21 ترفند مفید برای تب‌های گوگل کروم

برگه ها مهمترین بخش مرورگرهای وب هستند. مرورگری را تصور کنید که در هر بار فقط می تواند یک تب را باز کند. اما توانایی باز کردن چندین برگه، مرور را آسان‌تر و تجربه بهتری می‌کند. در این مقاله شما را با 21 ترفند برای سازماندهی پارتیشن ها در گوگل کروم آشنا می کنیم که احتمالا برخی از آنها را نمی دانید. با ما بمان.

یک برگه اخیرا بسته شده را باز کنید

بسیاری از اوقات به طور تصادفی یک بخش را می بندیم. اگرچه این برگه بسته را می توان با نگاهی به تاریخچه فعالیت مرورگر پیدا کرد، اما مدت زمان نسبتا زیادی از آن گذشته است. بنابراین می توانید از این ترفند گوگل کروم برای این کار استفاده کنید.

ترفند با گوگل کروم

برای بازگردانی آخرین تب بسته، کافی است Ctrl + Shift + T را در ویندوز و Command + Shift + T را در مک فشار دهید. اگر علاقه ای به ذخیره میانبرهای صفحه کلید ندارید، با کلیک راست در کنار نماد + در بالای مرورگر، یک منو نمایش داده می شود و دوباره گزینه Open Closed Tab را انتخاب می کنید.

ترتیب برگه ها را تغییر دهید

اکثر کاربران با این قابلیت آشنایی دارند، اما به هر حال باید به آن اشاره کنیم، زیرا ممکن است برخی از افراد از این ویژگی آگاه نباشند. وقتی یک برگه را باز می کنید، موقعیت آن لزوما ثابت نیست و می توانید موقعیت آن را تغییر دهید. برای انجام این کار، نشانگر ماوس را روی قسمت مورد نظر نگه دارید، دکمه سمت چپ ماوس را فشار داده و نگه دارید و سپس آن را به موقعیت مورد نظر بکشید.

پیوند را در یک تب جدید باز کنید

برای باز کردن پیوند در یک تب جدید، برخی از کاربران معمولاً کلیک راست کرده و گزینه New tab را انتخاب می کنند. اما اگر ماوس شما از دکمه وسط استفاده می کند، با کلیک بر روی این لینک به یک تب جدید هدایت می شوید.

همه پیوندها را در برگه های جدید باز کنید

اگر می‌خواهید همه لینک‌ها را در برگه‌های پیش‌فرض جدید باز کنید، می‌توانید از افزونه‌هایی مانند Click to tab استفاده کنید.

پیوند را در یک پنجره جدید باز کنید

ترفند با گوگل کروم

در دو ترفند زیر در گوگل کروم به راحتی می توانید لینک های مورد نظر را در ویندوز جدید باز کنید. برای این کار، نشانگر ماوس را روی قسمت مورد نظر نگه دارید و سپس آن را به پایین بکشید. با این کار یک پنجره جدید حاوی تب باز می شود.

تب ها را بین پنجره های Google Chrome جابه جا کنید

ترفند با گوگل کروم

از دیگر ترفندهای گوگل کروم می توان به امکان انتقال تب ها در دو پنجره مرورگر اشاره کرد. برای این کار دو پنجره گوگل کروم را باز کرده و در کنار هم قرار دهید. سپس تب را از یکی از پنجره ها بکشید و در نوار بالای پنجره دیگر رها کنید.

جستجو بین برگه های باز

ترفند با گوگل کروم

اگر شما از جمله افرادی هستید که تب های زیادی را باز می کنید، پیدا کردن تب مورد نظر ممکن است دشوار باشد. در عوض با وارد کردن نام سایت در نوار جستجو، تب باز ظاهر می شود و سپس با کلیک بر روی گزینه Switch to this tab می توانید به تب مورد نظر بروید.

زبانه ها را وصل کنید

ترفند با گوگل کروم

اگر برخی از تب ها همیشه در مرورگر گوگل کروم شما وجود دارند، بهتر است آنها را پین کنید. وقتی برگه‌ها را پین می‌کنید، وقتی Google Chrome را باز می‌کنید، آن‌ها را خواهید دید. همچنین، اگر می‌خواهید برگه‌ها فضای کمتری اشغال کنند، آن‌ها را به سمت چپ سنجاق کنید تا تا شوند. برای این کار کافیست روی تب مورد نظر کلیک راست کرده و گزینه Pin را انتخاب کنید. اگر دیگر نمی خواهید پارتیشن درست شود، کافی است این کار را تکرار کنید و به جای آن گزینه Unpin را انتخاب کنید.

بخش کپی

ترفند با گوگل کروم

یکی دیگر از ترفندهای گوگل کروم، امکان کپی کردن تب ها است. لازم نیست هر بار یک بخش جدید باز کنید و آدرس سایت را وارد کنید. به سادگی بر روی تب مورد نظر کلیک راست کرده و Duplicate را انتخاب کنید، یک تب مشابه در کنار تب فعلی باز می شود.

ساکت کردن سایت

ترفند با گوگل کروم

گاهی اوقات وقتی وارد سایت جدیدی می شوید، پخش ویدیو یا صدا به طور ناگهانی شروع می شود. در چنین مواقعی به جای اینکه صدای کل سیستم را خاموش کنید، می توانید این کار را به صورت جداگانه برای بخش ها انجام دهید. برای انجام این کار، روی تب پخش کننده صدا کلیک راست کرده و سپس گزینه Mute Site را انتخاب کنید.

بیشتر بخوانید: تاریخچه شگفت انگیز و رشد مرورگر گوگل کروم را مشاهده کنید

یک بخش را در موقعیت مورد نظر اضافه کنید

ترفند با گوگل کروم

وقتی یک برگه اضافه می کنید، معمولاً در پایین برگه ها قرار دارد. اما اگر می خواهید این مورد بعد از یک تب خاص باشد، کافیست روی آن کلیک راست کرده و در سمت راست گزینه Add tab را انتخاب کنید. با این کار قسمت جدید در کنار قسمت مشخص شده قرار می گیرد.

روش های مختلف برای بستن برگه ها

21 ترفند مفید برای تب‌های گوگل کروم

یکی دیگر از ترفندهای گوگل کروم مربوط به روش های مختلف بستن تب ها است. می‌توانید همه برگه‌ها را بجز برگه باز ببندید یا برگه‌های سمت راست برگه فعلی را ببندید. برای این کار بر روی تب فعلی کلیک راست کرده و گزینه مورد نظر را انتخاب کنید. توصیه می شود این کار را با کشیدن برگه های مورد نیاز به سمت چپ برگه باز انجام دهید تا همه تب های اضافی با یک کلیک بسته شوند.

چندین تب را انتخاب کنید

21 ترفند مفید برای تب‌های گوگل کروم

ما معمولا یک بخش را انتخاب می کنیم و آنچه را که می خواهیم انجام می دهیم. اما اگر می خواهید یک کار را روی چندین تب انجام دهید، مانند commit و mute یا move، می توانید چندین تب را انتخاب کنید. برای انجام این کار، Ctrl را در ویندوز و Command را در مک فشار دهید و روی زبانه ها کلیک کنید. با این کار خواهید دید که رنگ برگه ها سفید می شود و می توانید دستورات مورد نظر را به صورت جمعی اجرا کنید.

همه برگه های باز را علامت گذاری کنید

ترفند با گوگل کروم

تقریباً همه کاربران با فرآیند برچسب گذاری آشنا هستند. اما این ترفند گوگل کروم به شما این امکان را می دهد که به راحتی تمامی تب های باز را علامت گذاری کنید. برای این کار کافیست روی نوار بالای مرورگر کلیک راست کرده و سپس Check All Tabs را انتخاب کنید.

بیشتر بخوانید: 20 نکته ای که باید در مورد ویژگی های جذاب مرورگر گوگل کروم اندروید بدانید

ایجاد گروه برای بخش ها

اگر شما هم جزو آن دسته از کاربرانی هستید که علاقه مند به برگزاری رویدادهای مختلف هستید، احتمالا این ترفند گوگل کروم می تواند نظر شما را جلب کند. توجه داشته باشید که این ویژگی در حال حاضر در نسخه بتا است و باید به صورت دستی فعال شود. برای فعال کردن این ویژگی مراحل زیر را دنبال کنید:

  • گام یک: در نوار جستجو، chrome: // flags را تایپ کرده و Enter را فشار دهید.
  • مرحله دو: در صفحه جدید در کادر جستجو عبارت tab group را وارد کنید. در سربرگ Tab Groups، گزینه Activate را فعال کنید.

ترفند با گوگل کروم

  • مرحله سوم: از گوگل کروم خارج شوید و دوباره وارد شوید.
  • مرحله 4: بر روی تب مورد نظر کلیک راست کرده و اکنون می توانید گزینه Add to New Group را مشاهده کرده و بر روی آن کلیک کنید.

ترفند با گوگل کروم

  • مرحله پنجم: برای تغییر نام یا رنگ گروه، روی نماد رنگ در سمت چپ برگه کلیک کنید.

ترفند با گوگل کروم

  • مرحله 6: مرحله 4 را تکرار کنید تا برگه های بیشتری به گروه اضافه کنید یا یک گروه جدید ایجاد کنید.

از میانبرهای صفحه کلید استفاده کنید

استفاده از میانبرهای صفحه کلید می تواند سرعت استفاده از مرورگر شما را افزایش دهد. در اینجا چند میانبر راحت وجود دارد:

  • میانبر Ctrl + Tab: از این میانبر برای جابجایی بین برگه ها استفاده کنید.
  • میانبر Ctrl + 1-9: با استفاده از این ترکیب می توانید بین بخش های مختلف حرکت کنید و عدد 9 شما را به قسمت سمت راست می برد.
  • میانبر Ctrl + T: با استفاده از این دو کلید، تب جدیدی در گوگل کروم باز می شود.
  • میانبر Ctrl + W: این دو کلید تب جاری را نیز می بندند.

رنگ برگه ها را تغییر دهید

آیا از رنگ تکرار شونده تب خسته شده اید؟ با استفاده از تم های گوگل کروم می توانید رنگ آنها را تغییر دهید. ابتدا به قسمت تنظیمات رفته و قسمت Themes را پیدا کرده و تم مرورگر را تغییر دهید.

برگه های باز را در سایر ویجت ها پیدا کنید

ترفند با گوگل کروم

اگر از یک حساب Google برای Google Chrome در اسبابک‌های مختلف استفاده می‌کنید، علاوه بر نشانک‌ها و سابقه فعالیت، برگه‌های باز با ابزارک‌های دیگر همگام‌سازی می‌شوند. این امر مخصوصاً زمانی مؤثر است که مثلاً یک بخش باز از تلفن وجود داشته باشد و اکنون می خواهید این بخش از لپ تاپ را مشاهده کنید. برای انجام این کار، به سادگی Ctrl + H را فشار دهید و سپس روی Tabs از دستگاه های دیگر در سمت چپ کلیک کنید.

برگه را به ویجت های دیگر ارسال کنید

در ادامه ترفندهای گوگل کروم باید به قابلیت اشتراک گذاری تب ها بین ویجت های مختلف توجه کنیم. اگر Google Chrome در ابزارهای شما با هم همگام سازی شده است، می توانید روی برگه کلیک راست کرده و گزینه Submit To را برای ابزارک مشاهده خواهید کرد. علاوه بر این، با کلیک بر روی نوار جستجو، نماد اشتراک گذاری در سمت راست آن ظاهر می شود و می توانید روی آن کلیک کنید.

صفحه را برای بخش جدید تغییر دهید

باز کردن تب جدید صفحه ای را نشان می دهد که Google Chrome به شما اجازه می دهد تا حدی آن را شخصی سازی کنید، اما این گزینه ها بسیار محدود هستند. خوشبختانه پلاگین های زیادی برای این کار وجود دارد، از جمله صفحه ای با بخش جدیدی از start.me و Toby.

برگه ها را برای زمان دیگری ذخیره کنید

آیا شما از آن دسته کاربرانی هستید که همیشه چندین تب در مرورگر خود باز هستند؟ بنابراین وقت آن است که از مرورگر گوگل کروم خود برای راه اندازی مرورگر خود استفاده کنید. فقط باید با کمکی که به دیگران می کنید تبعیض آمیزتر باشید. نشانک‌ها معمولاً برای پیوندهایی استفاده می‌شوند که چندین بار از آنها بازدید می‌کنید. اما برای لینک هایی که نیاز دارید، مثلا می توانید از افزونه هایی مانند Better-onetab یا Tab Snooze و Tabzen استفاده کنید.

برگه ها را از طریق نوار وظیفه مشاهده کنید

ترفند با گوگل کروم

در ویندوز، روی نماد Google Chrome در نوار وظیفه کلیک راست کنید تا دسته بندی برگه ها نمایش داده شود. به این ترتیب می توانید به سرعت و بدون نیاز به رفتن به وسط مرورگر کروم، به قسمت مورد نظر بروید.

بیشتر بخوانید: 10 مورد از بهترین افزونه های گوگل کروم که شما را به یک کاربر حرفه ای تبدیل می کند

منبع: Guiding Tech

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا