10 روش برتر برای کم کردن مصرف باتری گوشی اندرویدی

هر ساله، شرکت‌های گوشی‌های اندرویدی به مصرف‌کنندگان اعلام می‌کنند که گوشی‌های جدید نسبت به قبل انرژی کمتری دارند و شارژ می‌شوند. با این حال، بعید است گوشی اندرویدی پیدا کنید که از نظر شارژ بیش از یک روز دوام بیاورد. اگر شما هم فکر می کنید که گوشی اندرویدی شما به طور غیرعادی مصرف می شود یا در مدت زمان کوتاهی تمام می شود، حتما انتهای این مقاله را بخوانید. زیرا در این مقاله می خواهیم 10 روش کاربردی و موثر برای افزایش شارژ باتری گوشی های اندرویدی را ارائه کنیم تا با اعمال این روش ها بتوانید باتری گوشی خود را بهینه کنید و شاهد شارژدهی بیشتری باشید.

تخلیه زود هنگام باتری؛ مشکل رایج

متأسفانه باتری‌های لیتیوم یونی به دلایل مختلفی می‌توانند کیفیت شارژ پایین‌تری داشته باشند، اما کاهش کیفیت و ظرفیت باتری گوشی شما همیشه منجر به شارژ کوتاه نمی‌شود و در برخی موارد تنظیماتی که کاربر روی آن اعمال کرده است. تلفن. این یک مشکل خواهد بود. بنابراین، برخی تنظیمات انجام شده در گوشی شما ممکن است بر سرعت تمام شدن باتری دستگاه شما تأثیر بگذارد. بنابراین باید یک سری تنظیمات خاص را در گوشی اندرویدی خود بهینه کنید تا شارژ بیشتری به شما بدهد. در زیر ده روش و راهکار موثر برای افزایش شارژدهی گوشی های اندرویدی را بررسی خواهیم کرد.

1 از عملکرد ADAPTIVE BRIGHTNESS استفاده کنید

10 روش برتر برای کم کردن مصرف باتری گوشی اندرویدی

نمایشگر گوشی هوشمند شما انرژی بیشتری نسبت به سایر اجزا مصرف می کند و این واضح است. بنابراین باید تنظیمات افزایش شارژ را از مانیتور شروع کنید. می توانید به صورت دستی روشنایی صفحه نمایش را بسته به محیطی که آن را در آن قرار داده اید تغییر دهید یا از ویژگی روشنایی تطبیقی ​​استفاده کنید که به طور خودکار نور محیط را تنظیم می کند و روشنایی صفحه نمایش گوشی هوشمند شما را افزایش یا کاهش می دهد. . شما می توانید این ویژگی را در گوشی هوشمند خود به صورت زیر فعال کنید:

به تنظیمات گوشی هوشمند خود بروید و سپس بخش Display را پیدا کنید.

در نهایت گزینه adaptive brightness را پیدا کرده و آن را فعال کنید.

10 روش برتر برای کم کردن مصرف باتری گوشی اندرویدی

2. حالت تاریک را در گوشی خود فعال کنید

10 روش برتر برای کم کردن مصرف باتری گوشی اندرویدی

علاوه بر زیبایی این حالت، فعال کردن حالت تاریک می تواند تاثیر زیادی بر باتری و مصرف انرژی گوشی هوشمند شما داشته باشد. همانطور که می دانید صفحه نمایش OLED زمانی که سفید باشد و نور بیشتری داشته باشد بیشترین مصرف باتری را دارد و بالعکس اگر صفحه نمایش تاریک با نور کمتر باشد کمترین باتری را مصرف می کند زیرا دیودها به طور کامل شارژ می شوند. خاموش یا کم نور این ویژگی یکی از اصلی ترین راه حل های مورد استفاده در پنل های OLED برای صرفه جویی در مصرف انرژی است.

به عبارت دیگر، در پنل های OLED، هر پیکسل به صورت جداگانه روشن می شود. زمانی که پس زمینه گوشی سفید باشد، تمام پیکسل ها روشن می شوند و در نتیجه صفحه نمایش گوشی به قدرت بیشتری نیاز دارد. اکنون که حالت تاریک در نمایشگرهای OLED فعال شده است، پیکسل ها برخلاف LCD ها سیاه نمی شوند، بلکه خاموش می شوند. در نتیجه می توان گفت که اگر حالت شب در نور طبیعی روز فعال باشد، در صورت عدم استفاده از این قابلیت، عمر باتری دو برابر می شود. بنابراین، اگر گوشی هوشمند شما دارای صفحه نمایش OLED است، فعال کردن این حالت می تواند در هنگام شارژ کردن گوشی بسیار موثر باشد.

10 روش برتر برای کم کردن مصرف باتری گوشی اندرویدی

می توانید این ویژگی را در قسمت Display تنظیمات گوشی هوشمند اندرویدی خود پیدا کرده و آن را فعال کنید. همچنین می توانید از این حالت در برنامه هایی که از این ویژگی پشتیبانی می کنند استفاده کنید.

3. عملکرد ALWAYS ON DISPLAY را غیرفعال کنید (همیشه روشن)

10 روش برتر برای کم کردن مصرف باتری گوشی اندرویدی

ویژگی همیشه در گوشی های هوشمند با صفحه نمایش OLED گنجانده شده است. این ویژگی به شما امکان می دهد بدون باز کردن قفل صفحه یا روشن کردن کامل صفحه به اعلان های مهم، وضعیت باتری، ساعت، تاریخ و بسیاری از بخش های مهم دیگر گوشی دسترسی داشته باشید. اگر این ویژگی در گوشی هوشمند شما فعال باشد، هنگام روشن کردن آن و نمایش اعلان‌ها، میزان شارژ باتری را مصرف می‌کند یا خیر. ادعا می شود که این ویژگی به طور متوسط ​​حدود 8 تا 10 درصد از باتری گوشی شما را در روز مصرف می کند. بنابراین، اگر این ویژگی را مفید نمی دانید، بهتر است آن را حفظ کنید و در مصرف باتری گوشی خود صرفه جویی کنید.

10 روش برتر برای کم کردن مصرف باتری گوشی اندرویدی

برای غیرفعال کردن این قابلیت کافی است به قسمت تنظیمات گوشی رفته و سپس گزینه Lock Screen and Security را انتخاب کنید. در نهایت باید به زیر مجموعه Always On Display مراجعه کنید. در این بخش می توانید عملکرد Always On Display را در دستگاه غیرفعال کنید.

4. عملکرد ADAPTIVE BATTERY را فعال کنید

10 روش برتر برای کم کردن مصرف باتری گوشی اندرویدی

یکی از ویژگی های مهم دستگاه های اندرویدی باتری تطبیقی ​​است که به لطف همکاری بخش هوش مصنوعی آلفابت به نام Deepmind و اندروید در دسترس کاربران قرار گرفته است. باتری تطبیقی ​​با استفاده از هوش مصنوعی روزانه، یادگیری عادات کاربر و تنظیم برنامه های پس زمینه بر اساس آن، مصرف باتری را کاهش می دهد. این کاهش با غیرفعال کردن بخش‌هایی از سیستم در فواصل زمانی منظم یا پاک کردن RAM از برنامه‌های کمتر استفاده شده به دست می‌آید.

10 روش برتر برای کم کردن مصرف باتری گوشی اندرویدی

به عنوان مثال، اگر پیام‌های دریافتی را ساعت 9 صبح چک کنید و سپس گوشی را تا شب رها کنید، سیستم عامل اندروید یاد می‌گیرد که با پاک کردن این برنامه‌ها از رم و تازه نکردن آن‌ها، در مصرف باتری و انرژی صرفه‌جویی کند. می توانید این ویژگی بسیار مفید را از تنظیمات باتری فعال کنید.

5. ویژگی دستیار صوتی را غیرفعال کنید

دستیار صوتی می تواند به عنوان یک تایمر و زنگ بیدار شدن عمل کند. با گفتن OK به Google، دستیار صوتی فعال می شود و بر اساس دستورالعمل های مورد نظر کاربر برای شما زنگ هشدار تنظیم می کند. اگرچه این قابلیت برای کاربران بسیار مفید به نظر می رسد، اما طبیعتا باتری زیادی مصرف می کند. اگر از آن دسته کاربرانی هستید که از این قابلیت استفاده نمی کنید، بهتر است برای صرفه جویی در مصرف باتری گوشی هوشمند اندرویدی خود، آن را غیرفعال کنید.

6. قسمت BATTERY USE گوشی اندرویدی خود را بررسی کنید

10 روش برتر برای کم کردن مصرف باتری گوشی اندرویدی

جالب است بدانید که گوشی هوشمند اندرویدی شما به طور منظم و پیوسته تمامی کارهایی را که در طول روز با گوشی انجام می دهید ضبط می کند. تجزیه و تحلیل این گزارش می تواند به شما در شناسایی مواردی که بیشترین مصرف باتری را در گوشی هوشمند اندرویدی شما مصرف می کنند کمک کند. برای دسترسی به این قسمت باید پس از مراجعه به قسمت تنظیمات گوشی به قسمت باتری رفته و با فشردن سه نقطه میزان مصرف باتری را پیدا کنید.

10 روش برتر برای کم کردن مصرف باتری گوشی اندرویدی

7. برنامه های پیشرفته را محدود کنید

اکنون که گزارش بخش مصرف باتری را مشاهده کردید، احتمالا متوجه شده اید که کدام یک از برنامه هایی که استفاده می کنید، بیشترین باتری را برای گوشی شما دارد و به عبارت دیگر، بیشترین مصرف را دارد. اکنون می توانید برای صرفه جویی در مصرف انرژی، دسترسی به برخی از این برنامه ها را در پس زمینه محدود کنید. برای انجام این کار مراحل زیر را دنبال کنید:

گام یک: انگشت خود را روی برنامه ای که می خواهید دسترسی به منبع برق را محدود کنید نگه دارید و سپس اطلاعات برنامه را باز کنید. سپس روی تب باتری کلیک کنید.

10 روش برتر برای کم کردن مصرف باتری گوشی اندرویدی

مرحله دو: روی گزینه Background Restriction کلیک کنید و در پنجره ظاهر شده روی Restrict کلیک کنید.

10 روش برتر برای کم کردن مصرف باتری گوشی اندرویدی

8. برنامه های در حال اجرا را در پس زمینه محدود کنید

راه دیگری که می‌توانیم مصرف باتری تلفن هوشمند اندرویدی شما را بهینه کنیم، محدود کردن اجرای برنامه‌ها در پس‌زمینه است. برای این کار باید گزینه «Developer Options» را در گوشی اندرویدی خود فعال کنید. گزینه های برنامه نویس در واقع یک منوی ویژه است که در تنظیمات اندروید پنهان شده است تا به شما در ایجاد تغییرات در سطح سیستم کمک کند. به‌طور پیش‌فرض، گزینه‌های توسعه‌دهنده در اندروید قفل هستند، زیرا این تنظیمات پیشرفته فقط برای برنامه‌نویسان برای آزمایش برنامه‌ها است. بنابراین، تغییر آنها بدون اطلاع قبلی ممکن است بر عملکرد گوشی هوشمند شما تأثیر بگذارد.

برای فعال کردن این ویژگی، باید به منوی تنظیمات بروید، به پایین اسکرول کنید و روی «درباره تلفن» ضربه بزنید. این پنجره دارای یک شماره کامپایل است. هفت بار آن را لمس کنید. سپس پیامی خواهید دید که می گوید “شما قبلاً یک توسعه دهنده هستید”. این قابلیت قبلاً برای شما فعال شده است و آن را در لیست تنظیمات گوشی خود در زیر مشاهده خواهید کرد.

10 روش برتر برای کم کردن مصرف باتری گوشی اندرویدی

سپس وارد Developer Options شوید.

10 روش برتر برای کم کردن مصرف باتری گوشی اندرویدی

به قسمت اپلیکیشن ها رفته و روی گزینه Background Process Restriction کلیک کنید. در این قسمت می توانید تعداد برنامه های در حال اجرا در پس زمینه را با توجه به گزینه های موجود انتخاب کنید.

9. انیمیشن ها را غیرفعال کنید

10 روش برتر برای کم کردن مصرف باتری گوشی اندرویدی

انیمیشن بخشی جدایی ناپذیر از گوشی های هوشمند امروزی است. در واقع همین انیمیشن ها هستند که گوشی های هوشمند را زیباتر و جذاب تر کرده اند. ضمن اینکه وجود این انیمیشن ها گاهی به صورت غیرمستقیم در کار شما اختلال ایجاد می کند. این بدان معنی است که انیمیشن ها تفاوت زیادی برای مصرف باتری گوشی هوشمند شما دارند. همچنین می توانید این ویژگی را برای صرفه جویی در مصرف باتری گوشی هوشمند خود فعال کنید.

برای این کار باید دوباره وارد قسمت Developer Options شوید. به پایین اسکرول کنید و گزینه های انیمیشن پنجره، انتقال و انیماتور را غیرفعال کنید. غیرفعال کردن قابلیت انیمیشن ممکن است کمی گوشی شما را خشک کند، اما مطمئن باشید که باتری شما حداقل در این دسته هدر نخواهد رفت.

10 روش برتر برای کم کردن مصرف باتری گوشی اندرویدی

10. گوشی هوشمند اندرویدی خود را به روز نگه دارید

ارتقاء تلفن های اندرویدی می تواند ویژگی ها، عملکردها و بهینه سازی های جدیدی را برای شما به ارمغان بیاورد که به نوبه خود مصرف باتری را بهینه می کند. به روز رسانی اپلیکیشن های نصب شده روی گوشی شما نیز می تواند تاثیر زیادی بر مصرف باتری گوشی شما داشته باشد. به طور کلی، به روز رسانی های جدید منتشر شده برای برنامه ها سعی در بهینه سازی عملکرد آنها و در نتیجه کاهش مصرف باتری دارند. پس همیشه سعی کنید آخرین نسخه اپلیکیشن ها را روی گوشی خود نصب کنید و گوشی هوشمند اندرویدی خود را به روز نگه دارید.

10 روش برتر برای کم کردن مصرف باتری گوشی اندرویدی

مشکل باتری گوشی های هوشمند در میان اکثر کاربران رایج است و بیشتر افراد به دنبال راهی برای افزایش عمر مفید باتری گوشی هوشمند خود هستند. در این راستا تغییرات چشمگیری در گوشی های هوشمند ایجاد شده است. به عنوان مثال، صفحه نمایش گوشی های هوشمند بزرگتر، ضخیم تر شده و کیفیت صفحه نمایش و دوربین آنها به طور چشمگیری بهبود یافته است، اما در عین حال مشکلاتی برای شارژ باتری وجود دارد. بهبود این مشکلات باعث شده تا گوشی شارژ بیشتری مصرف کند و کاربران آن ها با مشکل بزرگی به نام شارژ سریع مواجه شوند.

در این مقاله به بررسی و ارائه 10 روش بسیار کاربردی و موثر برای بهینه سازی باتری گوشی هوشمند اندرویدی پرداختیم و سعی کردیم هر روشی را به روشی بسیار ساده و آسان توضیح دهیم تا بتوانید با پیاده سازی و استقرار آن، باتری را بیشتر شارژ و شارژ کنید. این روش ها گوشی هوشمند اندرویدی خود را دریافت کنید. امیدواریم از خواندن این مقاله لذت برده باشید و این روش ها به شما کمک کند تا مصرف باتری گوشی خود را بهینه کنید.

منبع: تکنیک پیشرو

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا