100 میلیون کامپیوتر هنوز از ویندوز 7 استفاده می‌کنند

حدود یک سال از توقف پشتیبانی مایکروسافت از ویندوز 7 می گذرد و تنها شرکت ها می توانند به روز رسانی های امنیتی مایکروسافت را دریافت کنند. همین موضوع باعث شده تا مایکروسافت استفاده از این سیستم عامل را کنار بگذارد.

اگرچه مایکروسافت به کاربران هشدار داده است که نیاز به ارتقاء به نسخه جدیدتر ویندوز دارند، تخمین زده می شود که حداقل 100 میلیون رایانه هنوز از ویندوز 7 استفاده می کنند.

در 14 ژانویه 2020، ویندوز 7 دوره پشتیبانی را به پایان رساند. پس از این تاریخ، تنها شرکت ها و موسسات آموزشی می توانند برای دریافت به روز رسانی های امنیتی در قبال پرداخت هزینه پرداخت کنند.

در آگوست گذشته، آمار نشان داد که حدود یک چهارم کاربران از این سیستم عامل در دستگاه های خود استفاده می کنند. اگرچه به سالگرد پایان پشتیبانی از ویندوز 7 نزدیک می شویم، اما تعداد کاربران استفاده کننده از این سیستم عامل کاهش چندانی نداشته است.

اشتراک گذاری ویندوز 7

آمار منتشر شده توسط StatCounter Global Stats نشان می دهد که حدود 17.6 درصد از کاربران در ماه نوامبر از ویندوز 7 استفاده کرده اند. در مقایسه، سهم 17.6 درصدی ویندوز 7 نسبت به ماه قبل از نوامبر (مهر) یعنی 1 درصد افزایش یافته است. اکتبر (اکتبر). مایکروسافت ویندوز 10 نیز 75 درصد سهم دارد.

آمار منتشر شده توسط NetMarketShare نتایج مشابهی را در ماه اکتبر نشان می دهد، به طوری که حدود 21 درصد از کاربران از ویندوز 7 در این ماه و 74 درصد از کاربران از ویندوز 10 استفاده می کنند.

اشتراک گذاری ویندوز 7

داده های منتشر شده نشان می دهد که گیمرها ترجیح می دهند از نسخه جدیدتر ویندوز استفاده کنند. طبق آخرین آمار منتشر شده توسط Steam که از طریق نظرسنجی به دست آمده است، حدود 89 درصد از کاربران از ویندوز 10 استفاده می کنند در حالی که سهم ویندوز 7 حدود 10 درصد است.

سایر اطلاعات منتشر شده توسط برنامه تجزیه و تحلیل دیجیتال دولت ایالات متحده، که بازدیدهای سایت از ایالات متحده را بررسی می کند، نشان می دهد که 18.9 درصد از کاربران مورد بررسی در 90 روز گذشته از ویندوز 7 استفاده کرده اند، در مقایسه با 75 در ویندوز 10، 8 درصد.

با توجه به اینکه مایکروسافت اعلام کرد سیستم عامل ویندوز حدود 1.5 میلیارد کاربر دارد، می توان گفت که در حال حاضر 100 میلیون کاربر ترجیح می دهند از ویندوز 7 استفاده کنند.

ماه آینده، مایکروسافت قصد دارد مبلغ پرداختی برای دریافت به روز رسانی های امنیتی را افزایش دهد. در نتیجه، کاربرانی که نسخه Enterprise Windows 7 را اجرا می کنند، باید برای هر دستگاهی که سیستم عامل را اجرا می کند، 50 دلار بپردازند.

کاربران ویندوز 7 پرو نیز برای دریافت این به روز رسانی ها باید به ازای هر رایانه 100 دلار بپردازند. مایکروسافت قصد دارد این مبلغ را در سال آینده دو برابر کند تا استفاده از ویندوز 7 را سریعتر کاهش دهد.

منبع: Techspot

.

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا