AMD تاریخ عرضه کارت‌های گرافیک سری RX 7000 را اعلام کرد

طبق آخرین اخبار منتشر شده، کارت گرافیک های سری Radeon RX 7000 شرکت AMD در تاریخ 12 نوامبر (3 آبان) رونمایی خواهند شد. پردازنده‌های گرافیکی Navi 31 و Navi 32 با ریزمعماری RDNA 3 از طراحی مبتنی بر چیپ‌لت استفاده می‌کنند، در حالی که Navi 33 یکپارچه خواهد بود.

در بحبوحه رونمایی از کارت‌های گرافیک سری RTX 40 انویدیا و معماری گرافیکی Ada Lovelace، AMD تاریخ عرضه نسل بعدی کارت‌های گرافیک RX 7000 خود را نیز اعلام کرد. در همین راستا، «اسکات هرکلمن» معاون ارشد و مدیر کل برند Radeon با انتشار پستی در توییتر اعلام کرد که کارت گرافیک های مورد انتظار Radeon RX 7000 در 12 نوامبر سال جاری رونمایی خواهد شد و جزئیات بیشتر در این خصوص ارائه خواهد شد. به زودی در اختیار عموم قرار می گیرد. .

تصمیم AMD برای صبر کردن تا ماه نوامبر برای عرضه نسل بعدی کارت های گرافیک خود به خودی خود جالب است. تا آن زمان، اکثر کارت‌های گرافیکی رده بالای مبتنی بر معماری Ada Lovelace انویدیا به احتمال زیاد منتشر خواهند شد و به AMD اجازه می‌دهند تا در لحظه آخر تغییراتی را در کارت‌های گرافیک خود اعمال کنند، به خصوص در مورد قیمت. برخی تغییرات سخت افزاری در لحظه آخر نیز امکان پذیر است.

اگر افشای اطلاعات اخیر درست باشد، کارت‌های گرافیک Radeon RX 7000 ممکن است نتوانند با کارت‌های گرافیکی مبتنی بر Ada Lovelace، حداقل در بخش عملکرد خام رقابت کنند. همانطور که گفته شد، کارت‌های گرافیک سری Radeon RX 7000 AMD تا 96 واحد محاسباتی با 12288 هسته پردازشی خواهند داشت. انتظار می رود عملکرد آنها در هر وات در معماری RDNA 3 در مقایسه با معماری RDNA 2 50 درصد افزایش یابد.

سری RX 7000

شایان ذکر است که نسل جدید کارت های گرافیک AMD برای اولین بار به فناوری بسته بندی بهبود یافته مجهز شده اند و از طراحی MCM شامل تراشه های گرافیکی و حافظه بهره می برند. همچنین گفته می شود که این کارت های گرافیک جدید پیشرفت های زیادی در Ray Tracing ارائه می دهند. ظاهرا IPC نسل جدید گرافیک AMD دو برابر شده است. این بدان معناست که کارت های گرافیک سری RDNA 3 با فرض ثابت بودن فرکانس عملکرد، دو برابر عملکرد بهتری خواهند داشت.

از سوی دیگر، انتظار می رود ریزمعماری RDNA 3 قدرت گرافیکی کلی خود را محدود نگه دارد. برخی شایعات حاکی از آن است که کارت گرافیک Radeon RX 7900 XT مجهز به پردازنده گرافیکی Navi 31 حداکثر توان 450 وات را ارائه خواهد کرد. پیش از این، در جریان معرفی پردازنده های Ryzen 7000، مدیر عامل AMD اولین کارت گرافیک سری Radeon 7000 این شرکت را نیز به نمایش گذاشت. باید دید در روزهای آینده چه خبرهای دیگری در این زمینه منتشر خواهد شد.

منبع: چک کردن دفترچه یادداشت

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا