8 چیزی که سیگنال وای‌فای را در خانه مسدود می‌کنند

چیزهای زیادی در خانه وجود دارد که می تواند به عنوان مسدود کننده سیگنال WiFi عمل کند. در اینجا برخی از آنها وجود دارد که با آنها می توانید کیفیت سیگنال وای فای را در خانه بهبود بخشید.

اهمیت موقعیت مودم

قبل از بحث در مورد مسائلی که سیگنال وای فای را مسدود می کند، بهتر است در مورد اهمیت مکان مودم صحبت کنیم. به طور کلی هیچ خانه ای برای سیگنال وای فای ایده آل نیست، زیرا جدا از ساختار خود خانه، در نهایت چاره ای جز قرار دادن وسایل مختلف در خانه ندارید. اما با درک بهتر عملکرد وای فای، مشکلات کمتری خواهید داشت.

سیگنال وای فای

در کل بهتر است مودم وای فای را یک لامپ در نظر بگیرید. همانطور که یک لامپ نور مرئی ساطع می کند، مودم با سیگنال Wi-Fi نیز این کار را انجام می دهد. چرا معمولاً لامپ ها را روی پشت بام خانه قرار می دهیم، زیرا از این طریق بیشتر نور به قسمت های مختلف می تابد. همچنین هنگام استفاده از چراغ مطالعه، چنین چراغی را پشت دستگاه بزرگ قرار ندهید.

بنابراین با توجه به تاثیری که موانع مختلف بر کیفیت سیگنال وای فای دارند، باید بهترین موقعیت مودم وای فای را از طریق آزمون و خطا پیدا کنید.

دکوراسیون داخلی می تواند کیفیت سیگنال WiFi را کاهش دهد

سیگنال وای فای

یکی از مواردی که می تواند کیفیت سیگنال وای فای را کاهش دهد، دکوراسیون منزل است. بسیاری از مصرف کنندگان معمولاً تصور می کنند که فقط دیوارهای بتنی تأثیر زیادی در این سیگنال دارند و در این بین به تأثیر دکوراسیون داخلی توجهی ندارند.

اکواریوم

برای مثال باید به آب اشاره کرد که تا حد زیادی سیگنال وای فای را مسدود می کند. بنابراین، اگر مودم را در کنار آکواریوم قرار دهید، تقریباً مانند قرار دادن مودم در یک ظرف دربسته است. اگرچه این مودم می تواند سیگنال را بدون مشکل از یک طرف منتقل کند، اما در سمتی که آکواریوم در آن قرار دارد، قدرت سیگنال کاهش می یابد.

کتابخانه

سیگنال وای فای

اگر تعداد زیادی کتاب را در کنار یکدیگر قرار دهید، همان کتاب ها به عنوان مسدود کننده سیگنال وای فای عمل می کنند. بنابراین، شما نباید مودم را در کتابخانه قرار دهید.

آینه

آینه ها همچنین می توانند کیفیت وای فای را تغییر دهند. به طور کلی، آینه‌های دیواری بزرگ‌تر نسبت به آینه‌های کوچک‌تر بر روی وای‌فای کوچک‌تر تأثیر بیشتری دارند و آینه‌های قدیمی‌تر نیز نسبت به آینه‌های جدید تأثیر بیشتری بر روی وای‌فای دارند. این به دلیل مواد مورد استفاده برای آینه های قدیمی است که می تواند سیگنال را تا حد زیادی مسدود کند.

تلویزیون

تلویزیون ها وقتی خاموش می شوند شبیه آینه های مشکی به نظر می رسند، اما شیشه آن ها مشکل بزرگی در سیگنال وای فای ندارد، بلکه مشکل اصلی، قسمت بزرگ فلزی داخل تلویزیون است. اگر تلویزیون یا مانیتور را روشن کنید، می بینید که پنل فلزی بزرگی دارد. پس مودم وای فای را پشت تلویزیون قرار ندهید.

عناصر تزئینی فلزی

سیگنال وای فای

همانطور که گفتیم فلز دشمن سیگنال وای فای است پس اگر در منزل از وسایل تزئینی فلزی استفاده می کنید به محل قرارگیری مودم دقت کنید تا به این وسایل فلزی نزدیک نباشد.

وسایل اشپزخانه

سیگنال وای فای

آشپزخانه دارای وسایلی مانند یخچال، ماشین ظرفشویی، اجاق گاز و مایکروویو است که می توانند به طور موثر سیگنال های WiFi را مسدود کنند. بنابراین هنگام قرار دادن مودم در خانه حتما به محل قرارگیری آشپزخانه و لوازم داخل آن دقت کنید.

تأثیر مصالح ساختمانی را نادیده نگیرید

تا اینجا در مورد ابزارها و موادی صحبت کردیم که با آن ها می توانید به راحتی بر محدودیت های ایجاد شده توسط آنها غلبه کنید. به عنوان مثال، اگر متوجه شدید که مودم در کنار آکواریوم است یا لوازم آشپزخانه محدودیت های زیادی برای سیگنال وای فای ایجاد کرده اند، به راحتی می توانید موقعیت بهتری برای مودم پیدا کنید. اما از سوی دیگر نباید از اهمیت بسیار زیاد مصالح ساختمانی در این حوزه غافل شد.

دیوار خشک

سیگنال وایفای‌

برای سیگنال WiFi، دیوار خشک بهترین نوع دیوار است. به ورق گچی که بین دو لایه ضخیم کاغذ یا مقوا قرار می گیرد، دیوار خشک می گویند که به دلیل عدم استفاده از مواد مرطوب مانند سیمان و گچ در هنگام نصب، انتخاب می شود. به همین دلیل خانه هایی که از این نوع دیوار استفاده می کنند کمترین نگرانی را در مورد قدرت سیگنال وای فای دارند.

دیوار برشی فولادی

وایفای

اگر دیوارهای آپارتمان شما به دلیل فلزات زیاد برشی است، سیگنال وای فای به سختی می تواند از دیوارها عبور کند. بنابراین اگر در چنین خانه ای زندگی می کنید باید به این نکته توجه کنید.

دیوار بتنی

وایفای

بسیاری از آپارتمان ها از سازه های بتنی استفاده می کنند و اگرچه چنین ساختمان هایی می توانند در مورد گرم و سرد نگه داشتن خانه چیزهای زیادی بگویند، اما تا حد زیادی از انتقال سیگنال های وای فای جلوگیری می کنند.

اخرین حرف

اگر مشکلات سیگنال وای فای در خانه شما به دلیل مصالح ساختمانی است، می توانید از روترهای مبتنی بر Mesh که از قسمت های مختلفی تشکیل شده اند استفاده کنید و هر یک از این قسمت ها را در قسمت های مختلف خانه قرار دهید. این به طور قابل توجهی کیفیت سیگنال WiFi را بهبود می بخشد.

منبع: How To Geek

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا