خبر خوش؛ کشف پادتن‌هایی که علیه کرونا عمل می‌کنند | دکتر رضا غیاثوند

منبع خبر: خبر خوش؛ کشف پادتن‌هایی که علیه کرونا عمل می‌کنند | دکتر رضا غیاثوند

ایستگاه خبری
نوشته های مشابه

محققان دانشگاه ماساچوست ، در مطالعه‌ای که اخیراً در ژورنال Nature Communications منتشر شده است ، نشان داده اند که “آنتی بادی های اختصاصی IgA اختصاصی IgA” تصور می شود که ایمنی تنفسی موثری را در برابر کروناویروس جدید ایجاد می کنند. این ویژگی است که دارای یک پتانسیل مهم در یک واکسن موثر است.

در این مطالعه ، دکتر جوان وانگ و همکارانش این کشف را توضیح داده و آنتی بادی ضد واکنش انسان (MAB) را به عنوان تنها پاسخ و ارتباط آن با پروتئین های ناخن مانند coronavirus 2 سندرم تنفسی حاد توضیح می دهند که گیرنده ACE2 در گیرنده را مسدود می کند.

خبر خوب؛ آنتی بادی هایی را که در مقابل تاج کار می کنند ، کشف کنید

داستان از 16 سال پیش شروع می شود ، هنگامی که محققان دانشگاه یک آنتی بادی مونوکلونال IGG ایجاد کردند که در برابر ویروس مشابه با SARS مؤثر باشد.

ویروس SARS در ابتدا یک بیماری مشکل ساز ایجاد کرد اما بعد ناپدید شد. محققان ، که برای شروع کارآزمایی بالینی در آن زمان آماده بودند ، داده های مربوط به تحقیقات را نگه داشتند.

پزشکی اکسپرس گزارش داد ، هنگامی که کرونا ویروس 2 سندرم حاد تنفسی تشخیص داده شد و شروع به گسترش کرد ، محققان دریافتند که اولین آنتی بادی با پاسخ یک نفر ممکن است به سیستم ایمنی بدن در مبارزه با بیماری جدید کمک کند. آنها روند احیای سایت خبری قدیمی SARS را که سلولهای یخ زده هیبریدوما ساخته شده از 16 سال پیش را از بین برد ، دوباره ساختند و آنها را حل کردند و مشخص کردند که آیا این ویروس تاج جدید دارد؟ اگرچه 90٪ تشابه بین این دو ویروس وجود دارد ، اما آنتی بادی تک لایه هیچ ارتباطی با کروناویروس جدید نشان نداد.

محققان سپس آنتی بادی مونوکلونال واکنشی شخص دیگری را که در یک مطالعه 16 سال پیش مطالعه کردند ارزیابی کردند که به اندازه آنتی بادی قبلی مؤثر نبود.

محققان سپس یک سایت تحقیقاتی جداگانه در مورد تولید “IG های ترشحی” (sIgAs) آنتی بادی هایی که نقش مهمی در ایمنی روی سطوح مخاطی دارند ، آغاز کردند. در این مطالعه ، محققان دیدند که IGS دفع شده در دستگاه گوارش به عنوان یک درمان احتمالی برای پیشگیری از عفونت های دستگاه گوارش است.

آنها می خواستند دریابند كه آیا IGA هایی كه تركیب ضد ویروس شبیه به سندرم حاد تنفسی 2 ترشح می كنند ، می توانند ایمنی مخاطی را در مجاری هوایی ایجاد كنند (جایی كه بیماری كووید 19 بسیار مضر است). این روش با موفقیت کار کرد ، و محققان یک آنتی بادی با میل و فعالیت خنثی کننده به نام MAb362 تولید کردند.

محققان گفتند: “ما بسیار هیجان زده ایم که سندرم کرونویروس سندرم تنفسی حاد 2 در اتصال و خنثی سازی ویروس هنگامی که آنتی بادی ها در برخی از انواع IG ها در مقایسه با آنتی بادی های معمولی توزیع شده در IG ترشح می شوند ، مؤثرتر هستند”.

آنتی بادی های ترشحی IgE که به طور طبیعی ترشح می شوند سطح مخاطی مانند دستگاه تنفسی ، دستگاه گوارش و دستگاه تناسلی را پوشانده و لایه مخاطی در این سطوح مستقر می شود. آنها در آنجا کارهای مهم جلوگیری از اتصال پاتوژن به سلول های میزبان و در نتیجه جلوگیری از عفونت را انجام می دهند.

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا