدین ترتیب این شرکت متعلق به مایکروسافت از سال 2019 به صورت بسیار محدود و به ویژه با حضور برخی مخازن کد عمومی در ایران فعالیت می کند.

به گفته فریدمن گیتاب، اما با مجوز جدید، این شرکت در حال حاضر «تمام محدودیت‌ها را برای توسعه‌دهندگان در ایران برداشته» و «دسترسی کامل به حساب‌های آسیب‌دیده را بازیابی می‌کند» و همچنان به دنبال استثناهایی برای کریمه و سوریه است.

عکس روی جلد: لوگوی GitHub به عنوان پلتفرم برنامه نویسی منبع باز مایکروسافت

اعتبار: TechCrunch

منبع: The Verge

.

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا