خانواده

سریال چینی تاریخی عاشقانه

در این نوشتار به معرفی بهترین انیمه های چینی خواهیم پرداخت. در ادامه مقاله همراه ما باشید تا بهترین و مهم ترین انیمه های چینی را بشناسید.

به لیست بهترین انیمه های چینی که برای تماشا تهیه شده است، خوش آمدید. در ابتدا ممکن است انیمه های چینی کمی متفاوت به نظر برسد، اما به تدریج به آن عادت می‌کنید. مضامین موجود در انیمه های چینی بسیار خوب هستند. البته کمبودهای انیمه چینی زیاد است، ولی علت آن، این است که آن‌ها تازه وارد حرفه انیمه‌سازی شده‌اند. در آینده کارهای بهتری از آن‌ها خواهید دید.

انیمه های چینی با اسم Donghua معروف هستند. چین نسبت به سال‌های گذشته در ساخت انیمه پیشرفت چشمگیری داشته است. همانطور که اشاره شد این انیمه‌ها می‌توانند رقیب قدری برای انیمه های ژاپنی باشند. در مقاله‌های قبلی سایت فیگار، همچون بهترین انیمه های مدرسه ای ، بهترین انیمه های ایسکای و بهترین انیمه های عاشقانه به معرفی برخی از بهترین انیمه های ژاپنی در ژانرهای مختلف پرداخته ایم.

انیمه های چینی از نظر گرافیکی شباهت بسیاری به انیمه های ژاپنی دارند، اما از نظر محتوا متفاوت هستند. اکثر انیمه های چینی مضامین تاریخی و رزمی دارند، که مطابقت بسیاری با فرهنگ چین دارد. البته در زمینه‌های دیگر نیز انیمه تولید می‌کنند، اما اکثریت با تم تاریخی-جادویی و هنرهای رزمی هستند. با مطالعه این نوشتار از سایت فیگار نیز می‌توانید با بهترین انیمه های چینی در ژانرهای مختلف آشنا شوید. در ادامه مقاله همراه ما باشید، تا بهترین و مهم ترین انیمه های چینی را بشناسید.

بهترین انیمه های چینی

بهترین و مهم ترین انیمه های چینی را بشناسید

نگاهی کلی به لیست انیمه‌هایی که در نوشتار بهترین انیمه های چینی برای شما فراهم شده است:

 1. Quanzhi Gaoshou (استاد تمام وقت)
 2. Doupo Cangqiong (جنگیدن برای شکستن آسمان)
 3. Mo Dao Zu Shi (پدر سالار را لمس کنید)
 4. Congqian Youzuo Lingjianshan (زمانی کوه لینجیانشان وجود داشت)
 5. Ling Qi (درستش کن)
 6. Douluo Dalu (سرزمین روح)
 7. Zhen Hun Jie (خیابان مرثیه)
 8. Huyao Xiao Hongniang (خواستگار)
 9. Da Yu Hai Tang (ماهی بزرگ و بگونیا)
 10. Yao Shen Ji (حسابرسی)

Quanzhi Gaoshou

بهترین انیمه های چینی , انیمیشن های چینی , سرزمین انیمه های چینی , انیمه چینی

Ye Xiu یک بازیکن حرفه‌ای در بازی آنلاین Glory است. به خاطر مهارت‌هایی که دارد و کمک‌هایی که به پیشرفت بازی، در سال‌هایی که برای شرکت سازنده بازی کار می‌کرد، کرده است، به عنوان خدای بازیکن‌ها شناخته می‌شود. اما به دلایل مختلف، از تیم‌ها بیرون انداخته می‌شود و از او می‌خواهند که استعفا دهد. پس از انصراف از بازی حرفه‌ای، در یک کافی‌نت کار می‌کند. زمانی که بازی Glory دهمین سرورش را راه اندازی می‌کند، او تصمیم می‌گیرد دوباره به بازی برگردد. با ۱۰سال تجربه‌ای که از گذشته دارد، تصمیم می‌گیرد که دوباره به اوج برسد.

برخلاف بیشتر انیمه‌هایی که با این انیمه در یک ژانر قرار دارن، این انیمه در دنیای واقعی اتفاق می‌افتد. زمانی داخل بازی هستید که شخصیت اصلی وارد بازی شود. روحیه تیمی که هم در خارج از دنیای بازی و هم در دنیای بازی وجود دارد، می‌تواند این انیمه را در ژانر ورزشی هم قرار دهد. این انیمه امتیاز ۷.۷ را از سایت IMDB دریافت نموده است.

 • ژانر: اسپورت-بازی، ماجرایی، اکشن
 • نوسنده: Sha Liang
 • کارگردان: Ke Xiong
 • تعداد قسمت: ۲ فصل ۲۴ قسمت

Doupo Cangqiong

بهترین انیمه های چینی , انیمیشن های چینی , سرزمین انیمه های چینی , انیمه چینی

جهانی را تصور کنید که جادویی در آن وجود ندارد و در این جهان فقط افراد قدرتمند قوانین را وضع می‌کنند. شیائو یان در چنین جهانی زندگی می‌کند. او سه سال پیش به قدرتی بسیار برتر دست یافت، که سال‌ها همچون آن دیده نشده بود. و ناگهان به دلیلی که حتی خودش از آن خبر نداشت، تمام قدرتش را از دست داد.

علاوه بر آن، نا لان یان، که با خواست پدربزرگش با او نامزد شده بود، می‌خواهد نامزدی را بشکند. شیائو یان که می‌خواهد از قبیله و ناموس آن محافظت کند، برای ۳ سال بعد یک دوئل ترتیب می‌دهد. طی ۳ سال باید بسیار قوی‌تر از گذشته شود تا…

این انیمه امتیاز ۸.۶ را از سایت IMDB دریافت نموده است.

 • ژانر: عاشقانه،‌ ماجرایی، فانتزی
 • نوسنده: Zhang Ting
 • کارگردان: Yu Rongguang
 • تعداد قسمت: ۴۵

بیشتر بخوانید: بهترین انیمه های شونن


Mo Dao Zu Shi

انیمه چینی جدید , انیمه چینی فانتزی , انیمیشن های چینی , انیمه چینی

وی وو شیان استاد بزرگ فرقه شیطانی است. انسان‌های بسیاری از متنفر هستند. و نهایتا او از طرف بهترین و مورد اعتمادترین دوستش خنجر می‌خورد و می‌میرد. سال‌ها بعد روح او به بدن یک دیوانه که مورد آزار و اذیت بقیه قرار می‌گرفت، وارد می‌شود. آن دیوانه بدنش را به شیان اهدا می‌کند تا انتقامش را بگیرد.

وو شیان بعد از به دست آوردن بدن جدیدش، با یکی از قوی‌ترین مبارزان لان وان ژی، که در زندگی قبلی‌اش دشمن بود، درگیر می‌شود. این انیمه داستان وو شیان و اینکه چطور به رهبر فرقه شیطانی تبدیل و با لان وان ژی دشمن می‌شود را تعریف می‌کند.

جذاب‌ترین بخش این انیمه، جدا از داستان جذابش، آرت فوق‌العاده و بی‌نظیر آن است. گرافیک انیمه شما را مجاب می‌کند که چشم‌تان را از روی انیمه بر ندارید. موسیقی و صحنه‌های مبارزه‌ که فقط از عهده فیلم‌های چینی برمی‌آید نیز، اجزای این انیمه لدت‌بخش را تشکیل می‌دهند. این انیمه امتیاز ۸.۶ را از سایت IMDB دریافت نموده است.

 • ژانر: اکشن، ماجرایی، فراواقعی
 • نوسنده: Liang Sha
 • کارگردان: Xiong Ke
 • تعداد قسمت: ۲ فصل ۲۳ قسمت

Congqian Youzuo Lingjianshan

انیمه چینی جدید , انیمه چینی فانتزی , انیمیشن های چینی , انیمه چینی , بهترین انیمه های چینی

در زمان‌های قدیم در ۹ استان “کیوشو”، یک اتفاق فجیع پیش‌بینی شده بود. از این قرار بود که با سقوط ستاره‌های دنباله‌دار به زمین، انرژی روحانی آسمان‌ها و زمین از بین می‌رود و دوره‌ای از هرج و مرج شروع خواهد شد. اما پیش بینی‌ها درست از آب در نیامدند و دنباله‌دارها بدون برخورد با زمین از آسمان شب عبور کردند.

در این زمان، در یک روستای دور افتاده از مناطق “سوکی” پسری به اسم “اوریکو” به دنیا می‌آید. این بچه تحت تاثیر این اتفاق قرار گرفته است. ۱۲ سال بعد، این پیش‌بینی به فراموشی سپرده می‌شود. قبیله “ریکنزن” یکی از ۵ فرقه قوی در ۹ استان است که تصمیم میگیرد برای پذیرفتن شاگردهای جدید، امتحانی را برگزار کنند. وقتی اوریکو متوجه این قضیه می‌شود، همراه با خدمتکارش “اوشو” به سمت محل برگزاری امتحان می‌رود.

داستان‌های چینی با داستان‌های ژاپنی خیلی فرق دارند. اگر هیچ نوع آشنایی با آن‌ها ندارید، نگران نباشید. بعد از تماشای چند قسمت با  آن آشنا می‌شوید و از تماشای آن لدت خواهید برد. از همراهی شما تا این قسمت از نوشتار بهترین انیمه های چینی متشکریم. در ادامه با تعدادی دیگر از این انیمه های عالی آشنا خواهید شد.

 • ژانر: کمدی، جادویی، فانتزی
 • نوسنده: Guowang Bixia
 • کارگردان: Iku Suzuki
 • تعداد قسمت: ۱۲

بیشتر بخوانید: بهترین انیمه های شیطانی


Ling Qi

انیمه چینی جدید , انیمه چینی فانتزی , انیمیشن های چینی , انیمه چینی , بهترین انیمه های چینی

“کیکا یو”، وارث یک خاندان جن‌گیر معروف و با سابقه است. او بعد از اینکه خانواده‌اش را از دست می‌دهد، از نظر اقتصادی دچار مشکل می‌شود. به همین علت مجبور می‌شود برای گذراندن زندگی، سیستم‌های رایانه‌ای را تعمیر کند و گاهی به صورت پاره وقت پیش‌گویی انجام دهد.

یک شب یو مجبور می‌شود که برای انجام دادن کاری به اوراق فروشی برود. به طور اتفاقی شاهد مبارزه‌ای بین یک جن‌گیر مرموز و در عین حال جذاب، به نام “تانموکو کی”، با یک روح شیطانی میشود. این اتفاق یک دریچه جدید برای کیکا یو باز می‌کند و سرنوشت او تغییر می‌یابد. ولی متاسفانه سرنوشت روی دیگری به نام سنگدلی دارد، که باعث می‌شود یو با یک ماشین تصادف کند.

پس از این تصادف او به روح تبدیل می‌شود. درست در همین زمان جن‌گیر خوش‌تیپ داستان، از ناکجا آباد ناگهانی ظاهر می‌شود. او از کیکا یو تقاضا می‌کند که برای مبارزه با ارواح شیطانی، با اون پیمان ببندد. در ادامه ماجراهای بعد از بستن پیمان روحی این دو دنبال می‌شود. این انیمه امتیاز ۸.۲ را از سایت IMDB دریافت کرده است.

 • ژانر: فانتزی، انیمیشن
 • نوسنده: Reiko Torii
 • کارگردان: Li Haoling
 • تعداد قسمت: ۱۰

Douluo Dalu

انیمه عاشقانه چینی جدید , انیمه های چینی تاریخی عاشقانه , انیمیشن های چینی , انیمه چینی

تنگ سان زندگی‌اش را در بخش بیرونی فرقه تنگ گذراند و با مخلوقات و سلاح‌های مخفی سر و کار داشت. وقتی آموزش یکی از هنرهای رزمی مخفی را از قسمت داخلی فرقه دزدید تا به هنرش اضافه کند، تنها راه او برای فرار مرگ بود. ولی زمانی که خودش را از قله‌ی جهنم مرگبار پرتاب کرد، در یک دنیای جدید متولد شد. دنیای دولو دالو (سرزمین ارواح)، دنیایی که هر شخصی در آنجا، روح خودش را دارد. آن‌هایی که روح قوی‌تری دارند، می‌توانند با تمرین به ارباب ارواح تبدیل شوند.

روحی که در تنگ سان متولد شده است، علف نقره‌آبی، یک روح بی‌مصرف است.. آیا تنگ سان موفق می‌شود که بر سختی‌ها غلبه کند و به درجات والای ارواح برسد؟ در این دنیای جدید افتخاری به ارمغان خواهد آورد؟

این انیمه به صورت ۳ بعدی ساخته شده است. با اینکه حرکات یک مقدار آزار دهنده به نظر می‌رسند، اما بعد از مدتی به تماشای آن عادت خواهید کرد. می‌توانید از داستان لذت ببرید. به خاطر سبک و حرکاتی که در انیمه استفاده شده است، بیشتر از اینکه حس تماشای انیمه به شما دست دهد، انگار در حال انجام بازی کامپیوتری هستید. با این حال صحنه‌های اکشن انیمه همچنان از جذابیت برخوردار است.

 • ژانر: اکشن،‌ ماجرایی
 • تعداد قسمت: ۱۱۹
 • مدت زمان هر قسمت: ۲۰ دقیقه

بیشتر بخوانید: بهترین انیمه های ایچی (Ecchi)


Zhen Hun Jie

انیمه عاشقانه چینی جدید , انیمه های چینی تاریخی عاشقانه , انیمیشن های چینی , انیمه چینی

در “خیابان مرثیه”، ارواح شیطانی جذب می‌شوند، تا انسان‌ها بتوانند آن‌ها را نابود کنند. آن‌جا جایی است که ارواح و انسان‌ها در کنار هم زندگی می‌کنند. اما همه انسان‌ها نمی‌توانند به این خیابان وارد شوند. فقط کسانی که روح نگهبان داشته باشند می‌توانند وارد شوند. به همین خاطر انسان‌های محدودی هستند که می‌توانند وارد این خیابان شوند.

“شیا لینگ” فقط یک کارآموز معمولی دانشگاه بود، اما یک ملاقات اتفاقی زندگی عادی او را تغییر می‌دهد. در این دنیای پر از ارواح شیطانی، آیا می‌توانید با روحیه نگهبان خود برای زنده ماندن همکاری کنید؟ این انیمه امتیاز ۸.۱ را از سایت IMDB دریافت کرده است.

 • ژانر: اکشن، ماجرایی، درام
 • کارگردان: Shujie Li
 • تعداد قسمت: ۲۴

Huyao Xiao Hongniang

انیمه عاشقانه چینی جدید , انیمه های چینی تاریخی عاشقانه , انیمیشن های چینی , انیمه چینی

در این انیمه عاشقانه چینی جدید عشق واقعی هرگز نخواهد مرد. حتی اگر این عشق بین یک موجود فانی مثل انسان‌ها و یک موجود نامیرا مثل یوکای‌ها باشد. ولی از آنجایی که زندگی انسان‌ها محدود است، یوکای‌هایی که محبوب‌شان را از دست می‌دهند، باید بدون آن‌ها به زندگی ادامه دهند. حتی اگر انسان‌ها دوباره متولد شوند و یوکای دوباره شریکش را بیابد، خاطرات گذشته‌ از ذهن انسان پاک شده است.

برای حل این مشکل، یک یوکای سرویس جدیدی را ارائه می‌دهد. با استفاده از آن سرویس، یوکای‌ها می‌توانند حافظه معشوقه‌‌شان را بازگردانند. پس اگر یوکایی عزیزش را از دست بدهد، با خریدن این سرویس، حافظه‌ی محبوبش را بازیابی خواهد کرد. به این ترتیب دوباره روزهای عاشقانه‌شان شروع می‌شود. این انیمه یک داستان عاشقانه به سبکی کاملا جدید است. لحظات خوشی را برای شما فراهم خواهد کرد.

 • ژانر: رمانتیک،‌ کمدی، فانتزی
 • کارگردان: Wang Xin ، Dong Yi
 • تعداد قسمت: بیش از ۱۲۰ قسمت

Da Yu Hai Tang

بهترین انیمه های چینی , انیمه چینی جدید , انیمه چینی فانتزی

در سرزمینی اسطوره‌ای و کهن، مردمانی روح مانند وجود دارند، که بر نظم قلمروی فانیان نظارت می‌کنند. یکی از آن‌ها، دختری با نام “چون” است. او به سنی رسیده است که باید تحت آزمونی، به نام مراسم عبور، قرار بگیرد. در این آزمون او باید دنیای انسان‌ها را به تنهایی تجربه کند و در آن به کاوش بپردازد.

زمانی که وقت بازگشت او از دنیای انسان‌ها فرا می‌رسد، طوفان می‌شود و او در یک تور ماهی‌گیری به دام می‌افتد. چون توسط پسری از انسان‌ها نجات پیدا می‌کند. اما خود پسر در حین حادثه غرق می‌شود و جان خود را از دست می‌دهد. چون با داشتن احساس گناه، به دنیای خود بازمی‌گردد.

بعد از آن ماجرا، او با “نگهبان روح” آشنا می‌شود و تصمیم می‌گیرد که آن پسر را، در ازای نیمی از طول عمرش احیا کند. اما چون خبر نداشت که مداخله در نظم طبیعی دنیا عواقب شدیدی به همراه خواهد داشت. “ماهی بزرگ و بگونیا” داستان فداکاری و رستگاری “چون” است، که با توانایی‌های محدودش به تقابل با مرگ، عشق و احساساتش می‌پردازد. او باید تصمیمی بگیرد که آیا همه چیز را برای نجات جان یک انسان فانی فدا کند، یا تعهد اخلاقی خود را برای پاسداری از نظم جهان از دست ندهد.

شاید این انیمه یکی از بهترین انیمه های چینی تا به امروز باشد. نه تنها این انیمه در سطح چین، که در کل دنیا مورد توجه قرار گرفته است. دیدن یک انیمیشین که پیوند عمیقی با تعالیم و فرهنگ چینی دارد و پر از مفاهیم اخلاقی و انسانی است، هیچوقت خالی از لطف نیست. این انیمه امتیاز ۷.۱ را از سایت IMDB دریافت کرده است.

 • ژانر: رمانتیک، درام، انیمه چینی فانتزی , ماجرایی
 • نوسنده: Liang Xuan
 • کارگردان: Liang Xuan ،Chun Zhang
 • مدت زمان فیلم: ۱۰۶ دقیقه

Yao Shen Ji

انیمیشن های چینی , انیمه چینی , بهترین انیمه های چینی

Nie Li قوی‌ترین شخص با روح شیطانی و همچنین رهبر دنیای رزمی و مبارزه نیز است. اما با این وجود، در زمان جنگ با امپراطور دانایی و شش جانور الهی می‌میرد. در حالتی که خودش نیز علت آن را نمی‌داند، به ۱۳ سالگی خود باز می‌گیرد. و اکنون او ضعیف‌ترین فرد کلاس است. اما با توجه به تجربه‌هایی که از زندگی قبلی خود کسب کرده بود، سعی دارد تا مجددا قدرتمندترین باشد. دستیابی به قدرت اکنون هدف او شده است.

 • ژانر: اکشن، ماجرایی، درام، تاریخی
 • تعداد قسمت: بیش از ۱۲۰
 • مدت زمان هر قسمت: ۷ دقیقه

بیشتر بخوانید:

 • بهترین انیمه های یائویی ( Yaoi ) 
 • بهترین انیمه های یوری ( Yuri ) 
 • بهترین انیمه های شیطانی یا ارباب شیطانی 
 • بهترین انیمه های هنتای (Hentai)
 • بهترین انیمه های تاریخ ؛ بهترین‌ انیمه های سینمایی و سریالی

شما کدام انیمه های چینی را می‌شناسید که باید در این لیست حضور داشته باشند؟ لطفا نظرات‌تان را با ما به اشتراک بگذارید.


سریال چینی تاریخی یکی از سریال‌های محبوبی است که مخاطبان ایرانی علاقه به تماشای آن دارند. این سریال‌ها به دلیل ماهیت درام و چاشنی هنرهای رزمی در قصه‌های خود همواره مورد توجه قرار می‌گیرند. به همین جهت قصد داریم در این مقاله بهترین سریال های تاریخی چینی را به شما معرفی کنیم.

ایرانیان اصولا به فیلم‌ها و سریال‌های کره‌ای و چینی علاقه خاصی دارند و آنها را به طور جدی دنبال می‌کنند. اما سریالهای چینی تاریخی و مبارزه ای در ایران به صورت ویژه‌تری مورد استقبال مخاطبان قرار می‌گیرند و تاکنون نیز آثار تاریخی چینی بسیاری به زبان فارسی، دوبله و پخش شده‌اند. صدا و سیمای ایران نیز نسبت به پخش سریال های چینی تاریخی اکشن و سریال‌های کره‌ای توجه خاصی دارد و معمولا سالی یک یا دو سریال چینی یا کره‌ای از تلویزیون ایران پخش می‌شود. به همین بهانه در ادامه این مقاله از پلازا لیست بهترین سریال تاریخی چینی را به شما معرفی خواهیم کرد.

فهرست مطالب

بهترین سریال های تاریخی چینی

در این بخش لیست سریال چینی تاریخی که حتما باید تماشا کنید را به شما معرفی کرده و هریک را به صورت مختصر مورد نقد و بررسی قرار می‌دهیم. به نظر شما برترین عنوان کدام سریال است؟

1. سریال چینی تاریخی نیروانا در آتش (Nirvana In Fire)

 • سال ساخت: 2015 تا 2018
 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 8.9/10
 • تعداد فصل‌ها: 1
 • تعداد قسمت‌ها: 54
 • کارگردانان: کنگ شنگ (Kong Sheng) و لی زو (Li Xue)
 • بازیگران: هو جی، لیو تائو و ونگ کای

سریال نیروانا در آتش یکی از بهترین سریال های تاریخی کره ای و چینی محسوب می‌شود که در زمان انتشار توانست توجه مخاطبان بسیاری را به خود جلب کند. قسمت اول این سریال در سال 2015 از شبکه Beijing TV پکن به نمایش درآمد و با پخش 54 قسمت در یک فصل به پایان رسید. این عنوان در زمان پخش به موفقیت تجاری دست پیدا کرد و یکی از پربیننده‌ترین سریال‌های چینی بود. سریال نیروانا در آتش در سال 2016 به عنوان یکی از 20 سریال برتر و پرطرفدار درام چینی معرفی شد. این سریال چینی همچنین در بیست و دومین دوره جشنواره تلویزیونی شانگهای نیز نامزد دریافت جایزه ماگنولیا برای بهترین سریال تلویزیونی شد. سری دوم این سریال نیز با نام «نیروانا در آتش 2» در سال 2017-2018 در 50 قسمت منتشر گردید.

داستان مجموعه تاریخی نیروانا در آتش در قرن چهارم و میان دو سلسله قدرتمند شمالی و جنوبی روایت می‌شود که جنگ سختی میان آنان درمی‌گیرد. پادشاه لیانگ برای پیروزی در این جنگ مجبور می‌شود فرزند 17 ساله و بی‌تجربه خود به نام «لین شو» را به میدان جنگ بفرستد. اما لین شو در این جنگ، مغلوب حریف می‌شود و…

2. سریال چینی تاریخی بی وقفه (The Untamed)

سریال چینی تاریخی رزمی دوبله فارسی / The Untamed

 • سال ساخت: 2019
 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 8.8/10
 • تعداد فصل‌ها: 1
 • تعداد قسمت‌ها: 50
 • کارگردانان: ژنگ ویون (Zheng Weiwen) و چن جیالین (Chen Jialin)
 • بازیگران: شیائو ژان، وانگ ییبو و لیو هایکوان

سریال بی وقفه می‌تواند عنوان برترین مجموعه تاریخی چینی را به خودش اختصاص دهد. این مجموعه بر اساس یک رمان ساخته شده و درباره ماجراجویی‌های دو دوست صمیمی است که برای حل موضوعاتی اسرارآمیز که با گذشته آن‌ها در ارتباط است راهی سفر می‌شوند. این سریال چینی تاریخی عاشقانه از شبکه Tencent Video پخش می‌شد و دو اسپین آف از آن نیز ساخته شد: فیلم The Living Dead محصول سال 2019 و فیلم Fatal Journey محصول سال 2020.

3. سریال چینی تاریخی عشق بین پری و شیطان (Love Between Fairy and Devil)

سریال چینی تاریخی فانتزی / لیست سریال های چینی تاریخی

 • سال ساخت: 2022
 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 8.7/10
 • تعداد فصل‌ها: 1
 • تعداد قسمت‌ها: 36+2
 • کارگردان: یی ژنگ (Yi Zheng)
 • بازیگران: یو شوکسین و دیلن وانگ

لیست سریال های چینی تاریخی را با سریال جدید عشق بین‌ پری و شیطان ادامه می‌دهیم. این اثر از روی رمانی به همین نام به قلم جیو لو فی شیانگ (Jiu Lu Fei Xiang) ساخته شده است. درباره این سریال بحث‌های زیادی شد و عده زیادی از مخاطبان عشق بین پری و شیطان را تحسین کردند به طوری که پس از اتمام سریال به دلیل استقبال‌ مخاطبان دو قسمت دیگر نیز به آن اضافه کردند. این اثر با ژانر فانتزی که دارد مخاطب را به خود جذب می‌کند و فقط جنبه روایت ندارد. علاوه بر آن بازی دو شخصیت اول به دلیل تصویرسازی بسیار جذابشان از شخصیت‌ها مورد تحسین قرار گرفت.

داستان این سریال چینی تاریخی فانتزی درباره مردی به نام دانگ‌فانگ چینگ‌چانگ است که 3000 سال پیش احساسات خود را قربانی می‌کند تا مهارتی ممنوعه بدست بیاورد. این مهارت او را تقریبا شکست ناپذیر می‌کند. او توسط یک پری قدرتمند در مکانی زندانی می‌شود و سالیان طولانی‌ای اجازه فعالیت پیدا نمی‌کند تا اینکه یک پری گل با مقامی پایین که ارکید نام دارد ناخواسته او را آزاد می‌کند.

4. سریال چینی تاریخی قول شرف (Word of Honor)

سریال چینی تاریخی فانتزی / سریال چینی تاریخی شمشیری

 • سال ساخت: 2021
 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 8.6/10
 • تعداد فصل‌ها: 1
 • تعداد قسمت‌ها: 36
 • کارگردانان: چنگ ژی شائو (Cheng Zhi Chao)، ماهوا گان (Ma Hua Gan) و لی هونگ یو (Li Hong Yu)
 • بازیگران: ژانگ ژهان  و گونگ جون

یکی از برترین سریال های چینی تاریخی بی شک سریال زیبای قول شرف است. این سریال از جدیدترین و پرطرفدارترین سریال‌های چینی است که توانست با روایت نه‌چندان پیچیده توجه مخاطبان را جلب کند اگر به دنبال سریالی مشابه سریال بی‌وقفه چینی می‌گردید این اثر را از دست ندهید.

داستان سریال قول شرف در زمان‌های قدیم اتفاق می‌افتد‌. فرمانده سابق محافظان مخفی سلطنتی از شغل خود استعفا می‌دهد تا به گنجینه افسانه‌ای دست یابد که هرکسی توانایی بدست آوردن آن‌ را ندارد. او می‌خواهد که هنرهای رزمی ترکیبی را آموزش ببیند. در این راه با شخصی برخورد می‌کند که ملاقات او ورق زندگی‌اش را برمی‌گرداند‌.

5. سریال چینی تاریخی شعر عشق باستانی  (Ancient Love Poetry)

لیست فیلم های افسانه ای چینی / سریال چینی باستانی جنگی

 • سال ساخت: 2021
 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 8.6/10
 • تعداد فصل‌ها: 1
 • تعداد قسمت‌ها: 49
 • کارگردان: یین تائو (Yin Tao) و لی کای (Li Cai)
 • بازیگران: شو کای، ژو دونگیو و لیو شیویی

از بهترین سریالهای چینی و تاریخی که می‌توانید برای دیدن انتخاب کنید، مجموعه شعر عشق باستانی است. فصل اول این سریال در ژوئن 2021 کم‌تر از یک سال پیش به پایان رسید و ظاهرا هیچ فصل دومی نیز ندارد. این سریال چینی باستانی جنگی توانست توجه زیادی را به خود جلب کند و دیده شود.

شانگ گو تنها قدرت نامیرایی که انرژی خالص دارد، سال‌هاست که به عنوان رهبر گروه چهار نفره، نامیراها انتخاب شده. هر انسان فانی وقتی مشکلی دارد نزد خدایان یا خدای خود می‌رود. حالا تصور کنید همین خدایان چینی با مشکلی روبرو شده باشند! به‌نظر شما آن‌ها راه حل را باید از چه کسی طلب کنند؟ این سریال داستان عشق دو نامیرا از بین خدایان باستانی چین را بیان می‌کند. عشق بین بای جو و شانگ گو دو این اثر را در لیست فیلم های افسانه ای چینی قرار داده است.

6. سریال چینی تاریخی افسانه اژدها پرل  (Legend of Dragon Pearl)

 • سال ساخت: 2017
 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 8.4/10
 • تعداد فصل‌ها: 1
 • تعداد قسمت‌ها: 90
 • کارگردانان: زو شائوجی (Zhu Shaojie) و زو یوانژو (Zhou Yuanzhou)
 • بازیگران: یانگ زی، چین جونجیه، شو چانگ و مائو زیجون

سریال افسانه اژدها پرل نیز یکی دیگر از بهترین سریال های تاریخی چینی و یکی از سریال‌های پربیننده سال 2017 اعلام شده است. این سریال چینی تاریخی کمدی زیبا برای اولین بار از شبکه Anhui TV چین به نمایش درآمد و با پخش 90 قسمت به پایان رسید. سریال افسانه اژدها پرل تلفیقی از ژانر تاریخی، عاشقانه، کمدی و درام است که در زمان پخش توانست توجه مخاطبان بسیاری را به خود جلب کند. این مجموعه چینی تاریخی عاشقانه کمدی همچنین یکی از سریال‌های برتر IMDb اعلام شده است و منتقدان نیز نقدها و بازخوردهای مثبتی نسبت به آن داشتند.

داستان مجموعه افسانه اژدها پرل روایتگر داستان عاشقانه میان «کنگ سی» امپراتور جوان سلسله چینگ و آخرین شاهزاده خانم سلسله مینگ است. کنگ سی پس از مرگ پدرش در سن جوانی به امپراتوری و قدرت می‌رسد و در این میان نیز رقبای پدرش سعی بر دسیسه‌چینی و مغلوب ساختن او دارند. کنگ سی بسیار محافظه کار است و با مردم ارتباط برقرار نمی‌کند، اما پس از ملاقات شاهزاده خانم، عاشقش می‌شود.

7. سریال چینی تاریخی ظهور ققنوس‌ ها (The Rise of Phoenixes)

 • سال ساخت: 2018
 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 8.4/10
 • تعداد فصل‌ها: 1
 • تعداد قسمت‌ها: 70
 • کارگردان: شن یان لیو هابیو (Shen Yan Liu Haibo)
 • بازیگران: چن کیونگ، نی نی، یوان هونگ

یکی از برترین مجموعه های چینی تاریخی، مجموعه زیبای ظهور ققنوس ها است. این اثر توانست در سال 2018 مخاطبان زیادی را به خود جذب کند. این سریال در لیست بهترین مجموعه چینی تاریخی و فانتزی سال 2018 قرار گرفت.

مهم نیست که شما چه کسی هستید، این مهم است که باید هر طور شده از لای گل و لای برخیزید و تبدیل به ققنوسی شکوهمند شوید.

این جمله‌ای است که در فیلم تکرار می‌شود. داستان این فیلم، میل به قدر مردم چین باستان را نشان می‌دهد. دختر نامشروع خانواده چو مورد بی محبتی خانواده قرار می‌گیرد. او بخاطر اشتباهی از خانواده طرد می‌شود. فنگ ژی وی به‌جای آن‌که بنشیند و بر بخت بد خود گریه کند، از استعدادهایش استفاده می‌کند و با لباس مردانه در آکادمی معتبر گینگ مینگ حضور پیدا می‌کند. شما را  به تماشای سریال ظهور ققنوس ها یکی از  سریال های چینی عاشقانه دعوت میکنیم.

8. سریال آن که بر جهان حکم می راند (Who Rules The World)

 • سال ساخت: 2022
 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 8.4/10
 • تعداد فصل‌ها: 1
 • تعداد قسمت‌ها: 40
 • کارگردان: یین تائو (Yin Tao) و یو یونگ گانگ (Yu Yong Gang)
 • بازیگران: یانگ یانگ، ژائو لو س، ژوان یو و لئون لای

یکی از بهترین سریال های تاریخی چینی 2022 که به تازگی و در بهار امسال پخش شد این مجموعه است. آن‌که بر جهان حکم می‌راند علاوه بر این‌که توانست نمره بالایی از IMDb کسب کند، بلکه موفق شد که با اولین قسمت خود مخاطبان زیادی را جلب کند. اگر تاکنون موفق به دیدن این مجموعه تاریخی زیبا نشده اید قطعا آن را جز انتخاب های اول خود باید قرار دهید.

داستان این سریال چینی تاریخی درباره شاهزاده دوست داشتنی و  شاهدختی بی باک است که راه و زندگی کاملا متفاوتی با یکدیگر دارند. اما در هر داستان عشقی یک نقطه مشترک نیز وجود دارد، هوش و درایت این دو که زبان زد همگان است، آن‌ها را بهم جذب می‌کند و جوانه عشق در دل آن‌ها می‌روید. حال در میان دنیایی از هنرهای رزمی، سیاست، خیانت، جنگ و هرج و مرج به قدرت این عشق باید در بازی سیاه تاج و تخت پیروز شوند. چه بر سر آن دو خواهد آمد؟

9. سریال چینی تاریخی خاکسترهای عشق (Ashes of Love)

 • سال ساخت: 2018
 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 8.4/10
 • تعداد فصل‌ها: 1
 • تعداد قسمت‌ها: 63
 • کارگردان: زو رویبین (Zhu Ruibin)
 • بازیگران: یانگ زی، دنگ لون، لوو یونکسی و چم یوکی

سریال خاکسترهای عشق نیز یکی دیگر از سریال های چینی تاریخی محسوب می‌شود که در زمان پخش طرفداران بسیاری داشت. این سریال که می‌تواند عنوان برترین مجموعه تاریخی چینی را بگیرد، برای اولین بار در سال 2018 از شبکه Jiangsu TV چین به نمایش درآمد و با پخش 63 قسمت هیجانی به پایان رسید. سریال خاکسترهای عشق تلفیقی از ژانر تاریخی، عاشقانه و اکشن بوده و اقتباسی از یک رمان عاشقانه چینی است. این عنوان یکی از پربیننده‌ترین سریال های چینی است که تا ژانویه 2019 حدود 15 میلیارد بازدید داشت و با استقبال بسیار خوبی از سوی مخاطبان مواجه شد.

داستان مجموعه خاکسترهای عشق درباره دختری به نام «جین می» است که مادرش در حین زایمان او فوت می‌کند. جین می بر اثر جادو، احساساتش از بین رفته‌اند و هیچگونه احساسی ندارد. در این میان نیز شاهزاده‌ای به نام «شو فنگ» عاشق او می‌شود. اما جین می پس از مدتی متوجه می‌شود که شو فنگ، قاتل پدرش است و…

10. سریال چینی تاریخی عشق ابدی (Eternal Love)

 • سال ساخت: 2017
 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 8.3/10
 • تعداد فصل‌ها: 1
 • تعداد قسمت‌ها: 58
 • کارگردانان: لام یوک فان (Lam Yuk-fan)، یو کویهوا (Yu Cuihua) و رن هایتائو (Ren Haitao)
 • بازیگران: یانگ می و مارک چائو

سریال عشق ابدی نیز یکی دیگر از بهترین سریال های تاریخی چینی این فهرست محسوب می‌شود که در زمان پخش طرفداران بسیاری داشت. این سریال در چین با نام‌های «سه زندگی، سه جهان» و «10 مایل از شکوفه‌های هلو» نیز شناخته می‌شود که تلفیقی از ژانر تاریخی، عاشقانه و فانتزی است. سریال عشق ابدی برای اولین بار در سال 2017 از شبکه Zhejiang TV چین پخش شد و با 58 قسمت جذاب به پایان رسید. این عنوان اقتباسی از یک رمان با همین نام است و به همین دلیل در زمان پخش، مخاطبان بسیاری داشت.

در معرفی بهترین سریال های چینی تاریخی، سریال عشق ابدی نیز در لیست سریالهای افسانه ای چینی قرار می‌گیرد، این سریال روایتگر داستانی افسانه‌ای است که پس از یک جنگ بزرگ و ویرانگر شروع می‌شود. قبیله جاویدان هزینه گزافی را برای مهر و موم کردن ارباب شیطانی پرداخت می‌کند، اما هفتاد هزار سال بعد این ارباب آزاد شد و دنیای فانی آمد. این ارباب، «بای کیان» نام دارد و پس از آمدن به دنیا خیلی زود عاشق «یه هوآ» می‌شود. اما در این میان، شخصی به رابطه آنها حسادت می‌کند و با توطئه‌چینی میان این دو عاشق را برهم می‌زند.

بهتر است توضیح کوچکی نیز درباره این سریال چینی تاریخی فانتزی، بدهیم. این اثر یک سریال چینی تاریخی عاشقانه کمدی نیز هست و لحظات آن صرفا پر از صحنه های ناراحت کننده یا عاشقانه نیست. عشق ابدی با تلطیف فضا شما را برای تماشای خود مسمم تر می‌کند.

11. سریال چینی تاریخی شمشیر و پارچه ابریشمی (The Sword and the Brocade)

 •  تاریخ اکران: 2021
 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 8.2/10
 • تعداد فصل‌ها: 1
 • تعداد قسمت‌ها: 45
 • کارگردان: ون دی گوانگ (Wen De Guang)
 • بازیگران: والاس شونگ و تان سونگیون

اگر به دنبال مجموعه چینی تاریخی با موضوع ازدواج اجباری می‌گردید. سریال شمشیر و پارچه ابریشمی را به شما پیشنهاد می‌کنیم. البته این سریال ازدواج اجباری را به طرز زشتی روایت نمی‌کند. عمده تمرکز این اثر مانند دیگر آثار تاریخی چینی بر پایه بازی‌های سرنوشت برای یک انسان است.

سریال شمشیر و پارچه ابریشمی که یک سریال چینی تاریخی جدید است.  زندگی دختری را روایت می‌کند که همیشه در رویاهایش می‌خواهد از محیط مردسالارانه زمانه‌اش بگریزد و از طریق مهارتش در گلدوزی بتواند جایگاه خود را در جامعه حفظ کند. اما ازدواج از پیش تعیین شده و از روی اجبار او با مردی که زمین تا آسمان با رویاهایش متفاوت است، همه چیز را برهم می‌زند. این سریال در سال 2021 در لیست بهترین مجموعه چینی تاریخی قرار گرفت.

12. سریال چینی تاریخی شاهزاده یاغی (The Rebel Princess)

 • سال ساخت: 2021
 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 8.2/10
 • تعداد فصل‌ها: 1
 • تعداد قسمت‌ها: 68
 • کارگردانان: هو یونگ (Hou Yong) و چنگ یوانهای (Cheng Yuanhai)
 • بازیگران: جانگ زئی، ژو یوی و تونی یانگ

سریال The Rebel Princess که با نام Monarch Industry نیز شناخته می‌شود یکی از جدیدترین سریالهای چینی ژانر تاریخی است. این سریال بر اساس رمان The Emperor’s Industry ساخته شده است. داستان آن از این قرار است که زنی نقشه دارد تا با پادشاه ازدواج کند، اما همه نقشه‌هایش به دلیل فساد گسترده امپراتوری نقش بر آب می‌شود. این سریال چینی تاریخی افسانه ای طرفداران زیادی دارد.

13. سریال چینی تاریخی رویای عشق ابدی (Eternal Love of Dream)

 • سال ساخت: 2020
 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 8.1/10
 • تعداد فصل‌ها: 1
 • تعداد قسمت‌ها: 56
 • کارگردان: یانگ شوان (Yang Xuan)
 • بازیگران: دلربا دلمراد و ونگو گائو

در لیست فیلم های افسانه ای چینی نباید از سریال رویای عشق ابدی غافل شویم. این اثر که با نام Three Lives Three Worlds, The Pillow Book نیز معروف است، براساس رمانی به همین نام با قلم تانگکی گونگزی (Tangqi Gongzi) ساخته شد. در واقع رویا عشق ابدی دنباله‌ای بر سریال عشق ابدی محصول 2017 است. این سریال با پخش قسمت اول خود توانست در همان روز اول 190 میلیون بازدید بگیرد و در یک هفته به 1 میلیارد بازدید نیز برسد. این اثر در برخی از کشورها رکورد بازدید را شکست و توانست یکی از بهترین سریال‌های چینی در سال 2020 شود. دو بازیگر نقش اصلی نیز به ترتیب جوایز محبوب‌ترین بازیگر سریال سال (دلمراد) و بازیگر مرد سریال با کیفیت سال (ونگو) شوند.

داستان این اثر از بهترین سریال های چینی تاریخی عاشقانه درباره عشق دو هزار ساله بای فنگ جیو و دونگ هوا دیجون است. فنگ جیو زنی نازپرورده، شجاع و زود رنج است که روزی توسط جانوری وحشی به او حمله می‌کند. مردی به نام دونگ هوا او را نجات می‌دهد، از این رو فنگ جیو تمام تلاشش را می‌کند تا دینش را به او ادا کند غافل از اینکه در این راه عاشق او نیز می‌شود.

14. سریال همیشه شب (Ever Night)

 • سال ساخت: 2018
 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 8.1/10
 • تعداد فصل‌ها: 2
 • تعداد قسمت‌ها: 103
 • کارگردان: یانگ یانگ (Yang Yang)
 • بازیگران: آرتور چن، دیلان وانگ و سونگ یرن

مجموعه چینی تاریخی و اکشن همیشه شب نیز یکی دیگر از بهترین سریالهای چینی ژانر تاریخی این فهرست محسوب می‌شود که در زمان پخش توانست به یکی از سریال‌های برتر سال 2018 تبدیل شود. فصل اول این سریال برای اولین بار در سال 2018 از طریق وب‌سایت Tencent Video چین به نمایش درآمد و توانست توجه مخاطبان بسیاری را به خود جلب کند. سریال همیشه شب تلفیقی از ژانر تاریخی، فانتزی و ماجراجویی بوده که بر اساس یک رمان چینی پرطرفدار ساخته شده است. پس از پایان فصل اول و با یک سال وقفه، فصل دوم آن نیز در سال 2020 به نمایش درآمد و به پایان رسید.

داستان سریال همیشه شب در سلسله تانگ روایت می‌شود که در آن خانواده ژنرال لین گوانگ یوان به طور بی‌رحمانه‌ای کشته می‌شوند. از این خانواده تنها پسر کوچک آنها زنده می‌ماند و به طریقی از آنجا فرار می‌کند. این پسر سال‌های بعد برای گرفتن انتقام خانواده خود بازمی‌گردد.  این سریال از آن داستان‌هایی دارد که مشابه آن را در سریال کره ای تاریخی رزمی عاشقانه نیز که پرطرفدار اند، زیاد می‌بینیم.

15. سریال داستان قصر یانژی (Story of Yanxi Palace)

 • سال ساخت: 2018
 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 8.1/10
 • تعداد فصل‌ها: 1
 • تعداد قسمت‌ها: 70
 • کارگردان: هویی کایدونگ (Hui Kaidong) و ون دگیوانگ
 • بازیگران: وو ژینیان، چارماینه شه، کویین لان و نیه یوان

داستان قصر یانژی یکی دیگر از سریال های چینی تاریخی خوش ساخت است که نه تنها در زمان خود بلکه اکنون نیز طرفداران خود را دارد، این سریال طی یک فصل پخش شد. اما یک فصل آن 70 قسمت بود و از این رو نمی‌توانیم آن را سریال کوتاهی بدانیم‌‌. قهرمان این مجموعه یک زن است و به داستان او نیز به خوبی پرداخته می‌شود.

این مجموعه براساس داستان واقعی امپراطور کیان لانگ در چین است. به دنبال مرگ خواهر خود وی یینگ لو با عنوان خدمتکار وارد قصر مرموز و حرم سرای امپراطور می‌شود تا بانیان قتل را پیدا کند. در این راه ملکه قصر کم کم با این دختر آشنا شده و سعی در محافظت و حمایت از او دارد. یینگ لو کم کم یاد می‌گیرد که چگونه نفرت را کنار گذاشته و برای عدالت به پا خیزد. اگر این اثر را تماشا نکردید، حتما در لیست پیشنهادات خود قرار دهید.

16. سریال داستان مینگلان (The Story of Minglan)

 • سال ساخت: 2018
 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 8.1/10
 • تعداد فصل‌ها: 1
 • تعداد قسمت‌ها: 73
 • کارگردان: ژانگ کایژو (Zhang Kaizhou)
 • بازیگران: ژائو لیینگ، فنگ شائوفنگ و ژو یی لونگ

یکی دیگر از عناوینی که در فهرست برترین مجموعه تاریخی چینی قرار می‌گیرد، سریال The Story of Minglan ‌محسوب می‌شود که بر اساس یک رمان ساخته شده است. داستان این سریال چینی تاریخی جدید درباره مینگلان، دختر ششم یک مقام رسمی چینی است که چندان دختر محبوبی نیست. سریال داستان مینگلان اکثرا با نقدهای مثبتی روبرو شد و حسابی در شبکه‌های اجتماعی میان کاربران محبوب بود. در این سریال مشکلات و چالش‌هایی که در زندگی واقعی جامعه چین وجود دارند به تصویر کشیده شده‌اند؛ مانند این سنت خانواده‌های چینی که به پسرها بیشتر از دخترها بها می‌دهند. تماشای این عنوان از برترین سریالهای چینی ژانر تاریخی را از دست ندهید. داستان مینگلان از سریال های افسانه ای تاریخی چینی است که به مسائل حقوق زنان می‌پردازد.

17. سریال عاشقانه ببر و گل رز (The Romance of Tiger and Rose)

 • سال ساخت: 2020
 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 8/10
 • تعداد فصل‌ها: 1
 • تعداد قسمت‌ها: 24
 • کارگردان: چا شوئن یی (Cha Chuen Yee)
 • بازیگران: ژائو لوسی و دینگ یوژی

سریال عاشقانه ببر و گل رز یکی از  بهترین سریالهای چینی و تاریخی است که در دو بخش زمان حال و پرش به تاریخ کهن اتفاق می‌افتد‌. این سریال در سال 2020 جز لیست بهترین مجموعه چینی تاریخی قرار گرفت.

داستان درباره شن شائوکیان دختری فیلم‌نامه نویس است که همه او را بخاطر عقاید روشن‌ فکرانه‌اش مورد تمسخر قرار می‌دهند. حتی بازیگران نیز فیلم‌نامه او را قبول ندارند. شائوکیان شبی می‌خوابد و فردای آن شب وقتی بیدار می شود خود را در دنیای فیلم‌نامه خود می‌یابد. اصولا سال 2020 در چین سال بسیار خوبی برای سریال های تاریخی چینی 2020 بود. تماشای این اثر که از برترین سریال های چینی تاریخی است را از دست ندهید.

18. سریال عشق خونین (Bloody Romance)

 • سال ساخت: 2018
 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 8/10
 • تعداد فصل‌ها: 1
 • تعداد قسمت‌ها: 36
 • کارگردان: یی جون (Yi Jun)
 • بازیگران: لی یتونگ و کو چوشیو

سریال عشق خونین نیز یکی از سریالهای چینی ژانر تاریخی محسوب می‌شود که در زمان پخش توانست توجه مخاطبان بسیاری را به خود جلب کند. این سریال برای اولین بار در سال 2018 از شبکه Youku به نمایش درآمد و با پخش 36 قسمت به پایان رسید. این عنوان به صورت بین‌المللی در 13 کشور خارجی از طریق شبکه‌های Youku و Dramafever نیز پخش می‌شد و بینندگان بسیاری داشت.

این مجموعه تلفیقی از ژانر تاریخی، عاشقانه، درام و فانتزی است که یکی از برترین سریال‌های سال 2018 محسوب می‌شود. سریال عشق خونین در زمان پخش به موفقیت تجاری دست پیدا کرد و تا آگوست 2018 حدود 600 میلیون بازدید آنلاین داشت. این سریال علیرغم کمبود بودجه، با کیفیت بسیار بالا و خوبی تولید شد و مورد تحسین منتقدان قرار گرفت. داستان سریال عشق خونین روایتگر زندگی زنی است که در گذشته مورد تعرض قرار گرفته و پس از آنکه به جهنم می‌رود، پس از مدتی به عنوان یک آدمکش به دنیا برمی‌گردد. این مجموعه چینی تاریخی معروف موضوع بسیار جالبی دارد که مخاطب را جذب می‌کند.

19. سریال چینی تاریخی گرگ (The wolf)

 • سال ساخت: 2020
 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 7.8/10
 • تعداد فصل‌ها: 1
 • تعداد قسمت‌ها: 9
 • کارگردان: شن یوشان (Chen Yushan)
 • بازیگران: دارن وانگ و لی چین

چینی ها از بهترین سازندگان فیلم های رزمی هستند. از نظر برخی از مخاطبان بهترین سریال چینی تاریخی، سریال گرگ است. این سریال با موضوعات جالب و چالش برانگیز خود دائم هیجان مخاطب را بالا می‌برد از آن گذشته داستان عشقی سریال گرگ که یک اثر چینی تاریخی شمشیری است، مخاطب را به خود جذب می‌کند.

داستان این سریال راجع به پسری‌ است که از کودکی گرگ‌ها بزرگش کرده‌اند و مهارت‌های فوق العاده‌ای دارد. این پسر روزی با دختر فرمانده شهر ملاقات می‌کند و عاشق هم می‌شوند. اما این عشق شاید عاقبت خوبی نداشته باشد. پس از افتادن اتفاقاتی پسر با خیال خیانت دختر دچار حادثه‌ای می‌شود. در طی این حادثه پادشاه او را پیدا می‌کند و به عنوان پسرخوانده به قصر می‌برد.

حالا پسر شاهزاده شده و عشق سابق خود را دوباره می‌بیند. اما این‌بار با نفرتی در دل! باید دید عاقبت این عشق به نفرت تبدیل شده، چه خواهد شد. اگر طرفدار هیجان‌های عشقی هستید، یکی از بهترین مجموعه های چینی و تاریخی، مجموعه گرگ را به شما معرفی می‌کنیم.

20. سریال شاهزاده وی یونگ (Princess Weiyoung)

 • سال ساخت: 2016
 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 7.8/10
 • تعداد فصل‌ها: 1
 • تعداد قسمت‌ها: 54
 • کارگردان: لی هیی ژو (Li Hui Zhu)
 • بازیگران: تیفانی تانگ، لیو جین، وانس وو و ریچل مومو

شاهدخت وی یونگ یک سریال چینی تاریخی در رابطه با استقامت و صبر یک انسان است. همیشه در کشورهایی مثل چین ارزش زنان پایین آورده می‌شدند اما مثل این‌که در سال‌‌های اخیر روند این کشور تغییر کرده و به سمت آثاری با محوریت زنان رفته است.

این بار شاهزاده مهربان فنگ شین ار در خلال جنگ ها و از بین رفتن حکومت موروثی خود تنها می‌ماند. فنگ شین ار بارها از چنگال مرگ می‌گریزد تا این‌که سرنوشت او در قلمرو دشمن رها می‌کند. فنگ شین ار با نام لی وی یانگ و سمت دختر نخست وزیر وارد دربار می‌شود. خرد و دانش او، جایگاه بلندی به او می‌بخشد و فنگ شین ار را به یکی از قدرتمندترین زنان تاریخ تبدیل خواهد کرد. البته سرنوشت او را از موهبت عشقی شیرین نیز بی نصیب نخواهد کرد.

21. سریال عشق سلطنتی روئی در قصر (Ruyi’s Royal Love in the Palace)

 • سال ساخت: 2018
 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 7.7/10
 • تعداد فصل‌ها: 1
 • تعداد قسمت‌ها: 87
 • کارگردان: وانگ جون (Wang Jun)
 • بازیگران: ژو ژان و والاس هوو

سریال عشق سلطنتی روئی در قصر نیز یکی دیگر از بهترین سریال های چینی تاریخی فانتزی محسوب می‌شود که ترکیبی از ژانر تاریخی و عاشقانه است. این مجموعه چینی تاریخی فانتزی برای اولین بار در سال 2018 از شبکه Tencent به نمایش درآمد و مورد استقبال مخاطبان بسیاری قرار گرفت. این سریال در اصل اقتباسی از یک رمان عاشقانه و تاریخی چینی است و به همین دلیل در زمان پخش توانست بینندگان زیادی داشته باشد و مورد تحسین منتقدان قرار گیرد. این سریال از بهترین سریال های تاریخی کره ای و چینی است.

داستان سریال عشق سلطنتی روئی در قصر که در لیست سریال های چینی عاشقانه تاریخی قرار می‌گیرد، درباره زنی به نام «روئی» است که برای رسیدن به مقام و قدرت در قصر دست به هر کاری می‌زند و دائما در حال دسیسه‌چینی است. روئی پس از تلاش‌های بسیار، ملکه قصر می‌شود، اما رابطه‌اش با امپراتور سرد شده و رو به نابودی کشیده می‌شود. در این حال ملکه روئی باید جایگاه خود را حفظ کند که…

22. سریال افسانه فویائو (Legend of Fuyao)

 • سال ساخت: 2018
 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 7.6/10
 • تعداد فصل‌ها: 1
 • تعداد قسمت‌ها: 66
 • کارگردان: یانگ ون جون (Yang Wenjun)، ژیه زی (Xie Ze) و لی کای (Li Cai)
 • بازیگران: یانگ می، ایتن جوان، گائو وی گوانگ و لئون لای یی

در بین سریال های چینی تاریخی بد نیست به یکی از بهترین های آن که هم در سبک عاشقانه است و درباره جادو اشاره کنیم. افسانه فویائو در سال 2018 که از قضا سال خوبی برای کی دراما و به طور کل سریال های آسیای شرقی بود، ساخته شد‌. این مجموعه اصلا حوصله سر بر نیست و ارزش تماشای بالایی دارد.

داستان سریال درباره پنج پادشاهی است که توسط شهر امپراتوری تانگ کوییان رهبری می‌شوند. فویائو به عنوان برده قبیله ژوان یوان از پادشاهی تای یوان خدمت می‌کند. این سریال زیبا مجموعه‌ای از تراژدی‌هاییست که منجر به سفری می‌شود که فویائو سرنوشت نفرین شده خود را کنترل کند و جادوی زندگی خود را باطل کند.

23. سریال چینی همسر پادشاه (The King’s Woman)

 • سال ساخت: 2017
 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 7.5/10
 • تعداد فصل‌ها: 1
 • تعداد قسمت‌ها: 48
 • کارگردان: لیو شین (Liu Xin)
 • بازیگران: دلربا دل‌مراد، وین ژانگ، لی تای و لیو چانگ

سریال همسر پادشاه نیز بهترین مجموعه چینی تاریخی سال 2017 محسوب می‌شود که ترکیبی از ژانر تاریخی، عاشقانه و اکشن است. این سریال چینی تاریخی فانتزی عاشقانه در واقع اقتباسی از یک رمان به نام «افسانه شین: داستان لی جی» است که برای اولین بار از شبکه Zhejiang TV چین منتشر شد. این عنوان در زمان پخش به یکی از سریال‌های پربیننده تبدیل شد و طرفداران بسیاری داشت.

داستان سریال همسر پادشاه درباره دختری به نام «گونگ سان لی» است که در جوانی جان پسری به نام «بینگ ژنگ» را نجات می‌دهد و با او ازدواج می‌کند. روزی سربازهای چینی به بانو لی حمله می‌کنند و سربازهای محافظ او مسموم می‌شوند. بانو لی برای دریافت پادزهر مجبور می‌شود با شخص دیگری به نام «یین ژنگ» ازدواج کند.  این سریال چینی تاریخی رزمی لحظات قشنگی را برای شما رقم خواهد زد.

24. سریال گماشتگان شاهزاده (Princess Agents)

 • سال ساخت: 2017
 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 7.5/10
 • تعداد فصل‌ها: 1
 • تعداد قسمت‌ها: 67
 • کارگردان: وو جین یوان (Wu Jinyuan)
 • بازیگران: ژائو لی یینگ، لیین گنگ ژین، شان دو و لین کین

سریال گماشتگان شاهزاده یک مجموعه بسیار معروف و دوست داشتنی در میان سریال های چینی تاریخی است. این اثر حتی در میان افراد ایرانی نیز طرفداران خاص خود را دارد. البته نکته عجیبی که درباره این اثر وجود دارد پایان ناتمام آن است که در صخره ای اتفاق می‌افتد. مدت‌ها پس از پخش قسمت آخر گماشتگان شاهزاده طرفداران منتظر دنباله ای بر این داستان بودند.

داستان در دوران جنگ وی رخ می‌دهد. شهروندان بی‌گناه ربوده و در اکثر مواقع تبدیل به برده هایی برای اربابان می‌شوند. چو کیائو نیز دخترکی است که هدف بعدی اربابان برای بردگیست اما بخت با او یار می‌شود و شاهزاده یانبی او را نجات می‌دهد. این سریال جز پیشنهاد های ویژه ما برای شماست.

25. سریال خدای جنگ، ژائو یان (God of War, Zhao Yun)

 • سال ساخت: 2016
 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 7.5/10
 • تعداد فصل‌ها: 1
 • تعداد قسمت‌ها: 60
 • کارگردانان: چنگ لیدونگ (Cheng Lidong)، یوان یینگمینگ (Yuan Yingming) و گو جیانیونگ (Guo Jianyong)
 • بازیگران: لین گنگشین، ایم یونا و کیم جئونگ هون

سریال چینی خدای جنگ، ژائو یان نیز یکی دیگر از سریال های تاریخی چینی محسوب می‌شود که در زمان پخش، طرفداران بسیاری داشت. این سریال در اصل اقتباسی از یک رمان کلاسیک چینی به نام «داستان عاشقانه سه پادشاهی» است که قسمت اول آن در سال 2016 از شبکه Hunan TV چین پخش شد. این عنوان ترکیبی از ژانر تاریخی و عاشقانه است که در زمان پخش توانست توجه طیف گسترده‌ای از مخاطبان را به خود جلب کند. جالب است بدانید که هر قسمت از این مجموعه چینی تاریخی عاشقانه با قیمت 50.000 دلار به ژاپن فروخته شد و به یکی از گران‌ترین سریال‌های فروخته شده در تاریخ سینمای چین تبدیل شد.

داستان سریال خدای جنگ، ژائو یان که از سریال های تاریخی چینی عاشقانه محسوب می‌شود، درباره یک ژنرال قدرتمند به نام « ژائو زی لانگ» است که در گذشته به خدای جنگ زان گونگ سان خدمتگذاری می‌کرد. اما به طور ناگهانی راهش را از او جدا کرده و عضو یک گروه معروف به نام «پنج ژنرال اژدها» می‌شود.

26. سریال افسانه لو ژن (Legend of Lu Zhen)

 • سال ساخت: 2013
 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 7.5/10
 • تعداد فصل‌ها: 1
 • تعداد قسمت‌ها: 59
 • کارگردانان: لی هیژو (Li Huizhu)، ژنگ وین (Zheng Wei’en) و لیان گوگوان (Liang Guoguan)
 • بازیگران: ژائو لی‌یینگ، چن شیائو، کیائو لن‌ریانگ و یانگ رانگ

این سریال تاریخی چینی قدیمی از روی رمانی به نام اولین نخست وزیر زن به قلم ژانگ وی (Zhang Wei) ساخته شده است. سریال افسانه ژن لو هشتمین سریال پربیننده 2018 بود که در کشور کره جنوبی به خوبی دیده شد. این اثر باعث شد که بازیگر چن شیائو در دنیا شناخته شود. سریال افسانه ژن لو 8 بار نامزد جوایز مختلف شد و توانست 6 تای آنها را از آن خود کند. این سریال در سال 2013 جز ده سریال برتر چینی قرار گرفت.

داستان این اثر از بهترین سریال های تاریخی کره ای و چینی درباره زنی به نام لو ژن است که براساس شخصیت حقیقی تاریخی با نام لو لینگ ژوان شخصیت پردازی شده است. لو لینگ ژوان ندیمه دربار امپراطوری چی شمالی بود که توانست به سمت نخست ویزی برسد. داستان سریال حول محور زنی باهوش و درایت به نام لو ژن است که به دلیل حسادت‌های نامادری خود به قتل پدرش متهم شده و در اجبار ازدواج با یک پیرمرد قرار می‌گیرد. او که عرصه را بر خود تنگ می‌بیند از خانه فرار می‌کند و با ش

27. سریال آواز ققنوس (Song of Phoenix)

 • سال ساخت: 2017
 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 7.3/10
 • تعداد فصل‌ها: 1
 • تعداد قسمت‌ها: 26
 • کارگردانان: چانگ هسیائو چنگ (Chang Hsiao-cheng) و تینگ یانگ کو (Ting Yang-kuo)
 • بازیگران: ما کی و ژانگ شین یو

مجموعه چینی تاریخی، آواز ققنوس یکی از برترین سریال های چینی تاریخی درباره عشق بین فقیر و غنی است.

پسری که در خانواده‌‌ای متمول و ثروتمند بزرگ شده، عاشق یک برده می‌شود. این پسر قرار است به یکی از دانشمندان بزرگ زمان خود تبدیل شود اما خانواده او عشق را مانع کارش می‌دانند. باید دید سرنوشت برای این زوج چه خواب‌هایی دیده است. آیا این برده یک برده عادیست یا زنی خاص و منحصر به‌فرد؟ اگر علاقمند به دیدن سریال‌های متفاوت هستید حتما این  بهترین سریال چینی تاریخی درباره فقیر و غنی 2017, آواز ققنوس را تماشا کنید.

28. سریال عشق گمشده در زمان ها (Lost Love in Times)

 • سال ساخت: 2017
 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 7.3/10
 • تعداد فصل‌ها: 1
 • تعداد قسمت‌ها: 56
 • کارگردانان: لین یوفن (Lin Yufen)، لیانگ شنگ‌کوان (Liang Shengquan)، یو کی‌هوا (Yu Cuihua) و رن هایتائو (Ren Haitao)
 • بازیگران: سیسیلیا لیو و ویلیام چان

سریال چینی تاریخی عشق گمشده در زمان ها در واقع اقتباسی از رمانی به قلم شی سیه (Shi Siye) بود که طی یک فصل و 56 قسمت از شبکه Dragon TV پخش شد. این اثر در 9 کشور دنیا پخش شد و توانست توجه زیادی را به خود جلب کند.

داستان این سریال تاریخی چینی به شدت فانتزی است و از زمانی شروع می‌شود که سلطنت و همسر شاه به وسیله برادرش غصب می‌شود. جادوگران که از درمان شاه عاجز هستند کاری می‌کنند که فرزند در بطن ملکه دیرتر به دنیا بیاید و به همین جهت برادر شاه که اکنون سلطنت از آن اوست، فرزند را پسر خود می‌داند و نام او را لینگ می‌گذارد. وقتی در آینده شاه زمان می‌فهمد لینگ فرزند او نیست به فکر کشتن پسر می‌افتد اما جادوگری به نام چینگ چن او را نجات می‌دهد. لینگ که عاشق چین چن شده پس از پیروزی به قاتل پدر خود و پس گرفتن سلطنت، اصرار بر ازدواج با او می‌کند. غافل از اینکه اتفاق شومی در راه است.

29. سریال پزشک زن سلطنتی (The Imperial Doctress)

 • سال ساخت: 2016
 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 6.9/10
 • تعداد فصل‌ها: 1
 • تعداد قسمت‌ها: 50
 • کارگردان: لی کووک لپ (Lee Kwok Lap)
 • بازیگران: لیو شیشی، والاس هوو و هوانگ شوان

سریال پزشک زن سلطنتی نیز یکی دیگر از بهترین سریال های تاریخی چینی محسوب می‌شود که بر اساس داستان زندگی «تان یونسیان» پزشک سلطنتی در زمان سلسله دودمان مینگ ساخته شده است. قسمت اول این سریال  که می‌تواند عنوان برترین مجموعه چینی تاریخی پزشکی را بگیرد در سال 2016 از شبکه Jiangsu TV چین به نمایش درآمد و با پخش 50 قسمت جذاب به پایان رسید. سریال پزشک زن سلطنتی، تلفیقی از ژانر تاریخی، عاشقانه و درام است که در زمان پخش مورد توجه مخاطبان قرار گرفت. این عنوان از سریال های چینی تاریخی عاشقانه در جشنواره‌های چینی مختلف، جوایز متعددی از جمله بهترین فیلم، بهترین بازیگر زن و غیره را دریافت کرد و مورد تحسین منتقدان قرار گرفت.

داستان سریال پزشک زن سلطنتی درباره دختری به نام «تان یون شیان» است که علم پزشکی می‌داند و به طبابت علاقه بسیاری دارد. اما کشور او، زنان را از انجام امور پزشکی منع کرده است و به همین دلیل تان یون شیان مجبور می‌شود این کار را به صورت مخفیانه انجام دهد. این کار مخفیانه ادامه پیدا یافت تا اینکه تان یون شیان با امپراتور ملاقات کرد. این اثر از بهترین سریال های چینی تاریخی عاشقانه است.

30. سریال ژنرال و من (General and I)

 • سال ساخت: 2017
 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 6.6/10
 • تعداد فصل‌ها: 1
 • تعداد قسمت‌ها: 62
 • کارگردان: جو جیولیانگ (Ju Jueliang)
 • بازیگران: والاس چانگ، انجلابیبی، سان یی‌ژو و گان تینگ‌تینگ

داستان سریال تاریخی چینی ژنرال و من از رمانی به قلم فنگ نونگ (Feng Nong) اقتباس شده است. این سریال یک موفقیت تجاری در چین بود به طوری که به رکورد 16 میلیارد بازدید رسید و رتبه اول سودآورترین درام های سال 2017 را کسب کرد. اما همیشه محبوبیت یک سریال آن را جز سریال‌های برتر از لحاظ فنی قرار نمی‌دهد. این اثر بخاطر کیفیت پایین و استفاده زیاد از جلوه‌های ویژه کامپیوتری نقد شد.

داستان این اثر از سریال های تاریخی چینی هنگامی که عمارت شاهزاده جینگان مورد حمله قرار می گیرد و یک شبه ویران می شود، هه شیا و خدمتکارش بای پینگ‌تینگ مجبور می شوند از پادشاهی یان فرار کنند. آنها از هم جدا می‌شوند و پینگ‌تینگ به پناهگاهی می‌رود و در آنجا ژنرال قدرتمند چو بیجی را ملاقات می‌کند‌. چو بیجی با دیدن پینگ‌تینگ او را می‌شناسد و عشق کودکیشان را به یاد می‌آورد. موانع بر سر راه این زوج زیاد هستند.

کلام آخر

ما در این مقاله لیست برترین سریال های چینی تاریخی جذاب و جدید را برای شما فراهم آوردیم  شما کدام یک از سریال‌های معرفی شده در این فهرست را تماشا کرده‌اید؟ به نظر شما برترین مجموعه تاریخی چینی کدام عنوان است؟ لطفا نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.


بهترین سریال های چینی تاریخی ؛ سریال تاریخی چینی چی ببینیم؟

سریال های تاریخی چینی در ایران طرفداران بسیاری دارند. ما در این نوشتار بهترین سریال های چینی تاریخی را به شما معرفی می‌کنیم، تا پایان با ما باشید.

در این نوشتار بهترین سریال های چینی تاریخی که ارزش زیادی برای به تماشا نشستن دارند را به صورت مختصر مورد نقد و بررسی قرار می‌دهیم و جزییات و مشخصات آن را در اختیار شما قرار می دهیم. در ادامه این نوشتار ما را با معرفی بهترین سریال های چینی تاریخی همراهی کنید.

بهترین سریال های چینی تاریخی

سریال‌های افسانه‌ای و تاریخی چینی در ایران به صورت ویژه‌تری مورد استقبال مخاطبان قرار می‌گیرند و تاکنون نیز آثار تاریخی چینی بسیاری به زبان فارسی، دوبله و پخش شده‌اند.

صدا و سیمای ایران نیز نسبت به پخش سریال‌های تاریخی و افسانه‌ای چینی و کره‌ای توجه خاصی دارد و معمولا سالی یک یا دو سریال چینی یا کره‌ای از تلویزیون ایران پخش می‌شود. به همین بهانه در ادامه نوشتار بهترین سریال های چینی تاریخی را به شما معرفی خواهیم کرد.

افسانه اژدها پرل (Legend of Dragon Pearl)

بهترین سریال های چینی تاریخی ؛ سریال تاریخی چینی چی ببینیم؟

 • سال ساخت: 2017
 • بازیگران: یانگ زی، چین جونجیه، شو چانگ و مائو زیجون
 • تعداد قسمت‌ها: 90

داستان سریال افسانه اژدها پرل روایتگر داستان عاشقانه میان «کنگ سی» امپراتور جوان سلسله چینگ و آخرین شاهزاده خانم سلسله مینگ است. افسانه اژدها پرل که از بهترین سریال های چینی تاریخی عاشقانه است، کنگ سی پس از مرگ پدرش در سن جوانی به امپراتوری و قدرت می‌رسد و در این میان نیز رقبای پدرش سعی بر دسیسه‌چینی و مغلوب ساختن او دارند. کنگ سی بسیار محافظه کار است و با مردم ارتباط برقرار نمی‌کند، اما پس از ملاقات شاهزاده خانم، عاشقش می‌شود.

سریال افسانه اژدها پرل نیز یکی دیگر از بهترین سریال های چینی تاریخی و یکی از سریال‌های پربیننده سال 2017 اعلام شده است. این سریال برای اولین بار از شبکه Anhui TV چین به نمایش درآمد و با پخش 90 قسمت به پایان رسید.

سریال افسانه اژدها پرل بهترین سریال تاریخی چینی که تلفیقی از ژانر تاریخی، عاشقانه، کمدی و درام بوده که در زمان پخش توانست توجه مخاطبان بسیاری را به خود جلب کند. این عنوان همچنین یکی از سریال‌های برتر IMDb اعلام شده است و منتقدان نیز نقدها و بازخوردهای مثبتی نسبت به آن داشتند.

بیشتر بخوانید:

بهترین سریال های کره ای 2021

بهترین سریال های کره ای 2020

نیروانا در آتش (Nirvana In Fire)

بهترین سریال های چینی تاریخی ؛ سریال تاریخی چینی چی ببینیم؟

 • سال ساخت: 2015
 • بازیگران: هو جی، لیو تائو و ونگ کای
 • تعداد قسمت‌ها: 54

داستان بهترین سریال تاریخی چینی یعنی نیروانا در آتش در قرن چهارم و میان دو سلسله قدرتمند شمالی و جنوبی روایت می‌شود که جنگ سختی میان آنان درمی‌گیرد. پادشاه لیانگ برای پیروزی در این جنگ مجبور می‌شود فرزند 17 ساله و بی‌تجربه خود به نام «لین شو» را به میدان جنگ بفرستد. اما لین شو در این جنگ، مغلوب حریف می‌شود.

سریال نیروانا در آتش یکی از بهترین سریال های چینی تاریخی محسوب می‌شود که در زمان انتشار توانست توجه مخاطبان بسیاری را به خود جلب کند. قسمت اول این سریال در سال 2015 از شبکه Beijing TV پکن به نمایش درآمد و با پخش 54 قسمت در یک فصل به پایان رسید.

این عنوان در زمان پخش به موفقیت تجاری دست پیدا کرد و یکی از پربیننده‌ترین سریال‌های چینی بود. سریال نیروانا در آتش در سال 2016 به عنوان یکی از 20 سریال برتر و پرطرفدار درام چینی معرفی شد. این سریال چینی همچنین در بیست و دومین دوره جشنواره تلویزیونی شانگهای نیز نامزد دریافت جایزه ماگنولیا برای بهترین سریال تلویزیونی شد. سری دوم این سریال نیز با نام «نیروانا در آتش 2» در سال 2017-2018 در 50 قسمت منتشر گردید.

بیشتر بخوانید:

بهترین سریال های چینی 2021

بهترین سریال های کره ای

خدای جنگ، ژائو یان (God of War, Zhao Yun)

 

 • سال ساخت: 2016
 • بازیگران: لین گنگشین، ایم یونا و کیم جئونگ هون
 • تعداد قسمت‌ها: 60

داستان سریال خدای جنگ، ژائو یان که بهترین سریال تاریخی چینی بوده درباره یک ژنرال قدرتمند به نام « ژائو زی لانگ» است که در گذشته به خدای جنگ زان گونگ سان خدمتگذاری می‌کرد. اما به طور ناگهانی راهش را از او جدا کرده و عضو یک گروه معروف به نام «پنج ژنرال اژدها» می‌شود.

سریال چینی خدای جنگ، ژائو یان نیز یکی دیگر از سریال های تاریخی چینی محسوب می‌شود که در زمان پخش، طرفداران بسیاری داشت. این سریال در اصل اقتباسی از یک رمان کلاسیک چینی به نام «داستان عاشقانه سه پادشاهی» است که قسمت اول آن در سال 2016 از شبکه Hunan TV چین پخش شد.

بهترین سریال تاریخی چینی خدای جنگ، ژائو یان ترکیبی از ژانر تاریخی و عاشقانه است که در زمان پخش توانست توجه طیف گسترده‌ای از مخاطبان را به خود جلب کند. جالب است بدانید که هر قسمت از این سریال با قیمت 50.000 دلار به ژاپن فروخته شد و به یکی از گران‌ترین سریال‌های فروخته شده در تاریخ سینمای چین تبدیل شد.

بیشتر بخوانید:

بهترین سریال های کره ای مدرسه ای 

بهترین سریال های کره ای نتفلیکس

سرزمین ارواح (Douluo Continent)

 • سال ساخت: 2021
 • بازیگران: Sean Xiao, Wu Xuan Yi, Gao Tai Yu
 • تعداد قسمت‌ها: 40

سرزمین ارواح یکی از بهترین سریال های چینی تاریخی است که طرفداران زیادی در انتظار فصل دوم آن هستند. داستان سریال چینی تاریخی فانتزی درباره تنگ سان است که مادرش را در کودکی از دست داده است. او با تکیه و پشتوانه پدرش بزرگ می‌شود و در سن خود دارای استعداد و هوش فوق‌العاده ای است.

در سن 6 سالگی او را به آکادمی رودینگ فرستادند تا آرزویش که رسیدن به مقام استادی روح بزرگ بود را بدست آورد. در آنجا، او تحت آموزش یو شیائو بود، همچنین در آنجا او با یتیمی به نام گو شیائو وو دوست می‌شود و سفر طولانی و دشواری را با هم آغاز می‌کنند. Douluo Continent  در لیست سریال های چینی عاشقانه تاریخی حضور دارد و مخاطبان زیادی دارد.

بیشتر بخوانید:

بهترین سریال های کره ای کمدی

بهترین سریال های کره ای تاریخی

پزشک زن سلطنتی (The Imperial Doctress)

 • سال ساخت: 2016
 • بازیگران: لیو شیشی، والاس هوو و هوانگ شوان
 • تعداد قسمت‌ها: 50

داستان سریال پزشک زن سلطنتی درباره دختری به نام «تان یون شیان» است که علم پزشکی می‌داند و به طبابت علاقه بسیاری دارد. اما کشور او، زنان را از انجام امور پزشکی منع کرده است و به همین دلیل تان یون شیان مجبور می‌شود این کار را به صورت مخفیانه انجام دهد. این کار مخفیانه ادامه پیدا یافت تا اینکه تان یون شیان با امپراتور ملاقات کرد.

سریال پزشک زن سلطنتی نیز یکی دیگر از بهترین سریال های چینی تاریخی محسوب می‌شود که بر اساس داستان زندگی «تان یونسیان» پزشک سلطنتی در زمان سلسله دودمان مینگ ساخته شده است. قسمت اول این سریال در سال 2016 از شبکه Jiangsu TV چین به نمایش درآمد و با پخش 50 قسمت جذاب به پایان رسید.

سریال پزشک زن سلطنتی، تلفیقی از ژانر تاریخی، عاشقانه و درام است که در زمان پخش مورد توجه مخاطبان قرار گرفت، که  در معرفی بهترین سریال های چینی تاریخی نمی توان از آن چشم پوشی کرد و در جشنواره‌های چینی مختلف، جوایز متعددی از جمله بهترین فیلم، بهترین بازیگر زن و غیره را دریافت کرد و مورد تحسین منتقدان قرار گرفت.

بیشتر بخوانید:

بهترین سریال های کره ای عاشقانه

بهترین سریال های لی جونگ سوک

چینی همسر پادشاه (The King’s Woman)

 • سال ساخت: 2017
 • بازیگران: دلربا دل‌مراد، وین ژانگ، لی تای و لیو چانگ
 • تعداد قسمت‌ها: 48

سریال همسر پادشاه که از بهترین سریال های چینی تاریخی عاشقانه است درباره دختری به نام «گونگ سان لی» است که در جوانی جان پسری به نام «بینگ ژنگ» را نجات می‌دهد و با او ازدواج می‌کند. روزی سربازهای چینی به بانو لی حمله می‌کنند و سربازهای محافظ او مسموم می‌شوند. بانو لی برای دریافت پادزهر مجبور می‌شود با شخص دیگری به نام «یین ژنگ» ازدواج کند.

سریال همسر پادشاه نیز بهترین سریال تاریخی چینی سال 2017 محسوب می‌شود که ترکیبی از ژانر تاریخی، عاشقانه و اکشن است. این سریال در واقع اقتباسی از یک رمان به نام «افسانه شین: داستان لی جی» است که برای اولین بار از شبکه Zhejiang TV چین منتشر شد. این عنوان در زمان پخش به یکی از سریال‌های پربیننده تبدیل شد و طرفداران بسیاری داشت.

بیشتر بخوانید:

بهترین سریال های جی سانگ

فصل دوم سریال کره ای سرنوشت (Faith)

عشق ابدی (Eternal Love)

 • سال ساخت: 2017
 • بازیگران: یانگ می و مارک چائو
 • تعداد قسمت‌ها: 58

سریال عشق ابدی روایتگر داستانی افسانه‌ای است که پس از یک جنگ بزرگ و ویرانگر شروع می‌شود. قبیله جاویدان هزینه گزافی را برای مهر و موم کردن ارباب شیطانی پرداخت می‌کند، اما هفتاد هزار سال بعد این ارباب آزاد شد و دنیای فانی آمد.

این ارباب، «بای کیان» نام دارد و پس از آمدن به دنیا خیلی زود عاشق «یه هوآ» می‌شود. اما در این میان، شخصی به رابطه آنها حسادت می‌کند و با توطئه‌چینی میان این دو عاشق را برهم می‌زند.

سریال عشق ابدی نیز یکی دیگر از بهترین سریال های چینی  این فهرست محسوب می‌شود که در زمان پخش طرفداران بسیاری داشت. این سریال در چین با نام‌های «سه زندگی، سه جهان» و «10 مایل از شکوفه‌های هلو» نیز شناخته می‌شود که تلفیقی از ژانر تاریخی، عاشقانه و فانتزی است.

سریال عشق ابدی برای اولین بار در سال 2017 از شبکه Zhejiang TV چین پخش شد و با 58 قسمت جذاب به پایان رسید. این عنوان اقتباسی از یک رمان با همین نام است و به همین دلیل در زمان پخش، مخاطبان بسیاری داشت.

بیشتر بخوانید:

سریال پاچینکو (Pachinko)

بیشترین فالوور اینستاگرام کره ای

خاکسترهای عشق (Ashes of Love)

 • سال ساخت: 2018
 • بازیگران: یانگ زی، دنگ لون، لوو یونکسی و چم یوکی
 • تعداد قسمت‌ها: 63

از بهترین سریال های چینی تاریخی عاشقانه خاکسترهای عشق است که درباره دختری به نام «جین می» بوده که مادرش در حین زایمان او فوت می‌کند. جین می بر اثر جادو، احساساتش از بین رفته‌اند و هیچگونه احساسی ندارد. در این میان نیز شاهزاده‌ای به نام «شو فنگ» عاشق او می‌شود. اما جین می پس از مدتی متوجه می‌شود که شو فنگ، قاتل پدرش است.

سریال خاکسترهای عشق نیز یکی دیگر از بهترین سریال های چینی محسوب می‌شود که در زمان پخش طرفداران بسیاری داشت. این سریال برای اولین بار در سال 2018 از شبکه Jiangsu TV چین به نمایش درآمد که سریال چینی تاریخی فانتزی با پخش 63 قسمت هیجانی به پایان رسید.

سریال چینی تاریخی جدید خاکسترهای عشق تلفیقی از ژانر تاریخی، عاشقانه و اکشن بوده و اقتباسی از یک رمان عاشقانه چینی است. این عنوان یکی از پربیننده‌ترین سریال های چینی است که تا ژانویه 2019 حدود 15 میلیارد بازدید داشت و با استقبال بسیار خوبی از سوی مخاطبان مواجه شد.

بیشتر بخوانید:

گروه کیپاپ کارد (KARD)

بهترین بازیگران کره ای زن و مرد در سال 2021

تصنیف طولانی (The Long Ballad)

 • سال ساخت: 2021
 • بازیگران: Dilraba Dilmurat, Leo Wu, Liu Yu Ning
 • تعداد قسمت‌ها: 49

داستان این سریال درباره دختری به نام لی چانگ جن است که خانواده‌اش در جریان حادثه دروازه ژوانو توسط لی شی مین، امپراطور تانگ به قتل می‌رسند. او با لباس شخصی و به امید اینکه ارتش انتقام مرگ خانواده‌اش را از لی شی مین بگیرد راهی استان شو می‌شود.

سریال تصنیف طولانی از بهترین سریال های چینی به حساب می‌آید و اگر به این ژانر علاقه دارید، پیشنهاد می‌کنیم این سریال چینی جدید 2021 را از دست ندهید.

بیشتر بخوانید:

بهترین گروه های کیپاپ (K-Pop)

بهترین کانال تلگرام فیلم و سریال کره ای

عشق خونین (Bloody Romance)

 • سال ساخت: 2018
 • بازیگران: لی یتونگ و کو چوشیو
 • تعداد قسمت‌ها: 36

سریال عشق خونین نیز یکی از سریال چینی تاریخی جدید محسوب می‌شود که در زمان پخش توانست توجه مخاطبان بسیاری را به خود جلب کند. داستان سریال عشق خونین روایتگر زندگی زنی است که در گذشته مورد تعرض قرار گرفته و پس از آنکه به جهنم می‌رود، پس از مدتی به عنوان یک آدمکش به دنیا برمی‌گردد.

این مجموعه تلفیقی از ژانر تاریخی، عاشقانه، درام و فانتزی است که یکی از برترین سریال‌های سال 2018 محسوب می‌شود. سریال عشق خونین در زمان پخش به موفقیت تجاری دست پیدا کرد و تا آگوست 2018 حدود 600 میلیون بازدید آنلاین داشت. این سریال علیرغم کمبود بودجه، با کیفیت بسیار بالا و خوبی تولید شد و مورد تحسین منتقدان قرار گرفت.

این سریال برای اولین بار در سال 2018 از شبکه Youku به نمایش درآمد و با پخش 36 قسمت به پایان رسید. این عنوان به صورت بین‌المللی در 13 کشور خارجی از طریق شبکه‌های Youku و Dramafever نیز پخش می‌شد و بینندگان بسیاری داشت.

بیشتر بخوانید:

بهترین فیلم های کره ای کمدی

بهترین فیلم های چینی

عشق سلطنتی روئی در قصر (Ruyi’s Royal Love in the Palace)

 • سال ساخت: 2018
 • بازیگران: ژو ژان و والاس هوو
 • تعداد قسمت‌ها: 87

داستان سریال چینی تاریخی جدید عشق سلطنتی روئی در قصر درباره زنی به نام «روئی» است که برای رسیدن به مقام و قدرت در قصر دست به هر کاری می‌زند و دائما در حال دسیسه‌چینی است. روئی پس از تلاش‌های بسیار، ملکه قصر می‌شود، اما رابطه‌اش با امپراتور سرد شده و رو به نابودی کشیده می‌شود. در این حال ملکه روئی باید جایگاه خود را حفظ کند.

سریال عشق سلطنتی روئی در قصر نیز یکی دیگر از بهترین سریال های چینی محسوب می‌شود که ترکیبی از ژانر تاریخی و عاشقانه است. این سریال برای اولین بار در سال 2018 از شبکه Tencent به نمایش درآمد و مورد استقبال مخاطبان بسیاری قرار گرفت.

این سریال در اصل اقتباسی از یک رمان عاشقانه و تاریخی چینی است و به همین دلیل در زمان پخش توانست بینندگان زیادی داشته باشد و مورد تحسین منتقدان قرار گیرد.

بیشتر بخوانید:

بهترین فیلم های کره ای تاریخی

بهترین فیلم های کره ای 2021

همیشه شب (Ever Night)

 • سال ساخت: 2018
 • بازیگران: آرتور چن، دیلان وانگ و سونگ یرن
 • تعداد قسمت‌ها: 103

سریال همیشه شب که سریال چینی تاریخی جدید بوده در سلسله تانگ روایت می‌شود که در آن خانواده ژنرال لین گوانگ یوان به طور بی‌رحمانه‌ای کشته می‌شوند. از این خانواده تنها پسر کوچک آنها زنده می‌ماند و به طریقی از آنجا فرار می‌کند. این پسر سال‌های بعد برای گرفتن انتقام خانواده خود بازمی‌گردد.

سریال همیشه شب نیز یکی دیگر از بهترین سریال های چینی این فهرست محسوب می‌شود که در زمان پخش توانست به یکی از سریال‌های برتر سال 2018 تبدیل شود. فصل اول این سریال برای اولین بار در سال 2018 از طریق وب‌سایت Tencent Video چین به نمایش درآمد و توانست توجه مخاطبان بسیاری را به خود جلب کند.

سریال همیشه شب تلفیقی از ژانر تاریخی، فانتزی و ماجراجویی بوده که بر اساس یک رمان چینی پرطرفدار ساخته شده است. پس از پایان فصل اول و با یک سال وقفه، فصل دوم این سریال چینی تاریخی جدید نیز در سال 2020 به نمایش درآمد و به پایان رسید.

بیشتر بخوانید:

بهترین فیلم های کره ای 2020

بهترین فیلم های کره ای

قول شرف (Word of Honor)

 • سال ساخت: 2021
 • بازیگران: Zhang Zhe Han, Simon Gong, Zhou Ye
 • تعداد قسمت‌ها: 36

سریال قول شرف نیز یکی دیگر از سریال چینی تاریخی فانتزی است که پسری به نام ژو زی شو را بیان می‌کند. او پس از ترک شغل خود به عنوان رهبر سازمانی که وظیفه محافظت از سلطنت را بر عهده دارد، درگیر توطئه‌ای در دنیای هنرهای رزمی می‌شود.

او با ون که زینگ، یک رزمی کار اسرارآمیز که درحال فرار از دره شبح برای گرفتن انتقام پدر و مادرش است ملاقات می‌کند. آنها با هم دوست می‌شوند و ماجراجویی را برای یافتن گنجینه افسانه‌ای آغاز می‌کنند. این سریال در لیست سریال های چینی عاشقانه تاریخی قرار دارد.

بیشتر بخوانید:

 • فصل سوم سریال عطیه (Atiye) نتفلیکس
 • فصل دوم سریال سندیتون (Sanditon) ؛ تاریخ پخش، داستان و بازیگران
 • فصل دوم سریال قورباغه ؛ تاریخ پخش، بازیگران و آخرین شایعات
 • زمان پخش فصل دوم سریال سیاوش [+داستان و بازیگران]
 • سریال How I Met Your Father ؛ تاریخ پخش، تریلر، بازیگران و داستان آشنایی با پدر
 • سریال The Last of Us ؛ تاریخ پخش، تریلر، بازیگران و داستان آخرین بازمانده از ما
 • فصل دوم سریال بریجرتون (Bridgerton) ؛ تاریخ پخش، بازیگران و داستان

.

نظر شما در خصوص بهترین سریال های چینی چیست؟ به نظر شما چه سریال‌های دیگری می‌توانند در این لیست قرار بگیرند؟ نظرات خود را در بخش کامنت ها با تکراتو در میان بگذارید.

 

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا