خانواده

تخلفات محرز در روبیکا چیست

طی دو روز گذشته خبرهایی منتشر شد که از تخلف آشکار سوپر اپلیکیشن روبیکا در ساخت صفحات جعلی افراد حقیقی و حقوقی ایرانی در پلتفرمش داشت و انتقادهای بسیاری را در این مورد بر انگیخت، اکنون به نظر می‌رسد پلیس فتا نیز به این موضوع ورود کرده و در سایت خود، بیانیه‌ای منتشر کرده است.

با مطرح شدن طرح صیانت از فضای مجازی، نگرانی‌های کاربران در مورد امکان مسدود شدن دسترسی به پلتفرم‌ها و شبکه‌های اجتماعی خارجی مانند اینستاگرام و واتس‌اپ شدت گرفته و در همین بین، اپلیکیشنی مانند روبیکا به خود اجازه داده تا با جعل صفحات افراد عادی و مشهوری همچون ورزشکاران و هنرمندان، از آب گل آلود ماهی بگیرد.

به همین دلیل، کاربران بسیاری از مسئولین امر درخواست داشتند تا برای صیانت واقعی از حقوق کاربران فضای مجازی، تخلفات روبیکا را پیگیری و با افراد متخلف برخورد کنند. معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا در سایت این نهاد بیانیه‌ای در مورد «موضوعات مطرح شده سوپر اپلیکیشن روبیکا» منتشر کرده که متن آن در ادامه آمده است.

مستند بر رصدهای صورت گرفته و گزارشات متعدد مردمی به پلیس فتا از سوی کاربران عادی و تعداد زیادی از چهره های مطرح شده هنری و ورزشی مبنی بر ” استفاده غیر مجاز از اطلاعات شخصی کاربران و ایجاد حساب کاربری بدون اطلاع و اجازه افراد”  کلیه موارد و تخلفات مربوطه هم اکنون در کارگروه ویژه و تخصصی پلیس فتا مطرح شده است.

در این رابطه ، ضمن استخراج ادله دیجیتال مرتبط با تخلفات صورت گرفته مراتب در حال پی گیری است و نتیجه اقدامات متعاقبا اعلام خواهد شد .

این موضوع البته تنها تخلف روبیکا نیست و در طول سالیان گذشته همواره حرف و حدیث‌هایی درباره نحوه عملکرد این اپلیکیشن به گوش رسیده است. چند ماه پیش مجلس تایید کرد که پلتفرم روبیکا و چند سایت استریم و پخش فیلم ایرانی، قانون مربوط به محاسبه نیم‌بهای ترافیک اینترنت کاربران را نقض کرده‌اند.

در همین رابطه بخوانید:

– در پی تخلفات گسترده، مجوز صوت و تصویر سوپر اپلیکیشن روبیکا باطل شد
– تخلف نماوا، فیلمو و روبیکا در محاسبه ترافیک اینترنت مشترکین محرز شد

هرچند آن تخلفات با پیگیری جدی روبرو نشد، به نظر می‌رسد که اتفاقات کنونی به شکل دیگری رقم بخورند. صبح امروز، علی سعد، معاون کاربران و تنظیم گری اجتماعی ساترا در رشته توییتی، تاکید کرد که مجوز سرویس صوت و تصویر سوپر اپلیکیشن روبیکا لغو شده تا اقداماتی در رابطه با تخلفات آن صورت گیرد.

فهرست مقاله

  • https://hillbilly ir/تخلفات-محرز-در-روبیکا-چیست/
  • این کاربر به علت تخلفات محرز تعلیق می باشد شاد
  • محرز تعلیق یعنی چه
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا