5 روش برتر برای افزایش سرعت رایانه ویندوز 10 شما

آیا رایانه ویندوز شما کند است و باید سرعت دستگاه ویندوز 10 خود را افزایش دهید؟

هیچ کس کامپیوتر کند را دوست ندارد، اما شما می توانید بدون اینکه متوجه شوید به کامپیوتر خود آسیب بزنید. در واقع، سرعت پایین رایانه شما بر همه چیز مانند پخش، آپلود یا دانلود یک فایل و حتی باز کردن یک فایل تأثیر می گذارد.

5 روش برتر برای افزایش سرعت رایانه ویندوز 10 شما

چیزهای زیادی وجود دارند که می توانند سرعت کامپیوتر شما را کاهش دهند که می توانید به راحتی آنها را خاموش کنید. همانطور که می بینید موضوع این مقاله هیلی بیلی مگ ارائه پنج راه خوب برای افزایش سرعت دستگاه خود با ویندوز 10 است پس اگر می خواهید سرعت دستگاه خود را افزایش دهید هر پنج دلیل زیر را با دقت بخوانید و تا انتها ما را دنبال کنید. این مقاله

1) فایل های ویندوز خراب هستند

دلایل و احتمالات زیادی برای آسیب دیدن فایل های سیستم شما وجود دارد. اگر کامپیوتر شما کند شود، ممکن است با خطاهای درایور، صفحه آبی یا سیاه و بسیاری از مشکلات دیگر مواجه شوید. بنابراین شما باید به سرعت مشکل را حل کنید و آنها را برطرف کنید و به اصطلاح. در زیر نحوه رفع این مشکلات از صفر تا صد را به شما آموزش می دهیم.

چگونه فایل های ویندوز خراب را تعمیر کنم؟

خوشبختانه، ویندوز 10 دارای دو ابزار اصلی است که می توانید برای مقابله با این مشکل استفاده کنید: Deployment Image Service and Management Tool (DISM) و System File Checker (SFC).

این ابزارها می توانند به طور خودکار فایل های خراب را شناسایی و بازیابی کنند تا بتوانید رایانه خود را به حالت ایمن بازگردانید. در زیر نحوه استفاده از این ابزارها را با هم بررسی خواهیم کرد.

1) روی منوی Start کلیک راست کرده و Windows PowerShell (Administrator) را انتخاب کنید.

5 روش برتر برای افزایش سرعت رایانه ویندوز 10 شما

2) سپس بر روی Yes کلیک کنید.

3) اکنون در Windows PowerShell باید dism / Online / Cleanup-image / Restorehealth را وارد کنید.

4) کلید Enter را فشار دهید تا وضعیت تصویر DISM را بررسی کنید. همچنین مطمئن شوید که برای این کار به اینترنت متصل هستید.

5 روش برتر برای افزایش سرعت رایانه ویندوز 10 شما

5) پس از اسکن، sfc / scannow را تایپ کرده و Enter را فشار دهید. این فرآیند فایل های آسیب دیده را پیدا کرده و جایگزین می کند.

5 روش برتر برای افزایش سرعت رایانه ویندوز 10 شما

6) در نهایت کامپیوتر خود را ریستارت کنید. اگر سرعت سیستم شما به حالت عادی برگردد، دلیل تاخیر ممکن است فایل های خراب ویندوز نامیده شود. اما اگر سیستم همچنان کند است، موارد زیر را تست کنید تا ببینید آیا سیستم شما کند است یا خیر.

2) نرم افزار آنتی ویروس فعال

اگر سرعت کامپیوتر شما فقط گاهی کند می شود، نرم افزار آنتی ویروس شما ممکن است مقصر اصلی باشد. برخی از آنتی ویروس ها در حین اسکن سیستم، قدرت پردازش زیادی را اشغال می کنند. تغییر تنظیمات آنتی ویروس می تواند مشکل را حل کند. برای حل این مشکل، تمام مراحل زیر را به ترتیب دنبال کنید. این مراحل به شرح زیر است.

توجه؛ مراحل زیر ممکن است بسته به برنامه آنتی ویروسی که استفاده می کنید متفاوت باشد. ما در این راهنما از Malwarebytes استفاده خواهیم کرد.

1) ابتدا نرم افزار آنتی ویروس خود را باز کنید.

2) در برنامه روی Scanner کلیک کنید.

5 روش برتر برای افزایش سرعت رایانه ویندوز 10 شما

3) سپس Scan Scheduler را انتخاب کنید.

4) فیلد اسکن خودکار را که می خواهید تغییر دهید انتخاب کنید و روی Edit کلیک کنید.

5 روش برتر برای افزایش سرعت رایانه ویندوز 10 شما

5) زمان و تاریخ اسکن را بسته به اینکه کدام برنامه برای شما مناسب است تغییر دهید. در غیر این صورت، اسکن خودکار را خاموش کنید و اسکن دستی را فعال کنید. اگر این کار را انجام می دهید، مطمئن شوید که همچنان اسکن های منظم را روی رایانه خود اجرا می کنید تا از نقض امنیت جلوگیری کنید.

6) این تضمین می کند که نرم افزار آنتی ویروس شما هنگام انجام کارهای مهم در رایانه شما اسکن نمی کند. اگر این برنامه دلیل کاهش سرعت کامپیوتر شماست، تغییر برنامه یا خاموش کردن اسکن خودکار بهترین پیشنهاد ما برای شماست.

3) فضای هارد دیسک کم است

اگر رایانه شما از بیش از 95 درصد فضای هارد دیسک شما استفاده می کند، احتمالاً سرعت سیستم شما کاهش می یابد. حال باید بررسی کنید که سیستم چقدر فضای اشغال کرده است و برنامه های غیر ضروری را حذف کنید. در زیر به شما آموزش می دهیم که در بهترین شرایط فضای ذخیره سازی را برای سیستم خود آزاد کنید. برای این کار مراحل زیر را به ترتیب دنبال کنید.

1) Win + S را فشار دهید تا بخش جستجوی ویندوز باز شود. سپس وارد Storage شوید و روی Storage Settings از Search Results کلیک کنید.

5 روش برتر برای افزایش سرعت رایانه ویندوز 10 شما

2) اگر هارد دیسک شما پارتیشن بندی نشده باشد، پنجره تنظیمات ذخیره سازی دسته بندی های مختلفی را نشان می دهد که از فضای کامپیوتر استفاده می کنند.

3) با این حال، روی This Computer یا C Device کلیک کنید. این مقدار فضای اشغال شده را به شما نشان می دهد.

5 روش برتر برای افزایش سرعت رایانه ویندوز 10 شما

4) از این دسته بندی ها، بخش هایی که فضای سیستم را اشغال می کنند را شناسایی و حذف کنید.

5) علاوه بر حذف فایل ها و برنامه ها، می توانید Storage Sense را نیز فعال کنید. این ابزار به طور خودکار از شر فایل هایی که استفاده نمی کنید خلاص می شود.

5 روش برتر برای افزایش سرعت رایانه ویندوز 10 شما

4) طرح برق سیستم را تغییر دهید

گاهی اوقات برنامه برق رایانه شما (به خصوص اگر در حالت صرفه جویی در باتری یا حالت توصیه شده باشد) می تواند بر عملکرد کلی رایانه شما تأثیر بگذارد. به عنوان مثال، اگر چندین برنامه و پارتیشن را همزمان اجرا می کنید، بهتر است سیستم خود را روی حالت عملکرد بالا تنظیم کنید. در این صورت باتری دستگاه شما کمتر از حد معمول تخلیه می شود. با این حال نحوه تغییر طرح برق سیستم را به شما آموزش می دهیم. برای این کار مراحل زیر را دنبال کنید. این مراحل عبارتند از:

1) ابتدا Win + S را فشار دهید تا قسمت جستجوی ویندوز باز شود. سپس وارد edit power plan شوید.

2) روی Edit Power Plan از نتیجه جستجو کلیک کنید.

5 روش برتر برای افزایش سرعت رایانه ویندوز 10 شما

3) سپس Change advanced power settings را انتخاب کنید.

5 روش برتر برای افزایش سرعت رایانه ویندوز 10 شما

4) از منوی کشویی در گوشه سمت چپ، High Performance را انتخاب کرده و روی OK کلیک کنید.

5 روش برتر برای افزایش سرعت رایانه ویندوز 10 شما

توجه؛ در این صورت سرعت پردازنده شما افزایش می یابد اما باتری دستگاه با سرعت بالاتری تمام می شود.

5) مرورگر وب خود را کنترل کنید

مرورگر وب همچنین می تواند باعث کند شدن رایانه شما شود. این احتمالا برای کاربرانی که معمولا چندین تب باز در سیستم دارند اتفاق می افتد. اگرچه مرورگر شما یک برنامه ساده است، اما همان برنامه می تواند به طور قابل توجهی بر روی CPU دستگاه شما تأثیر بگذارد. اکنون باید بررسی کنیم که کدام یک از مرورگرهای ما از قدرت CPU استفاده می کند. بیایید به سه مرورگر اصلی نگاه کنیم: Google Chrome، Microsoft Edge و Mozilla Firefox.

الف) گوگل کروم

ابتدا Shift + Esc را فشار داده و نگه دارید تا مدیر وظیفه مرورگر باز شود. این به شما تمام پارتیشن ها و افزونه هایی را که از CPU استفاده می کنند نشان می دهد. در این مرحله، باید بخش های پرمصرف را متوقف کرده و آنها را حذف کنید.

5 روش برتر برای افزایش سرعت رایانه ویندوز 10 شما

ب) موزیلا فایرفاکس

روی نماد سه خط در گوشه بالا سمت راست (راست) کلیک کنید. سپس به More Tools رفته و Task Manager را انتخاب کنید. مشاهده و حذف همه فرآیندها و مواردی که شامل منابعی در رایانه شما هستند.

ج) مایکروسافت اج

در Microsoft Edge باید همین کار را با Google Chrome انجام دهید. ابتدا Shift + Esc را فشار داده و نگه دارید تا مدیر وظیفه مرورگر باز شود. این به شما تمام پارتیشن ها و افزونه هایی را که از CPU استفاده می کنند نشان می دهد. در این مرحله، باید بخش های پرمصرف را متوقف کرده و آنها را حذف کنید.

اگر مرورگر شما معمولاً منابع رایانه زیادی را اشغال می‌کند، سعی کنید از مرورگرهای دیگر برای افزایش سرعت دستگاه ویندوز 10 خود استفاده کنید. همچنین می‌توانید تعداد پنجره‌هایی را که در یک بازه زمانی مشخص باز می‌کنید، یادداشت کنید.

نتیجه

بسیاری از افراد با گفتن این جمله که “کامپیوتر من قدیمی است” کندی سیستم خود را توجیه می کنند. اما در بیشتر موارد، رعایت نکات بالا به شما کمک می کند تا سرعت کامپیوتر خود را افزایش دهید. در نتیجه، بهتر است هر پنج مورد بالا را در سیستم خود بررسی کنید تا بتوانند سرعت دستگاه شما را افزایش دهند.

چه راه های دیگری برای افزایش سرعت دستگاه ویندوز 10 خود می شناسید؟ نظرات و پیشنهادات خود را با ما و سایر کاربران هیلی بیلی مگ در زیر به اشتراک بگذارید.

منبع: MakeUseOf

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا