2023 سال گوشی‌ها و لپ‌تاپ‌های تاشو و رول‌شونده خواهد بود

با توجه به تلاش‌های شرکت‌ها برای ساخت گوشی‌ها و لپ‌تاپ‌های تاشو و جداشدنی در سال 2022، به نظر می‌رسد در سال آینده شاهد محصولات بیشتری با این طراحی باشیم.

برخی از شرکت های گوشی های هوشمند در سال 2022 عملکرد خوبی در زمینه گوشی های تاشو داشته اند، اما تنوع و تعداد این محصولات در سال جاری آنقدر نیست که بگوییم به زودی جایگزین محصولات فعلی می شوند. به عنوان مثال فقط گوشی های تاشو آن تنها در دو مدل تاشو و تاشو عرضه می شوند و اکثر آنها ساخت سامسونگ هستند. البته لپ‌تاپ‌های تاشو نیز قابل مشاهده هستند، اما بیشتر پروژه‌های مفهومی و آزمایشی هستند، نه محصولات بازار انبوه.

البته انتظار می‌رود در سال 2023، شرکت‌های بیشتری به این طرح‌ها روی بیاورند و چندین محصول را با فناوری تاشو یا رول شونده ارائه کنند. انتظار می رود حدود 23 گوشی مختلف تاشو از برندهای مختلف در سال 2023 وارد بازار شوند. چهار مدل از این گوشی ها به احتمال زیاد تنها توسط یک شرکت چینی تولید خواهد شد. با توجه به DSCC (Display Supply Chain)، ظاهرا حتی یک دستگاه منقبض شونده نیز سال آینده وارد بازار خواهد شد، اما سامسونگ شرکت سازنده آن نیست.

متأسفانه جزئیاتی در مورد اینکه کدام شرکت اولین دستگاه تلفن همراه را عرضه خواهد کرد، منتشر نشده است. البته عنوان شده بود که یک شرکت چینی مسئولیت ساخت آن و یک شرکت کره ای نیز مسئولیت تهیه صفحه نمایش آن را بر عهده خواهد داشت. با این تفاسیر به احتمال زیاد شرکت سامسونگ دیسپلی در تهیه نمایشگر متحرک به این شرکت ناشناخته چینی کمک خواهد کرد.

گوشی ها، لپ تاپ های تاشو

اگر گوشی های تاشو به زودی برای شما خسته کننده و تکراری شده اند، باید به شما هم یادآوری کنیم که به احتمال زیاد در سال 2023 لپ تاپ های تاشو بیشتری وارد بازار خواهند شد. امسال لنوو و ایسوس سعی کردند با عرضه چنین محصولاتی اولین گام را در این مسیر بردارند، اما مانند هر تلاش اولیه، این محصولات بیشتر یک ایده جذاب هستند تا یک لپ تاپ کاربردی و عالی که ارزش خرید را داشته باشد، چرا که همه هنوز نقاط ضعف زیادی دارند. که باید پوشانده شوند

با این حال، طبق پیش بینی تحلیلگران، حداقل 7 لپ تاپ تاشو در سال 2023 در بازار ظاهر می شوند، اما در تعداد بسیار محدودی در دسترس خواهند بود. به نظر می رسد شرکت های سازنده لپ تاپ می خواهند ابتدا این محصولات را تست کرده و پس از اطمینان از استقبال کاربران، آن ها را به تولید انبوه و عرضه در بازار بپردازند.

از آنجایی که سامسونگ نسبت به سایر شرکت های فعال در زمینه تولید گوشی های هوشمند تجربه بیشتری در تولید محصولات تاشو دارد، انتظار می رود در تولید لپ تاپ های تاشو نیز عملکرد خوبی داشته باشد. سامسونگ قبلاً از صفحه نمایش های تاشو بزرگ خود رونمایی کرده است و این بدان معناست که پتانسیل تولید یک لپ تاپ تاشو را دارد. اولین لپ تاپ تاشو این شرکت کره ای احتمالا گلکسی بوک فولد 17 نامیده می شود. سامسونگ اخیراً برند Flex G را نیز به ثبت رسانده است که می تواند به معنای عرضه اولین محصول دو تاشو این شرکت در سال 2023 باشد. با این حال، ما هیچ خبر رسمی در مورد آن نداریم. آن جبهه و این همه فقط یک پیش بینی است.

البته اینکه کدام شرکت اولین گوشی یا لپ تاپ تاشو و قابل جابجایی را تولید و روانه بازار خواهد کرد خیلی مهم نیست. چیزی که سال 2023 را جذاب می کند این است که احتمالاً شاهد محصولات زیادی با این طراحی جذاب و نوآورانه خواهیم بود.

منبع: SamMobile

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا