5 سرویس رایگان برتر برای ذخیره‌سازی ابری

خدمات متعددی در زمینه ذخیره سازی ابری وجود دارد. در این بین برخی از شرکت ها برای جذب مشتری چند گیگابایت فضای رایگان در اختیار کاربران قرار می دهند که در زیر به 5 مورد از بهترین سرویس های ذخیره سازی ابری رایگان می پردازیم.

یک سرویس ذخیره سازی ابری باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

این لیست به هیچ ترتیبی نیست. هر کدام از این سرویس ها نقاط قوت خود را دارند، برای مثال می توانیم برای امنیت بالای سرویس Sync.com به ابزار Google Drive مراجعه کنیم. لازم به ذکر است که دراپ باکس در این لیست قرار ندارد زیرا تنها 2 گیگابایت فضای خالی در اختیار کاربران قرار دارد که مقدار بسیار کمی است. همچنین سرویس iCloud تنها 5 گیگابایت فضای رایگان در اختیار دارندگان گجت های این شرکت قرار می دهد و کسانی که از گجت های این شرکت استفاده نمی کنند می توانند تنها از 1 گیگابایت فضای خالی استفاده کنند.

Google Drive: 15 گیگابایت فضای رایگان

فضای ذخیره ابری

گوگل در مورد سرویس های نرم افزاری حرفی برای گفتن دارد و کاربرانی که نمی خواهند برای ذخیره سازی ابری هزینه ای بپردازند می توانند از 15 گیگابایت فضای گوگل درایو استفاده کنند. تنها چیزی که برای استفاده از این سرویس نیاز دارید یک حساب Google است. همچنین باید به وجود ابزارهای مفیدی مانند Google Docs، Sheets و Slides اشاره کرد که طرفداران زیادی دارند. Google Photos فضای نامحدودی را ارائه می‌کرد، اما این ویژگی برای مدتی کنار گذاشته شد. البته گوگل در ازای ارائه این خدمات، اطلاعات زیادی را از کاربران خود جمع آوری می کند. اما به طور کلی، اگر چندان نگران حریم خصوصی نیستید، Google Drive می تواند نیازهای شما را تا حد زیادی برآورده کند.

مایکروسافت وان درایو: 5 گیگابایت

فضای ذخیره ابری

مایکروسافت یکی دیگر از غول های فناوری با سابقه طولانی ید در ذخیره سازی ابری است. مانند Google Drive، برای استفاده از این سرویس باید یک حساب مایکروسافت ایجاد کنید. با ایجاد یک حساب کاربری مایکروسافت، می توانید از 5 گیگابایت فضای رایگان در OneDrive لذت ببرید. به طور کلی جذابیت و تنوع ابزارهای ارائه شده توسط مایکروسافت کمتر از خدمات گوگل است. همچنین لازم به ذکر است که فضای ارائه شده توسط این شرکت یک سوم فضای رایگان گوگل است و به همین دلیل بسیاری از کاربران ترجیح می دهند از گوگل درایو استفاده کنند.

مگا: 20 گیگابایت برای سال اول

فضای ذخیره ابری

مگا یکی از محبوب ترین سرویس های ذخیره سازی ابری است که کاربران آن می توانند برای سال اول از 20 گیگابایت فضای رایگان استفاده کنند. اگرچه این سرویس ابزارهای مشابه مایکروسافت و گوگل را ارائه نمی دهد، اما به طور کلی امن تر است. مگا همه فایل های کاربر را رمزگذاری می کند، به این معنی که حتی زمانی که شخصی آنها را آپلود می کند، نمی تواند محتویات آنها را ببیند.

آیس درایو: 10 گیگابایت

یسدرایو

آیس درایو به اندازه حروف دیگر این لیست سابقه ندارد، اما به لطف امنیت بالا و در اختیار قرار دادن 10 گیگابایت فضای خالی توانسته توجه بسیاری را به خود جلب کند. این سرویس نیز مانند مگا می تواند در مورد امنیت حرف های زیادی بزند، اما از طرفی ویژگی های جذابی دارد که رقبا فاقد آن هستند. به عنوان مثال، ممکن است پیش نمایشی از محتوای رمزگذاری شده را مشاهده کنید که سایر سرویس ها نمی بینند.

Sync.com: 5 گیگابایت فضای خالی فراهم کنید

Sync.com

در نهایت باید به سرویس Sync.com اشاره کرد که به امنیت کاربران توجه ویژه ای دارد. البته 5 گیگابایت فضای خالی برای بسیاری از کاربران کافی نیست. اگرچه بسیاری از ویژگی های مهم این سرویس تنها در اختیار کاربران دارای حساب پریمیوم قرار می گیرد، اما در هر صورت نسخه رایگان آن نیز حرفی برای گفتن دارد.

منبع: چگونه دستکاری کنیم

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا