10 ابزار سرگرم‌کننده‌ی هوش مصنوعی (AI) که باید به آن‌ها سر بزنید

در این مقاله می‌خواهیم 10 ابزار سرگرم‌کننده برای هوش مصنوعی (AI) را به شما معرفی کنیم تا بتوانید با کاوش و بازدید از آن‌ها سرگرمی‌های جدیدی در اوقات فراغت خود پیدا کرده و به دوستان خود معرفی کنید. پس اگر از طرفداران و علاقه مند به حوزه هوش مصنوعی هستید تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

بسیاری از مردم هنوز کلمه هوش مصنوعی را از ربات ها می شنوند و فکر می کنند که هوش مصنوعی همان ربات غیر حساسی است که برای آسان کردن کارها طراحی شده و آماده جایگزینی انسان در آینده است. اما باید بدانید که هوش مصنوعی امروزی که به آن اشاره شد در واقع فناوری است که به نوعی توانایی تفکر دارد.

اتوماسیون محل کار و توسعه فناوری یکی از اولین چیزهایی است که هنگام فکر کردن به هوش مصنوعی به ذهن می رسد. اما علاوه بر این می توان از هوش مصنوعی در راه های سرگرم کننده و جالب استفاده کرد. در اینجا 10 ابزار سرگرم کننده هوش مصنوعی وجود دارد که ارزش امتحان کردن را دارند. علاوه بر سرگرمی، این ابزار به شما یادآوری می کند که چگونه در این زمینه به سرعت پیشرفت کنید.

10 ابزار سرگرم‌کننده‌ی هوش مصنوعی (AI) که باید به آن‌ها سر بزنید

Semantris یکی از ده ها ابزار هوش مصنوعی گوگل است که کار با آن بسیار اعتیاد آور است. این بازی برای حدس زدن کلمات کل خانواده است که از فناوری مشابه سرویس Talk To Books گوگل استفاده می کند. در واقع نحوه کار این سرویس به این صورت است که هر بار که کلمه ای را وارد می کنید، ابزار هوش مصنوعی این سرویس با در نظر گرفتن کلمات قبلی، کلمه ای را که بیشترین شباهت را به آنها دارد، انتخاب و جدا می کند. در این بازی شما دو گزینه دارید که بتوانید بازی Blocks را انتخاب کنید یا بازی را با لیستی از کلمات (Arcade) شروع کنید. تفاوت اصلی بین دو سبک بازی این است که در حالت لیست کلمات محدودیت زمانی وجود دارد، در حالی که بلوک ها محدودیت زمانی ندارند.

10 ابزار سرگرم‌کننده‌ی هوش مصنوعی (AI) که باید به آن‌ها سر بزنید

در حالت Arcade، سیستم به شما کلمه ای می دهد که باید فوراً سرنخ هایی را وارد کنید که هوش مصنوعی آن را درک می کند. اگر سمانتریس سرنخ شما را بپذیرد، آن را پاک خواهد کرد. همانطور که فکر می کنید و می نویسید کلمات بیشتری به این لیست اضافه می شود. اگر لیست کلمات کامل باشد، بازی را باخته اید. در حالت بلوک، بخش های رنگی وجود دارد که کلمات در آنها درج می شود. وظیفه شما این است که با نوشتن عبارات یا جملات مرتبط، این بخش ها را ناپدید کنید. این ابزار قادر است کلمات مشابه را حدس بزند، زیرا فرآیند یادگیری ماشینی آن در طیف گسترده ای از مکالمات مکالمه انجام می شود. بنابراین او کاملاً قادر به درک شباهت کلمات است. ابزار Semantris می تواند ساعت ها شما را سرگرم کند، پس پیشنهاد می کنیم آن را از دست ندهید.

ابزار Deepart.io تصاویر شما را به آثار هنری زیبا تبدیل می کند. برای ایجاد یک اثر هنری، یک عکس آپلود کنید و تصمیم بگیرید که چه سبکی را می خواهید روی تصویر اعمال کنید. اگرچه Deepart.io سبک های زیادی دارد، اما می توانید تصویر سبک خود را نیز آپلود کنید.

10 ابزار سرگرم‌کننده‌ی هوش مصنوعی (AI) که باید به آن‌ها سر بزنیدلازم به ذکر است که این تصاویر مدت زیادی طول می کشد تا به سبک مورد نظر شما تبدیل شوند، اما نتیجه ممکن است شما را شگفت زده کند. Deepart.io دارای سه طرح، از جمله یک طرح رایگان است. اما تصاویر هندزفری وضوح و کیفیت پایینی دارند. اگر می خواهید تصویر مورد نظر را روی پیراهن یا لیوان خود چاپ کنید، می توانید تصاویری با وضوح بالا خریداری کنید.

این ابزار عالی که توسط Runaway ایجاد شده است، یک ماشین داستان سرایی است که متن شما را با استفاده از Attngan به تصویر تبدیل می کند. این ابزار از شما می خواهد متن بنویسید و در حین نوشتن، یک تصویر مصنوعی بر اساس متن نوشته شده ایجاد می کند. همانطور که متن خود را وارد می کنید، تصویر بر اساس متن نوشته شده کاملتر می شود.

10 ابزار سرگرم‌کننده‌ی هوش مصنوعی (AI) که باید به آن‌ها سر بزنیدپس از نوشتن چند جمله می توانید تکثیر این تصاویر را تماشا کنید و با افزودن هر عبارت شاهد بروز رسانی تصویر خود باشید. اگرچه تصاویر کاملاً محو هستند و گاهی اوقات خیلی واضح نیستند، اما این ابزار می تواند برای کاربران نیز بسیار سرگرم کننده باشد.

این ابزار هوش مصنوعی سبک نوشتن شما را تقلید می کند. فقط با چند کلمه شروع کنید و روی “Synthesize” کلیک کنید. جملات شما با جملات هوش مصنوعی تکمیل می شود. البته می توان گفت که می توانید طرز فکر خودرو را تغییر دهید. به عنوان مثال، سبک متن ممکن است از نوشته های دیوان عالی ایالات متحده، ویلیام شکسپیر، دونالد ترامپ، ویکی پدیا و غیره تقلید کند.

10 ابزار سرگرم‌کننده‌ی هوش مصنوعی (AI) که باید به آن‌ها سر بزنیدجالب است بدانید که این ساز می تواند وارد دنیای موسیقی هم شده و جملات شما را به سبک امینم، توپاک و حتی تیلور سویفت کامل کند. گاهی اوقات ممکن است متن ایجاد شده از نظر معنایی صحیح نباشد، اما کاربران قطعا از کار با این ابزار عالی هوش مصنوعی لذت خواهند برد. گفته می شود که بسیاری از مشاغل توسط هوش مصنوعی به خطر افتاده است و یکی از آنها احتمالاً نویسندگی است. در قسمت بالا می توانید سبک نوشتن هوش مصنوعی را انتخاب کنید و در نوار لغزنده Weirdness می توانید حد هوش مصنوعی را برای جملات مشخص کنید.

10 ابزار سرگرم‌کننده‌ی هوش مصنوعی (AI) که باید به آن‌ها سر بزنیدFreddiemeter یکی دیگر از ابزارهای هوش مصنوعی گوگل است که باید آن را امتحان کنید. این ساز از شما می خواهد که صدای فردی عطارد را تقلید کنید. هوش مصنوعی صدای شما را با او مقایسه می کند. برای اینکه ببینید چقدر صدای شما به صدای فردی مرکوری نزدیک است، کافی است یکی از آهنگ های او را انتخاب کنید و آن را بخوانید. این ابزار سپس با تجزیه و تحلیل صدای شما به شما نتیجه می دهد. پس اگر به مطالعه علاقه دارید، این ابزار گوگل را از دست ندهید.

طرح سریع! بازی بسیار جالب و جذاب تولید شده توسط گوگل که می تواند بسیار اعتیاد آور باشد. این ابزار به کاربران اجازه می دهد تا یک طرح بکشند یا یک کلمه بنویسند. کاربران باید در نهایت کار خود را ظرف 20 ثانیه کامل کنند تا هوش مصنوعی طرح یا کلمه شما را حدس بزند و تشخیص دهد. در هر بازی باید 6 طرح بکشید یا بنویسید.

10 ابزار سرگرم‌کننده‌ی هوش مصنوعی (AI) که باید به آن‌ها سر بزنید

وقتی طراحی خود را در این ابزار شروع می کنید، نرم افزار به طور خودکار شروع به حدس زدن کلمات و عباراتی می کند که تشخیص می دهد شما در حال طراحی هستید. هرچه به پایان طراحی خود نزدیکتر شوید، مفروضات نرم افزار بهتر و دقیق تر هستند. البته، این فرضیات خوب به طراحی خوب شما بستگی دارد. برای اوقات فراغت خود به شما پیشنهاد می کنیم این ابزار هوش مصنوعی را از دست ندهید.

Deep Nostalgia ابزاری شگفت انگیز است که تصاویر قدیمی را احیا می کند. این ابزار می تواند تصاویر افرادی را که مدت هاست مرده اند متحرک کند. نتایج Deep Nostalgia اگرچه شگفت‌انگیز است، اما می‌تواند ترسناک باشد. این ساز عجیب حرکات مختلفی مانند لبخند زدن، پلک زدن و حرکت سر را شبیه سازی می کند.

10 ابزار سرگرم‌کننده‌ی هوش مصنوعی (AI) که باید به آن‌ها سر بزنید

Deep Nostalgia به عکس‌های قدیمی جان می‌بخشد و به کاربران این امکان را می‌دهد تا با تبدیل عکس‌های قدیمی به ویدیو، آن‌ها را زنده کنند. سرویس Deep Nostalgia که توسط MyHeritage توسعه یافته است، از الگوریتم‌های هوش مصنوعی D-ID برای ایجاد ویدیوهای عمیقا جعلی استفاده می‌کند. برای زنده کردن افراد مسن در عکس ها، کاربران باید عکس مورد نظر خود را در این سرویس آپلود کنند. هوش مصنوعی عکس را بزرگ کرده و چهره را برجسته تر می کند. سپس چهره ها را با یک سری ژست بر اساس زاویه افراد در عکس ترکیب می کند. کاربران همچنین می توانند به تصاویر رنگ و روح جدیدی بدهند تا ویدیوی نمایش داده شده به آنها واقعی تر شود.

Talk to Books یکی دیگر از ابزارهای هوش مصنوعی گوگل است که با ارائه این ابزار قصد دارد مکالمات انسانی را بهتر درک کند. این برنامه از شما یک سوال می پرسد. بیش از هزار کتاب برای پاسخ شما جستجو می شود. نام این سرویس Talk To Books است، زیرا این ابزار می تواند بدون توجه به کلمات کلیدی، متن کتاب ها را برای یافتن پاسخ کاربران جستجو کند.

10 ابزار سرگرم‌کننده‌ی هوش مصنوعی (AI) که باید به آن‌ها سر بزنید

روش کار این ابزار به این صورت است که شما فقط باید هر سوال یا عبارتی را که در ذهن دارید در قسمت جستجوی کتاب جستجو کنید تا متون کتاب های مختلف مرتبط با سوال شما را بیابید. همچنین می توانید کتاب ها را بر اساس دسته بندی برای نتایج بهتر فیلتر کنید. لازم به ذکر است که این سامانه صحت اطلاعات را بررسی نمی کند و تنها سعی در شناسایی جملاتی دارد که از نظر معنایی به سوال شما نزدیک هستند. در مجموع این ابزار هوش مصنوعی می تواند تجربیات جالبی را نیز برای شما رقم بزند.

DeepBeat یک ابزار هوش مصنوعی و آهنگساز رپ است که از هزاران شعر در پایگاه داده خود برای ارائه ایده های جدید برای استفاده در شعر استفاده می کند.

10 ابزار سرگرم‌کننده‌ی هوش مصنوعی (AI) که باید به آن‌ها سر بزنید

برای ایجاد اشعار رپ، کافی است یک خط را تایپ کنید و روی دکمه “Generate” کلیک کنید. همچنین می توانید کلمات کلیدی را برای استفاده در شعر خود وارد کنید. این ابزار از زبان های انگلیسی و فنلاندی پشتیبانی می کند. اگر از علاقه مندان به اشعار رپ هستید، می توانید از این ابزار بسیار سرگرم کننده هوش مصنوعی بهره ببرید.

10 ابزار سرگرم‌کننده‌ی هوش مصنوعی (AI) که باید به آن‌ها سر بزنید

آخرین ابزاری که می خواهیم در این مقاله به شما ارائه کنیم، Google Shadow Art است. این ابزار هوش مصنوعی توانایی شما در ایجاد سایه را به چالش می کشد.

در ابتدا باید حیوانی را که می خواهید سایه بزنید را انتخاب کنید. این ابزار سپس طرح کلی را به شما نشان می دهد که برای ایجاد سایه این حیوان نیاز دارید. همانطور که سایه حیوانات را ایجاد می کنید، ابزار هوش مصنوعی سعی می کند حیوان را شناسایی کند. در مجموع 12 حیوان وجود دارد، بنابراین می توانید همه آنها را امتحان کنید تا ببینید کدامیک راحت تر است.

هوش مصنوعی به طور اساسی دیدگاه ما را به فناوری تغییر می دهد. این شاخه از علوم کامپیوتر نقش غیر قابل انکاری در زندگی روزمره ما دارد. اما این رشته آنقدر وسیع است که بسیاری از مردم عادی نمی توانند به راحتی امکانات آن را درک کنند. بنابراین این 10 ابزار شاید بتوانند دریچه کوچکی در زمینه هوش مصنوعی به روی شما باز کنند تا با دیگر جنبه های این حوزه آشنا شوید.

10 ابزار سرگرم‌کننده‌ی هوش مصنوعی (AI) که باید به آن‌ها سر بزنید

در این مقاله 10 ابزار سرگرم کننده هوش مصنوعی را ارائه و بررسی کرده ایم و هدف ما ارائه سرگرمی های جدید برای اوقات فراغت شما بوده است تا علاوه بر کسب تجربه، با بخش کوچکی از امکانات دنیای گسترده تر مصنوعی آشنا شوید. هوش (AI). ). امیدواریم از خواندن این مقاله لذت ببرید.

منبع: بهره ببرید

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا