یک برند بزرگ دیگر هم شارژر را از گوشی‌های میان‌رده‌اش حذف می‌کند

همانطور که مشخص است، رایلی به زودی به سامسونگ می پیوندد و گوشی های میان رده خود را بدون شارژر در جعبه عرضه می کند.

در سال 2020، همزمان با عرضه سری آیفون 12، اپل اعلام کرد که می خواهد در برنامه های بلندمدت خود برای حفاظت از محیط زیست، استفاده از کربن را در تولید و بسته بندی محصولات خود به حداقل برساند. یکی از اقداماتی که شرکت آمریکایی برای حفاظت از محیط زیست انجام داد، حذف شارژر و هندزفری از بسته بندی آیفون بود. این باعث می شود بسته بندی کوچکتر شود و از کربن کمتری استفاده شود تا اپل یک قدم به هدف خود نزدیکتر شود.

بعد از اینکه شرکت آمریکایی سامسونگ دقیقاً همین کار را کرد و همه چیز را به جز خود گوشی و کابل دو هسته ای Type-C از روی بسته بندی گوشی هایشان حذف کرد. دلیل هر دو شرکت حفظ محیط زیست بود، اما در نهایت یک مزیت نصفه هم داشتند که در نتیجه این سیاست افزایش چشمگیری پیدا کرد. سامسونگ البته پا را فراتر گذاشت و نه تنها پرچمداران خود، بلکه میان رده های خود را بدون شارژر نیز عرضه کرد تا اولین شرکت در این زمینه باشد. در حال حاضر گلکسی A53، گلکسی A33 و A73 شارژر یا هندزفری در جعبه ندارند و کاربر باید هزینه آنها را جداگانه پرداخت کند.

این ممکن است دلهره آور به نظر برسد، اما قطعاً همینطور است. اما ما فکر نمی کردیم که شرکت های چینی بخواهند به این زودی ها این کار را انجام دهند. به دنبال آن، رایلی اوایل این هفته در یک پست انجمن اعلام کرد که قصد دارد شارژر را از بسته بندی Narzo 50A که مدت ها در انتظارش بود حذف کند. البته دلیل آوردن ریلمی جدید نیست. این شرکت می گوید که می خواهد با حذف شارژر از بسته بندی خود از محیط زیست محافظت کند و قصد دارد تا سال 2025 مصرف کربن را به صفر برساند.

اما جالب اینجاست که در مصاحبه ای در ماه گذشته در وب سایت XDA Developers با مدیرعامل Riley، Medha و Seth در مورد اینکه آیا سرعت شارژر دلیلی برای خارج کردن آن از جعبه است یا خیر صحبت کردند که مدیرعامل Riley ادعا می کند که یکی از دلایل آن است. همینطور بود. وی در سخنان خود گفت:

اگر قرار است یک شارژر 18 واتی را تا آخر عمر در جعبه بگذارم، بهتر است آن را از جعبه خارج کنم. اما اگر بخواهم ولتاژ را تغییر دهم و به ظرفیت فعلی 65 یا 150 وات برسانم، مصرف کنندگان باید چنین شارژرهایی را از کجا تهیه کنند؟

کمی احمقانه به نظر می رسد، اما وجود همان شارژر 18 واتی در جعبه باعث نمی شود مصرف کننده به فروشگاه رفته و آداپتوری را با قیمتی غیر از قیمت خرید گوشی خریداری کند. به نظر می رسد ریلمی نیز با این تصمیم می خواهد پول بیشتری به دست بیاورد، اما مشخص نیست چرا ناگهان تصمیم به شروع کار با واسطه ها گرفته است.

باید دید سایر شرکت ها چگونه به این مشکل پاسخ خواهند داد. بدیهی است که مصرف کنندگان نیز به این امر عادت کرده اند. بنابراین باید بیرون آوردن شارژر از جعبه را اجتناب ناپذیر بدانیم که اگر امسال این اتفاق نیفتد، قطعا در سال آینده این اتفاق خواهد افتاد. البته این موضوع که به زودی پورت شارژر از روی گوشی ها حذف می شود نیز ممکن است تا حدودی مرتبط باشد. شرکت ها به زودی شارژرهای بی سیم خود را روانه بازار خواهند کرد و به نظر می رسد پورت شارژر از گوشی های هوشمند حذف می شود تا مصرف کنندگان بتوانند محصولات خود را با همان شارژرهای مغناطیسی بی سیم شارژ کنند. برداشتن شارژر از جعبه نیز می تواند ذهن مصرف کنندگان را برای خرید شارژرهای بی سیم آماده کند. شارژرهایی که منبع درآمد دیگری برای شرکت های گوشی های هوشمند خواهند بود.

نظر شما در مورد این موضوع چیست؟ آیا به نظر شما حذف شارژر از جعبه راه حل خوبی و مطابق با نیاز مصرف کنندگان در آینده است؟ به طور کلی در ازای شارژ نشدن شارژر چه عملکردی را انجام می دهید؟

  • قیمت پایین تر
  • حافظه داخلی بیشتر
  • دوربین های بهتر
  • پردازنده سریعتر
  • باتری با ظرفیت بالا

منبع: Android Authority

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا