4 علامت که نشان می دهد شما خستگی بزرگنمایی را تجربه کرده اید و می توانید چطور بر آن غلبه کنید

  • از بسیاری جهات ، جلسات بزرگنمایی عادی جدید شده است. بیشتر مردم وقت نداشتند که به این تحول عادت کنند و فرصتی برای انطباق تدریجی با آن وجود نداشت.

  • ما با شناسایی علائم و راه های غلبه بر آن ، خستگی Zoom را کمی روشن می کنیم.

از آنجا که شرکتهای بیشتری متعهد به ادامه کار از راه دور یا برای مدت طولانی یا حتی به طور دائمی شده اند ، زوم به عنوان یک بستر ارتباطی غالب تبدیل شده است.

شکی نیست که بزرگنمایی عضویت در یک جلسه را آسان و راحت می کند ، اما این روش ارتباطی نکات منفی دارد.

خستگی بزرگنمایی یک پدیده نوظهور است و نمایانگر شیوه های مختلف احساس خستگی است. این فقط در مورد بزرگنمایی نیست ، بلکه تمام نرم افزارهای سمعی و بصری است که در تجارت استفاده می شود.

من با گروهی در تماس بودم که مدتی بود با آنها صحبت نکرده بودم. به نظر می رسید یکی از زنان کمی خویشتندار است ، تقریباً عصبانی است. من از طریق چت به او پیام خصوصی دادم و از او سوال کردم که حال او خوب نیست. او پاسخ داد ، “بله ، من خوبم. من از خیره شدن هر روز به این صفحه لعنتی خسته شده ام.” من فکر می کنم او در حال حاضر از خستگی زوم رنج می برد.

چگونه می فهمید که از خستگی زوم رنج می برید؟ بیایید چهار علائم رایج را بررسی کنیم و روشهایی را یاد بگیریم که می توانید بر آنها غلبه کنید.

1. عدم تمرکز عمومی

مطالب پربازدید کاربران

از بسیاری جهات ، جلسات بزرگنمایی عادی جدید شده است. بیشتر مردم وقت نداشتند که به این تحول عادت کنند و فرصتی برای انطباق تدریجی با آن وجود نداشت.

این امر به ویژه در مواردی انجام می شود که جلسات زوم به دوربین مداوم نیاز داشته باشد. شما باید با توجه بیشتری تمرکز کنید ، اما در عین حال ، از دست دادن تمرکز آسان تر است زیرا شما با مردم رو در رو صحبت نمی کنید.

راه حل این کار این است که در هنگام انجام جلسه بزرگنمایی از انجام چند وظیفه خودداری کنید. شاید این گفته راحتتر از انجام باشد ، اما بار شناختی افزایش یافته و همچنان تمرکز مورد نیاز شما را مختل می کند. زبانه های مرورگر را کاهش دهید ، تلفن خود را کنار بگذارید و در عوض فقط به آنچه در جلسه اتفاق می افتد تمرکز کنید.

2. تحریک چشم

قبل از اینکه جلسات زوم دنیای تجارت را تسخیر کند ، همه ما مدت زمان طولانی را جلوی صفحه نمایش خود گذراندیم. اما با تماس های ویدئویی منظم روزانه ، خستگی چشم می تواند قابل توجه شود.

ممکن است در هنگام جلسه یا بعد از جلسه خود را در حال مالیدن چشم های خود ببینید و همچنین احساس درد کنید. مشکلات بینایی همچنین می تواند راه را برای سردرد ، پارگی بیش از حد و حتی تاری دید باز کند.

برای از بین بردن این علامت خستگی بزرگنمایی ، استراحت به چشمان خود با مشاهده هر 20 دقیقه به مدت 20 ثانیه یا هر چیز دیگری می تواند بسیار مفید باشد. این به چشمان شما کمک می کند تا دوباره سازگار شوند و به مبارزه با این مشکل کمک می کند.

3. اضطراب قبل از جلسه

وقتی نوبت به کار می رسد ، اضطراب می تواند از منابع مختلفی ناشی شود. با این حال ، اگر احساس می کنید بیش از حد و بدون دلیل برای تماس بعدی خود در زوم اضطراب بیش از حد دارید ، ممکن است در خستگی زوم باشید.

این اضطراب می تواند در برنامه ریزی مداوم تماس یا حتی پرهیز از شرکت در جلسات به هر قیمتی بروز کند. اگر اضطراب شما را آزار می دهد ، بهتر است با یک متخصص بهداشت روان صحبت کنید.

شما ممکن است برای جلسات خود یک برنامه روزانه روشن و برنامه ای را تنظیم کنید که به آن پایبند باشید. یکی از دلایلی که مردم از زوم خسته می شوند این است که جلسات اغلب بیشتر از زمان لازم طول می کشد.

4. عصبانیت بر سر مسائل جزئی

یکی از نکات خاص آزار دهنده در مورد خستگی بزرگنمایی این است که به طرق غیر منتظره ای به درون شما سر می زند. ممکن است هنگام آماده شدن برای برقراری تماس احساس خوبی داشته باشید ، اما در لحظه بعدی به دلیل ضعیف بودن اتصال اینترنت یا کار نکردن هدفون ، حال خود را از دست می دهید.

پس از برقراری تماس ، ممکن است نسبت به همکاران خود احساس ناامیدی و تحریک پذیری کنید.

بهترین راه برای مبارزه با این مسئله خاص ، انجام تعمیرات اساسی برای نزدیک شدن به بزرگنمایی و زندگی کاری است.

اگر در برنامه ریزی حرفی دارید ، مطمئن شوید که فقط جلسات بزرگنمایی را برای موارد ضروری دارید. اگر احساس عصبی خاصی می کنید ، بررسی فیلم باید دلگرم کننده باشد.

از بزرگنمایی فقط برای منافع خود استفاده کنید

ما بسیاری از نوآوری های شگفت انگیز فناوری را در اختیار داریم ، زیرا مردم دائما به دنبال راه های جدید برای سهولت و بهره وری زندگی ما هستند. بزرگنمایی و سیستم عامل های مشابه نمایندگی از این ایده ها هستند.

با این حال ، همیشه این خط وجود دارد که وقتی تعادل وجود ندارد ، عبور از آن آسان است. فقط به این دلیل که تنظیم جلسات زوم سریعتر از جلسات حضوری است ، این بدان معنا نیست که برای حضور در همه موارد باید فشار وارد شود و هرگز تلفن را قطع نکنید.

این استرس باعث می شود بسیاری از افراد در مورد خستگی صحبت کنند. این مسئولیت ماست که همیشه به دنبال راه های جدید برای غلبه بر آن باشیم.

شما باید از علائم اولیه خستگی بزرگنمایی آگاه باشید تا بتوانید عقب نشینی کرده و دوباره سازماندهی شوید. به یاد داشته باشید که سلامت روان شما به همان اندازه سلامت جسمی شما مهم است.

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا