50% کاربران آیفون هم اکنون از سیستم عامل iOS 14 استفاده می‌کنند

اگرچه تنها 6 هفته از انتشار نسخه نهایی iOS 14 می گذرد، اما به نظر می رسد اکنون 50 درصد از کاربران این نسخه جدید را بر روی آیفون خود نصب کرده اند. در نتیجه iOS 14 بهتر از iOS 13 عمل می کند و به سیستم عاملی تبدیل می شود که اکثر کاربران روی تلفن همراه خود نصب می کنند.

اگرچه اپل به طور رسمی اعلام نکرده است که چند درصد از کاربران در حال حاضر از نسخه جدید iOS استفاده می کنند، اما داده های منتشر شده نشان می دهد که iOS 14 بر روی 46.36 درصد از آیفون هایی که آنها موفق به دریافت آن شده اند نصب شده است.

در مقایسه، داده های منتشر شده نشان می دهد که نسخه قبلی سیستم عامل iOS 13 بر روی 46.37 درصد از آیفون هایی که موفق به دریافت آن شده اند نصب شده است. داده ها همچنین نشان می دهد که 7.27 درصد باقی مانده از آیفون ها از نسخه های قدیمی iOS استفاده می کنند.

البته این اطلاعات منتشر شده توسط Mixpanel چندان ارزشمند نیست چرا که این منبع اطلاعات خود را از طریق سایت ها و اپلیکیشن های مورد استفاده کاربران آیفون ارزیابی می کند. انتظار داریم اپل به زودی اطلاعات رسمی در این مورد منتشر کند.

این اطلاعات همچنین نشان می دهد که کاربران نسخه چهاردهم iOS و iPadOS را سریعتر از نسخه های قبلی روی دستگاه های خود نصب کرده اند. تنها 5 روز پس از عرضه نسخه نهایی این سیستم عامل ها، این نسخه های جدید در مجموع بر روی 26.81 درصد از آیفون ها، آیپدها و آیپادها نصب شده اند. برای مقایسه، در سال 2019، زمانی که نسخه نهایی iOS 13 منتشر شد، این عدد حدود 20 درصد بود.

اما از زمان انتشار نسخه نهایی iOS 14 در اواسط شهریور (اواخر شهریور) تا کنون، سرعت نصب این نسخه جدید در حال کاهش است. در مقایسه، در سال 2019، در همان زمان، حداقل 50 درصد از آیفون هایی که می توانند iOS 13 را دریافت کنند، آن را نصب کرده اند که کمی بیش از 46.37 درصد از iOS 14 است.

اپل ویژگی‌های جدیدی را به این نسخه جدید iOS 14 اضافه کرده است. این ویژگی‌ها شامل شخصی‌سازی صفحه اصلی با ویجت‌ها، ظاهری جدید برای دستیار صوتی Siri، یک اعلان کوچک هنگام برقراری تماس با آیفون و ده‌ها ویژگی جدید و ویژگی‌های حفظ حریم خصوصی است.

منبع: Appleinsider

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم
دکمه بازگشت به بالا