6 مزایای روند بازار IoT در صنعت بهداشت و درمان

در دنیای امروز اینترنت اشیاء موجب خشم جمعی در صنایع مختلف و همچنین بخش های حرفه ای شده است. صنعت مراقبت های بهداشتی یکی از این زمینه هایی است که این نوآوری با تکنولوژی بالا را دریافت کرده است. تعامل پایدار و بارور بین دستگاه ها و افراد را برای ارائه راه حل های مراقبت های بهداشتی تضمین می کند. امروزه با بهره وری از اینترنت اشیاء ، ابزارهای جدیدی برای توسعه یک سیستم مراقبت های بهداشتی یکپارچه ارائه شده است که تضمین می کند بیماران با تمرکز دقیق بر نتایج درمانی بهبود یافته ، به بهترین روش ممکن انجام شوند.

از این رو ، این تجمع فرصت های متعدد است که می تواند توسط مروج سلامتی و بیمارستان ها برای بهبود منابع به بهترین وجه استفاده شود. در حال حاضر ، اکثر بیمارستان ها از IoT برای مدیریت دارایی و همچنین کنترل دما و رطوبت در اتاق عمل بهره می برند. بیایید به مزایای اصلی روند بازار IoT توجه کنیم و کاربرد کارآمد آنها را بفهمیم:

1. کاهش هزینه ها

ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی می توانند از ارتباطات مربوط به راه حل مراقبت های بهداشتی بهره مند شوند. این کار به نظارت بیمار در زمان واقعی کمک خواهد کرد ، بنابراین ویزیت های غیر ضروری به پزشک کاهش می یابد. به طور دقیق ، بهبود امکانات مراقبت از منزل قطعاً علاوه بر بستری مجدد ، هزینه های اقامت بیمارستان را نیز کاهش می دهد.

2. نتایج درمانی بهبود یافته

این راه حل های مراقبت های بهداشتی با کمک رایانش ابری یا هر شکل دیگری از زیرساخت های مجازی ، امکان استفاده از اطلاعات را در زمان واقعی برای تصمیم گیری آگاهانه به متخصصان پزشکی می دهد. همچنین تضمین می کند که خدمات درمانی به موقع مورد بررسی قرار گرفته و نتایج درمانی افزایش می یابد.

3. بهبود تجربه بیمار

اتصال سیستم مراقبت های بهداشتی به اینترنت اشیاء نیاز و نیازهای بیمار را تأیید می کند. بهبود صحت از نظر تشخیص ، بهبود نتایج درمانی و مداخله به موقع پزشکان برجسته می شود و منجر به مراقبت مسئولانه می شود که مورد توجه بسیار بیماران قرار می گیرد.

4- بهبود مدیریت بیماری

توجه به این نکته ضروری است که وقتی بیماران به طور منظم با داده ها در زمان واقعی کنترل می شوند ، می توان قبل از جدی شدن مشکل ، درمان بیماری را مدیریت کرد.

5- تقویت مدیریت دارو

براساس آمارهای تحلیل صنعت اینترنت اشیا ، تولید و مدیریت دارو به عنوان مخارج قابل توجهی برای صنعت بهداشت و درمان تلقی می شود. با کمک فرایندها و دستگاههای IoT می توان این هزینه ها را بهتر انجام داد.

6. خطاها را کاهش می دهد

اینترنت اشیاء هنگام خطاهای داده چه کاری انجام می دهند؟ حضور اینترنت اشیاء در بخش مراقبت های بهداشتی ، جمع آوری داده های دقیق و همچنین گردش کار خودکار را فراهم می کند. علاوه بر این ، همچنین تأیید تصمیمات داده محور برای کاهش ضایعات و کاهش هزینه های سیستم را حفظ می کند. این یکی از مزایای تابناک اینترنت اشیا است که این بخش به راحتی می تواند از آن لذت ببرد.

تهدیدات مربوط به اینترنت در امور مربوط به اینترنت

اینترنت اشیاء برای خود محلی مؤثر در بخش مراقبت های بهداشتی بوده است ، اما با توجه به ماهیت حساس داده های بهداشتی ، بسیاری از چالش ها را نیز نشان می دهد. به عنوان مثال ، وقتی این اطلاعات بهداشتی به طور نادرست رد و بدل می شوند ، این اطلاعات بهداشتی می توانند باعث از بین رفتن شهرت یا حتی تا حدودی شغل شوند.

– از آنجا که نظارت بیمار به استفاده از دستگاههای پوشیدنی و در منزل انجام می شود ، پزشکان مسئول نظارت بر این شرایط مزمن ، تقاضا برای مرکز داده را به همراه زیرساخت های این مرکز افزایش می دهند.

علاوه بر این ، عدم توانایی خدمات پزشکی خصوصی برای به اشتراک گذاشتن داده ها بین آنها ، نیاز به یک راه حل زبان استاندارد برای تشویق به اشتراک گذاری اطلاعات دارد.

امنیت داده ها شکل دیگری از ریسک است که احتمالاً با افزایش میزان داده های به اشتراک گذاشته شده افزایش می یابد. علاوه بر این ، حجم داده ها به طور قابل توجهی افزایش می یابد و از این رو نیاز به محافظت از این اطلاعات در برابر حملات سایبری است.

نتیجه

مقاله فوق بینشی از سودمندی اینترنت اشیا در صنعت مراقبت های بهداشتی ارائه می دهد. مزایای مختلف مربوط به مدیریت بیمار و همچنین کمک به تشخیص در زمان واقعی ، مزایای حیرت انگیز این فناوری است. علاوه بر این ، خطرات مختلفی نیز برجسته می شود که نگرانی در مورد اجرای صحیح IoT ایجاد می کند.

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا