iOS 13.7 با قابلیت‌های بیشتر برای مقابله با بیماری کووید 19 منتشر شد

اپل اعلام کرده است که قصد دارد به‌روزرسانی جدید iOS به نام iOS 13.7 را با قابلیت نمایش اعلان‌ها در صورت مواجهه با کووید 19 منتشر کند.

اپل و گوگل مدت‌هاست که به دنبال کمک به ارائه‌دهندگان مراقبت‌های بهداشتی در سراسر جهان بوده‌اند تا هنگام مواجهه با کووید 19 از اعلان‌های توسعه برای توسعه بهتر اطلاعات بدون نیاز به توسعه و انتشار برنامه‌های کاربردی خود استفاده کنند. شیوع بیماری کووید.

اکنون می توانید با مراجعه به بخش «تنظیمات» آیفون خود، این آپدیت جدید را بر روی تلفن همراه خود نصب کنید.

علاوه بر معرفی iOS 13.7، اپل آپدیت جدیدی برای سیستم عامل iPadOS با نام ipadOS 13.7 منتشر کرده است. جایی که او برخی از باگ های این سیستم عامل را رفع کرد.

در آغاز اپیدمی کووید 19، اپل و گوگل اعلام کردند که با هم در حال کار بر روی امکان نمایش اعلان‌ها هنگام قرار گرفتن در معرض کووید 19 هستند. این دو شرکت در دو مرحله جزئیات این ویژگی جدید را منتشر کردند.

در نسخه اول که با آپدیت iOS 13.5 منتشر شد، کاربران برای استفاده از این قابلیت ابتدا باید اپلیکیشن ارائه شده توسط سازمان بهداشت را در محل سکونت بر روی تلفن همراه خود نصب می کردند.

در آن زمان، اپل و گوگل اشاره کردند که در حال کار بر روی نسخه دوم این ویژگی هستند. در این مرحله، آنها گفتند که قصد دارند نمایش اعلان‌ها را هنگام قرار گرفتن در معرض کووید 19 به گونه‌ای تغییر دهند که وابستگی آن به برنامه ارائه شده توسط سازمان‌های بهداشتی محلی کاهش یابد. آنها در واقع می خواهند این ویژگی را به بخشی از سیستم عامل های iOS و اندروید تبدیل کنند.

امروز شاهد انتشار نسخه جدیدی از این قابلیت در iOS 13.7 هستیم. البته تغییرات با آنچه در گذشته انتظار داشتیم متفاوت است.

امکان نمایش نوتیفیکیشن ها در صورت مواجهه با بیماری کووید

امروز با انتشار آپدیت جدید iOS 13.7 شاهد اضافه شدن نسخه پیشرفته تری با قابلیت نمایش نوتیفیکیشن ها در هنگام مواجهه با کووید 19 هستیم.

اپل با انتشار این آپدیت، روند استفاده از این قابلیت جدید را برای سازمان های بهداشتی در سراسر جهان بسیار آسان کرده است.

برای استفاده از این ویژگی، سازمان های بهداشتی و درمانی محلی ابتدا باید با استفاده از اطلاعاتی مانند حرف، نماد، معیارهای خود، فرم ویژه ای برای فعال سازی این ویژگی ایجاد کنند تا این ویژگی بتواند اعلان ها و اطلاعاتی را برای اطلاع کاربر هنگام مشاهده این ویژگی نمایش دهد. . پر كردن.

بیماری کووید 19 در iOS 13.7

اپل و گوگل با هم کار می کنند تا مسئولیت بیشتری در قبال قابلیت نمایش اعلان ها در مواجهه با کووید 19 بر عهده بگیرند. این شرکت ها گفته اند که قصد دارند با استفاده از اطلاعات ارائه شده توسط سازمان های بهداشتی محلی، از این ویژگی مستقیماً در سیستم عامل های خود استفاده کنند.

اگرچه سازمان های مراقبت های بهداشتی برای استفاده از این ویژگی مجبور نیستند برنامه های کاربردی خود را توسعه دهند، اما همچنان کنترل کاملی بر این ویژگی دارند. عناصری که این سازمان ها می توانند کنترل کنند شامل شرایط فعال سازی نمایش اعلان ها و نمایش دستورالعمل ها و توصیه های لازم هنگام نمایش اعلان به کاربر است.

تغییرات ایجاد شده در نسخه جدید iOS 13.7

پس از نصب iOS 13.7، کاربران می توانند با مراجعه به بخش تنظیمات تنها در چند مرحله و به ساده ترین شکل ممکن، قابلیت نمایش اعلان ها در مواجهه با کووید 19 را فعال کنند. علاوه بر این، کاربران می توانند اعلان های اعلان را فعال کنند تا در صورت فعال بودن این ویژگی، سازمان مراقبت های بهداشتی خود را مطلع کنند.

هنگامی که این ویژگی را فعال می کنید، آیفون شما از طریق بلوتوث محیط شما را رصد می کند و زمانی که به فردی مبتلا به کووید 19 نزدیک می شوید، طبق دستورالعمل های سازمان بهداشت محلی شما به تلفن همراه شما اطلاع داده می شود. آن را به شما نشان می دهد.

اپل و گوگل امیدوارند با گسترش این ویژگی، سازمان های مراقبت های بهداشتی بتوانند بهتر با آن سازگار شوند.

برای ایالت‌ها یا ایالت‌های ایالات متحده که در حال حاضر از نسخه خاصی از برنامه خود برای نمایش اعلان‌ها در مواجهه با کووید 19 استفاده می‌کنند، این برنامه‌های توسعه‌یافته ممکن است در ارتباط با این ویژگی به کار خود ادامه دهند. اپل و گوگل می گویند 25 ایالت که 55 درصد از جمعیت ایالات متحده را تشکیل می دهند، از این ویژگی جدید استفاده می کنند.

در مصاحبه با 9to5Mac، این دو شرکت اعلام کردند که:

در گام بعدی، قصد داریم با سازمان های بهداشتی و درمانی همکاری کنیم تا استفاده از این قابلیت را تا حد امکان ساده و سریع کنیم. ما می خواهیم این امکان را برای سازمان های مراقبت های بهداشتی در سراسر جهان فراهم کنیم که از آن بدون نیاز به توسعه یک برنامه کاربردی جداگانه استفاده کنند. علاوه بر این، سازمان‌های بهداشتی محلی می‌توانند از این ویژگی برای به دست آوردن اطلاعات در مورد شیوع یا مناطق خطرناک بیماری کووید بدون به خطر انداختن مسائلی مانند امنیت و حریم خصوصی استفاده کنند. سایر برنامه های توسعه یافته نیز می توانند از این ویژگی استفاده کنند. اپل و گوگل اعلام کرده اند که ما متعهد به حمایت کامل از سایر برنامه های توسعه یافته توسط سازمان های مراقبت های بهداشتی هستیم.

در نهایت اپل و گوگل تاکید کردند که این ویژگی به حفظ حریم خصوصی کاربران توجه ویژه ای دارد و کاربران نباید نگران این موضوع باشند. در ضمن کاربرانی که می خواهند از این قابلیت استفاده کنند باید خودشان این قابلیت را فعال کنند و این قابلیت به صورت خودکار در هیچ یک از گوشی های موبایل فعال نمی شود.

هر دو شرکت تایید کرده اند که هنگام استفاده از این ویژگی، هیچ یک از اطلاعات موقعیت مکانی کاربر به همراه اطلاعات هویتی کاربر با سایر کاربران یا شرکت های گوگل و اپل به اشتراک گذاشته نخواهد شد. تمام کارهای لازم بر روی تلفن همراه کاربر انجام می شود و کاربران می توانند در صورت ابتلا به بیماری کووید 19 در این قابلیت گزارش دهند.

نمایش اعلان‌ها هنگام قرار گرفتن در معرض Covid 19 در iOS 13.7

9to5Mac در رابطه با این آپدیت جدید می گوید که اپل از قابلیت نمایش نوتیفیکیشن ها در مواجهه با کووید 19 می گوید که اکنون شاهد انتشار این آپدیت جدید هستیم. در واقع این دومین نسخه از این ویژگی است که این دو شرکت در گذشته منتشر کرده اند.

در واقع، اپل و گوگل قبلا گفته بودند که در نسخه دوم، برخی از بخش‌های این ویژگی همچنان به سازمان‌های بهداشتی محلی بستگی دارد. اما با انتشار این آپدیت جدید، با یک ویژگی کاملا مستقل روبرو هستیم که می تواند توسط سازمان های بهداشت و درمان در سراسر جهان استفاده شود.

دکتر جودی مونرو، مدیر عامل بنیاد کنترل و پیشگیری از بیماری، گفت:

«در یک اپیدمی جهانی، دولت‌ها به ابزارهایی برای شناسایی شیوع کووید 19 و نشان دادن اعلان‌ها در مواجهه با این بیماری نیاز دارند. اپل و گوگل با توسعه این ابزارها در واقع مسیری را در پیش گرفته اند که می توان از آن برای توسعه برنامه هایی برای حفظ حریم خصوصی کاربران استفاده کرد که اطلاعات آن می تواند سلامت و زندگی بسیاری را نجات دهد.

کار انجام شده توسط اپل و گوگل از این جهت ارزشمند است که این دو شرکت تمامی موانع را برای هماهنگی بین مصرف‌کنندگان و سازمان‌های بهداشتی محلی برای استفاده از این ویژگی از بین برده‌اند.

فرماندار مریلند از همکاری دو غول بزرگ فناوری اپل و گوگل تمجید کرد و گفت:

«استفاده از این ویژگی جدید بسیاری از افراد را سالم نگه می‌دارد. این ویژگی دانش ما را در مورد شیوع و نحوه انتشار بیماری افزایش می دهد. این ویژگی در نهایت باعث بهبود دانش ما در مورد این بیماری در همه کشورها خواهد شد. “ما از تلاش های گوگل و اپل برای توسعه این ویژگی قدردانی می کنیم و مشتاقانه منتظر استفاده از این ویژگی جدید در مریلند هستیم.”

علیرغم انتشار این تابع و وجود نام ایران در بین کشورهای واجد شرایط در زمان فعال سازی، اما به دلیل فعال نشدن آن توسط وزارت بهداشت ایران، همچنان این تابع در ایران قابل استفاده نیست.

نظر شما در مورد این ویژگی جدید چیست؟

منبع: 9to5Mac

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا