چرا ادغام سری گلکسی نوت و S بهترین تصمیم سامسونگ است؟

در چند ماه اخیر شواهد زیادی مبنی بر مرگ سری گلکسی نوت سامسونگ وجود دارد و اخبار جدید در مورد گلکسی اس 22 اولترا بار دیگر این موضوع را تایید می کند. سال گذشته زمانی که گلکسی اس 21 اولترا با پشتیبانی از قلم اس پن معرفی شد، بسیاری از کارشناسان اعلام کردند که سری نوت به پایان رسیده است و پس از عرضه گلکسی زد فولد 3 که از این قابلیت نیز بهره می برد، دوباره این مسائل مطرح شد.

مدتی پیش برخی اعلام کردند که سامسونگ از نام نوت برای گلکسی اس 22 اولترا استفاده خواهد کرد که توسط تعدادی از مطلعان معروف تکذیب شد. اگرچه مقامات سامسونگ هنوز به طور رسمی مرگ سری گلکسی نوت را تایید نکرده اند، اما تحلیلگران بر این باورند که کنار گذاشتن سری گلکسی نوت و ادغام با سری گلکسی اس اقدامی منطقی از سوی سامسونگ است.

لپ تاپ گلکسی

در طول دهه گذشته، سامسونگ با سری نوت نوآوری های زیادی انجام داده است و تقریباً تمامی مدل های این خانواده جزو بهترین گوشی های اندرویدی هستند. در حالی که سری گلکسی اس به مصرف کننده معمولی عرضه می شد، گوشی های نوت دارای ویژگی های جذاب و فزاینده ای هستند و همچنین به لطف استفاده از قلم اس پن توجه افراد خلاق و حرفه ای را بیشتر به خود جلب می کنند.

«سامسونگ اساساً دارای سه سری پرچم‌دار است. نوت، اس و گوشی های تاشو. پشتیبانی و معرفی مدل های جدید برای سه سری پیشرو بسیار دشوار است. طی سال‌ها، سری‌های Note و S از نظر قیمت و مشخصات با هم همپوشانی دارند و ادغام آنها دست سامسونگ را در توسعه تلفن‌های Midi باز می‌کند.

به عنوان مثال، اگرچه گلکسی نوت 20 اولترا و اس 20 اولترا مزایای خاصی نسبت به یکدیگر داشتند، اما نتوانستیم هیچ کدام از آنها را به عنوان برنده مشخص انتخاب کنیم. مگر اینکه ما به پشتیبانی از S Pen به عنوان معیاری برای انتخاب برنده نهایی نگاه کنیم. پس از عرضه گلکسی اس 21 اولترا، وجود قلم مخصوص به تنها مزیت اصلی سری نوت تبدیل شده است. بنابراین حفظ سری نوت در شرایط فعلی دیگر منطقی نبود.

لپ تاپ گلکسی

آوی گرینگارت، بنیانگذار و تحلیلگر ارشد Techsponential معتقد است که سامسونگ باید سری نوت را حفظ کند، اما از سوی دیگر دلایل کنار گذاشتن این گوشی ها را نیز منطقی می داند. او می گوید گوشی های نوت معمولا مورد توجه کاربران خاصی قرار می گیرند، اما سامسونگ می تواند بار دیگر با ارائه مهم ترین ویژگی های این گوشی ها برای سری Z-Fold و Galaxy S توجه طرفداران سری نوت را به خود جلب کند.

در این میان برخی می گویند سامسونگ باید در گوشی های مورد نظر جای مخصوصی برای این قلم نصب کند تا کاربران بدون مشکل از این قابلیت استفاده کنند. اگرچه سامسونگ کیس های خاصی را معرفی کرده است که از موقعیت این قلم بهره می برد، اما بسیاری از کاربران علاقه ای به استفاده از این نوع قاب ها ندارند.

لپ تاپ گلکسی

بر اساس تصاویر و گزارش های منتشر شده، گلکسی اس 22 اولترا از قلم مخصوص S Pen استفاده می کند که عملا هیچ تفاوتی با گوشی های سری نوت نخواهد داشت. از طرفی سامسونگ نباید برند ارزشمند نوت را کنار بگذارد و می تواند از این برند به عنوان مثال برای گوشی های موبایل یا پوسته استفاده کند. در هر صورت، باید ببینیم سامسونگ در مورد برند نوت چه می گوید، اما طرفداران گلکسی نوت باید بدانند که این سری به پایان رسیده است.

منبع: Android Central

.

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا