یک کاربر برای کاهش چین‌خوردگی نمایشگر زد فولد 4، محافظ صفحه آن را جدا کرد!

یکی از کاربران گلکسی زد فولد 4 محافظ صفحه نمایشی را که سامسونگ روی صفحه قرار داده بود برای کاهش وزن چین های صفحه حذف کرد (توصیه می کنیم این کار را انجام ندهید).

گوشی‌های تاشو به دلیل انعطاف‌پذیری، دارای چین‌خوردگی جزئی در مرکز صفحه‌نمایش هستند. البته این چین خوردگی با طراحی متفاوت لولا تاشو تا حدود زیادی قابل حل بود، اما سامسونگ امسال ترجیح داد این کار را انجام ندهد، زیرا استفاده از این نوع لولا می تواند در کاهش سایز چروک موثر باشد، اما آب را از بین می برد. مقاومت در گوشی

اکنون یکی از معروف ترین تیترها در زمینه فناوری، Ice Universe، تصویری را در توییتر با کاربران به اشتراک گذاشته است که ظاهراً نشان می دهد فردی بدون هیچ مشکلی با دستگاه خود، لایه محافظی را که به صورت شرکتی روی آن قرار داده شده بود، برداشته است تا میزان آسیب را کاهش دهد. چین در مرکز نمایشگر نصب و جدا شده است. اگر اخبار منتشر شده صحت داشته باشد، این کار واقعاً در کاهش چین و چروک موثر بوده است زیرا میزان آنها را به میزان قابل توجهی کاهش داده است.

نمایشگر Z Fold 4

اما نکته مهم اینجاست که چگونه صفحه نمایش از حذف این لایه محافظ رنج نبرده است؟ وقتی صحبت از دوام صفحه نمایش تاشو به میان می آید، گوشی های تاشو وضعیت چندان خوبی ندارند. برای اینکه این ضعف کاربران را بیش از حد اذیت نکند، سامسونگ تصمیم گرفت یک لایه محافظ روی صفحه نمایش این گوشی ها قرار دهد. اگر به خاطر داشته باشید، اقدام مشابهی برای محافظت از نمایشگر گلکسی فولد 2019 انجام شد، اما سامسونگ اصلاً اشاره ای به عدم حذف این لایه محافظ نکرد. در نتیجه کاربران ناخودآگاه آن را خاموش می کنند و نمایشگر از کار می افتد.

پس از این اتفاق، هر بار که سامسونگ یک گوشی تاشو عرضه می کند، به شدت یادآوری می کند که لایه محافظ نباید از روی صفحه نمایش حذف شود. این لایه بخشی از ساختار خود نمایشگر است و بدیهی است که اگر آن را بردارید، نمایشگر دچار مشکل می شود.

برای جلوگیری از این اتفاق حتی به طور ناخواسته، سامسونگ تصمیم گرفت از چسب های قوی تری نسبت به نسل قبلی برای چسباندن این لایه به صفحه نمایش استفاده کند، زیرا برخی از کاربران نسل های قبلی از از بین رفتن لایه محافظ پس از مدتی شکایت داشتند. پاره کردن. اما در این بین برخی از کاربران هستند که می گویند صفحه نمایش گوشی تاشو آنها حتی بدون این لایه محافظ نیز کار می کند. به عنوان مثال، همان کاربری که لایه محافظ Z Fold 4 را حذف کرده است.

این کار را در خانه انجام ندهید!

توجه داشته باشید پس از انجام این کار، اگر خوش شانس باشید، نمایشگر آسیبی نمی بیند، اما قطعا آن را در برابر آسیب های احتمالی آسیب پذیرتر می کند. از طرفی ممکن است این فرد با دستگاه خاصی توانسته این لایه را از صفحه نمایش جدا کند. پس برای زیباتر جلوه دادن پنل جلویی با خرید گوشی تاشو سعی نکنید این لایه محافظ را بردارید.

به عنوان جانشین Z Fold 3، Galaxy Z Fold 4 اکنون با یک صفحه نمایش تاشو 7.6 اینچی، یک صفحه نمایش ثانویه 6.2 اینچی و یک پردازنده نسل اول اسنپدراگون 8 پلاس با قیمت پایه 1800 دلار عرضه می شود.

منبع: PhoneArena

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا