خانواده

سریال های جنایی کره ای

با معرفی بهترین فیلم های جنایی کره ای در خدمت شما هستیم. جنایت، قتل، پلیس ها و کارآگاهانی که به دنبال قاتلان اند، صحنه های جرم و … فقط بخشی از ژانر “جنایی” را تشکیل میدهند. سینمای کره جنوبی یکی از سینماهای پیشتاز این ژانر است، تا جایی که هم اکنون از به عنوان “برترین جنایی سازان دنیا” نام میبرند. سینمای کره با افزودن سلاح های سرد به جنایت ها و حذف کامل سلاح های گرم و همچنین خلاقیت های بیشمار در خلق سکانس های جنایی، هم اکنون در قله این ژانر قرار دارد.

در ادامه ده مورد از بهترین فیلم های جنایی کره را معرفی می کنیم تا بیشتر با این ژانر آشنا شوید و همچنین تجربه های درخشانی را که ممکن است از دست داده باشید را پیدا کنید. فراموش نکنید این لیست رتبه بندی ندارد و فیلم ها صرفا شماره گذاری شده اند.


بهترین فیلم های جنایی کره


10- SYMPATHY FOR Mr. VENGEANCE / همدردی با آقای انتقام

یکی از بهترین فیلم های جنایی کره “همدردی با آقای انتقام” نام دارد که درواقع، اولین قسمت از مجموعه خشن و جاه طلبانه “پارک چان ووک” تحت نام سه گانه انتقام است. پارک چان ووک کارگردانی است که به ساخت آثار خشونت آمیز مشهور است و این فیلم نیز یکی دیگر از فیلم هایی است که هم رویه جدیدی دارد و هم اولین نسخه از ماجراجویی پارک چان ووک در موضوعات انتقام و خشونت است.

“همدردی با آقای انتقام” حول داستان مردی میچرخد که پس از اینکه نمیتواند پول عمل کلیه خواهرش را پرداخت کند، دست به راه های دیگری میزند. لحن فیلم مانند سایر نسخه های سه گانه انتقام است. موردی که میتواند باعث جذابیت دوچندان فیلم شود، این است که شخصیت ها در فیلم پردازش خاصی دارند. هیچ انتقامی بی دلیل نیست و هیچ رستگاری ای بدون رنج وجود ندارد.

مرتبط:


9- YELLOW SEA / دریای زرد

از یک فیلم چه انتظاری دارید؟، مهم نیست! “دریای زرد” تمام انتظارتان را برآورده میکند. داستان فیلم درباره مردی است که خانه اش در کشور چین را رها میکند تا به دنبال همسرش بگردد. در همین زمان هم درگیر جنایت هایی برای یک گروه خلافکاری میشود. “نا هونگ جین”، که بعدها تبدیل به یکی از بهترین کارگردانان دنیا میشود، به شکل استادانه ای هیجان و تعلیق فیلم را با فضاسازی تاریک فیلم ترکیب میکند. دریای زرد فیلمی است که اگرچه شروع کندی دارد، اما درنهایت به چنان درجه ای از درگیرکنندگی میرسد که مخاطب هرگز آن را فراموش نخواهد کرد.


8- OLDBOY / رفیق قدیمی

“اولدبوی” که به اشتباه “پیرپسر” ترجمه میشود، نه تنها یکی از برترین فیلم های ژانر خودش در تاریخ است، بلکه یکی از بهترین فیلم های تاریخ سینما است. قصه ای که با سردرگمی آغاز میشود، در نهایت به پایانی میرسد که یکی از تاریک ترین پایان بندی هایی است که سینما به چشم دیده است. فیلم هم به شدت توسط منتقدان ستایش شده و هم کمتر کسی است که آن را تماشا نکرده باشد.

داستان فیلم درمورد مردی است که توسط فردی ناشناس چندین سال زندانی میشود و حق زندگی از او سلب میشود، حالا او آزاد میشود و به دنبال فرد مورد نظر میگردد. اولدبوی نه تنها در ارائه یک کارگردانی بی نقص موفق است بلکه بعضی از سکانس های آن همچنان به عنوان منبع برای علاقه مندان سینما مورد استناد قرار میگیرد.

مرتبط:


7- MOTHER / مادر

“بونگ جون هو”، کارگردانی است که قبل از اینکه با فیلم “انگل” شناخته شود و تمام جوایز سال را درو کند، با چند فیلم شناخته میشد که یکی از آنها فیلم مادر است. بونگ جون هو در این فیلم قدرت فیلمنامه نویسی اش را به رخ میکشد و چنان با مقدمه چینی حوادث را جلو میبرد که مخاطب مدهوش از کار او شود. داستان فیلم درباره مادری است که پس از اینکه پسرش را به زندان می اندازند، تصمیم میگیرد تا خودش مسبب و دست های پشت پرده این حوادث را برملا کند زیرا اعتقاد دارد که پسرش مجرم نیست.

مادر، فیلمی است که هم ایده بکری دارد و هم تلاش های بی امان مادر برای نجات پسرش را، تبدیل به بهانه ای برای پرداخت به مسائل پنهان دیگر میکند.. تمام این مولفه ها، باعث میشود تا “مادر” جزو بهترین فیلم های جنایی سینمای کره قرار بگیرد.


6- A BITTERWSEET LIFE / یک زندگی تلخ و شیرین

“یک زندگی تلخ و شیرین”، نه تنها از بهترین فیلم های گنگستری است که باید ببینید بلکه موضوع انتقام و خشونت اش، آن را در زمره یکی از بهترین فیلم های جنایی کره قرار میدهد. داستان فیلم درباره فردی است که برای یک گروه تبهکاری کار میکند و چنان در کارش مهارت دارد که تبدیل به یک آدمکش تمام عیار شده است. حال رئیس اش به وی ماموریتی میدهد که برای همیشه مسیر زندگی اش را تغییر میدهد.

“یک زندگی تلخ و شیرین”، همانند نامش، داستان فردی است که ممکن است از یک آدمکش به یک فرد درستکار تبدیل شود. اتمسفر فیلم به شدت گیراست و هنرنمایی بازیگران نیز از دلایل ماندگاری این فیلم است. “یک زندگی تلخ و شیرین” فارغ از داستانی که دارد، باید توسط تمام مخاطبان تماشا شود.

مرتبط:


5- THE MAN FROM NOWHERE / مردی از هیچ کجا

پنجمین فیلم حاضر در لیست، اثری است که تمام مولفه های ژانر خودش را به شکل استادانه ای اجرا میکند و حتی در مقام مقایسه، از بسیاری از فیلم های این ژانر، چندین سر و گردن بالاتر است. داستان فیلم اگرچه میتواند روایت سرراستی داشته باشد اما پروسه انتقامی که شخصیت ها آغاز کننده آن هستند، باعث روایت پیچیده ای میشود که خود شخصیت ها هم به درستی نمیدانند در کجای این نقشه قرار دارند.

“مردی از هیچ کجا”، اما در چند زمینه جزو آثار درخشان این ژانر قلمداد میشود. از اکشن های نفسگیر آن تا کوریوگرافی باکیفیت آنها، از اتمسفر سرد فیلم تا مضامین فلسفی و شخصیتی ای که این انتقام، مجال پرداخت آن را به مخاطب میدهد. “مردی از هیچ کجا” مانند تمام آثار این لیست، به شدت توسط منتقدان و مخاطبان تحسین شد و “یکی” از افتخارات آن این است که این فیلم جزو برترین فیلم های جنایی سینمای کره جنوبی است.


4- I SAW THE DEVIL / من شیطان را دیدم

بعضی از آثار هنر هفتم، توانایی جذب مخاطب توسط عاملی غیر از تماشای آن را دارند. “من شیطان را دیدم”، قبل از اینکه توسط مخاطب تماشا شود، به دلیل نام فیلم که شدیدا مجذوب کننده است، مخاطب را به دام می اندازد. “من شیطان را دیدم”، سیاه ترین تصویر ممکن از “انتقام” است. جایی که در تصور خیل عظیمی از انسان ها، انتقام یک رخداد آرامش دهنده است، “من شیطان را دیدم” قرار دارد.

انتقامی که نه تنها دردی را از انسان دوا نمیکند بلکه روح مجروحش را بیش از پیش ناتوان تر میکند. انسانی که آنچنان غرق در “تباهی” است که “کشتن” و “مرگ انسان ها”، رویه روزانه او شده است. حال فردی را به داستان اضافه کنید که از قضا مامور مجرب نظامی و اطلاعاتی است و همسرش توسط این قاتل به قتل میرسد. موش و گربه جذابی که نه شکاری دارد و نه شکارچی. “من شیطان را دیدم”، میتوانست فیلمی در باب تباهی های قاتلان باشد، اما نیست. این فیلم درباره این است که مواجهه “انسان” با “شیطان” چگونه خواهد بود.

مرتبط:


3- NEW WORLD / دنیای جدید

وقتی درباره فیلم “دنیای جدید” صحبت میکنیم، منظورمان یکی از برترین آثار گنگستری/خلافکاری/مافیایی/ و جنایی ای است که میتوانید تماشا کنید. دنیای جدید همه چیز دارد: شخصیت های پیچیده، کارگردانی استادانه، فیلمنامه منسجم و درخشان، هنرنمایی های قدرتمند و موسیقی متنی شاهکار. داستان این فیلم درمورد یک پلیس مخفی است که سعی دارد نفوذ خود را در باند خلافکاری مشهور کشور افزایش دهد و در این بین اتفاقاتی رخ میدهد که او را بین خلافکار بودن و پلیس بودن قرار میدهد.

دنیای جدید چندین شخصیت اصلی و فرعی دارد که هرکدام مقدمه و شروع و در نهایت پایان منحصر به فرد خود را دارند که در بطن فیلمنامه گره خورده اند. موسیقی متن فیلم، بار دراماتیک یا دلهره آور و تعلیق زای فیلم را در دست دارد و آنچنان کارش را خوب انجام میدهد که تصور این فیلم بدون این موسیقی متن ناممکن است. دنیای جدید یکی از آن فیلم هایی است که بعد از تماشای آن، باعث میشود مخاطب نگاه منحصر به فرد دیگری نسبت به این ژانر پیدا کند.


2- THE WAILING / شیون

“شیون”، اثر ماندگار “نا هونگ جین”، کارگردانی است که در فضاسازی، تعلیق و کارگردانی استاد است. اما با این فیلم مخاطبان متوجه شدند که او یکی برترین سازندگان ژانر “دلهره آور” و “ترسناک” نیز هست. داستان شیون در روستایی جریان دارد که ناگهان بیماری مرموزی در آن شیوع پیدا میکند و اهالی روستا یکی پس از دیگری به شکل وحشیانه ای به قتل رسیده اند. حال کارآگاه های پلیس باید بین شایعات مذهبی و خرافات ماورایی روستاییان و تحقیقات علمی یکی را انتخاب کنند.

روند فیلم به شکلی است که فیلمنامه دائما تغییر ژانر میدهد. نیمه اول فیلم، یک فیلم هیجانی و کارآگاهی است در حالی که در نیمه دوم، فضای فیلم به ژانر جنایی/ترسناک تبدیل میشود. این تغییر ژانر استادانه در کنار تدوین شاهکار فیلم، شیون را تبدیل به یکی از سه فیلم برتر ترسناک تاریخ میکند. شیون همچنین در شخصیت پردازی مانند “خاطرات قتل” عمل میکند. نا هونگ جین شخصیت های فیلم را نه کارآگاهانی جسور و کلیشه ای، که انسان هایی مانند خود ما خلق کرده است. شیون در نهایت میزبان یکی از برترین پایان بندی های تاریخ سینما است که اثرش هیچ گاه از ذهن مخاطب پاک نمیشود.

مرتبط:


1- MEMORIES OF MURDER / خاطرات قتل

خاطرات چه کسی و چه چیزی؟ این سوالی است که تا انتهای فیلم مخاطب از خود میپرسد. اما در انتهای فیلم، همه چیز عوض میشود. حالا سوال شکل دیگری مطرح میشود: آیا ما هم قاتلیم؟! آخرین فیلم از لیست بهترین فیلم های جنایی سینمای کره، به “خاطرات قتل” تعلق دارد.

فیلم های بسیار اندکی هستند که یک پرسش ساده را تبدیل به پرسشی فلسفی کنند. همچنین فیلم های کمتری هستند که در عین حال که مورد اول را دارند، کلیشه شکن، نوآور، انقلابی و دگرگون کننده باشند. با اینکه این لیست بدون ترتیب است، اما خاطرات قتل از این قاعده مستثنی است. بگذارید خیالتان را راحت کنم: “خاطرات قتل”، برترین فیلم جنایی سینما است و یکی از برترین فیلم های سینما. داستان فیلم درباره دو کارآگاه است که به دنبال قاتلی میگردند که ظاهرا جلوی چشمشان است اما نمیتوانند او را ببینند. حجابی که تفکر و چشم های آنان را پوشانده است، باید هرچه سریع تر برداشته شود. خاطرات قتل حاوی حقیقت تلخی است که هیچ کس نمیخواهد آن را قبول کند: انسانها و قاتلان و متجاوزان و شروران درست مانند هم اند. شاید شما هم قاتل باشید.

امیدواریم که از معرفی بهترین فیلم های جنایی کره ای لذت برده باشید. مثل همیشه نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

در ادامه بخوانید:  


فرارو- درام‌های کره‌ای معمولا ترکیبی از ژانر‌های مختلف هستند و این یکی از دلایل جذابیت آن‌هاست. در خیلی از سریال‌های کره‌ای آمیزه‌ای از مضامین مختلف از عاشقانه و ماورایی گرفته تا اکشن و معمایی را می‌شود دید.
 
به گزارش فرارو؛ در اینجا ده سریال برتر کره‌ای را معرفی کرده‌ایم که در کنار مضامین متفاوتی که دارند، جنبۀ اکشن و جنایی هم در آن‌ها برجسته و چشمگیر است.
 

۱. شهر بی‌رحم (Heartless City)

بهترین سریال‌های اکشن کره‌ای
داستان این سریال دربارۀ زنی است که به کمک یک کارآگاه به یکی از باند‌های تجارت مواد مخدر نفوذ می‌کند. او خودش را در دنیایی پر از راز و معما می‌بیند و کم کم تشخیص مرز بین درست و غلط برایش دشوار می‌شود.
 
این سریال با فیلمبرداری خاص و حال و هوای تاریک و رازآمیزی که دارد بیننده را به عمق دنیای تبهکاران می‌برد. پیچش‌های داستانی سریال آن را کاملا غیرقابل پیش‌بینی و پرکشش کرده و ریتم تند داستان، مخاطب را مشتاق و هیجان‌زده نگه می‌دارد.
 
بازی‌های سریال (بخصوص بازی یونگ کیونگ هو) قوی و جذاب هستند. شخصیت‌ها عمیق و چندلایه‌اند و اغلب قسمت‌ها پر از صحنه‌های اکشن و مهیج هستند.
 

۲. عروس زیبای من (My Beautiful Bride)

بهترین سریال‌های اکشن کره‌ای
داستان سریال دربارۀ مردی است که به دنبال ردّی از نامزد ناپدید شدۀ خودش می‌گردد. اما اوضاع زمانی پیچیده‌تر می‌شود که او می‌فهمد این ماجرا به دنیایی پر از راز و رمز‌های تبهکارانه مربوط است؛ دنیایی که در آن به هیچ کس نمی‌شود اعتماد کرد.
 
این سریال یک ماجراجویی واقعی است. حس تعلیق و معما کاملا در اوج قرار دارد و شیوۀ روایت داستان منحصر به فرد و خلاقانه است. داستان زوج جوان فیلم لایه‌های متعددی دارد که اندک اندک برای بیننده آشکار می‌شوند و در نهایت تصویری کامل از یک عشق عمیق می‌سازند. این سریال یکی از آن مواردی است که مضمون عاشقانه را به شکلی جذاب با مضامین اکشن و جنایی ترکیب کرده است.
 

۳. واحد ۳۸ پلیس (Police Unit ۳۸)

بهترین سریال‌های اکشن کره‌ای
این سریال دربارۀ تعدادی کارمند دولتی و تبهکار است که با هم همدست می‌شوند تا فراری‌های مالیاتی بزرگ را شناسایی و از آن‌ها کلاهبرداری کنند.
 
«واحد ۳۸ پلیس» یکی از خوش‌ساخت‌ترین نمونه‌های ژانر جنایی در بین سریال‌های کره‌ای است. تنش و هیجان سریال واقعا بالاست و نقشه‌هایی که این گروه برای کلاهبرداری طراحی می‌کنند جذاب و تماشایی است. آدم واقعا دوست دارد ببیند این آدم‌ها تا کجا حاضرند برای عملی شدن نقشه‌هایشان پیش بروند.
 
قصه‌های فرعی سریال کشش آن را بیشتر هم کرده‌اند و باعث شده‌اند که سریال به صورت قسمت‌هایی با داستان‌های کاملا جداگانه درنیاید. سه داستان اصلی در سریال جریان دارد که در ارتباط با هم قرار دارند و هر کدام پر از چرخش‌های غیر قابل پیشبینی هستند.
 

۴. نسل خورشید (Descendants of the Sun)

بهترین سریال‌های اکشن کره‌ای
شخصیت‌های اصلی این سریال یک کاپیتان نیرو‌های ویژه و یک پزشک هستند که دلباختۀ یکدیگر می‌شوند و ارتباطشان در دل حوادثی مثل فجایع طبیعی و آشوب‌های اجتماعی پیش می‌رود.
 
«نسل خورشید» به معنی واقعی کلمه شگفت‌انگیز است! این سریال با بودجه‌ای کلان ساخته شده و فیلمبرداری و جلوه‌های ویژۀ آن فوق‌العاده و خیره‌کننده هستند. سونگ جون کی (Song Joong Ki) و سونگ هایه کیو (Song Hye Kyo) هم نقش‌آفرینی درخشانی داشته‌اند. پخش این سریال در سال ۲۰۱۶ آغاز شد و مثل بمب صدا کرد.
 
قهرمانان داستان در دل فجایعی که پشت سر هم اتفاق می‌افتد زندگی می‌کنند و به همین خاطر صحنه‌های اکشن خیلی زیادی در سریال وجود دارد. اما این فجایع در عین حال برای این قهرمانان فرصت عشق ورزیدن و شناخت متقابل هم هست.
 
مضامین اکشن، عاشقانه و گاهی هم طنز به خوبی در این سریال با هم جفت و جور شده‌اند و داستانی پر از چالش و هیجان به وجود آورده‌اند.
 

۵. زمان گرگ و میش (Time Between Dog and Wolf)

بهترین سریال‌های اکشن کره‌ای
داستان سریال دربارۀ مردی است که به یک شبکۀ تبهکاری تایلندی که مسئول مرگ مادرش هستند نفوذ می‌کند. چیزی که او نمی‌داند این است که زنی که دوستش دارد در واقع دختر رئیس این باند است.
 
«گرگ و میش» در ایجاد فضای تعلیق و هیجان بسیار موفق است و داستان منسجم و پرکششی دارد. اجزاء داستان با ریتمی مناسب ذره به ذره روی هم قرار می‌گیرند و هر چقدر که جلوتر می‌رویم گیرایی سریال بیشتر می‌شود.
 
این سریال یکی از بهترین نقش‌آفرینی‌های لی جون گی (Lee Joon Gi) را در خودش دارد؛ شخصیت او در این سریال جنبه‌های بسیار متفاوتی دارد که او از پس نشان دادن همۀ آن‌ها برآمده است.
 

۶. دو هفته (Two Weeks)

داستان سریال «دو هفته» دربارۀ مردی است که به اشتباه متهم به قتل شده و برای اثبات بی‌گناهی و نجات دخترش که مبتلا به سرطان است تنها دو هفته فرصت دارد.
 
این سریال یک ماجراجویی جذاب و دیدنی است و زمان کمی که قهرمان سریال برای انجام وظایفش دارد، هیجان و گیرایی داستان را بیشتر می‌کند. لی جون گی در این سریال هم نقش اصلی را دارد و در اینجا هم توانسته است ماجراجویی بیرونی شخصیت را با رشد و تکامل درونی او به خوبی جمع کند. سایر شخصیت‌های سریال هم باورپذیر از کار درآمده‌اند و در دل یک داستان منسجم با هم در پیوند قرار گرفته‌اند.
 

۷. شفادهنده (Healer)

این سریال داستان زن گزارشگری به اسم چائه یانگ شین است که وارد ارتباط با یک شفادهندۀ مرموز و تبهکار می‌شود؛ او قرار است پرده از راز‌هایی بردارد، اما خودش هم در رابطۀ با این شفادهنده به بخشی از این ماجرا‌های رازآمیز تبدیل می‌شود.
 
سریال «شفادهنده» تقریبا به هر ژانر و مضمونی که فکرش را بکنید ناخنک زده است: اکشن، درام، معما و عشق. شیوۀ گسترش داستان خیلی دیدنی است و معما‌های زیادی هست که بیننده را به دنبال خودشان می‌کشند. گروه بازیگران هم درجه یک و بی نقص هستند؛ بخصوص زوج اصلی سریال یعنی پارک مین یانگ (Park Min Young) و جی چانگ ووک (Ji Chang Wook) که رابطه‌شان در این سریال واقعا نمونه‌ای درخشان از رابطۀ عاشقانه در دل یک سریال اکشن است.
 

۸. سیگنال (Signal)

داستان این سریال دربارۀ دو کارآگاه در زمان حال است که با استفاده از یک رادیوی قدیمی با کارآگاهی از زمان گذشته در ارتباط هستند و از این طریق پرونده‌های جنایی را حل می‌کنند. اما آن‌ها کم کم متوجه می‌شوند که این بازی با زمان می‌تواند عواقب خطرناکی داشته باشد.
 
«سیگنال» از آن سریال‌هایی است که با داستان درخشان و پیچیده و بازی‌های طبیعی و نیرومندش بلافاصله شما را جذب می‌کند. شیوۀ خاص تدوین و موسیقی زیبای سریال عواطف شما را با داستان درگیر می‌کند و از آغاز تا پایان شما را به دنبال خودش می‌کشد.
 
این سریال واقعا سطح سریال‌های جنایی کره‌ای را یک پله بالاتر برد. هم کلیات چندلایۀ داستان و هم جزئیات دقیق و ظریف آن خیلی خوب از کار درآمده‌اند و «سیگنال» را به سریالی ماندگار و دیدنی تبدیل کرده‌اند.
 

۹. شکارچی شهر (City Hunter)

این سریال داستان مردی را روایت می‌کند که با نفوذ به دم و دستگاه دولتی، به دنبال انتقام گرفتن از سیاستمداران فاسدی است که مسئول مرگ پدرش هستند.
 
«شکارچی شهر» بحث‌برانگیزترین سریال کره‌ای سال ۲۰۱۱ بود. مضمون سریال ترکیبی از اکشن و انتقام و عشق است. بخصوص خط داستانی انتقام در این سریال با ریتمی مناسب و با روایتی بی نقص به پیش می‌رود و هیجان سریال را از اول تا آخر حفظ می‌کند. رابطۀ پیچیدۀ لی مین هو (Lee Min Ho) و پارک مین یانگ (Park Min Young) هم یکی از جاذبه‌های فرعی داستان است.
 

۱۰. ماسک عروس (Bridal Mask)

این سریال حماسی داستان مردی نقابدار است که برای آزادی کره‌ای‌ها در جریان اشغال این کشور توسط ژاپنی‌ها در دهۀ ۱۹۳۰ مبارزه می‌کند.
 
قطعا این یکی از بهترین سریال‌های اکشن کره‌ای است؛ سریالی با یک قهرمان مرموز و ناشناس و داستانی بی‌نقص، گیرا و سرشار از هیجان و حماسه. سریال پر از صحنه‌های اکشن است و واقعا هیچ صحنۀ اضافی و بیهوده‌ای در آن وجود ندارد.
 
جو وون (Joo Won) بازی درخشانی از خودش ارائه کرده و رابطۀ عشق و نفرتی که بین او و پارک کی وونگ (Park Ki Woong) وجود دارد فوق‌العاده تماشایی از کار درآمده است. «ماسک عروس» به کوتاه‌ترین بیان سریالی نفس‌گیر و استثنایی است و هیچ کس نباید تماشای آن را از دست بدهد.
 
منبع: kdramakisses.com


بهترین سریال های جنایی کره ای [25 سریال برتر معمایی و پلیسی]

بهترین سریال های جنایی کره ای در ادامه معرفی شده‌اند. اگر شما هم به دنبال بهترین سریال های کره ای جنایی و معمایی برای تماشا هستید در ادامه با تکراتو همراه باشید.

اگر به دیدن فلیم و سریال علاقه دارید پس تاکنون فیلم و سریال کره‌ای نیز مشاهده کرده‌اید. سریال‌های کره‌ای از مهم‌ترین و جذاب‌ترین تولیدات دنیای فیلم و سریال هستند. این فیلم‌ها پس از پایان برای همیشه در خاطر می‌مانند.

سریال‌های ژانر معمایی، جنایی و هیجانی، به داستان گروه‌های مافیایی که درگیر مواد مخدر، جنایت‌ و قانون‌گریزی هستند می‌پردازد. این قبیل سریال‌ها، صحنه‌های تعقیب و گریز را به خوبی به تصویر می‌کشند. سطح خشونت و هیجان آن‌ها به قدری است که موجب علاقه‌ بسیاری از مخاطبان به این سبک شده است. برای اینکه با بهترین سریال های جنایی پلیسی کره ای آشنا شوید در ادامه با ما همراه باشید.

بیشتر بخوانید:

بهترین سریال های کره ای 2022

بهترین سریال های کره ای 2021

بهترین سریال های جنایی کره ای

 

View this post on Instagram

 

A post shared by رسانه تخصصی سینما، بازی و هنر (@figar_ir)

انواع مختلفی از سریال‌های کرده‌ای در ایران شناخته شده هستند و مردم با آن‌ها خاطره دارند که می‌توان به افسانه جومونگ، جواهری در قصر و افسانه دونگی اشاره کرد. در ادامه برترین سریال معمایی کره ای معرفی شده‌اند. شما هم می‌توانید از بین سریال‌های معرفی شده بهترین را برای تماشا انتخاب کنید.

در میان تاریکی (Through the Darkness)

بهترین سریال های جنایی کره ای

 • سال انتشار : 2022
 •  کارگردان: Park Bo-ram
 •  بازیگران: Kim Nam Gil – Kim So Jin – Jin Seon Kyu

یکی از جدیدترین سریال های کره‌ ای در میان تاریکی است که به کارگردانی Park Bo-ram ساخته شده است. داستان سریال درباره سونگ ها یونگ است که شخصیت آرام و کاریزماتیک دارد. او یک جرم شناس است که سعی دارد با خواندن ذهن قاتل های سریالی آن ها را به دام بیاندازد.

این سریال بر اساس رمانی با همین نام در سال 2018 توسط کوون ایل یونگ ، اولین پروفایلر کره، بر اساس داستان واقعی نوشته شده است کیم نام گیل نقش سونگ ها یونگ، اولین پروفایلر جنایی کره را دارد، کسیکه درزمانی که کلمه پروفایلر حتی وجود ندارد، تلاش می‌کند به درون قاتلان سریالی نگاه کند و احساسات آن ها را بخواند.

او در تیم تجزیه و تحلیل رفتار جنایی پلیس سیول (سئول) است. اگرچه به نظر می‌رسد او فاقد احساسات است، اما او شخصیتی دارد که بیشتر از دیگران در انسان‌ها عمیق می‌شود.

بیشتر بخوانید:

بهترین سریال های چینی تاریخی

بهترین سریال های کره ای

پنت هاوس 3 (The Penthouse 3: War in Life)

بهترین سریال های جنایی کره ای

 •  سال انتشار: 2021
 • کارگردان Joo Dong Min
 • بازیگران Kim So Yeon – Eugene – Lee Ji Ah

این سریال در ادامه فصل اول و دوم که حول پنت هاوس یک آپارتمان لوکس صد طبقه در گانگنام ، در جریان است. داستان سریال پنت هاوس جنگ در زندگی در مورد خانواده‌های ثروتمندی است که در کاخ هِرا زندگی می‌کنند و فرزندانشان در بنیاد هنری چئونگ‌ها درس می‌خوانند.

شیم سوریون زن زیبا و ثروتمندی است که گذشته دردناکی را پشت سر گذاشته و به همراه  همسر تاجرش جو دان-ته در پنت هاوس کاخ هِرا زندگی می‌کند. سوریون بعدها متوجه می‌شود که جو دان-ته مسائل مهمی را از او مخفی کرده است.

اوه یون‌هی دیگر نقش‌ اصلی‌ سریال کره ای پنت هاوس، مادری تنها است که به همراه دخترش به-رونا در یکی از محله‌های سئول زندگی‌ می‌کند. او باوجود تمام پاپوش‌ها و آزار و اذیت‌هایی که از جانب دیگران نسبت به خودش و رونا می‌بیند تلاش می‌کند تا بهترین زندگی را برای دخترش فراهم کند و او را به اهدافش برساند.

چئون سوجین فرد ثروتمند و مغروری که معروف به سوپرانو است سعی دارد تا بنیاد چئونگ‌های پدرش که از معتبرترین مدارس خصوصی کره جنوبی است را اداره کند. او به طور اتفاقی با اوه یونهی همکلاسی دوران دبیرستانش که خصومتی قدیمی داشتند دیدار می‌کند و ماجراهایی بین آن‌ها بوجود می‌آید.

یک روز معمولی (One Ordinary Day)

 • سال انتشار: 2021
 • کارگردان Lee Myung Woo
 • بازیگران Kim Soo Hyun , Cha Seung Won , Lee Seol

یکی از بهترین سریال های جنایی کره ای ، سریال یک روز معمولی بوده که در سال 2021 ساخته شده است. کیم هیون سو (Kim Soo Hyun) یک دانشجوی معمولی است، اما ناگهان مظنون اصلی یک پرونده قتل می‌شود.

زندگی او به گودالی بی انتها فرو می رود. شین جونگ هان (Cha Seung Won) یک وکیل درجه سه است که به سختی موفق به قبولی در آزمون وکالت شده. او هرگز در هیچ کاری عالی نبوده، اما تنها کسی است که سعی می‌کند به کیم هیون سو کمک کند. از زمان ملاقات با کیم هیون سو، شین جونگ هان با یک سیستم حقوقی ظالمانه روبرو می‌شود.

بیشتر بخوانید:

بهترین سریال های کره ای مدرسه ای 

بهترین سریال های کره ای نتفلیکس

نقاب (The Veil)

 •  سال انتشار: 2021
 • کارگردان: Kim Sung Yong
 • بازیگران: Namgoong Min – Park Ha Sun – Kim Ji Eun

اگر بخواهیم یکی دیگر از بهترین سریال های جنایی کره ای را نام ببریم باید به سریال نقاب اشاره کنیم. در این سریال بازیگران محبوبی همچون Namgoong Min، Park Ha Sun، Kim Ji Eun به ایفای نقش پرداخته‌اند.

اسن سریال روایتگر زندگی هان جی هیوک (Namgoong Min) که بهترین مامور سرویس اطلاعات ملی است. با دلیل برخی اتفاقات هان جی هوک از سرویس اطلاعات ملی ناپدید می‌شود و بعد از یک سال دوباره به این سازمان باز می‌گردد تا فرد خائنی که باعث سقوطش شد را پیدا کند.

راننده تاکسی (Taxi Driver)

 • سال انتشار: 2021
 • کارگردان: Park Joon Woo
 • بازیگران: Lee Je Hoon – Esom

داستان سریال درباره کیم دو گی ( Lee Je Hoon ) بوده که فارغ التحصیل آکادمی نیروی دریایی بوده، اما زندگی او وقتی که مادرش توسط یک قاتل زنجیره‌ای به قتل می‌رسد دچار تغییر می‌شود.

بعد از آن او وارد شرکت Rainbow شد و به عنوان راننده تاکسی مشغول به کار می‌شود. او صرفا یک راننده تاکسی معمولی نیست بلکه به کمک متخصص آی تی ، گو یون و کانگ ها نا، یک وکیل پرشور و شوق، از جانب قربانی‌هایی که قانون نتوانسته حق آن‌ها را بگیرد، انتقام می‌گیرد.

بیشتر بخوانید:

بهترین سریال های کره ای کمدی

بهترین سریال های کره ای تاریخی

دانشکده حقوق (Law School)

 • سال انتشار: 2021
 • ژانر: درام حقوقی، جنایی

اگر ژانرهای حقوقی و جنایی با رگه‌هایی از طنز و روابط دوستانه را می‌پسندید، تماشای دانشکده حقوق که از بهترین سریال های جنایی کره ای است را از دست ندهید.

داستان این مجموعه تلویزیونی حول محور اتفاقاتی است که در دانشکده حقوق دانشگاه هانکوک رخ می‌دهد. یک روز در دانشکده جسد یکی از اساتید به نام سو بیونگ جو یافت می‌شود.

در ادامه استاد دیگری به نام یانگ به عنوان مظنون‌ اصلی دستگیر می‌شود. پس از آن برخی از دانشجویان تلاش می‌کنند تا پرده از راز مرگ استاد سو بردارند و حقیقت را آشکار کنند.

خوشبختی (Happiness)

 • سال انتشار: 2021
 • ژانر: ترسناک، جنایی

سریال خوشبختی از بهترین سریال های جنایی کره ای است که سروصدای بسیاری به پا کرد. بازیگران مطرح کره‌ای پارک هیونگ شیک و هان هیوجو هرکدام پس از وقفه چندین ساله، باری دیگر نام خود را برسر زبان‌ها انداختند.

سریال کره ای خوشبختی در آینده‌ای نچندان دور جایی که بیماری‌های عفونی به یک امر عادی تلقی شده‌اند رخ می‌دهد. داستان سریال Happiness درمورد یک آپارتمان نو ساز است که در آن اقشار مختلف جامعه زندگی می‌کنند و شیوع ناگهانی یک بیماری عجیب غریب و ترسناک همه چیز را بین آن‌ها تغییر می‌دهد.

بیشتر بخوانید:

بهترین سریال های کره ای عاشقانه

بهترین سریال های لی جونگ سوک

بازی مرکب (Squid Game)

 • سال انتشار: 2021
 • ژانر: اکشن، درام، معمایی، هیجان‌انگیز

Squid Game از بهترین سریال های کره ای جنایی و معمایی است که در کره جنوبی احساس متفاوتی نسبت به آن وجود دارد. بازیگران سریال بازی مرکب از بزرگترین ستارگان کره جنوبی هستند، از جمله لی جونگ جائه به عنوان ضدقهرمان، سئونگ گی هون، پدری که ناامیدانه بدهکار است و از یک غریبه کارت ویزیت دریافت می‌کند تا شاید راه حلی معجزه‌آسا به او پیشنهاد شود.

موش (Mouse)

 • سال انتشار: 2021
 • کارگردان: کانگ چئول وو

این سریال باتوجه به ایده منحصربفرد فیلم‌نامه‌اش به سرعت توانست محبوبیت قابل توجهی بدست آورد. همچنین موفق شد تا امتیاز 8.7 را از کاربران رسانه IMDb دریافت کند.

داستانی مهیج از نگاهی متفاوت برای بهره‌گیری از بیمران روانی یا مجرمان برای اهداف شوم در سریال کره‌ای و جنایی موش به تصویر کشیده شده است.

بیشتر بخوانید:

بهترین سریال های 2022

بهترین سریال های نتفلیکس 2022

فراتر از شر (Beyond Evil)

 • سال انتشار: 2021
 • کارگردان: نا یون شیم

سریال فراتر از شر در ژانر هیجان‌انگیز و رازآلود در طبقه فیلم‌های جنایی روایتی بسیار جذاب و پرهیجان از یک قاتل سریالی ماهر و سابقه دار را به تصویر خواهد کشید.

به‌طورکلی در سریال فراتر از شر علاوه بر موضوع جذاب، نگاه عمیق و ریزبینانه در یک پرونده به خوبی هیجان مورد نظر سازندگان را در قالب یک شخصیت نترس را جلوه‌گر کرده است.

اما روایت سریال داستان مردی را بیان می‌کند که به دنبال یک قاتل سریالی درحال بازگشت است. سرنخ‌های پرونده و حوادث در پیش، کشف هویت قاتل را بسیار برای این دو پیچیده کرده است.

نام من (My Name)

 • سال انتشار: 2021
 • کارگردان: جین مین کیم

نام من یکی بهترین سریال های جنایی پلیسی کره ای است که بسیار محبوب است. داستان فیلم زندگی دختری را به تصویر می‌کشد که با پوشش و مخفی کردن هویت پلیس خود عضو باند خلافکاران می‌شود تا راز فتل پدرش را پیدا کند.

بیشتر بخوانید:

بهترین سریال های ترکی 2022

بهترین سریال های چینی 2022

سورینام (Suriname)

 • سال انتشار: 2021
 • ژانر: درام و جنایی
 • کارگردان:‌ جانگ بین‌یون

داستان سریال سورینام براساس داستان واقعی یک مرد کره‌ای است، که در سورینام، کشوری در آمریکای جنوبی، قاچاقچی مواد مخدر می‌شود. در طی این سریال که در سال ۲۰۲۱ تولید شده است، اتفاقاتی که بر سر این مرد آمده است را خواهیم دید.

سورینام یکی از بهترین سریال های جنایی پلیسی کره ای است. در این مطلب بهترین سریال های جنایی کره ای معرفی شده‌اند. سریال‌هایی که همگی محبوب هستند و مخاطبانی بسیار دارند. اگر به دیدن فیلم و سریال علاقه دارید پس از دیدن این فیلم‌ها نیز غافل نشوید.

گل شیطان (The Flower Of Evil)

 • سال انتشار: 2020
 • کارگردان: چول-گیو کیم

سریال گل شیطان از بهترین سریال های جنایی کره ای است. داستان این سریال زندگی مجرم سابقی را نشان می‌دهد که هویتش را تغییر داده و زندگی جدیدی را آغاز کرده است.

این مرد با زنی کارآگاه ازدواج کرده است. رفته، رفته همسرش به کشف راز او نزدیک خواهد شد! چالش ذهنی که آرام در ذهن مخاطب همزمان با همسر این مرد گسترش پیدا خواهد کرد، درکنار رابطه عاطفی که زیبا به نمایش درآمده، از دیگرا دلایل موفقیت درام این سریال است.

بیشتر بخوانید:

بهترین مینی سریال های 2022

بهترین سریال های مشابه see

آلیس در سرزمین مرزی (Alice in Borderland)

 • سال انتشار: 2020
 • کارگردان: شینسوکه ساتو

سریال کره ای آلیس در سرزمین مرزی در ژانر فانتزی، رازآلود، هیجان‌انگیز و اکشن است که داستان آن زندگی مجرمانی را نشان می‌دهد که بی‌کار هستند یا حوصله‌اشان سر رفته است از همین رو وارد رقابتی برای بقا در دنیایی موازی خواهند شد!

پیشخوان عجیب و غریب (The Uncanny Counter)

 • سال انتشار: 2020
 • کارگردان: سون دونگ یو

یکی دیگر از برترین سریال معمایی کره ای سریال پیشخوان عجیب و غریب است. داستان جذاب و هیجانی سریال پیشخوان عجیب و غریب زمانی اتفاق می‌افتد که کارکنان یک فروشگاه نودل با مهارت‌ و استعداهای فراطبیعی، به طور دائم با نیروهای تاریکی (شیاطین) و شکارچیان نور یا روز در چالش خواهند بود. اما این همه ماجرا نیست.

بیشتر بخوانید:

بهترین سریال های تاریخی

بهترین سریال های سیتکام

خانه شیرین (Sweet Home)

 • سال انتشار: 2020
 • کارگردان: یانگ وو جانگ

موضوع ترسناک و مهیج سریال کره ای خانه شیرین با روایت زندگی پسری که خانواده‌اش را از دست داده و باید تنها زندگی کند آغاز خواهد شد.

او در حادثه‌ای بسیار وحشتناک خانواده‌اش را از دست داده و همین موضوع سرنوشت او را تغییر خواهد داد. اما او کلید نجات بشریت از چنگال هیولاهای ترسناک خواهد بود. اگر خودش تسخیر شود چه خواهد شد؟ چالش او تنها شیاطین نیستند؛ او باید با زمان نیز مبارزه کند!

کارآگاه خوب (The Good Detective)

 • سال انتشار: 2020
 • ژانر: درام،‌ جنایی و کارآگاهی
 • کارگردان:‌ جو نام‌گوک

سریال کارآگاه خوب نیز یکی از محبوب‌ترین‌هاست. در داستان این سریال کانگ دو چانگ کارآگاهی با هجده سال سابقه است که در اینچئون متولد شده است. او پرونده‌های مختلف را با استفاده از تجربیات و روابط خود با دیگران، استدلال و کنار هم قرار دادن موقعیت‌ها حل می‌کند.

اوه جی هیوک نیز یک کارآگاه نخبه است. او ۹ سال سابقه کار دارد. برخلاف کانگ دو چانگ، او با استفاده از شواهد و بینش در مورد روان جنایتکار، موارد را بررسی می‌کند.

به دلیل ضربه ای که در دوران کودکی به او وارد شده است، احساساتش را به اشتراک نمی‌گذارد. او به لطف عموی ثروتمندش و میراثی که به جای گذاشته است، ثروت زیادی دارد.

بیشتر بخوانید:

بهترین سریال های اکشن

بهترین سریال های ابرقهرمانی

ولگرد (Vagabond)

 • سال انتشار: 2019
 • کارگردان: یو این سیک

یکی از بهترین سریال های جنایی کره ای ولگرد است. داستان مهیج و رازآلود سریال زندگی یک مرد معمولی را نشان می‌دهد که ناخواسته در مرکز یک پرونده رسوایی بزرگ فساد قرار می‌گیرد.

بازیگران آن لی سونگ گی در نقش چا دال گرون، بائ سوزی در نقش برو هاه ری و جونگ هی مون، کادر ایفای نقش فیلم ولگرد را تکمیل کرده‌اند.

غریبه‌هایی از جهنم (Hell Is Other People)

 • سال انتشار: 2019
 • کارگردان: چانگ هی لی

سریال ترسناک و جنایی کره‌ای غریبه‌هایی از جهنم داستانی بسیار جذاب و مهیج دارد.  این سریال زندگی مردی نویسنده که علاقه‌مند به روایات جنایی و ترسناک است را به تصویر می‌کشد.

این مرد در ساختمانی ساکن خواهد شد که همسایه‌های او را غریبه‌های از جهنم و سایه‌ها تشکیل داده‌اند. این سریال یکی از بهترین سریال های جنایی کره ای است.

بیشتر بخوانید:

بهترین سریال های خارجی

ترتیب تماشای سریال های مارول

غریبه ـ جنگل مخفی ( Stranger Secret – Forest)

 • سال انتشار: ۲۰۱۷
 • ژانر: جنایی، درام، مهیج

کارآگاهی که به نور حساسیت دارد، طی عمل جراحی برای رفع این مشکل، حس همدردی و مهارت‌های اجتماعی خود را هم از دست می‌دهد.

او در مسیر یافتن معمای پروندۀ قاتلی سریالی قرار می‌گیرد و در این مسیر دستیاری هم او را همراهی می‌کند. هرچه این دو در مسیر کشف روابط و معماهای قتل‌های زنجیره‌ای بیشتر پیش می‌روند، به فسادی سازمان‌یافته در دولت و ارتباطش با شرکتی بزرگ پِی می‌برند.

تونل – Tunnel

 • سال انتشار: ۲۰۱۷
 • ژانر: جنایی و معمایی
 • کارگردان:‌ شین یونگ‌هی

در سال ۱۹۸۶، پارک گوانگ‌هو به عنوان کارآگاه موفق کار می‌کند. با این حال، هنگامی که او در یک پرونده قتل سریالی پیش قدم می‌شود و هنگامی که از یک تونل عبور می‌کند و در حال تعقیب مجرم است، زندگی او تغییر می‌کند.

او ۳۰ سال به آینده سفر می‌کند، یعنی به سال ۲۰۱۶، جایی که با شریک جدیدی به نام کیم سئون‌جائه، کارآگاهی نخبه و غیر عادی، که توانایی بالایی در تحقیق دارد، آشنا می‌شود.

بیشتر بخوانید:

بهترین سریال های علمی تخیلی نتفلیکس

بهترین سریال های کمدی خارجی

فوق برنامه (Extracurricular)

 • سال انتشار: ۲۰۱۷
 • ژانر: درام جنایی
 • کارگردان:‌ کیم جین‌مین

برترین سریال معمایی کره ای که می‌توان معرفی کرد، فوق برنامه است. اوه جی‌سو دانش‌آموز برتر کلاس است. او جدا از پدرش زندگی می‌کند، به همین دلیل برای کسب درآمد، یک تجارت غیرقانونی را اداره می‌کند.

بای گیو‌ری نیز از خانواده‌ای ثروتمند است. او تحت فشار والدینش است، زیرا از او می‌خواهند که مشاغل خانوادگی را در دست بگیرد. وقتی گیووری راز جی‌سو را می‌فهمد، جی‌سو چاره‌ای ندارد جز اینکه او را نیز وارد کار کند.

همه چیز خوب پیش می‌رود تا اینکه سئو مین‌هی، یکی از همکلاسی‌های آن‌ها که در این حرفه نیز فعالیت می‌کند، توسط پلیس دستگیر می‌شود.

شریک مشکوک (Suspicious Partner)

 • سال انتشار: 2017
 • ژانر: جنایی
 • کارگردان:‌ پارک سون‌هوو

این سریال درباره نو جی‌ووک، یک دادستان و یون بونگ‌هی، یک کارآموز دادستانی و نحوه همکاری آن‌ها بر یک پرونده اسرارآمیز در مورد یک قاتل حیله‌گر روانی است. آن‌ها متوجه می‌شوند که توسط گذشته خود به هم مرتبط هستند. یک قاتل فراموشکار می‌تواند موردی بسیار خطرناک باشد.

نوه جی‌ووک دادستانی است که با توجه به شرایط، شغل خود را تغییر می‌دهد و به یک وکیل خصوصی تبدیل می‌شود. یون بونگ‌هی نیز زمانی که جی‌ووک دادستان بود، نزد او به کارآموزی می‌پرداخت.

بیشتر بخوانید:

بهترین سریال های ومپایری جهان

بهترین سریال های پلیسی جنایی جهان

سیگنال (Signal)

 • سال انتشار: ۲۰۱۶
 • ژانر: فانتزی، درام و جنایی
 • کارگردان:‌ کیم وون‌سئوک

سیگنال یکی از بهترین سریال های جنایی کره ای است. این سریال از حوادث جنایی واقعی در کره الهام گرفته  از جمله قتل‌های سریالی هواسونگ. یک واکی تاکی به کارآگاهی در سال ۱۹۸۹ اجازه می‌دهد تا با یک مورد سرد از سال ۲۰۱۵ ارتباط برقرار کند. این دو با قدرت پیش‌بینی و آینده‌نگری، نه تنها جنایات را حل می‌کنند، بلکه از وقوع آن‌ها جلوگیری می‌کنند.

پسران بد (Bad Guys)

 • سال انتشار: ۲۰۱۴
 • ژانر: اکشن، جنایی و معمایی
 • کارگردان:‌ کیم جونگ‌مین

پسران بد از بهترین سریال های کره ای جنایی و معمایی است که با بازی پارک هه جین و کیم سانگ جونگ در 11 قسمت 60 دقیقه‌ای به نویسندگی هان جونگ هون و کارگردانی کیم جونگ مین در سال 2014 برای شبکه OCN تهیه و تولید شده است.

داستان این فیلم اکشن و جنایی از آنجایی شروع می‌شود که یک اتوبوس که حاوی زندانیان خطرناکی است فراری داده می‌شود، اکنون گروهی از پلیس‌های باتجربه وظیفه دارند تا این زندانیان را پیدا کرده و به زندان برگردانند.

بیشتر بخوانید:

 • بهترین فیلم های 2022
 • بهترین فیلم های اکشن 2022 
 • بهترین فیلم های عاشقانه 2022
 • بهترین انیمیشن های 2022
 • بهترین فیلم های کمدی 2022

.

نظر شما در خصوص بهترین سریال های جنایی کره ای چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت ها با تکراتو در میان بگذارید.

 

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا