خانواده

سریال ترکی جدید 2021 عاشقانه

سریال های ترکی در ایران محبوبیت زیادی دارند. شاید دسته‌ای از عاشقان سریال فقط سریال‌های انگلیسی‌زبان یا اروپایی را دوست داشته باشند، اما باید قبول کنیم که شمار قابل توجهی از شهروندان ایرانی هم از سریال‌های ترکی خوششان می‌آید.

در واقع سریال‌های ترکی از نظر فرهنگی برای مردم ایران آشناتر هستند و تشابهات اجتماعی و فرهنگی و مذهبی بیشتری در آنها پیدا می‌کنند. ضمن اینکه آنها عموما مدرن و خوش آب و رنگ ساخته می‌شوند و ترکیبی از سنت و محیطهای لوکس شهری آنها را برای خیلی‌ها جذابتر می‌کنند. ضمن اینکه عده‌ای از ایرانی‌ها با گویش ترکی آشنا هستند و بیشتر فیلم را می‌توانند با زبان اصلی هم تا حد زیادی درک کنند.

فهرستی از بهترین سریال های ترکی:

۱- سریال معلم

دختری ورزشکار به نام رویا که به تقلب در آخرین مسابقه خود متهم شده و در مدرسه مورد بی احترامی قرار گرفته است، اقدام به خودکشی می کند. در ادامه، معلمی به نام آکیف تصمیم می گیرد که به دانش آموزان مقصر در این ماجرا، درسی فراموش نشدنی بدهد و…

سریال معلم، سریالی جنایی، درام و مهیج، محصول سال ۲۰۲۰ کشور ترکیه است. بازیگرانی چون ایلکر کاللی، سرن موری، افرا ساراچوغلو، سرهات مصطفی کلیچ، سرکان کسکین، شریف ارول، مرت رمضان دمیر و جان بارتو اصلان در سریال معلم به ایفای نقش پرداخته اند.

سریال معلم توسط کمپانی های مدیاپیم و ام‌اف یاپیم تولید شده و پخش آن از سال ۲۰۲۰ در شبکه فاکس ترکیه آغاز شده است.


۲- سریال عمق

ساهیر که در یک کلینیک وابسته به اداره پلیس در استانبول مشغول به کار است، تلاش می کند تا افراد بیمار را درمان کند و آنها را از فکر مرگ بازدارد. در این میان، او با دختری پر رمز و راز به نام بیلگه مواجه می شود و…

سریال عمق، سریالی اکشن، ماجراجویی، درام و رازآلود، محصول سال ۲۰۱۸ کشور ترکیه است. بازیگرانی چون ایلکر کاللی، نسلیهان آتاگول، بیراک توزوناتاچ، بولنت امین یارار، دفنه کایالار، گزده تورک ‌پنجه، گون کوپش و فریدون دوزاغاچ در سریال عمق به ایفای نقش پرداخته اند.

سریال عمق توسط کمپانی تی ام سی فیلم تولید شده است و ساخته اویگار کوتلو است. سریال عمق در جشنواره های مختلف افتخارات متعددی را به دست آورد که از میان آنها می توان به دریافت یک جایزه گلدن آمبرلا و نامزدی دریافت شش جایزه گلدن باترفلای اشاره کرد.


۳- سریال ماراشلی

«ماراشلی»، سریالی در ژانر درام-خانوادگی و عاشقانه و محصول سال ۲۰۲۱ کشور ترکیه است. بازیگران جوان و مطرح صنعت فیلمسازی ترکیه ای، «بوراک دنیز» و «آلینا بز» در این سریال به ایفای نقش پرداخته اند. داستان این سریال درمورد یک سرباز سابق نیروهای ویژه ترکیه به اسم «ماراشلی» است که پس از مرگ غم انگیز دخترش، زندگی اش به کل تغییر می کند. او یک کتابفروشی باز می کند و زندگی اش را از این طریق می گذراند تا اینکه یک روز دختر زیبایی به اسم «ماهور» پا به مغازه اش می گذارد. ماهور عکاس موفقی است که طی اتفاقاتی، به دردسر بزرگی می افتد و ماراشلی مجبور می شود او را نجات دهد. از همان روز به بعد، سرنوشت این دو به هم گره می خورد.

بازیگرانی چون بوراک دنیز، آلینا بز، سرهات مصطفی کلیچ، سایگین سویسال، روژدا دمیرر، جمیل بویوکدوگرلی، ملیس ایسیتن و نسلیهان آجار در سریال ماراشلی به ایفای نقش پرداخته اند.

سریال ماراشلی از سال ۲۰۲۱ از شبکه ای تی وی پخش شده و ساخته آردا ساریگون است.


۴- سریال فاطما

زنی جوان به نام فاطما، هنگام تلاش برای یافتن همسر گمشده‌اش، تصادفاً مرتکب قتل می شود. دیری نمی گذرد که همکاران همسر فاطما از این ماجرا باخبر می شوند و…

سریال فاطما، سریالی جنایی، درام و مهیج، محصول سال ۲۰۲۱ کشور ترکیه است. بازیگرانی چون بورجو بیریجیک، مهمت ییلماز آک، هازال تورسان، شهسوار آکتاش، اوقور یوجل، گلچین کولتور شاهین، دنیز سن حمزه اوغلو و چاعداش اونور اوزتورک در سریال فاطما به ایفای نقش پرداخته اند.

پخش سریال فاطما از سال ۲۰۲۱ در نتفلیکس آغاز شده است. سریال فاطما توسط کمپانی آیدیا فیلم کریتیوز تولید شده و ساخته اوزگور اونورمه است.


۵- سریال ۵۰ متر مربع

یک پسر فراری بعد از اینکه به رئیس خود خیانت می کند، در یک خیاطی پنهان می شود تا از دست آنها در امان بماند. صاحب آنجا آن پسر را با پسر خود اشتباه می گیرد و او تلاش می کند تا هویت جدیدش را حفظ کند و…

سریال ۵۰ متر مربع، سریالی کمدی، درام و مهیج، محصول سال ۲۰۲۱ کشور ترکیه است. بازیگرانی چون انگین اوزترک، کورشات النی‌آچیک، چنگیز بوزکورت، آیبوکه پوسات، تولگا تکین، توئچه کاراباجاک، تونجای بیازیت و اوزگور امره ییلدیریم در سریال ۵۰ متر مربع به ایفای نقش پرداخته ‌اند.

سریال ۵۰ متر مربع از نتفلیکس پخش شده است و ساخته بوراک آکساک است.


۶- سریال کویر

یک کاپیتان باتجربه به همراه یک پلیس تازه وارد با قتل یک کودک در شهر روبرو می شوند. این قتل آنها را به سمت یک مرد تاجر و دخترش دلارا سوق می دهد و…

سریال کویر، سریالی جنایی، درام و رازآلود، محصول سال ۲۰۱۸ کشور ترکیه است. بازیگرانی چون اییت اوزشنر، اکین کوچ، نور فتاح ‌اوغلو، بیگه اونال، آلتان ارککلی، مروه چاییران، بولنت دوزگون اوغلو و اسرا کیزیلدوگان در سریال کویر به ایفای نقش پرداخته ‌اند.

سریال کویر توسط کمپانی آرک فیلم پخش شده است. سریال کویر در جشنواره‌ ‌های مختلف افتخارات متعددی را به دست آورد که از میان آنها می ‌توان به نامزدی دریافت یک جایزه گلدن باترفلای اشاره کرد.


۷- سریال بهزاد چ: کارآگاهی از آنکارا

بهزاد یک پلیس سرسخت و خشن است که به عنوان رئیس اداره جنایی در آنکارا مشغول کار است. او در حالی که به همراه تیمش مجرمان را دستگیر می کند، ناخواسته درگیر مشکلات بسیاری می شود و…

سریال بهزاد چ: کارآگاهی از آنکارا، سریالی جنایی، درام، رازآلود و مهیج، محصول سال ۲۰۱۰ کشور ترکیه است. بازیگرانی چون اردال بشیکچی، اینانچ کونوکچو، اگه آیدان، برکان سال، آیچا ارن، فاتح آرتمان، سدا باکان و ارای اسرول در سریال بهزاد چ: کارآگاهی از آنکارا به ایفای نقش پرداخته ‌اند.

سریال بهزاد چ: کارآگاهی از آنکارا از سال ۲۰۱۰ تا سال ۲۰۱۹ پخش شده است و بر اساس رمان های هر کسی ردی از خود بر جای می گذارد و آخرین حفاری به قلم امره سربس ساخته شده است. سریال بهزاد چ: کارآگاهی از آنکارا در جشنواره‌ ‌های مختلف افتخارات متعددی را به دست آورد که از میان آنها می ‌توان به نامزدی دریافت دو جایزه گلدن باترفلای اشاره کرد. سریال بهزاد چ: کارآگاهی از آنکارا جزو ۲۵۰ سریال برتر از نگاه سایت IMDB است و در رتبه صد و شصت چهارم قرار دارد.


۸- سریال قیام ارطغرل

روایت داستان قهرمانانه ارطغرل غازی، پدر عثمان یکم که امپراطوری عثمانی را بنیان نهاد.
یکی از سریال‌های تحسین شده ترکیه و پیش‌درآمد سریال محبوب قیام عثمان

سریال قیام ارطغرل، سریالی اکشن، ماجراجویی، درام، تاریخی و جنگی، محصول سال ۲۰۱۴ کشور ترکیه، به کارگردانی مهمت بوزداغ است. بازیگرانی چون انگین آلتان دوزیاتان، هولیا دارجان، چنگیز جوشکون، نورتین سونمز، جلال آل، هاکان سریم، ادیب زیدان و آیبرک پکان در سریال قیام ارطغرل به ایفای نقش پرداخته ‌اند.

سریال قیام ارطغرل از سال ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۹ از شبکه تی آر تی پخش شده است. سریال قیام ارطغرل بر اساس رویدادهای تاریخی قرن سیزدهم که منجر به سرنگونی دودمان سلجوقیان در آناتولی و به ‌وجود آمدن امپراطوری عثمانی شد، ساخته شده ‌است. در سریال قیام ارطغرل دوره ‌ای از زندگی سلیمان ‌شاه، جد بزرگ عثمانیان و ارطغرل پدر عثمان یکم بنیانگذار امپراطوری عثمانی به تصویر کشیده شده ‌است.

سریال قیام ارطغرل پرهزینه ‌ترین سریال تاریخ ترکیه به حساب می آید و سریال قیام عثمان در ادامه این سریال ساخته شده ‌است. سریال قیام ارطغرل در جشنواره‌ ‌های مختلف افتخارات متعددی را به دست آورد که از میان آنها می ‌توان به دریافت جوایز گلدن پالم، گلدن باترفلای و گلدن استار اشاره کرد.


۹- سریال سعید و شورا

سعید پسر ارشد یک خانواده ترک و شورا، دختر یک خانواده نجیب روسی است که این دو بر حسب اتفاق باهم آشنا می شوند و… یک داستان پرکشش درباره عشق و امید

سریال سعید و شورا، سریالی درام، تاریخی، جنگی و عاشقانه، محصول سال ۲۰۱۴ کشور ترکیه، به کارگردانی هاکان اینان و هیلال سارال است. اجه یورنچ و ملک گنچ ‌اوغلو نویسندگی سریال سعید و شورا را بر اساس رمانی با همین عنوان به قلم نرمین بزمن بر عهده داشته اند.

بازیگرانی چون کیوانچ تاتیلتو، فرح زینب عبدالله، چاعلار ارطغرل، دمت اوزدمیر، ملیسا پاموک، الچین سانگو، بیرکان سوکولو و اوشان چاکر در سریال سعید و شورا به ایفای نقش پرداخته ‌اند.

سریال سعید و شورا از سال ۲۰۱۴ از شبکه استار تی وی آغاز شده است.


۱۰- سریال فاتح

طی قرن های متمادی، شهر قسطنطنیه بارها تحت محاصره قرار گرفت، اما هیچ عاملی نتوانست از سد مستحکم دیوارهای این شهر عبور کند. تا اینکه یکی از بزرگترین پادشاهان عثمانی به نام محمد فاتح، موفق به فتح این شهر شد و…

سریال فاتح، سریالی اکشن، تاریخی و جنگی، محصول کشور ترکیه است که در سال ۲۰۱۸ از شبکه بلو تی‌وی این کشور پخش شده و بازیگرانی چون کنعان ایمیرزالی‌اوغلو، چتین تکیندور، گورکان اویگون، بوشرا دولی، ارتان صبان، هازال فیلیز کوچوک‌کوسه، اسماعیل دمیرچی و فوندا اریعیت در آن به ایفای نقش پرداخته اند.


۱۲- سریال حلقه

یک دختر و پسر جوان از دو جایگاه مختلف با هم همراه می‌شوند تا در برابر توطئه‌ای بزرگ مبارزه کنند…

سریال حلقه، سریالی اکشن، جنایی و درام محصول کشور ترکیه است که پخش آن از سال ۲۰۱۹ در شبکه تی آر تی وان ترکیه آغاز شده و بازیگرانی چون سرکان چای اوغلو، هانده ارچل، کان ییلدیریم، هازال سوباسی، نازان کسال، احمت ممتاز تایلان، بوراک سرگن و اوموت کاراداغ در آن به ایفای نقش پرداخته‌اند.


۱۳- سریال اتاق قرمز

اتاق قرمز ماجراهای مختلف یک کلینیک روانشناسی و بیماران آن را به تصویر می‌کشد…

سریال اتاق قرمز، سریالی درام محصول کشور ترکیه است که پخش آن از سال ۲۰۲۰ در شبکه تی وی هشت ترکیه آغاز شده است. بازیگرانی چون بینور کایا، تولین اوزن، بوراک سوینچ، مریج آرال، هالیت ازگور ساری، گلچین کولتور شاهین و باران جان اراسلان در سریال اتاق قرمز به ایفای نقش پرداخته‌اند.


۱۴- سریال داستان ما

خانواده‌ای شلوغ و دوست داشتنی که در یکی از محله‌های فقیرنشین ساکن هستند، سعی دارند با شرایط سخت کنار بیایند و به زندگی ادامه دهند…

سریال داستان ما، سریالی کمدی، درام و عاشقانه محصول کشور ترکیه است که طی سال‌های ۲۰۱۷ الی ۲۰۱۹ از شبکه فاکس ترکیه پخش شده و بازیگرانی چون هازل کایا، بوراک دنیز، رها اوزجان، یائیزجان کنیالی، نژات اویگور، زینپ سلیم اوغلو،عمر سوگی و آلپ آکار در آن به ایفای نقش پرداخته اند.

این سریال با اقتباس از سریال بی‌حیا محصول کشور انگلستان ساخته شده و نامزد دریافت چندین جایزه از جشنواره‌های مختلف شده است.


۱۵- سریال عشق اجاره ای

برادر دفنه مبلغ زیادی بدهکار است و به زندان می‌رود. به همین دلیل دفنه مجبور می‌شود پیشنهادی را در ازای دریافت پول بپذیرد. او باید یک طراح کفش ثروتمند به نام عمر را عاشق خود کند و…

سریال عشق اجاره ای، سریالی کمدی و عاشقانه محصول کشور ترکیه است که پخش آن از سال ۲۰۱۷ در شبکه استار تی وی آغاز شده و بازیگرانی چون باریش آردوچ، الچین سانگو، صالیح بادمجی، انور بیوک توپچو، موژده اوزمان، سچکین ازدمیر، سینم ازتورک و نرگس کومباسار در آن به ایفای نقش پرداخته‌اند.


۱۶- سریال دکتر معجزه گر

علی وفا، نابغه‌ای است که در روستایی کوچک به دنیا آمده و رویای پزشک شدن را در سر می‌پروراند..

سریال دکتر معجزه گر، سریالی درام محصول کشور ترکیه است که پخش آن از سال ۲۰۱۹ در شبکه فاکس ترکیه آغاز شده و بازیگرانی چون تانر اولمز، انور تونا، سینم اونسال، هازال تورسان، مورات آیگن، ازگه ازدر، رها ازجان و بیهتر دینچل در آن به ایفای نقش پرداخته‌اند.


۱۷- سریال قیام عثمان

روایت سالهای پر فراز و نشیب زندگی عثمان بی، پسر ارطغرل غازی و بنیانگذار امپراطوری عثمانی در ترکیه.

سریال قیام عثمان، سریالی اکشن، تاریخی، جنگی، ماجراجویی و درام، محصول کشور ترکیه است که پخش آن از سال ۲۰۱۹ از شبکه ای‌تی‌وی آغاز شده و بازیگرانی چون بوراک اوزچیویت، نورالدین سونمز، راگیپ ساواس، ساروهان هونل، عایشه‌گل گونای، آلما ترزیک و طغرل چتینر در آن به ایفای نقش پرداخته‌اند.

سریال قیام عثمان در جشنواره‌های مختلف نامزد و برنده جوایز متعددی شده است.


۱۸- سریال تصادف

رییس پلیس قدیر همسر و فرزندش را در یک حادثه تروریستی از دست می‌دهد. او که دیگر ادامه دادن به زندگی برایش عذاب بزرگی است، تصمیم می‌گیرد با تصادف در هنگام رانندگی به زندگی خودش پایان ببخشد. اما او در یک تقاطع با سه ماشین دیگر تصادف می‌کند و…

سریال تصادف، سریالی اکشن، درام و مهیج محصول کشور ترکیه است که از سال ۲۰۱۸ تا ۲۰۱۹ از شبکه شو تی‌وی پخش شده و بازیگرانی چون کیوانچ تاتلیتو، الچین سانگو، انور سایلاک، ملیسا اسلی پاموک، آلپرن دویماز، ارکان جان، رژدا دمیرر و هاکان کورتاش در آن به ایفای نقش پرداخته‌اند.


۱۹- سریال ظهور امپراطوری عثمانی

سلطان محمد دوم عثمانی نبردی حماسی را برای فتح قسطنطنیه، پایتخت تمدن بیزانت آغاز کرده و مسیر تحولات تاریخی برای قرن‌های پیش رو را تغیرر می‌دهد و…

سریال ظهور امپراطوری عثمانی، سریالی مستند، جنگی، درام و تاریخی، محصول کشور آمریکا است که پخش آن از سال ۲۰۲۰ آغاز شده و بازیگرانی چون جم ییغیت اوزوم اوغلو، توماسو بازیلی، سلیم بایراکتار، برکان سوکولو، عثمان سونانت، طوبی بویوک اوستون و اوشان چاکر در آن به ایفای نقش پرداخته‌اند.


۲۰- سریال الف

پس از کشف یک جسد در تنگه بوسفور کشور ترکیه، دو کارآگاه به نام‌های ستار و کمال، اسرار مربوط به جنایاتی را آشکار می‌سازند که…

الف، مینی‌سریالی اکشن، جنایی، درام و رازآلود، محصول کشور ترکیه است که در سال ۲۰۲۰ از شبکه‌های اف‌ایکس و بلو تی‌وی پخش شده و بازیگرانی چون کنعان ایمیرزالی‌اوغلو، احمد ممتاز تایلان، ملیسا سوزن، مفید کایاچان، خدیجه اصلان، مطلب مجدچی، استفانی سو چاگلار و عایشه گل اوراز در آن به ایفای نقش پرداخته‌اند.


۲۱- سریال نفوذی

پس از ناپدید شدن پسربچه‌ای به نام امید، مادرش سعی می‌کند که با خاطرات او به زندگی ادامه ‌دهد. از سوی دیگر، سارپ (برادر امید) خود را برای گم شدن او سرزنش می‌کند و…
نفوذی سریالی اکشن، جنایی و درام، محصول کمپانی آی یاپیم است که طی سال‌های ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ از شبکه تلویزیونی شو تی‌وی پخش شده و بازیگرانی چون چاعاتای اولوسوی، داملا کولبای، آراس بولوت اینملی، رضا کجااوغلو، بنسو سورال و چتین تکیندور در آن به ایفای نقش پرداخته‌اند.

این سریال که از نظر عملکرد بازیگران نقش اصلی مورد، نقدهای مثبتی را از سوی بسیاری از منتقدان دریافت کرده، در جشنواره‌های مختلف نامزد دریافت جوایز متعددی شده که از میان آنها می‌توان به نامزدی دریافت هشت جایزه در جشنواره پروانه طلایی ۲۰۱۷ اشاره کرد.۲۲- سریال گودال

اعضای خانواده کوچووالی، کنترل یکی از محله‌های پرجرم و جنایت استانبول را در اختیار دارند و با قوانین خاص خود، این محله را اداره می‌کنند. البته گروه‌های تازه‌وارد سعی می‌کنند که قوانین این خانواده را زیر پا بگذارند و…

سریال گودال، سریالی اکشن، جنایی و مهیج، محصول کشور ترکیه است که پخش آن از سال ۲۰۱۷ در شبکه شو تی‌وی این کشور آغاز شده و بازیگرانی چون آراس بولوت اینملی، پریهان ساواش، نور سورر، ارکان کولچاک کوستندیل، رضا کجااوغلو، اونر ارکان، نسیپ ممیلی و کوبیلای آکا در آن به ایفای نقش پرداخته‌اند.


۲۳- سریال گرگ

در بهار سال ۲۰۱۴ میلادی و در شرایطی که تعداد نیروهای متخاصم در مرزهای ترکیه افزایش می‌یابد، این کشور با تهدیداتی مواجه می‌شود که در تاریخ معاصر آن بی‌سابقه بوده‌است و…

گرگ مینی‌سریالی اکشن، مهیج و جنگی، محصول مشترک کمپانی‌های کاگلارآرتز اینترتینمنت و اینسیگنیا پروداکشنز است که پخش آن از فوریه ۲۰۱۸ در شبکه نتفلیکس آغاز شده و بازیگرانی چون آهو ترک پنجه، سرکان چای اوغلو، امیر بندرلی اوغلو، مراد آرکین، مسعود آکوستا، احمد پینار، کان نرگیس و اوزگه گورل در آن به ایفای نقش پرداخته‌اند.


۲۴- سریال محافظ

مردی جوان به همراه یادگاری سحرآمیز که قدرت‌های خارق‌العاده‌ای را به او می‌دهد، برای مبارزه با نیروهای پلید و حل کردن معماهای مربوط به گذشته خود، دست به اقداماتی ماجراجویانه می‌زند که…

سریال محافظ، سریالی اکشن، فانتزی و علمی‌تخیلی محصول کشور ترکیه است که پخش آن از سال ۲۰۱۸ در نتفلیکس آغاز شده است. بازیگرانی چون چاعاتای اولوسوی، هازار ارگچلو، آیچا آیشین توران، بورچین ترزی‌اوغلو، فوندا اریعیت، محمد کورتولوش، اوکان یالابیک و امیلی گاس در سریال محافظ به ایفای نقش پرداخته‌اند.

سریال محافظ اولین سریال ترکی شبکه نتفلیکس است که با استقبال بالای مخاطبین روبه‌رو شد. سریال محافظ مورد توجه منتقدین قرار گرفت و برنده چندین جایزه در جشنواره‌های بین‌المللی شده است.


۲۵- سریال عطیه

زنی به نام عطیه، با آرامش و رضایت خاطر در کنار خانواده و عزیزانش زندگی می‌کند. تا اینکه با کشف یک راز کهن در قدیمی‌ترین معبد جهان، زندگی او دستخوش تغییرات اساسی می‌شود و…

عطیه سریالی درام، فانتزی و رازآلود، محصول کشور ترکیه است که پخش آن از سال ۲۰۱۹ در نت‌فلیکس آغاز شده و بازیگرانی چون برن سات، مهمت گونسور، متین آکدولگر، ملیسا شنولسون، باشاک کوکلوکایا، جیوان جانووا، تیم سیفی و مرال چتین‌کایا در آن به ایفای نقش پرداخته‌اند.
این سریال که با عنوان استعداد نیز شناخته می‌شود، بر اساس رمان بیداری جهان به قلم شنگول بویباش ساخته شده‌‌است.


۲۶- سریال معصوم

یک کمیسر بازنشسته به نام جودت به همراه همسرش، دوران سالمندی خود را با آرامش خاطر، در مزرعه‌ای خارج از شهر سپری می‌کنند. البته زندگی آنها هنگامی با بحران مواجه می‌‎شود که…

معصوم، مینی‌سریالی جنایی، درام و رازآلود، محصول کشور ترکیه است که در سال ۲۰۱۷ از شبکه بلو تی‌وی این کشور پخش شده و بازیگرانی چون هالوک بیلگینر، نور سورر، علی آتای، اوکان یالابیک، سرکان کسکین، تولین اوزن، بارتو کوچوکچاگلیان و ایرم آلتوغ در آن به ایفای نقش پرداخته‌اند.

از جمله افتخارات این مینی‌سریال می‌توان به نامزدی دریافت یک جایزه پروانه طلایی اشاره کرد.


۲۷- سریال بابیل

این سریال داستان زندگی یک استاد آرمان‌گرا به نام عرفان را روایت می‌کند که در پی اخراج ناعادلانه‌اش، دچار آشفتگی خاطر می‌شود و تلاش می‌کند که از پسر بیمارش مراقبت نماید. هنگامی که درهای خوشبختی یکی پس از دیگری به روی عرفان بسته می‌شوند، او در می‌یابد که…

بابیل سریالی درام، محصول کشور ترکیه است که پخش آن از سال ۲۰۲۰ در شبکه استار تی‌وی این کشور آغاز شده و بازیگرانی چون خالد ارگنچ، اوزان گوئن، آصلی انور، بیرس آکالای، نور فتاح‌اوغلو، مسعود آکوستا، برن قاسم اوغوللاری و مرت دوغان در آن به ایفای نقش پرداخته‌اند.


۲۸- سریال شخصیت

مردی ۶۵ ساله مبتلا به بیماری آلزایمر که به عنوان دستیار قاضی فعالیت می‌کند، تصمیم می‌گیرد جنایتکاران را به سزای اعمالشان برساند و…

«شخصیت» سریالی جنایی، درام و رازآلود، محصول کشور ترکیه است که از ۱۷ مارس تا ۸ ژوئن ۲۰۱۸ از سرویس استریمینگ «پوهوتی‌وی» پخش شده و بازیگرانی چون «متین آکدولگر»، «جانسو دره»، «هالوک بیلگینر»، «شبنم بوزوکلو»، «حسین آونی دانیال»، «نسیپ ممیلی»، «شنای گونلر» و «آیهان کاواس» در آن به ایفای نقش پرداخته‌اند. این سریال که محصول کمپانی «آی یاپیم» به حساب می‌آید، در جدول برترین فیلم‌های وب‌سایت IMDB، رتبه پنجاه و سوم را به خود اختصاص داده‌است. ناگفته نماند که فیلمبرداری سریال «شخصیت» در شهرهای استانبول و گلیازی انجام شده‌است.


۲۹- سریال ستاره شمالی

ستاره شمالی: عشق اول فیلمی عاشقانه است که در سال ۲۰۱۹ به کارگردانی ارسوی گلر در ترکیه ساخته شد. داستان درباره ییلدیز است که تا زمانی که به یاد دارد عاشق کوزی است. او کسی را جز او ندیده است. خانواده ها نیز با یکدیگر دوست هستند. اما وقتی کوزی برای ادامه تحصیل در دانشگاه به استانبول می رود، همه چیز را فراموش می کند و به دنبال عشق دیگری می رود. وقتی خانواده او متوجه این موضوع می شوند، کوزی توسط همه افراد روستا و خانواده اش، ترد می شود. کوزی با زنی که دوست داشت ازدواج می کند و صاحب سه فرزند می شود. اما بیست سال بعد …

سریال ستاره شمالی به کارگردانی ارسوی گولر در سال ۲۰۱۹ ساخته شده است. این سریال محصول کشور ترکیه و در ژانر عاشقانه و خانوادگی می‌باشد. در این سریال ایسمیل دمیرجی، اسلیهان گونر، گیزیم گونش، نیلسو برفین اکتس , اسلیهان کاپانساهین به هنرمندی پرداخته‌اند.


۳۰- سریال دختر سفیر

دختر سفیر (به ترکی استانبولی: Sefirin Kızı) سریالی ترکی در ژانر درام و عاشقانه است که در سال ۲۰۱۹ به کارگردانی امره کاباکوشاک ساخته شده و توسط ان جی ام و او۳ مدیا پخش شد. داستان سریال «دختر سفیر» درباره سانجار و ناره است که از جوانی یکدیگر را دوست دارند، اما پدر ناره با ازدواج آن ها مخالفت می کرد. ناره و سانجار تصمیم می گیرند فرار کنند و مخفیانه ازدواج کنند. شب بعد از عروسی سانجار گمان می کند که ناره …

سریال دختر سفیر به کارگردانی امره کاباکوساک در سال ۲۰۱۹ ساخته شده است. این سریال محصول کشور ترکیه و در ژانر خانوادگی و عاشقانه می‌باشد. در این سریال انگین اکیورک، نسلیهان آتاگول، اوراز کایگیلار اوغلو، ارهان آلپای , دوکان پولات به هنرمندی پرداخته‌اند.


۳۱- سریال خانه من

“خانه من” یا به زبان ترکی استانبلی اویم، یک سریال درام و جدید ساخت کشور ترکیهمی باشد که در سال ۲۰۱۹ تولید و به کارگردانی کاگری بایرک، کارگردان موفق ترکیه ساخته شده است. سریال “خانه من” توسط او جی مدیا تولید و توسط نتفلیکس منتشر شد. این سریال با نام “خانه شما سرنوشت شماست” نیز شناخته می شود. در این سریال بازیگرانی نظیر دمت اوزدمیر ابراهیم چلیککول ایفای نقش می کنند. اویم “خانه من” با الهام از کتاب دختری در شیشه، اثر دکتر گزلیرن بودایاچویلو ساخته شده است. افسانه عشق چالش برانگیز مهدی و زینب در این سریال به مخاطبان نمایش داده می شود. مهدی و زینب، هر دو پر از زخمهای روحی هستند که در کودکی متحمل شده اند و هر دو برای درمان زخم های خود در زندگی مبارزه می کنند. با گذشت سال ها این دو روح مجروح به هم احساس تعلق پیدا می کنند. این سریال، سفر دو نفره مهدی و زینب را حکایت می کند که حرف عشق را در فرهنگ لغات و ذهن بیننده بازنویسی می کند.

سریال خانه من به کارگردانی کاگری بایرک در سال ۲۰۱۹ ساخته شده است. این سریال محصول کشور ترکیه و در ژانر عاشقانه و خانوادگی می‌باشد. در این سریال دمت اوزدمیر، ابراهیم چلیککول، چنگیز آیدوغان، ابنچنور داسته میر , نورسیم دمیر به هنرمندی پرداخته‌اند.


۳۲- سریال شعله ور

«شعله ور»، سریالی در ژانر خانوادگی-عاشقانه و درام و محصول سال ۲۰۲۰ کشور ترکیه است. داستان این سریال با یک آتش سوزی بزگ شروع می شود؛ آتشی که زندگی ۳ زن را تحت تأثیر قرار می دهد و هر کدام را به نحوی تغییر می دهد. این ۳ زن، با ۳ تقدیر متفاوت برای رسیدن به عدالت و عشق حقیقی تلاش می کنند.

سریال شعله ور به کارگردانی احمت کاتیکسیز در سال ۲۰۲۰ ساخته شده است. این سریال محصول کشور ترکیه و در ژانر خانوادگی و عاشقانه می‌باشد. در این سریال دمت اوگار، دیلان چیچک دنیز، هازار ارگوچلو، جیهانگیر جیهان، برکای آتش , جم بندر به هنرمندی پرداخته‌اند.


۳۳- سریال رامو

«رامو»، سریالی در ژانر اکشن-هیجان انگیز و درام و محصول سال ۲۰۲۰ کشور ترکیه است. داستان این سریال حول محور ۲ خانواده و دشمنی آن ها و عشقی بزرگ که در دل این خصومت جوانه می زند، می گردد.

سریال رامو به کارگردانی یاووز آلپ آکایدین و مصطفی سوکی دوعان در سال ۲۰۲۰ ساخته شده است. این سریال محصول کشور ترکیه و در ژانر اکشن و هیجان انگیز می‌باشد. در این سریال مراد ییلدریم، اسرا بیلگیج، محمت سعید ارگنج، بولات گنج , ایلکر آکسوم به هنرمندی پرداخته‌اند.


۳۴- سریال عشق سیاه و سفید

«عشق سیاه و سفید» سریال ترکیه ای در ژانر عاشقانه محصول سال ۲۰۱۷ است. این سریال در جشنواره گلدن پالم و دیگر جشنواره ها در ۸ رشته نامزد شد. در سریال عشق سیاه و سفید بازیگرانی چون ابراهیم چلیککول، محمد اوزونر، اجه دیزدر و… به ایفای نقش پرداخته اند. داستان این سریال درباره پزشکی است که همه علمش را فدای درمان انسانها کرده. او با شخصی آشنا می شود که به اندازه سیاه و سفید با هم متفاوت هستند و این شروع ماجراست…

سریال عشق سیاه و سفید به کارگردانی امیر خلیل زاده و آلتان دلنمز در سال ۲۰۱۸ ساخته شده است. این سریال محصول کشور ترکیه و در ژانر خانوادگی و عاشقانه می‌باشد. در این سریال ابراهیم چلیککول، بیرچه آکالای، محمد اوزونر، کاهیت گوک، اجه دیزدر , دنیز جلیل اوغلو به هنرمندی پرداخته‌اند.


۳۵- سریال آکینجی

سریال آکینجی به کارگردانی ولی سلیک در سال ۲۰۲۱ توسط کشور ترکیه در ژانر اکشن ساخته شده است. داستان این سریال، درباره مبارزه یک قهرمان مدرن است که ریشه در تاریخ عثمانی دارد و به قیمت جانش از شهر و مردمش محافظت می کند.

سریال آکینجی به کارگردانی ولی چلیک در سال ۲۰۲۱ ساخته شده است. این سریال محصول کشور ترکیه و در ژانر اکشن و ماجراجویی می‌باشد. در این سریال سوکرو اوزیلدیز، بوشرا دولی، ییلدیری شاهینلر، تولگا تکین، ارکان بکتاش، سرمیت یشیل، دیدم اینسلل , آدم بی به هنرمندی پرداخته‌اند.


۳۶- سریال قهرمان

سریال «قهرمان» روایت گر داستان زندگی بوکسور جوانی به اسم «کافکاس» است که درست زمانی که داشت آینده ی درخشانش را رقم میزد، دچار مشکلاتی در زندگی اش میشود و ناچارا با رینگ بوکس خداحافظی میکند. اما پس از گذشت چندین سال، او دوباره به خاطر پسرش «گونش» به رینگ مسابقات برمیگردد.

سریال قهرمان به کارگردانی کچه در سال ۲۰۱۹ ساخته شده است. این سریال محصول کشور ترکیه و در ژانر اکشن و ماجراجویی می‌باشد. در این سریال تولگاهای ساییشمان، ییلدیز چاگری آتیکسوی، ارکان اوجی، ایلایدا علیسان , مهمت بوزدوگان به هنرمندی پرداخته‌اند.


۳۷- سریال روزی روزگاری در چوکوروا

«روزی روزگاری در چوکوروا»، سریالی در ژانر خانوادگی-عاشقانه و درام و محصول سال ۲۰۱۸ کشور ترکیه است. این سریال روایت گر ارتباط عاطفی میان ۲ دلباخته در دهه ۷۰ میلادی و در شهر چوکوروا ترکیه است. عشق آنان دردسرهای بزرگی را برای آنها درست می کند تا حدی که مجبور به فرار کردن می شوند. آن ها هویت های جدیدی را برای خودشان انتخاب می کنند اما همین هویت های دروغین مشکلاتی را برایشان به وجود می آورد، جوری که آرزو می کنند ای کاش هیچوقت این دروغ را نمی گفتند.

سریال روزی روزگاری در چوکوروا به کارگردانی اورن کارابییک و مورات ساراچ اوغلو و فاروک تبر در سال ۲۰۱۸ ساخته شده است. این سریال محصول کشور ترکیه و در ژانر خانوادگی و عاشقانه می‌باشد. در این سریال وحیده پرچین، هلال آلتینبیلک، مورات یونالمیش، تورگی آیدین , بولنت پولات به هنرمندی پرداخته‌اند.


۳۸- سریال کلاغ

«کلاغ» سریالی در ژانر عاشقانه محصول سال ۲۰۱۹ است. این سریال در جشنواره بین المللی بیروت و جشنواره پروانه طلایی پنتن نامزد شد و از جشنواره گلدن پالم برنده جایزه بهترین بازیگر نقش مرد با بازی «باریش اردوچ» شد. داستان این سریال درباره دو دوست و همکار پلیسی است که برای عملیات بزرگ دستگیری فروشنده مواد مخدر وارد عمل می شوند. به یوسف و رفعت پیشنهادی داده می شود که این شروع ماجراست….

سریال کلاغ به کارگردانی بهادیر اینجه و مورات آکسو و علی بیلگین در سال ۲۰۱۹ ساخته شده است. این سریال محصول کشور ترکیه و در ژانر عاشقانه و خانوادگی می‌باشد. در این سریال باریش اردوچ، بورجو بیریجیک، خدیجه اصلان، کنر شاهین، احسن ایروغلو , ایپک اردم به هنرمندی پرداخته‌اند.


۳۹- سریال حکیم اوغلو

حکیم اوغلو فیلمی در ژانر کمدی محصول سال ۲۰۱۹ و کشور ترکیه است. داستان این سریال زندگی دکتری به نام آتش حکیم اوغلو را روایت می کند. او هم اکنون به عنوان متخصص عفونی و نفرولوژی در بیمارستان بنیاد خیریه که دوستش ایپک مدیر آن است مشغول به کار شده. دکتر حکیم اوغلو پزشکیست که برای مداوای بیماران با آنها ارتباط نزدیک برقرار میکند.

سریال حکیم اوغلو به کارگردانی هولیا گزر در سال ۲۰۱۹ ساخته شده است. این سریال محصول کشور ترکیه و در ژانر کمدی و خانوادگی می‌باشد. در این سریال تموچین اسن، ابرو اوزکان، کان ییلدیریم , آیتاچ شاشماز به هنرمندی پرداخته‌اند.


۴۰- سریال چیز دیگریست

سریال چیز دیگریست به کارگردانی برکان اویا در سال ۲۰۲۰ توسط کشور ترکیه در ژانر اکشن ساخته شده است. اویکو کار ایل در آن حضور دارد. گروهی از افراد با زمینه های مختلف اجتماعی در شهر شلوغ و رنگارنگ استانبول گرد هم می آیند. برخی با خواست خود و برخی از روی شانس.

سریال چیز دیگریست به کارگردانی برکون اویا در سال ۲۰۲۰ ساخته شده است. این سریال محصول کشور ترکیه و در ژانر اکشن و هیجان انگیز می‌باشد. در این سریال اویکو کارایل، فتیح آرتمن، فوندا اریعیت، دفنه کایالار، ستار تانریوگن , بیگه اونال به هنرمندی پرداخته‌اند.


۴۱- سریال عشق های نیمه تمام

«عشق های نیمه تمام»، سریالی در ژانر درام-عاشقانه و هیجان انگیز و محصول سال ۲۰۲۰ کشور ترکیه است. بازیگران مطرحی از جمله «بوراک دنیز»، «دیلان چیچک دنیز» و «تولگا ساریتاش» در این سریال به ایفای نقش پرداخته اند. داستان سریال عشق های نیمه تمام، حول محور پسر جوان خبرنگاری به اسم «اوزان» می گردد که همیشه به دنبال یافتن حقیقت است. اما یک روز پیدا کردن حقیقت، برایش گران تمام می شود و در یک تصادف جانش را از دست می دهد. به او شانس دوباره ای داده می شود تا در یک جسم دیگری به زندگی برگردد و کارهای نیمه تمامش را تمام کند. اما آیا او می تواند ارتباط عاشقانه اش با نامزدش «الیف» را نیز به سرانجام برساند؟ یا نیمه تمام می ماند؟

سریال عشق های نیمه تمام به کارگردانی عمر تورگی در سال ۲۰۲۰ ساخته شده است. این سریال محصول کشور ترکیه و در ژانر خانوادگی و عاشقانه می‌باشد. در این سریال بوراک دنیز، دیلان چیچک دنیز، تولگا ساریتاش، گیزم اونسال، نازلی بولوم , جم داوران به هنرمندی پرداخته‌اند.جدیدترین و بهترین سریال های ترکی 2021 ؛ سریال ترکی جدید چی ببینیم؟

بهترین سریال های ترکی 2021 کدام‌اند؟ در سال 2021 کدام سریال را ببینیم؟ در این مقاله در تکراتو، ما به معرفی بهترین سریال ترکیه ای 2021 می‌پردازیم.

در این سال‌های اخیر، فیلم‌های ترکی در سطح جهان مطرح شده‌اند و طرفدارانی بین مردم پیدا کرده‌اند. مجموعه‌های تلویزیونی ترکی مخاطبان زیادی در کشورهای مختلف از جمله ایران پیدا کرده‌اند که نمی‌توان تاثیر بازیگران خوش چهره‌ی ترک مانند بهترین بازیگران ترکیه در سال 2020 را در این موفقیت نادیده گرفت.

مثل همیشه، معمولا بازیگران از میان زیباترین افراد جامعه انتخاب می‌شوند و بازیگرهای ترک نیز از این قاعده مستثنی نیستند و علاوه بر زیبایی ظاهری، چهره‌هایی شرقی دارند و این موضوع باعث می‌شود موردتوجه مخاطبین ایرانی قرار بگیرند.در سریال‌های ترکی عموما رنگ و لعاب زیادی وجوددارد؛ شخصیت‌ها لباس‌های شیک و چشم‌گیر میپوشند و از بازیگرهای خوش‌چهره کـه در ایران هم حسابی مشهور شده‌اند، استفاده می‌شود. اگرچه بعضی از این سریال‌های ترکی فیلمنامه و شخصیت‌پردازی‌ قوی‌ای ندارند ولی معمولا طرفدارانی بین مردم دارند. در ادامه‌ی این مطلب ما به معرفی لیست سریال های ترکی در سال 2021 که سریال‌های خوش ساختی هم محسوب می‌شوند، می‌پردازیم.

بهترین سریال های ترکی 2021

شباهت فرهنگ‌ کشور ترکیه با کشورهای آسیایی نیز بر مورد توجه قرار گرفتن فیلم و سریال های ترکی تاثیر کمی ندارد. از طرف دیگر، تفاوت داستان سریال های ترکی با سریال های غربی نیز باعث می‌شود افراد برای تنوع در ژانر، به این سریال‌ها علاقه مند شوند. حتی برخی از افراد جذب مکان‌های دیدنی و جذاب ترکیه می‌شوند. بنظر می‌رسد کـه همین دلایل برای بینندگان «چه ایرانی و چه غیرایرانی» کافی باشد تا این سریال‌های سرگرم‌کننده را دنبال کنند.

البته اینکه کسی طرفدار سریال های ترکیه‌ای باشد، دلیل نمی‌شود که طرفدار بهترین سریال های 2021 یا از بهترین سریال های نتفلیکس در سال 2021 نباشد و یا اینکه سریال های نوروز 1400 ، سریال های ماه رمضان 1400 و یا سریال های زمستان 99 را تماشا نکند.

در تکراتو، قبلا به معرفی بهترین سریال های ترکی 2019 براساس نمره IMDb و بهترین سریال های ترکی 2020  پرداخته ایم و در زیر، نگاهی به بهترین سریال های ترکی 2021 انداخته و سپس به جزئیات آنها خواهیم پرداخت.

پنجاه متر مکعب (50m2)

 • ژانر: درام، کمدی تلخ
 • بازیگران: انگین اوزتورک Engin Öztürk ، آیبوکه پوسات Aybüke Pusat ، کورشات آلنیاچیک، اوزگور امره یلدیرم Özgür Emre Yıldırım، تونجای بیازیت Tuncay Beyazıt ، توچه کاراباجاک
 • کارگردان: بوراک آکساک Burak Aksak و سلچوک آیدمیر Selçuk Aydemir

«بدست آوردن فرصتی دوباره برای زندگی کار یختی است، اما استفاده درست از آن فرصت، سخت‌تر است.»

پنجاه متر مکعب یکی از جدیدترین سریال های ترکی 2021 است که زندگی یک تیرانداز به نام گولگه (Gölge) را دنبال می‌کند.

گولگه در کنار رئیس خود، نادر که او را بزرگ کرده، زندگی می‌کند و کارهای کثیف او را انجام می‌دهد. او از کودکی‌اش چیزی به خاطر ندارد تا اینکه او عکسی را می‌بیند که را به کودکی خود متصل می‌کند.

او تصمیم می‌گیرد از دست رئیس خود فرار کند و در یک مغازه خیاطی 50 متر مکعبی در محله‌ی Güzelce پناه می‌گیرد. ساکنان محله فکر می‌کنند که او آدام، پسر عادل یا همان خیاطی است که به تازگی درگذشته است.

مهم نیست که چقدر این محله چالش برانگیز است، در آخر وی محله گولگه را تغییر می‌دهد و او نیز در آن محله بسیار تغییر می‌کند. این سریال توسط نتفلیکس ساخته و پخش می‌شود و بهترین سریال ترکیه ای 2021 محسوب می‌شود.

کلوپ (Club)

 • ژانر: درام، کمدی
 • بازیگران: صالح بادمجی Salih Bademci و باریش اردوچ Baris Arduc و گوکچه بهادیر Gokce Bahadir
 • کارگردان: Seren Yüce، Zeynep Günay Tan

این سریال که از بهترین سریال های ترکی 2021 است، داستان ماتیلدای خیاط را دنبال می‌کند که در کلوپ شبانه در سال 1955 در استانبول مشغول به کار است.

او فرزندی به نام راسل دارد که از وجود مادرش بی‌خبر بود تا روزی که ماتیلدا مورد عفو قرار گرفت و از زندان آزاد شد.

ماتیلدا سعی می‌کند در محل کار خود برخی کارها را مدیریت کند و در عین حال مراقب دختر خود باشد و رابطه‌ی خود را با او درست کند. این سریال که در لیست سریال های ترکی در سال 2021 قرار دارد را از دست ندهید!

بیشتر بخوانید:

بهترین فیلم های عاشقانه 2021

فاطما (Fatma)

 • ژانر: دلهره‌آور
 • بازیگران: Burcu Biricik, Gökçe Eyüboglu, Deniz Sen Hamzaoglu

فاطما نام یکی از جدیدترین سریال های ترکی 2021 است که درباره زنی به همین نام است. فاطما حین جستجو به دنبال شوهر گمشده‌ی خود، ظفر، مرتکب یک قتل ناخواسته می‌شود.

در این سریال که در لیست بهترین سریال ترکیه ای 2021 قرار دارد، فاطما به یک قاتل نامرئی می‌شود و هیچکس تصور نمی‌کند او کسی بیش از یک نظافتچی باشد.

اهل ماراش (Marasli)

 • ژانر: درام، جنایی
 • بازیگران: بوراک دنیز Burak Deniz، الینا بوز Alina Boz
 • کارگردان: Kudret Sabancı ،Arda Sarıgün

این سریال در لیست سریال های ترکی در سال 2021 قرار دارد و با داشتن بازیگرانی مثل بوراک دنیز، جزو بهترین سریال های ترکی 2021 محسوب می‌شود.

ماراشلی یک سرباز بازنشسته است که بعد از ترک نیروهای ویژه، یک کتاب فروشی دست دوم باز می‌کند تا هزینه‌ی مخارج زندگی را تامین کند.

وی یک فرد جسور و شجاع است و با دانشی که در طی چندین سال بدست آورده، به دنبال عدالت می‌رود.

اما روزی که دختر ماراشلی مورد اصابت گلوله قرار گرفت، زندگی او به شدت تغییر می‌کند. ماراشلی، که تنها هدف او برگرداندن دخترش به زندگی است، نمی تواند درد بزرگی را که به او تحمیل شده فراموش کند.

بیشتر بخوانید:

بیشترین فالوور اینستاگرام در ترکیه

کامیون قرمز (Kırmızı Kam)

 • ژانر: ماجراجویی
 • بازیگران: Görkem Sevindik, Ushan Çakır, Toprak Can Adıgüzel, Hazal Ergüçlü, Aslı Orcan, Deniz Hamzaoğlu, Bahar Şahin, Gürberk Polat
 • کارگردان: عثمان کایا Osman Kaya

سریال کامیون قرمز یک سریال ترکی جدید 2021 است که فیلم نامه‌ی آن توسط مریچ دمیرای نوشته شده است. کامیون قرمز به عنوان یک مجموعه آتش نشان ظاهر می‌شود و نشان می‌دهد که آتش نشانان حتی با هزینه مرگ با فداکاری کار می‌کنند.

بیشتر بخوانید:

بهترین فیلم های اسکار 2021

ارسان کانری (Erşan Kuneri)

 • ژانر: ماجراجویی، کمدی
 • بازیگر و کارگردان: جم ییلماز Cem Yılmaz

این مجموعه کمدی اورجینال نتفلیکس در روزهای پرتحرک صنعت فیلم بزرگسالان دهه 1970 اتفاق می‌افتد و شخصیتی را در اختیار دارد که افراد تیزبین می‌توانند آن را تشخیص دهند.

این سریال کمدی که از بهترین سریال های ترکی 2021 است، توسط کمیک ترکی جم ییلماز ساخته شده و قرار است در 8 قسمت، کامبک جدید خود را ارائه کند.

جمجمه داغ (Sicak Kafa)

 • ژانر: علمی و تخیلی، ترسناک

این سریال که از جدیدترین سریال های ترکی 2021 است، درباره‌ی جهانی است که توسط اپیدمی جنون به لرزه در آمده است و این اپیدمی از طریق زبان و گفتار گسترش می‌یابد.

مورات سیاووس (Murat Siyavus)، زبان شناس سابق، که مدت زیادی در مخفیگاه خود زندگی می‌کرد، تنها فردی است که به طور مرموزی تحت تأثیر این بیماری قرار نگرفته است.

مورات که توسط یک موسسه بی رحم ضد اپیدمی شکار می‌شود، مجبور می‌شود منطقه امن خود را ترک کند و در شعله‌های آتش و ویرانه‌های خیابان‌های مرموز استانبول فرار کند، جایی که او به دنبال راز «جمجمه داغ» خود، یک نشانه ماندگار از بیماری، را کشف می‌کند.

نیمه شب در کاخ پرا (Midnight at the Pera Palace)

 • ژانر: فانتزی

نیمه شب در کاخ پرا بهترین سریال ترکیه ای 2021 است و داستان روزنامه ‌نگار جوانی به نام اسرا (Esra) را حکایت می‌کند.

این سریال که از جدیدترین سریال های ترکی 2021 است، 8 قسمت دارد که در آن، اسرا با هتل افسانه‌ای کاخ پرا در استانبول روبرو می‌شود.

هنگامی که اسرا به نوشتن قطعه‌ای در مورد هتل اختصاص داده می‌شود، به طور تصادفی در می‌یابد که از طریق یکی از اتاق‌ها می‌توان به سال 1919 سفر کرد.

وی از طریق آن اتاق وارد گذشته می‌شود و خود را در میان توطئه سیاسی علیه بنیانگذار ترکیه مدرن، مصطفی کمال آتاتورک می‌بیند.

اسرا همراه با احمد، مدیر دمدمی هتل، باید از روند تاریخ و آینده ترکیه محافظت کند. اما استانبول در سال 1919 مکان خطرناکی است و وقتی اسرا با هالیت، صاحب خوش تیپ مرموزترین باشگاه استانبول دیدار می‌کند، متوجه می‌شود که در استانبول 1919، هیچ چیز آنطور که به نظر می‌رسد نیست و هیچکس شخصیت واقعی خود را نشان نمی‌دهد.

ملت عشق (Forty Rules of Love )

 • ژانر: عاشقانه

این سریال که در دسته‌ی بهترین سریال های ترکی 2021 قرار می‌گیرد، از روی کتابی به همین نام ساخته می‌شود.

این سریال که از جدیدترین سریال های ترکی 2021 است، دو داستان موازی در فرهنگ‌های کاملا مختلف و 7 قرن فاصله را حکایت می‌کند.

الا ربنستین (Ella Rubenstein) یک زن خانه‌دار ناراحت چهل ساله است که به همراه سه فرزند و شوهر بی‌وفای خود زندگی می‌کند. ولی وقتی در یک آژانس ادبی، شغل خواندن کتاب و ویرایش آن را بدست می‌آورد، زندگی وی به طرز دراماتیکی تغییر می‌کند.

اولین کتابی که خواندن آن را شروع می‌کند، «کفر شیرین» است. این کتاب در مورد مولوی، شاعر قرن سیزدهم و معلم صوفی او، شمس تبریزی است.

نویسنده‌ی کتاب کفر شیرین، یک نویسنده تازه کار ترکی به نام «عزیز زاهارا» است. در ابتدا، الا از پذیرفتن کتابی که از نظر زمان و مکان بسیار با موقعیت خود او تفاوت دارد، اکراه داشت.

ولی وی خیلی زود شیفته‌ی کتاب و نویسنده‌ی آن، که توسط ایمیل با او در ارتباط است، می‌شود و زندگی متعارف خود را که عاری از عشق و علاقه‌ی واقعی است، زیر سوال می‌برد.

از آنجایی که این کتاب یکی از پرفروش ترین کتاب‌ها بوده است، انتظار می‌رود این سریال هم بهترین سریال ترکیه ای 2021 باشد.

موهبت (Atiye)

 • ژانر: درام، فانتزی، ماجراجویی
 • بازیگران: برن سات Beren Saat، مهمت گونسورMehmet Günsür، ملیسا شنولسون Melisa Senolsun، جیوان جانووا  Civan Canova

سریال موهبت به نام‌های هدیه و عطیه نیز شناخته می‌شود. فصل سوم این سریال، جزو بهترین سریال های ترکی 2021 است و آخرین فصل این سریال نیز محسوب می‌شود.

داستان سریال موهبت، روایت گر زندگی عطیه، یک نقاش است که به همراه خانواده و معشوق خود اوزان، زندگی ساده و شاد خودش را در استانبول دارد تا اینکه با کشف در گوبکلیتپه، قدیمی‌ترین معبد جهان، زندگی او دستخوش تغییر می‌شود.

یک باستان شناس به نام ارهان که در این منطقه حفاری می‌کند، نمادی را کشف می‌کند که رابطه عرفانی بین عطیه و گوبکلیتپه را آشکار می‌کند. عطیه به دنبال این واقعه تصمیم می‌گیرد به دنبال گذشته خودش در معبد باشد و جای تعجب نیست که این کشفیات زندگی او را آشفته کند.

این سریال یکی از بهترین سریال های ترکی 2021 محسوب می‌شود که داستان هیجان انگیز و جالب آن، به هیچ عنوان شما را خسته نخواهد کرد.

عشق 101 (Love 101)

 • ژانر: درام، کمدی، عاشقانه
 • بازیگران: الینا بوز Alina Boz، مرت یازیجی اوغلو Mert Yazicioglu، کوبیلای آکا Kubilay Aka
 • کارگردان: Ahmet Katıksız

فصل دوم سریال عشق 101 در لیست سریال های ترکی در سال 2021 قرار دارد و می‌توان آن را جزو بهترین سریال های ترکی 2021 نیز دانست.

در فصل اول این سریال، گروهی از نوجوانان مدرسه‌ای در استانبول را دیدیم که به خاطر رفتارهای بد، در معرض اخراج بودند تا اینکه یک معلم مهربان آنها را از این خطر نجات داد.

اما به دلیل شرایطی که برای آن معلم پیش آمده، قرار است که او به شهر دیگری منتقل شود و ممکن است بعد از رفتن این معلم، دانش آموزان را اخراج کنند.

دانش آموزان برای اینکه جلوی رفتن معلم خود را بگیرند، تصمیم می‌گیرند که او را عاشق کنند تا دلیلی برای ماندن داشته باشد.

تراپیست (Terapist)

 • ژانر: درام، هیجان انگیز، روان شناختی
 • بازیگران: محمد اوزونر Muhammet Uzuner، زینب چامجی Zeynep Çamcı، چاداش اونور اوزترک Çağdaş Onur tztürk، ایلایدا آلیشان İlayda Alişan

تراپیست یا درمانگر، نام سریال ترکی جدید 2021 است که در ژانر درام و روانشناختی ساخته شده است. قرار است در این سریال شاهد مجموعه‌ای از بهترین بازیگران ترکی باشیم.

نقش اول این سریال توسط زینب چامجی بازی می‌شود و بازیگران دیگری مانند محمد اوزونر، چاداش اونور اوزترک و دیگر بازیگران او را همراهی می‌کنند.

بهترین سریال های ترکی 2021 در یک نگاه

 • پنجاه متر مکعب (50m2)
 • کلاب (Club)
 • فاطما (Fatma)
 • اهل ماراش (Marasli)
 • کامیون قرمز (Kırmızı Kamyon)
 • جمجمه داغ (Sicak Kafa)
 • نیمه شب در کاخ پرا (Midnight at the Pera Palace)
 • ملت عشق (Forty Rules of Love)
 • موهبت (Atiye)
 • عشق 101 (Love 101)
 • تراپیست (Terapist)

لیست سریال های ترکی در سال 2021 تمام شد. در آخر به شما توصیه می‌کنیم که بهترین فیلم های علمی تخیلی 2021 ، بهترین فیلم های اکشن 2021 ،ترسناک ترین فیلم های 2021 و بهترین فیلم های کمدی 2021 را از دست ندهید و اگر از طرفداران انیمه هم هستید، تیم تکراتو مطالب بهترین انیمه های 2021 و بهترین انیمه های زمستان 2021 را برای طرفداران انیمه تهیه کرده است.

بیشتر بخوانید:

 • بهترین انیمیشن های 2021
 • بهترین فیلم و سریال های دیزنی پلاس 2021
 • بهترین فیلم های مارول در سال 2021
 • بهترین فیلم های کره ای 2021

.

منبع: netflixjunkie.com

شما منتظر کدام یک از سریال های ترکی جدید این فهرست هستید؟ به نظر شما بهترین سریال ترکیه ای 2021 کدام است؟ نظرات خود را با تکراتو در بخش کامنت‌ها به اشتراک بگذارید!

 


در این نوشتار به معرفی بهترین سریال های تابستانی ترکی 2021 می‌پردازیم. اگر به دنبال انتخاب بهترین سریال های تابستانی هستید، مسیر درست را انتخاب کرده‌اید.با تشکر از همراهی همیشگی شما عزیزان در مقاله‌های بهترین سریال های ترکی 2021 و بهترین فیلم های ترکی 2021، در نوشتار جدید به معرفی بهترین سریال های تابستانی ترکیه 2021 خواهیم پرداخت.

در ادامه همراه ما بمانید‌‌، تا به بررسی بهترین‌ها بپردازیم.

معرفی و تحلیل بهترین سریال های تابستانی ترکی 2021

بهترین‌ها از نگاه سایت فیگار

نگاهی به بهترین سریال های تابستانی 2021 ترکی در یک نگاه:

 • زخم قلب
 • تعریف عشق
 • شخصیت
 • داستان جزیره
 • بازی بخت
 • تو در خانه‌ام را بزن
 • سقف های شیشه ای
 •  عشق منطق انتقام
 • مجموعه گولدور گولدور
 • سرآشپز ترکیه
 • راز بین ما دوتا
بهترین سریال های تابستانی ترکیه 2021, بهترین سریال های تابستانی ترکی 2021

سریال های ترکی طرفداران بسیاری در سرتاسر دنیا دارد. مردم ایران نیز از تماشای این سریال‌ها لذت می‌برند. این آثار در دو فصل از سال شروع می‌شوند و تا مدت‌ها به نمایش در می‌آیند.

سریال‌هایی که اوایل پاییز شروع می‌شوند، تا آخر بهار نمایش داده می‌شوند و ادامه دارند. سریال‌های تابستانی نیز اغلب مضامین عاشقانه و کمدی دارند. در مقاله جدید به معرفی بهترین سریال های تابستانی ترکیه ای 2021 خواهیم پرداخت.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by رسانه تخصصی سینما، بازی و هنر (@figar_ir)

در ادامه ضمن اطلاع از جدول پخش سریال های ترکیه 2021 می‌توانید به مطالب ذیل نیز رجوع نمایید:

 • جدول پخش سریال های ترکیه 2022
 • جدیدترین و بهترین فیلم های ترکی 2022
 • بهترین و جدیدترین سریال های ترکی 2022

Kalp Yarasi

معرفی بهترین سریال های تابستانی ترکیه ای 2021
 • نام فارسی: سریال ترکی زخم قلب
 • نویسنده: سما علی‌اروال، ماهیر ارول، اوزگول تورکولر
 • کارگردان: ییلدیز هولیا بیلبان
 • ستارگان: گوکهان آلکان، یاعمور تانری‌سوسین، مروه چاعیران، توپراک جان آدی‌گوزل
 • ژانر: درام، عاشقانه
 • پخش از شبکه: aTV
 • روز پخش: دوشنبه
 • ساعت پخش: ۲۲:۳۰ (به وقت ایران)
 • زبان: ترکی
 • کشور: ترکیه

ضمن آشنایی با بهترین سریال های تابستانی ترکی 2021 می‌توانید به مطالب ذیل نیز رجوع نمایید:

 • بهترین سریال های ترکی نتفلیکس 2022
 • بهترین فیلم های ترکی نتفلیکس 2022

در معرفی جدیدترین سریال های ترکیه ای باید به سریال زخم قلب اشاره نمود. کاراکتر فرید سریال عاشق اسب‌سواری است و نام اسب خود را طوفان گذاشته است. تنها کسی که به آن اعتماد دارد، همان اسبش است. قرار است با هانده ازدواج کند. خانواده فرید از خانواده‌های معروف شهر هستند.

یک روز فرید متوجه می‌شود که معشوقش، هانده، به او با دوست نزدیکش خیانت کرده است. حکایت زخم قلب از اینجا آغاز می‌شود. سه رفیق صمیمی؛ داستان خیانت، عشق و انتقام.

Aşkin tarifi

معرفی بهترین سریال های تابستانی ترکیه ای 2021
 • نام فارسی: سریال ترکی تعریف عشق
 • نویسنده: لیلا اوتر، دروک ارن‌گول
 • کارگردان: دنیز کولوش
 • ستارگان: قدیر دوغولو، سررا آریتورک
 • ژانر: درام، عاشقانه،‌ کمدی
 • پخش از شبکه: Kanal D
 • روز پخش: دوشنبه
 • ساعت پخش: ۲۲:۳۰ (به وقت ایران)
 • زبان: ترکی
 • کشور: ترکیه

Serra Arıtürk، بازیگر زیبایی که به عنوان نقش اصلی با Kadir Doğulu بازی خواهد کرد، کاراکتری به نام ناز را ایفا خواهد کرد. Arıtürk با آهنگ‌هایی که قبلاً در Youtube خوانده، معروف شده است. و حالا در نقش یک آشپز جوان و با استعداد که صاحب یک رستوران است، ظاهر خواهد شد.

این سریال، به داستان عشق هیجان‌انگیز یک آشپز از Gaziantep که متخصص آشپزی فرانسوی است، می‌پردازد. ترکیبی از عشق بین دو سرآشپز به یکدیگر و به اشپزخانه. قدیر دوغولو در نقش فیرات، یک آشپز چیره‌دست است. آشپزخانه برای آن‌ها جایی است، که خاطرات‌شان در آن می‌گذرد. در ادامه با معرفی جدیدترین سریال های تابستانی ترکی 2021 همراه ما باشید.

Şahsiyet

جدول پخش سریال های ترکیه 2021, بهترین سریال های تابستانی ترکی 2021
 • نام فارسی: سریال ترکی شخصیت
 • نویسنده: هاکان گوندای
 • کارگردان: انور سایلاک
 • ستارگان: هالوک بیلگینر، جانسو درن، متین آکدولگر، نجیپ ممیلی، شبنم بوزوکلو
 • ژانر: جنایی، درام (مینی‌سریال ۱۲ قسمتی)
 • پخش از شبکه: Show TV
 • روز پخش: سه‌شنبه
 • ساعت پخش: ۲۳:۱۵ (به وقت ترکیه)
 • زبان: ترکی
 • کشور: ترکیه

آقای آگاه پیرمردی است که دچار آلزایمر خواهد شد. به همین دلیل تصمیم می‌گیرد، یک سری از کارهایی را که در گذشته نتوانسته است به آن‌ها بپردازد، بالاخره انجام دهد.

قتل، واژه‌ای که هر کس از آن می‌پرهیزد. در این سریال شرایطی پیش می‌آید که اتفاقا نمی‌توان از آن پرهیز کرد. همراه آگاه به دنبال انتقام می‌رویم. انتقام از کسانی که به دختران، بی هیچ پروایی صدمه می‌زنند. روزانه هزاران دختر در معرض خطر هستند و هیچ‌کس خبردار نمی‌شود.


ضمن آشنایی با بهترین سریال های تابستانی ترکی 2021 می‌توانید به مطالب ذیل نیز رجوع نمایید:

 • بهترین فیلم های ترکی عاشقانه 2022
 • بهترین سریال های ترکی عاشقانه 2022

آگاه که از تمامی اتفاقات یک پرونده آگاه است، به دنبال مجرمان می‌رود. در سوی دیگر سریال نیز پلیس‌ها به دنبال دستگیری مرد گربه‌ای هستند. مرد گربه‌ای چه کسی است؟ و آیا موفق به دستگیری او می‌شوند؟

این سریال در سال ۲۰۱۸ ساخته شده است و برنده جوایز بسیاری شده است. پخش این مینی سریال از شبکه اینترنتی صورت گرفته بود. برای اولین بار در تلویزیون از شبکه شو تی‌وی در ایام تابستان پخش خواهد شد.

Ada Masali

جدول پخش سریال های ترکیه 2021, بهترین سریال های تابستانی ترکی 2021
 • نام فارسی: سریال ترکی داستان جزیره
 • نویسنده: یلدا اراوغلو، یشیم چیتاک
 • کارگردان: علی بیلگین
 • ستارگان: آیچا آیشین توران، آلپ نوروز
 • ژانر: درام عاشقانه
 • پخش از شبکه: Star TV
 • روز پخش: سه‌شنبه
 • ساعت پخش: ۲۲:۳۰ (به وقت ایران)
 • زبان: ترکی
 • کشور: ترکیه

سریال ترکی تابستانی داستان جزیره در رابطه با یک دختر شهری به نام هازیران است. هازیران برای ماموریت کاری به یک جزیره می‌رود. در آن جزیره باید با شخص جوان و خیری به نام پویراز هم‌صحبت شود. از بابت کار، هازیران با پویراز مشکل دارد. او در این سفر مامور است تا پویراز را برای انجام کاری قانع کند. به همین دلیل تصور می‌کند که پویراز آدم خوبی نیست.


ضمن آشنایی با بهترین سریال های تابستانی ترکی 2021 می‌توانید به مطالب ذیل نیز رجوع نمایید:

 • دانلود سریال داستان جزیره با دوبله فارسی
 • زمان پخش سریال داستان جزیره از شبکه ام بی سی پرشیا

اما در مدتی که آنجا می‌ماند، هرچه بهتر او را می‌شناسد، نظرش عوض می‌شود. متوجه می‌شود که خلاف تصورش، پویراز جوان شریفی است.

طی این ماجرا شاهد ظهور عشق مابین این دو جوان عزیز خواهیم شد. تا اکنون دو قسمت از این سریال پخش شده است. تهیه‌کننده این سریال، شرکت آی یاپیم، تهیه‌کننده سریال های محبوب ترکی از جمله چوکور، نفوذی، شخصیت و… است.

تا این قسمت از نوشتار بهترین سریال های تابستانی ترکی 2021 با بسیاری از بهترین سریال های تابستانی ترکیه آشنا شده‌اید. در ادامه به بررسی سریال‌های بیشتر خواهیم پرداخت.

Baht Oyunu

بهترین سریال های تابستانی ترکی 2021
 • نام فارسی: سریال ترکی بازی بخت
 • نویسنده: فاتح عمراوغلو، ارکان بیرگورن، تونا کیگی
 • کارگردان: سردار گوزالکلی
 • ستارگان: آیتاچ شاشماز، جمره بایسل
 • ژانر: کمدی
 • پخش از شبکه: Kanal D
 • روز پخش: سه‌شنبه
 • ساعت پخش: ۲۲:۳۰ (به وقت ایران)
 • زبان: ترکی
 • کشور: ترکیه

خلاصه داستان: “کسی که به دنبال عشق رود، نمی‌تواند آن را گیر بیاندازد، خودش گیر می‌افتد” سریالی که با این جمله شروع شد و داستان زندگی آدا را به نمایش خواهد گذاشت.

و اما آدا شاهد خیانت نامزدش شده است. و در دوران افسردگی به سر می‌برد. تا اینکه تصمیم می‌گیرد به دنبال کار بگردد. از این طریق بالاخره در شرکتی  به عنوان منشی مشغول به کار می‌شود.


ضمن آشنایی با بهترین سریال های تابستانی ترکی 2021 می‌توانید به مطالب ذیل نیز رجوع نمایید:

 • بهترین سریال ها و فیلم های کمدی ترکی 2022
 • بهترین فیلم های ترسناک ترکی 2022

آدا دختری خیال‌پرداز و عاشق است‌. او به رئیس شرکتی که در آن کار می‌کند، عاشق شده است. از نظر آدا در دو چیز غیرممکن وجود ندارد، یکی در آرزوها و دیگری در عشق.

Sen Çal Kapimi

بهترین سریال های تابستانی ترکی 2021
 • نام فارسی: سریال ترکی تو در خانه‌ام را بزن ؛ فصل دوم
 • نویسنده: عایشه کوتلو
 • کارگردان: آلتان دونمز
 • ستارگان: هانده ارچل، کرم بورسین
 • ژانر: رمانتیک، کمدی
 • پخش از شبکه: Fox
 • روز پخش: چهارشنبه
 • ساعت پخش: ۲۲:۳۰ (به وقت ایران)
 • زبان: ترکی , ترکی استانبولی
 • کشور: ترکیه

خلاصه داستان: سریال ترکی تابستانی تو در خانه‌ام را بزن که سال گذشته اکران شد، طرفداران بسیاری پیدا کرد. فصل دوم این سریال نیز با شروع تابستان، در حال پخش است.

ادا دختری شجاع، با اعتماد به نفس، باهوش و احساسی است. به دلیل از دست دادن خانواده‌اش، در کنار عمه‌اش زندگی می‌کند. او دانشجوی رشته معماری است و به گل‌ها علاقه فراوانی دارد. در زمان بیکاری به عمه آیفر در شغل گل‌فروشی کمک می‌کند.

از طرف دانشگاه بورسیه تحصیل در ایتالیا به او داده شده است. اما به خاطر خطای کارمندان شرکت آرت‌لایف، که این بورسیه را داده بودند، بورسیه ادا کنسل شده است. از نظر ادا مقصر این اتفاق، مدیرعامل شرکت آرت‌لایف یعنی سرکان بولات است. سرکان بولات یک معمار فوق‌العاده، فردی کاری، باهوش و بی ذوق است.

نگاه او به همه چیز براساس منطق و حساب است. دقیقا برخلاف ادا، که کاملا عجولانه و احساسی رفتار می‌کند. در مراسمی آن‌ها به طور اتفاقی رو در رو می‌شوند. پس از کش‌مکش های بسیار، نهایتا دیوانه‌وار عاشق هم می‌شوند. در این مسیر نیز کسی نتوانست مانع عشق آن‌ها شود. فصل یک در صحنه‌ای تمام می‌شود که ادا متوجه می‌شود سرکان دچار بیماری بدون درمان شده است.


ضمن آشنایی با بهترین سریال های تابستانی ترکی 2021 می‌توانید به مطالب ذیل نیز رجوع نمایید:

 • سریال های جدید هانده ارچل
 • بهترین فیلم ها و سریال های هانده ارچل

و اما فصل دوم از چند سال بعد شروع می‌شود (کلیشه سریال های کمدی رمانتیک ترکی). ادا اکنون صاحب دختر بچه است. بعد از مدت‌ها اتفاقی با سرکان رو به رو می‌شود و… . بعد از اتمام فصل یک بازیگر کاراکتر ادا، هانده ارچل و بازیگر کاراکتر سرکان، کرم بورسین، در دنیای واقعی وارد رابطه عاشقانه شدند.

Cam Tavanlar 

جدیدترین سریال های تابستانی ترکی 2021
 • نام فارسی: سریال ترکی سقف های شیشه ای
 • نویسنده: مریچ عجمی
 • کارگردان: فهمی اوزتورک
 • ستارگان: کوبیلای آکا، بنسو سورال
 • ژانر: درام عاشقانه
 • پخش از شبکه: Show TV
 • روز پخش: چهارشنبه
 • ساعت پخش: ۲۲:۳۰ (به وقت ایران)
 • زبان: ترکی
 • کشور: ترکیه

خلاصه داستان: کوبیلای آکا پس از اینکه در سریال گودال کشته شد، بلافاصله وارد پروژه سقف های شیشه ای در نقش اول شد. از قرار معلوم این سریال، پرادعاترین سریال تابستانی سال ۲۰۲۱ خواهد بود.

مریچ عجمی نویسنده این سریال،‌ داستان سریال‌های معروف عشق اجاره ای، جنایت های پیش پا افتاده و سریال محبوب Netflix یعنی عشق ۱۰۱ را نیز نوشته است. در مقاله بهترین های نتفلیکس به سریال Aşk 101 اشاره نموده بودیم.

داستان این سریال حول محور مقاومت‌های زن در جامعه کاری، انتقام، عشق و رقابت می‌چرخد. لیلا یک دختر جوان است که با تلاش خود وارد زندگی تجاری شده است. و جم از یک خانواده معتبر و پولدار است، که هم به خاطر ثروت و هم مرد بودنش، همه درها به روی او باز است. در طی مسیری این دو با هم آشنا می‌شوند و….

Aşk Mantık intikam

جدیدترین سریال های تابستانی ترکی 2021, بهترین سریال های تابستانی ترکی 2021
 • نام فارسی: سریال تابستانی عشق منطق انتقام
 • نویسنده: اوزلم اینجی حکیم اوغلو، نیل گولچ اونسال
 • کارگردان: مورات اوزتورک
 • ستارگان: بورجو اوزبرک، ایلهان شن، بوراک یوروک
 • ژانر: رمانتیک، کمدی
 • پخش از شبکه: Fox
 • روز پخش: جمعه
 • ساعت پخش: ۲۲:۳۰ (به وقت ایران)
 • زبان: ترکی , ترکی استانبولی
 • کشور: ترکیه

این سریال مشابه سریال کره ای بانوی مجرد حیله گر ساخته شده است. لیلا در گذشته با پسری به نام اوزان ازدواج می‌کند. طی مسائلی این زندگی مشترک خاتمه می‌یابد. سال‌ها بعد، اوزان یک شرکت برنامه‌نویسی افتتاح می‌کند و بسیار پولدار می‌شود.


ضمن آشنایی با بهترین سریال های تابستانی ترکی 2021 می‌توانید به مطالب ذیل نیز رجوع نمایید:

 • دانلود سریال عشق منطق انتقام با دوبله فارسی
 • زمان پخش سریال عشق منطق انتقام از شبکه ام بی سی پرشیا

یک روز لیلا در این شرکت شروع به کار می‌کند اما… همراه با این سریال همانطور که از نام آن پیداست، کش‌مکش‌های عشق و نفرت را بین آن دو خواهیم دید. علت اینکه سال‌ها پیش لیلا،‌ اوزان را ترک کرد چه بود؟ اوزان در داشتن این حس نفرت حق دارد و یا یک سوءتفاهم پیش آمده است؟

Güldür Güldür Show

بهترین سریال های تابستانی 2021 ترکی, بهترین سریال های تابستانی ترکی 2021
 • نام فارسی: مجموعه ترکیه ای طنز گولدور گولدور
 • کارگردان: ملتم بوزوفلو
 • ستارگان: علی سونال، آلپر کول، انور بولدو، ملتم ییلمازکایا، اجم ارکک و…
 • ژانر: تئاتر کمدی
 • پخش از شبکه: Show TV
 • روز پخش: سه‌شنبه، جمعه، شنبه
 • ساعت پخش: ۲۲:۳۰ (به وقت ایران)
 • زبان: ترکی
 • کشور: ترکیه

این مجموعه تلویزیونی طنز، تا کنون ۹ فصل و ۲۷۳ قسمت از آن اکران شده است. این برنامه به صورت یک تئاتر کمدی است، که با مخاطب نیز در ارتباط است‌.


ضمن آشنایی با بهترین سریال های تابستانی ترکی 2021 می‌توانید به مطالب ذیل نیز رجوع نمایید:

 • بهترین سریال های ترکی مدرسه ای
 • زیباترین بازیگر زن ترکی 2022

بازیگر علی سونال به عنوان معرف و کنترل نمایش‌ها و بخش ارتباط با تماشاچی را بر عهده دارد. علی پسر کمدین معروف ترک، کمال سونا است. هر قسمت از این برنامه با در نظر گرفتن یک موضوع خاص پیش می‌رود. گروهی از بازیگران اتود اجرا می‌کنند.

MasterChef

بهترین سریال های تابستانی 2021 ترکی, بهترین سریال های تابستانی ترکی 2021
 • نام فارسی: مسابقه تلویزیونی ترکیه ای سرآشپز ترکیه
 • کارگردان: ایرم کانان
 • ژوری: سرآشپز سومر، سرآشپز مهمت، سرآشپز دانیلو زانا
 • ژانر: مسابقه
 • پخش از شبکه: TV 8
 • روز پخش: طول هفته
 • ساعت پخش: ۲۲:۳۰ (به وقت ایران)
 • زبان: ترکی
 • کشور: ترکیه

در این مجموعه هزاران هزار شرکت‌کننده از بسیاری از کشورها و به خصوص ترکیه شرکت می‌کنند. بعد از پخت غذا و تایید سرآشپزان وارد مرحله انتخاب اولیه می‌شوند. افراد انتخاب شده نیز بعد از امتحان، در صورت قبولی وارد کادر ۱۶ نفر نهایی می‌شوند. این ۱۶ نفر کادر اصلی مسابقه را تشکیل می‌دهند و ماه‌ها رقابت می‌کنند.


ضمن آشنایی با بهترین سریال های تابستانی ترکی 2021 می‌توانید به مطالب ذیل نیز رجوع نمایید:

 • بهترین فیلم ها و سریال های فحریه اوجن
 • بهترین فیلم ها و سریال های بوراک اوزچیویت

هر هفته بعد از رقابت های گروهی، چند نفر به دور حذفی می‌روند و هرکس ضعیف‌تر عمل کند، از دور مسابقه حذف می‌شود. نهایتا در اتمام، پس از هفته‌ها آموزش و رقابت، یک نفر به عنوان سرآشپز گزیده می‌شود. این مجموعه که سه سال، میزبان سرآشپزان بسیاری بوده است، برای بار چهارم وارد خانه‌های مردم خواهد شد.

İkimizin Sirri

بهترین سریال های تابستانی ترکیه 2021, بهترین سریال های تابستانی ترکی 2021
 • نام فارسی: سریال تابستانی راز بین ما دوتا
 • نویسنده: اوزن یولا
 • کارگردان: جم آک‌یولداش
 • ستارگان: آراس آیدین، لیلا فرای
 • ژانر: درام
 • پخش از شبکه: aTV
 • روز پخش: به‌زودی
 • ساعت پخش: ۲۲:۳۰ (به وقت ایران)
 • زبان: ترکی , ترکی استانبولی
 • کشور: ترکیه

داستان زندگی یک زن فقیر تنها است که به همراه دختر بسیار زیبای هفت ساله‌اش و مادر بیمارش زندگی می‌کند. این زن طی قضایایی با یک مرد ثروتمند قرار ازدواج فرمالیته می‌گذارد.

موضوع این سریال از یک سریال کره‌ای به نام “قرارداد ازدواج” برگرفته شده است. به دلیل اینکه هنوز سریال پخش نشده است، اطلاعات زیادی در رابطه با موضوع سریال در دسترس نیست.

بیشتر بخوانید:

 • بهترین سریال های دکتر گولسرن بودایجی اوغلو
 • بهترین سریال های ترسناک ترکی
 • بهترین زوج های سریال های ترکی
 • نقد سریال ترکی اتاق قرمز
 • نقد سریال آپارتمان بی گناهان
 • نقد سریال دختر پشت پنجره
 • نقد سریال ترکی عطیه (Atiye)
 • نقد فیلم معجزه در سلول شماره 7
 • نقد سریال ترکی فاطما (2021 Fatma)
 • نقد و بررسی سریال عشق 101
 • نقد سریال ترکی کلوپ (Kulüp 2021)
 • نقد سریال ترکی ilk ve son
 • نقد سریال گودال (Cukur)
 • نقد سریال آلپ ارسلان

از همراهی شما تا انتهای نوشتار بهترین سریال های تابستانی ترکی 2021 سپاس‌گزار هستیم. حتما ما را با نظرات خود در رابطه با این نوشتار، آگاه کنید. شما می‌توانید به عنوان نویسنده مهمان در سایت فیگار عضو شوید و علاوه بر اشتراک نظرات خود در رابطه با مقاله‌ها، نقد فیلم ، نقد سریال ، اخبار سینما و مطالب خودتان را نیز انتشار دهید. برای مطالعه فراخوان مرتبط با آن بر روی لینک نویسنده مهمان کلیک نمایید. در ضمن شما همراهان عزیز می‌توانید به اینستاگرام فیگار جهتِ شناختِ مهمترین فیلم های ژانرهای مختلف و خلاصه نقد و بررسی‌های فیلم‌های روز دنیا مراجعه کنید.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا