صنعت و تجارت

HEPA در مقابل فیلترهای HEGA – تفاوت چیست؟

HEPA در مقابل فیلترهای HEGA – تفاوت چیست؟

بسیاری از ما در جستجوی امنیت و آرامش به خانه های خود مراجعه می کنیم و متوجه می شویم که حواس ما به طور مداوم توسط انواع مقصر مرتبط با آسم و آلرژی مورد حمله قرار می گیرد.

آژانس حفاظت از محیط زیست بارها به مردم در مورد خطرات ناشی از کیفیت پایین هوای داخل خانه هشدار داده است و متأسفانه حتی خالص ترین خانه ها نیز می تواند آلوده به آلاینده ها باشد. تقریباً همه خانه ها تحت تأثیر ذرات داخلی قرار می گیرند و این امر به ویژه در صورتی که خانه شما در 20 سال گذشته ساخته شده باشد بسیار صادق است ، زیرا تلاش های صرفه جویی در مصرف انرژی که در دهه 1970 به تصویب رسید ، احتیاج به ساخت خانه های شخصی مهر و موم شده داشت. منابع معمول آلاینده های هوای داخل خانه می تواند شامل گرد و غبار ، فرش ، تودوزی ، محصولات تمیز کننده خانگی و حیوانات خانگی و دود سیگار باشد. متأسفانه ، قرار گرفتن در معرض این آلاینده ها می تواند منجر به انبوهی از مشکلات سلامتی مانند آسم ، آلرژی ، اختلالات تنفسی و حتی سرطان شود.

یکی از راه های مبارزه با این مواد تحریک کننده هوا استفاده از دستگاه تصفیه هوا با کیفیت بالا برای تصفیه هوا است. دستگاه های تصفیه هوا همچنین می توانند بخارات موجود در فرش ، منسوجات ، محصولات پاک کننده و سایر ذرات آلودگی را که می توانند سلامتی شما را به خطر بیندازند ، حذف کنند.

مطالعات نشان داده است که هوای پاک به شما کمک می کند بهتر بخوابید و تنفس راحت تری داشته باشید و جستجوی دستگاه تصفیه هوا در ابتدا گیج کننده به نظر می رسد. یکی از موثرترین راههای کنترل ذرات استفاده از فیلتر ذرات بسیار کارآمد است ، اما یافتن نوع صحیح فیلتر می تواند دشوار باشد. دو نوع متداول فیلترهای هوا HEPA و HEGA هستند و اگرچه این دو اصطلاح قابل تعویض به نظر می رسند ، اما بسیار متفاوت هستند ، زیرا برای فیلتر کردن انواع مختلف آلاینده ها استفاده می شود.

فناوری HEPA این از دهه 1930 وجود دارد و اساساً نوعی فیلتر فیلتر است که به هوا اجازه عبور می دهد. این نوع فیلتر دارای راندمان کاهش ذرات بالا است و در جذب ذرات 0.3 میکرون یا بزرگتر (از جمله آلاینده های رایج مانند گرد و غبار ، مو ، پرز و گرده) 99.97٪ موثر است. فناوری HEPA در ابتدا توسط کمیسیون انرژی اتمی برای ایجاد محیطی پاک و ایمن برای نیروها ، محققان و دانشمندان توسعه داده شد.

با توجه به توانایی فیلتر HEPA در حذف ذرات از هوا ، محبوب ترین راه برای تصفیه هوا است. هنگام خرید دستگاه تصفیه هوا فیلتر HEPA ، به دنبال فیلترهای True HEPA بگردید ، زیرا این فیلترها باید آزمایش مستقلی را پشت سر بگذارند و طبق استاندارد خاصی کار کنند تا تمایز فیلتر HEPA واقعی بدست آید. همچنین ، هنگام تصمیم گیری در مورد دستگاه تصفیه هوا HEPA ، به ساخت فیلتر بسیار توجه کنید. فیلترهای نورد گرم HEPA بهترین هستند ، زیرا در معرض ترک نیستند و دستگاه های تصفیه هوا که از فیلترهای گرم و تاشده HEPA استفاده می کنند نیز بازده فیلتراسیون را افزایش می دهند.

از سوی دیگر، فیلترهای HEGA آنها هدف دیگری دارند. HEGA مخفف High Efficiency Gas Absorption است و این نوع فیلترها حدود یک دهه پیش توسط ارتش انگلیس به عنوان دفاعی در برابر جنگ شیمیایی ساخته شده است. فیلترهای HEGA از یک پارچه کربنی تشکیل شده اند و در هنگام جذب آلاینده های گازی ، مواد شیمیایی و بویایی چند برابر کارآمدتر از کربن فعال دانه ای هستند. به دلیل کارآیی ، وزن سبک و سهولت کار ، دستگاه های تصفیه هوا با فیلترهای HEGA امروزه محبوبیت بیشتری پیدا کرده اند ، به خصوص در دستگاه های تصفیه هوا که به سمت کنترل آلرژی ها ، مواد شیمیایی ، گازها و بوها می روند. در حقیقت ، برخی از دستگاه های تصفیه هوا از فیلترهای HEGA در ترکیب با فیلترهای HEPA برای تصفیه کامل هوا استفاده می کنند.

بنابراین ، با انتخاب دستگاه تصفیه هوا HEPA یا HEGA ، می توانید مطمئن باشید که همان فناوری تصفیه ای را که دولت استفاده می کند ، به دست خواهید آورد و تصفیه کامل و کاملی از ذرات معلق ، گازها و VOC ها را بدست خواهید آورد.

نمایش بیشتر

مجله خانواده هیلی بیلی

مجله علمی، سرگرمی هیلی بیلی علاقمند در زمینه های مختلف روز و علایق کاربران هر روز مطالب مورد علاقه خود را در این سایت به انتشار برای شما قرار میدهد.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا