فناوری اطلاعات

5 گوشی پرفروش در آمریکا، انگلستان، چین و کره‌ی جنوبی را بشناسید

در این مقاله 5 مدل از پرفروش ترین گوشی های آمریکا، انگلیس، چین و کره جنوبی را ارائه می دهیم تا ببینیم کدام گوشی ها در این بازارهای بزرگ بیشترین تقاضا را دارند.

کنترپوینت ریسرچ معمولاً به هر دلیلی آماری را برای همه گزارش های خود منتشر نمی کند، بنابراین ممکن است با بسیاری از اطلاعات جالبی که ممکن است به دست بیاید آشنا نباشید. به عنوان مثال، همین آمار برای 5 گوشی پرفروش در بازارهای مختلف مانند آمریکا، انگلیس و … که واقعا می تواند به ما در انتخاب یک گوشی جدید کمک کند، اما به ندرت شاهد چنین گزارش هایی از تحقیقات ذکر شده هستیم. موسسه

خوشبختانه در این مقاله شما را با پرفروش ترین گوشی هایی که در بزرگترین بازارهای دنیا به فروش می رسند آشنا می کنیم. متأسفانه نتوانستیم آماری از فروش گوشی در همه بازارها را در این مقاله قرار دهیم زیرا از حوصله متن خارج است. با این حال، با نگاهی به آمار فروش گوشی ها در این 5 کشور، تقریباً می توان فهمید که کدام محصول در همه بازارها محبوب ترین و پرطرفدارترین است.

تقریباً همه بازارها برای اپل در دسترس هستند

اگرچه در بسیاری از بازارها به خصوص خاورمیانه، گوشی های میان رده و مقرون به صرفه به دلیل وضعیت مالی مصرف کنندگان فروش بهتری دارند، اما شاهد هستیم که در بازارهای بزرگ اپل می درخشد و مدیریت می کند. این شرکت آمریکایی معمولاً هر سال بیشترین نماینده را در بین 10 گوشی پرفروش سال دارد و سال گذشته نیز 7 نماینده در لیست پرفروش ترین گوشی های بازار حضور داشتند که شگفت انگیز است. بیشترین فروش گوشی های این شرکت مربوط به مدل استاندارد هر سری است و امسال نیز شاهد این هستیم که آیفون 13 توانسته این سنت را حفظ کند.

5 گوشی پرفروش در آمریکا، انگلستان، چین و کره‌ی جنوبی را بشناسید

در بازار انگلستان، آیفون 13 با تفاوت قابل توجهی در مقایسه با آیفون 13 پرو و ​​پرو مکس در رتبه اول قرار دارد. دو گوشی دیگر به ترتیب در رده های دوم و سوم قرار دارند و با کمی تفاوت بین آن ها شاهد حضور گلکسی A12 و آیفون 12 هستیم.آمار زیانبار برای سامسونگ که در این لیست نماینده برجسته ای ندارد. با این حال تنوع پرچمداران اندرویدی نیز دلیل اصلی این امر است.

5 گوشی پرفروش در آمریکا، انگلستان، چین و کره‌ی جنوبی را بشناسید

همین طبقه بندی را می توان در چین با کمی تفاوت در تعداد مشاهده کرد. به عنوان مثال، آیفون 13 همچنان پرفروش ترین گوشی در بازار است، اما آیفون 13 پرو و ​​پرو مکس با همین درصد در جایگاه دوم قرار دارند. Oppo Reno 7 5G و Honor 60 نیز در جایگاه سوم و چهارم قرار دارند. این آمار برای شرکت های مطرح اندرویدی بازار یعنی سامسونگ و شیائومی اصلا خوب نیست چرا که در این بازار نماینده ای برای رسیدن به پنج گوشی پرفروش ندارند.

بارقه امیدی برای سامسونگ در بازار کره

با این حال، در کره، اپل 2 نماینده از 5 گوشی دارد، اما حداقل روی میز پرفروش ترین نیست. در این ماه، گلکسی زد فلیپ 3 5G موفق شد بیشترین فروش را در کره داشته باشد. انتظار می رود فروش گوشی های تاشو هر روز افزایش یابد و با منحصر به فرد بودن سامسونگ در این زمینه، به نظر می رسد تا چند سال دیگر باید در صدر لیست بهترین تولیدکنندگان گوشی قرار بگیریم، اما این بار با تصویری متفاوت. . با این حال، این دومین آیفون 13 پرفروش این بازار است که البته هیچ تفاوتی با Z Flip 3 ندارد و همانطور که اشاره کردیم، تنها از روی آمار می بینیم که این گوشی در رتبه دوم قرار دارد.

5 گوشی پرفروش در آمریکا، انگلستان، چین و کره‌ی جنوبی را بشناسید

گلکسی A32، گلکسی A52s و بعد از آن آیفون 13 پرو مکس نیز در رتبه های سوم تا پنجم قرار دارند، بنابراین در کره سامسونگ یک پرچمدار در بین 5 گوشی برتر پرفروش نیست. آمار عجیبی که اصلا انتظار دیدن آن را نداشتیم. در بازارهای دیگر مانند آلمان و فرانسه، Galaxy S20 Fan Edition فروش خوبی دارد که یک پرچمدار واقعی نیست.

در آمریکا وضعیت شرکت های اندرویدی اصلا خوب نیست. پیش از این انتظار نداشتیم در این بازار چیزی غیر از آنچه که آمار نشان می دهد، ببینیم. سامسونگ نماینده پیشرو در بازار آمریکا ندارد. این بدان معناست که اپل هم در کشور خود و هم در کره بر شرکت پیشرو کره ای برتری دارد. سامسونگ در این بازار تنها در فروش گلکسی A32 5G که در رده آخر نیز قرار داشت، توانست عملکرد خوبی داشته باشد. آیفون 13، 13 پرو مکس، 13 پرو و ​​آیفون 12 در رتبه های اول تا چهارم قرار دارند.

منبع: PhoneArena

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا