خانواده

سریال کره ای کمدی تاریخی

بهترین سریال های تاریخی کره ای

با معرفی بهترین سریال های تاریخی کره ای در خدمت شما هستیم. سریال ها و فیلم های کره ای در بین ایرانیان و همچنین در سراسر جهان محبوب هستند. “موج کره‌ای” مفهمومی است که به گسترش فرهنگ کره ای از سال 1990 در جهان اشاره دارد. سریال‌ها و در طی این 30 سال توانسته اند با بهره گیری از ظرفیت های تاریخی کره و در ادامه ساخت سریال ها در ژانر های مختلف فرهنگ کره‌ای را گسترش دهند. در ادامه با معرفی بهترین سریال های تاریخی کره ای با همراه باشید.

مرتبط:


جومونگ / Jumong

سریال اول لیست، سریال افسانه جومونگ است.  شاید کمتر کسی در ایران باشد که اسم این سریال را نشنیده باشد. افسانه جومونگ اولین بار از شبکه سه صدا و سیما پخش شد. جومونگ توانست به یکی از موفق ترین سریال های خارجی پخش شده در تاریخ  صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران تبدیل شود.

این سریال که سریالی در ژانر درام، تاریخی و اکشن است، توانست با بهره‌گیری از عناصر داستانی و ریتم خوب داستان هم در ایران و هم در کره موفق باشد. این موفقیت به حدی بود که باعث شد تا تعداد قسمت های سریال افسانه جومونگ از 60 قسمت به 81 قسمت افزایش یابد.

داستان این سریال در مورد بنیانگذار یکی از سلسه های پادشاهی کره است که تمام تلاش های جومونگ ،موسس گوگوریو، را نشان میدهد. در سریال افسانه جومونگ میتوان تقابل بین اعضای خانواده های سلطنتی را دید که برای به دست آوردن قدرت هرکاری میکنند.

محبوبیت این سریال به حدی بود که بازیگر  نقش اول مرد سریال یعنی “سونگ ایل گوک” به عنوان یک سوپراستار در ایران مطرح شد. حتی خود “سونگ ایل گوک” نیز در یک کنفرانس مطبوعاتی در ایران شرکت کرد.

همچنین بخوانید:

از دیگر بازیگران این سریال میتوان به “هان های جین” در نقش بانو سوسانو،  “کیم سونگ سو” در نقش شاهزاده تسو، “وون کی جون” در نقش شاهزاده یونگ پو، “اوه یون سو” در نقش بانو یوها، “جان هون آن” در نقش ماری، “سونگ جی هیو” در نقش بانو سویا اشاره کرد.

توضیحات تکمیلی:

جومونگ یک افسانه نیست. واقعا شخصی با نام جومونگ وجود داشته است که کشوری به نام گوگوریو را پایه گذاری کرده است. اما در ایران با نام افسانه جومونگ شناخته میشود.

شاید برای فوتبال دوستان جالب باشد که بازیگر نقش سوسانو، “هان های جین” همسر کاپیتان سابق تیم ملی فوتبال کره جنوبی، “کی سونگ یونگ” است.


EMPRESS KI / ملکه کی

بازیگران پرستاره، تعداد قسمت های بالا، داستان جذاب و واقعه تاریخی متفاوتی که سریال به آن میپردازد از جمله دلایل موفقیت این سریال است. “ملکه کی” درواقع حاصل تمام مولفه های سرگرمی ساز تاریخی های پیشین کره ای است که با یک نویسندگی و کارگردانی خوب همراه شده و به عنوان یکی از بهترین سریال های تاریخی کره ای مطرح است. داستان سریال درباره زنی اهل گوریو است که به تدریج حوادث روزگار سرنوشت او را به خاندان پادشاهی مغول پیوند میزند.

توضیحات تکمیلی:

“جانگ یون چول”، نویسنده مشهور، در این سریال نویسندگی را به عهده داشته است.


دونگ یی / Dong Yi

“دونگ یی” محصول سال 2010 است. کارگردانی این سریال بر عهده “لی بیونگ هون” بوده است. سریال دونگ یی در اردیبهشت سال 1391 از شبکه سه پخش شد. داستان این سریال به دوران چوسان برمیگردد. شخصیت اصلی داستان در مورد دختری به نام دونگ یی است که پدرش رئیس گروه شمشیرزنان مبارز است که به افراد ستم دیده کمک میکنند.

اما این گروه به تله می افتد و به جرم خیانت کشته میشوند. دونگ یی نیز برای فرار  از دست ماموران، به عنوان یک خدمتکار به قصر میرود. پس از سال ها، دونگ یی راز یک توطئه را کشف میکند. پس از این ماجرا، دونگ یی نظر امپراطور را جلب میکند.

در ادامه دونگ یی به عنوان بانوی باررس و درنهایت به عنوان همسر امپراطور انتخاب میشود. از ویژگی های شخصیتی دونگ یی میتوان به مهربانی در عین جدیت و هوش بالا اشاره کرد.

از بازیگران سریال دونگ یی میتوان به ” هان هیو جو” در نقش دونگ یی، “جی جین هی” در نقش امپراطور،” لی سو یئون” در نقش بانو جانگ، “پارک ها سان” در نقش ملکه اینهیون اشاره کرد.

“هان هیو جو” توانست در این سریال بدرخشد. بازی منحصر به فرد “هان هیو جو” یکی از نقاط قوت این سریال است. این بازیگر نیز به خاطر این بازی درخشان جوایز مختلفی را از جشنواره های مختلف دریافت نموده است.

مرتبط:

توضیحات تکمیلی:

سریال دونگ یی ابتدا به صورت هفتگی پخش شد. در ادامه  پخش این سریال به صورت زوج و فرد و در نهایت به صورت روزانه انجام شد.

“لی بیونگ هون” ،کارگردان سریال دونگ یی، یکی از کارگردان های مطرح کره است که اغلب کارهایش در ایران پخش شده اند.

در تاریخ کره دو چوسان وجود دارد. یکی از آن ها که متعلق به قبل از میلاد مسیح است. این چوسان با نام “چوسان باستان” یا “چوسان قدیم” در سریال ها و فیلم ها مطرح می‌شود.


KINGDOM / پادشاهی

“پادشاهی”، با تمام تصوراتتان از سریال های تاریخی مرسوم فاصله دارد، آن هم فرسخ ها! “پادشاهی” سریالی است که در دوره تاریخی ای جریان دارد که هم مردم کشور از ظلم و جور حاکمان به تنگ آمده اند و هم پادشاهی فاسد همراه با وزرای خیانت کارش به اداره کشور مشغول اند. اما این پیش زمینه داستانی به مرور زمان بسط پیدا میکند.

مهم ترین وجه تفاوت این سریال با دیگر محصولات تاریخی کره جنوبی، این است که خبری از کودتاهای درباری و شاهزاده ها و شاهدخت ها و ملکه های ظالم نیست. سریال خیلی سریع با پرداختن کوتاه و کارآمد به شخصیت ها، به تهدید اصلی سریال میپردازد: زامبی ها. “پادشاهی” از لحاظ زمانی در همان دوره های تاریخی و باستانی کره جریان دارد اما با پرداختن به موضوعی فانتزی و به کمک جلوه های ویژه و گریم سطح جهانی و هم چنین تعلیق و کشش داستانی فوق العاده اش، یکی از بهترین سریال هایی است که میتوانید تماشا کنید.

توضیحات تکمیلی:

این سریال در زمان پخش خود، یکی از پربیننده ترین سریال های دنیا بود. همچنین به دلیل جلوه های ویژه و گریم مورد تحسین قرار گرفت.


دو دوست / The Duo

“دو دوست” راویتگر دو دوست است که جای شان با هم در بدو تولد عوض شده است. داستان سریال به گونه ای هست که نشان دهنده تاثیر موقعیت اجتماعی بر سرنوشت افراد است. “دو دوست” در32 قسمت ساخته شده است.

شخصیت های اصلی سریال ” چان دونگ” با بازی “چونگ جونگ میونگ” و گی دانگ با بازی “لی سانگ یون” هستند که “چان دونگ” پسر واقعی وزیر”کیم جی ایک” است اما با گی دانگ جایش عوض میشود و در سختی و مشقت فراوان زندگی میکند و بزرگ می شود. گی دانگ نیز به علت موقعیت پدرش پلیس می شود. در چان دونگ به یک مبارز تبدیل می شود و اموال افراد ثروتمند فاسد را می دزدد.

از دیگر بازیگران سریال “دو دوست” میتوان به “هان جی هی” در نقش بانو دانگ نیو همسر گی دانگ، “سئو هیون جی” در نقش دالی، همسر چان دونگ، “چوی جونگ هوان” در نقش وزیر کیم جی ایک، “جین سه یون” در نقش بانو دانگ نیو اشاره کرد.

همچنین بخوانید:


امپراطور دریا / Emperor of the Sea

“امپراطور دریا” سریالی ساخت سال 2004 است و در سال 1386 از شبکه سه پخش شد. این سریال درباره زندگی جانگ بوگو (کونگ بوک) است که وی یکی از فرماندهان و سیاستمداران شیلا بود.

داستان سریال از دوران نوجوانی جانگ بوگو شروع میشود و تا زمان مرگ وی ادامه می‌یابد.”جانگ بوگو” در نوجوانی به خیانت متهم می‌شود اما زنده می ماند. جانگ بوگو پس از آمادگی نسبی در مهارت های رزمی، به عنوان محافظ به استخدام گروه تجاری بانو جیمی در می‌آید اما به خاطر کار های غیرقانونی بانو جیمی علیه او اقداماتی انجام میدهد و توسط بانو جیمی به عنوان برده به تانگ فرستاده می‌شود و پس از تحمل سختی های فراوان درنهایت به یک گروه تجاری می‌پیوندد. او پس از شرکت در جنگ به مبارزه با دزدان دریایی میپردازد و از طرف دربار شیلا به عنوان دریادار انتخاب میشود.

از بازیگران این سریال میتوان به “چوی سو جونگ” در نقش ژنرال جانگ بوگو،”سونگ ایل گوک” در نقش یوم جانگ،”پارک سو ئه” در نقش بانو چه هوا ( بانو مورد علاقه یوم جانگ وجانگ بوگو)،”چه جونگ آن” در نقش بانو چی ریانگ(همسر جانگ بوگو)،”کیم هئونگ سو” در نقش جانگ نیون (دوست صمیمی جانگ بوگو که تا لحظه مرگ همراه او بود) اشاره کرد.

مطلب پیشنهادی:


DAE JOYEONG/ پادشاه دائه جویونگ(ته جویونگ)

این سریال از معدود سریال هایی است که دست روی سوژه بسیار جذابی گذاشته است. اگر اهل مطالعه تاریخ و یا علاقه مند به آن باشید با کمی جست و جو، میتوانید به جذاب بودن این سوژه پی ببرید. پادشاه دائه جویونگ، فردی است که در تاریخ از او به عنوان موسس حکومت “بال هه” نام میبرند. داستان سریال نیز از همین واقعیات تاریخی انتخاب شده و طی یک داستان جذاب، سرگذشت این پادشاه را از سرگشتگی به عنوان برده و سپس زندگی بین بقایای “گوگوریو” و در نهایت ایجاد بال هه تعریف میکند. این سریال جزو محصولات تاریخی کره است که به تعداد قسمت های زیاد تولید شده است(134 قسمت).


ایسان/ Lee San, Wind of the Palace

سریال “ایسانگ که با نام “بادی در قصر” نیز شناخته می‌شود، یکی از بهترین سریال های تاریخی کره ای است. کارگردانی این سریال نیز بر عهده “لی بیونگ هون” بوده است. ایسان در واقع دوران حکومت فرزند دونگ یی، یعنی گئوم را نشان میدهد. البته در سریال ایسان تمرکز اصلی بر روی نوه گئوم یعنی ایسان است و دوران ولیعهدی ایسان را نشان میدهد. در ادامه مشکلات و توطئه های صورت گرفته علیه ایسان را روایت میکنند.

از بازیگران ایسان میتوان به “لی سئو جین” در نقش ایسان، “هان جی مین” در نقش سانگ سونگ یون ( نقاش و همسر ایسان)، “پارک یون هی” در نقش ملکه هیو،” کیون می ری” در نقش مادر ایسان،” لی جونگ سو” در نقش پارک دای سو ( محافظ گارد سلطنتی و دوست صمیمی ولیعهد) اشاره کرد.

توضیحات تکمیلی:

سریال ایسان محصول سال 2007 است. این سریال برای اولین بار از شبکه های استانی پخش شد و سپس در سال 1393 از شبکه تماشا پخش گردید.

همچنین بخوانید:


سرزمین آهن / Kim Su-ro, The Iron King

 در ادامه معرفی بهترین سریال های تاریخی کره ای نوبت به سرزمین آهن می‌رسد. سرزمین آهن داستان زندگی کیم سورو، بنیانگذار امپراطوری گایا است. داستان سریال از بدو تولد کیم سورو آغاز میشود و تا تشکیل امپراطوری توسط کیم سو رو ادامه می‌یابد.

این سریال برای اولین بار از شبکه سه پخش شد و توانست به محبوبیت خوبی برسد. ریتم خوب داستان باعث ایجاد کشش میشود و شما از نگاه کردن به سریال خسته نمیشوید.

از بازیگران سرزمین آهن میتوان به “جی سانگ” در نقش “کیم سو رو”، “کانگ بیول” در نقش بانو آهیو، “سئو جی های” در نقش بانو هوریانگ ( همسر کیم سو رو) اشاره کرد.


سرنوشت یک مبارز / Gyebaek

سرنوشت یک مبارز داستان زندگی ژنرال “گی بک” از فرماندهان ارشد باکجه را نشان میدهد. این سریال از لحاظ زمانی با رویای فرمانروای بزرگ یکی هستند و حتی این دو سریال در نقاطی با هم تلاقی زمانی دارند. داستان “سرنوشت یک مبارز” از دوران کودکی ژنرال شروع میشود. “گی بک” فنون رزمی و شمشیرزنی را از پدرش می آموزد. پدر “گی بک” توسط شاهزاده اویجا کشته می‌شود و گی بک سعی میکند تا انتقام پدرش را بگیرد اما بعدا به شاهزاده اویجا ملحق می‌شود تا به سلطنت برسد.

بعدها اختلافاتی بین شاهزاده اویجا (که امپراطور شده ) و ژنرال “گی بک” به وجود می آید. در نتیجه “گی بک” خانه نشین می‌شود و کشور به مرز نابودی کشیده میشود. حالا امپراطور پشیمان شده و ژنرال را به کارش بازمیگرداند ولی ژنرال در نبرد آخر به خاطر خیانت ملکه، شکست میخورد و باکچه نابود میشود.

از بازیگران این سریال میتوان به “لی سئو جین” در نقش ژنرال گی بک، “سونگ جی هیو” در نقش ایون کو، “جو جائه هیون” در نقش شاهزاده اویجا” اشاره کرد.

توضیحات تکمیلی:

کشور باکجه توسط بانو سوسانو و پسرانش پایه گذاری شد. باکچه در نهایت به دست ژنرال کیم یوشین نابود گشت. کیم یشن نیز بعد از چند سال گوگوریو را فتح کرد و کره متحد را به وجود آورد.

همچنین بخوانید: 


DREAM OF THE EMPEROR / رویای فرمانروای بزرگ

این سریال داستان پادشاه “موییل” را دنبال میکند، جایی که وی بعدها دوران طلایی پادشاهی باستانی “شیلا” را رقم میزند و موجبات اتحاد سه سلسله و پادشاهی قدیمی و دشمن، یعنی “گوگوریو”،”شیلا” و “باکجه” را فراهم میکند. این سریال مانند دیگر سریال های لیست، قصه فراز و فرود یک قهرمان تاریخی است که اگرچه در ابتدا قدرت چندانی برای تغییر چیزی را ندارد اما به زودی هم کره باستان را متحد میکند و هم به همسایگان رسیدگی میکند تا نامش در تاریخ ثبت شود.

توضیحات تکمیلی:

پادشاهی گوگوریو، یک امپراتوری بزرگ و باستانی است که در شمال شبه جزیره کره واقع است و در دوره اوج قدرت، بخش هایی از روسیه و چین را هم در سلطه داشت. شیلا و باکجه نیز دو امپراتوری باستانی کوچک در جنوب شبه جزیره بودند. این سریال داستان پادشاه موییل یا کیم چونچو را بازگو میکند.


افسانه خورشید و ماه / The Moon Embracing the Sun

این سریال محصول 2012 کره جنوبی است که در سال 1393 از شبکه سه پخش شد. این سریال برخلاف سریال های معرفی شده در بالا، غیرواقعی است و شخصیت های این سریال وجود خارجی ندارند. محتوای کلی داستان در مورد گرفتن حق و تغیرناپذیری سرنوشت است. “افسانه خورشید وماه” داستان آشنایی یک ولیعهد با دختر مورد علاقه اش را نشان میدهد.

این رابطه به خاطر قدرت های پشت پرده در سیاست به راحتی ادامه نمی‌یابد و در ادامه این دو از هم جدا میشوند و شخص دیگری همسر پادشاه میشود.(ولیعهد به مقام پادشاهی میرسد.) در ادامه سرنوشت این دو نفر را به هم می‌رساند اما آن دختر که “یئون وو” نام دارد حافظه اش را ازدست داده است.

از بازیگران این سریال میتوان به “کیم سو هیون” در نقش پادشاه، ” هان گا این” در نقش یئون وو (همسر پادشاه)، “جانگ ایل وو” در نقش برادر پادشاه، “نام بورا” در نقش شاهزاده مین هوا اشاره کرد.

توضیحات تکمیلی:

داستان سریال با وجود غیرواقعی بودن، در زمان سلسله چوسان روایت میشود.

“یئون وو” به معنای نم نم بارون است.

همچنین بخوانید:


افسانه اوک نیو / Flowers of the Prison

اوک نیو سریالی کره ای است که در سال 1398 از شبکه سه پخش شد. اسم واقعی این سریال گل های زندان است. اوک نیو با وجود اینکه جزو سریال های اصلی شبکه سه نبود اما توانست نظر بینندگان را جلب کند. اوک نیو تاکنون از چندین شبکه دیگر نیز این سریال باز پخش شده است.

داستان سریال اوک نیو در مورد شاهزاده ای است که بنابر اتفاقی هویت واقعی خودش را نمی‌داند و در زندان به عنوان سرپرست کار میکند. اوک نیو در زندان با یک جاسوس آشنا می‌شود و فنون رزمی و شمشیر زنی را از او یاد میگیرد. هدف او این است که افسر پلیس شود.

اوک نیو در آزمون استخدامی شرکت میکند، اما رد میشود و به جای آن به عنوان یک جاسوس مشغول به کار می‌شود. پس از مدتی این این کار استعفا میدهد و در ادامه ماجرا هایی برایش رخ میدهد که درنهایت هویت خودش را میفهمد.

از بازیگران اوک نیو میتوان به “جین سه یون” در نقش شاهزاده اوک نیو، “گو سون” در نقش یون ته وون (کسی است که به اوک نیو علاقه مند است و پسر قاتل مادر اوک نیو نیز است.)، “سئو ها جون” در نقش امپراطور، “ایم هیو” درنقش آقای کانگ (رئیس جاسوسان) اشاره کرد.

مرتبط:


قهرمان / Hong Gil-dong

اگر فیلم رابین هود را دیده اید یا داستانش را خوانده اید، حالا من شما را به تماشای نسخه کره ای آن دعوت میکنم. البته سریال قهرمان توانسته علاوه برای فضای رابین هودی فضاها و موقعیت های جالبی نیز درست کند. این سریال در 24 قسمت ساخته شده است.

داستان سریال در مورد پسر یک وزیر است که به خاطر اینکه مادرش هنگام به دنیا آمدنش مرده، نمیتواند هیچ مقامی داشته باشد. این باعث میشود تا اون فردی تنبل شود و فقط برای مردم دردسر ایجاد کند. اما یک راهب به گیل دونگ( پسر وزیر) فنون رزمی آموزد و گیل دونگ نیز از این مهارت ها برای کمک به فقرا استفاده میکند. البته یک ارتباط عاطفی بین گیل دونگ ویکی از شخصیت ها به نام “هوک اینوک” نیز ایجاد می‌شود.

توضیحات تکمیلی:

این سریال نیز ابتدا از چندین شبکه استانی و سپس از شبکه نمایش پخش شد.

همچنین بخوانید: بهترین فیلم های جاسوسی که نباید از دست‌شان بدید!!!


امپراطور بادها / The Kingdom of the Winds

این سریال در سال 2008 ساخته شده است.”امپراطور بادها” که با نام سرزمین بادها نیز شناخته میشود، در واقع ادامه سریال جومونگ است. در امپراطور بادها ما شاهد داستان زندگی و به حکومت رسیدن نوه جومونگ هستیم. بازیگر نقش موهیول، نوه جومونگ، “سون ایل گوک” است.

در “امپراطور بادها” ما شاهد نابودی حکومت تسو هستیم. داستان از تولد موهیول شروع میشود و ماجرای دورشدن و بازگشت موهیول به قدرت را در جوانی‌اش نشان میدهد. برادر بزرگ موهیول برای حفظ گوگوریو کشته میشود و موهیول پدرش یوری را عامل این موضوع میداند و درصدد انتقام بر می‌آید.(در این زمان موهیول هنوز به هویت خودش پی نبرده است) او در گروه “اشباح سیاه” آموزش میبیند و برای انتقام برای کشتن یوری به گوگوریو می آِید اما واقیت را میفهمد و این کار را نمیکند.

از بازیگران امپراطور باد ها میتوان به “سون ایل گوک” در نقش موهیول، ” چویی جونگ وون” در نقش یئون (دختر مشاور تسو و دختر خوانده تسو)، ” کیم جونگ هوا” در نقش همسر موهیول، ” جونگ جین بونگ” در نقش امپراطور یوری، “اوه یون آه” در نقش فرمانده هیاپ اشاره کرد.

توضیحات تکمیلی:

اشباح سیاه گروهی بودند که آموزش های ویژه ای فرا میگرفتند. این افراد به عنوان جاسوس و آدم کش به کشورهای دیگر می‌رفتند.

همچنین بخوانید:


دختر امپراطور / The King’s Daughter, Soo Baek-hyang

 در ادامه لیست بهترین سریال های تاریخی کره ای به سریال “دختر امپراطور” می‌رسیم که در مورد داستان زندگی بیست و پنجمین پادشاه باکجه است که دخترش به مدت 20 سال از او دور بوده است. امپراطور دختری داشت که هیچ کس از وجودش خبر نداشت. در واقع همسر اول امپراطور از وی باردار بوده و بنا بر اتفاقاتی آن ها از هم جدا میشوند و امپراطور این موضوع را نمیفهمد.

تا اینکه دختر امپراطور خودش را به او معرفی میکند. اما همسر اول امپراطور بعد از او ازدواج میکند و دختر دیگری هم دارد. این دختر خودش را به جای دختر واقعی امپراطور جا میزند. دختر واقعی برای پیدا کردن خواهرش عضو ” بیمون ” می‌شود و واقعیت را میفهمد. اما  به خاطر خواهرش از جایگاهش چشم پوشی میکند. او بعد ها به رهبری بیمون میرسد و کارهای فراوانی را برای باکجه انجام میدهد.

از بازیگران این سریال میتوان به “سئو هیون جی” در نقش دختر امپراطور، “سئو وو” در نقش دختر دوم که دختر واقعی امپراطور نیست، ” جو هیون جائه” در نقش ولیعهد اشاره کرد.

توضیحات تکمیلی:

“بیمون” نام گروهی است که وظیفه جاسوسی و انجام ماموریت های حساس را در باکجه بر عهده داشت.

مطلب پیشنهادی:


جواهری در قصر / Dae Jang Geum

این سریال زیبا که یکی از بهترین سریال های تاریخی کره ای است، در سال 2003 در کره جنوبی تولید شد. این سریال جزو محبوب ترین سریال های کره ای پخش شده در ایران است.داستان زیبا و پرکشش این سریال باعث جذابیت آن میشود.

شخصیت پردازی های دقیق و عالی باعث میشود تا مخاطب تحت تاثیر داستان قرار بگیرد. داستان سریال در مورد دختری به نام “یانگوم” است که میخواهد سرآشپز قصر شود اما بنا بر اتفاقی مسیر زندگی او عوض میشود و او پزشک میشود. وی آن قدر در کارش ماهر میشود که به عنوان پزشک ویژه امپراطور انتخاب میشود.

این سریال با بودجه 15 میلیون دلاری ساخته شد اما توانست درآمدی در حدود105 میلیون دلار را نصیب سازندگانش کند. در مورد واقعی بودن یا نبودن شخصیت یانگوم اختلاف نظرات زیادی بین پژوهشگران تاریخی وجود دارد. برخی وی را واقعی و برخی افسانه ای میدانند.


MOON LOVERS / عاشقان ماه

“عاشقان ماه”، روایتگر عشق های پرتعداد، قصه های شنیدنی است و همراه با اجرای بازیگران تراز اول کره مانند “لی جون کی” و “آیو”، این جذابین چند برابر هم میشود. داستان سریال پس از پرش زمانی ای رخ میدهد که به علت ماه گرفتگی، شخصیت اصلی سریال را از قرن حاضر به قرون باستانی منتقل میکند. حال وی در قصه ای عاشقانه و پر از خیانت و رقابت و مرگ قرار میگیرد و کم کم به یکی از شاهزادگان دلبسته میشود. این سریال با اینکه داستان جدیدی را تعریف میکند، اما به دام تکرار نمی افتد و رابطه عاشقانه مابین شخصیت ها نیز باکیفیت کار شده است.


QUEEN SEONDEOK/ ملکه سوندوک

“ملکه سوندوک”، بیش از هر چیز به سریال “ملکه کی” شباهت دارد. همچنین از موضوعات جدیدی که در این سریال به آن پرداخته میشود، “قدرت زنانه” است. این سریال داستان زنی را دنبال میکند که به عنوان اولین حاکم و پادشاه شیلا انتخاب میشود. همچنین “ملکه سوندوک” درست مانند سایر سریال های این لیست، هم داستان جذابی دارد و هم فضای تاریخی متفاوتی که به دور از قهرمان سازی های مردانه است و این مورد میتواند به عنوان تفاوتی جذاب(قهرمان سازی زنانه) برای مخاطبان شناخته شود.


SANGDU / تاجر پوسان

“تاجر پوسان”، از آن دسته سریال هایی است که فقط در دوره زمانی خاصی در تلویزیون کره جنوبی ساخته شد و نمونه آن بدون اغراق در عصر حاضر عملا وجود ندارد. این سریال جذاب داستان فردی را دنبال میکند که به دنبال یک سری اتفاقات متهم به خیانت میشود. حال پس از گذر از این مرحله وی سرانجام به عنوان تاجری افسانه ای در تاریخ مطرح میشود. “تاجر پوسان” بیش از هرچیزی روی معاملات و شگردهای تجارتی متمرکز است. به عنوان مثال سریال به جای مطرح کردن توطئه های درباری و حکومتی، روی نبوغ و ذکاوت شخصیت اصلی و نحوه حل این مشکلات توسط وی تمرکز میکند. تاجر پوسان نه یک سریال پرکشش و جذاب، بلکه یک جنگ تجاری تمام عیار بین افراد است. تاجر پوسان به سادگی یکی از بهترین سریال های تاریخی تلویزیون کره جنوبی و یک سریال شدیدا جذاب است.

توضیحات تکمیلی:

تهیه کننده اجرایی و کارگردان این سریال، “لی بیونگ هون” مشهور است. این سریال یکبار در سال 1387 و بار دیگر در سال 1393 شمسی از “صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران” پخش شد. “کیم هیون جو” بازیگر زن اصلی این سریال پس از 7 سال، در سال 2021 به عنوان بازیگر اصلی در بسیار پربیننده “عازم جهنم” نقش آفرینی کرد.

امیدورایم که از معرفی بهترین سریال های تاریخی کره ای لذت برده باشید، مثل همیشه نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.


بهترین سریال های کره ایی و کیدراما ها کدامند؟ + معرفی سریال های جدید کره ایی

دراین مطلب از سایت تالاب قصد داریم بـه معرفی سریال هاي‌ جدید و جذاب کره ایی بپردازیم همانگونه کـه می دانید سینمای کره در سطح اسیا و جهان جایگاه ممتاز و محبوبی دارد . همچنین فیلم نامه هاي‌ قوی و اموزنده آنها ؛ مهارت هاي‌ کارگردانی و بازیگریشان سبب شده رکورد دار پربیننده ترین فیلم ها و سریال ها باشند همراه ما باشید تا در ادامه بـه صورت مختصر لیستی از تمامی کیدراماهای جذاب و سریال هاي‌ کره ایی جدید را بـه شـما معرفی کنیم.

 

درسطح آسیا و حتی جهان، سینمای کره بسیار ارزشمند اسـت. کارگردانان جوان این کشور توانسته اند نام خودرا در میان علاقه‌مندان بـه سینما مطرح کنند. از طرفی بهترین سریال هاي‌ کره اي در میان ایرانیان بسیار محبوب هستند. دلیل آن شاید بـه پخش سریال جواهری در قصر درسال 1385 در تلویزیون ایران و سپس سریال افسانه جومونگ برگردد. در واقع شباهت فرهنگی بین کشور جمهوری اسلامی ایران و کره و همچنین تاکید بر ارزش‌هاي‌ اخلاقی و انسانی در سریال هاي‌ برتر کره اي باعث محبوبیت آن‎ها در میان ایرانیان شده اسـت.

 

معرفی سریال ما همه مرده ایم «All of Us Are Dead»

در ژانر هیجان‌انگیز، درام و با چاشنی علمی تخیلی، شیوع ویروس در آزمایشگاه دبیرستانی را بـه عنوان موضوع ابتدایی سریال بـه همراه داشته اسـت. این سریال کـه از کمپانی نتفلیکس منتشر میشود، بسیار محبوب و قدرت‌مند ظاهر شده اسـت. تولید و ایفای نقش قابل قبول و بی شک پرهیجان از بازیگران از دلایل اصلی موفقیت این سریال اسـت.

 

معرفی بهترین سریال های کره ایی 2023 | 30 سریال کره ایی جذاب

 

معرفی  سریال بازی مرکب یا اسکوئید گیم Squid Game

در مورد این سریال همه ی از تریلر فوق خشونت آمیزی صحبت میکنند کـه حدود دوهفته پیش «اواخر شهریور 1400» در نتفلیکس Netflix پخش شد و سرو صدای بسیاری راه انداخت.در واقع سریال کره‌اي بازی مرکب Squid Game در نتفلیکس، کـه متمرکز بر یک بازی وحشیانه برای بقا اسـت، در مسیر شکست دادن سریال Bridgerton «کـه داستانی از دوره نیابت سلطنت در انگلیس اسـت» و همچنین تبدیل شدن بـه بزرگ ترین سریال اصلی پلتفرم نتفلیکس در تاریخ گام برداشته اسـت.

داستان سریال اسکوئید گیم حول محور افرادی از طبقات مختلف جامعه می گردد کـه بـه دلیل بدهی‌هاي‌ زیاد، بسیار ناامید هستند و نقشه‌اي برای زندگی خود ندارند؛ دراین میان، گروهی این افراد را بـه یک بازی دعوت میکنند! داستان تازه از این جا شروع می شود کـه این افراد برای بقا و برنده شدن در بازی باید دست بـه هر کاری بزنند.با این‌که ژانر این سریال چندان هم جدید نیست، اما استفاده از عکسهای چشمگیر و جذاب، شخصیت‌هاي‌ قابل نقد و نمایش طبیعت و ذات انسان، توانسته مخاطبانی در سراسر جهان جذب کند.

 

معرفی بهترین سریال های کره ایی 2023 | 30 سریال کره ایی جذاب

 

معرفی  سریال تونل Tunnel

آخرین سریال ما از لیست بهترین سریال هاي‌ کره اي نتفلیکس یک مجموعه فانتزی جنایی و هیجان‌انگیز اسـت. داستان سریال کره اي تونل درباره کارآگاهی اسـت کـه حین تعقیب یک قاتل سریالی درسال 1986 ناپدید شده و ناگهان درسال 2016 دوباره پیدا میشود. پارک وان-هو متوجه میشود کـه این قاتل زنجیره‌اي هنوز پس از گذشت 30 سال دستگیر نشده اسـت. بنابر این تصمیم می گیرد دوباره وارد عمل شده و این پرونده را حل کند.

 

سریال فردا با تو Tomorrow With You

این سریال عاشقانه کره اي فضایی فانتزی دارد و داستان آن درباره مدیر موفق یک شرکت فروش املاک اسـت. این مرد توانایی سفر در زمان با کمک مترو را دارد و از همین توانایی خارق‌العاده برای موفقیت بیش‌تر در کسب‌وکارش بهره می گیرد. یک روز این مرد متوجه میشود کـه بـه‌زودی خواهد مرد. او راه چاره را دراین میبیند کـه با یک عکاس تازه‌کار ازدواج کند. اما این ازدواج هم نمی تواند تغییری در سرنوشت محتوم او بـه‌وجود بیاورد. در حین همین تلاش، او احساس عاشقانه عمیقی نسبت بـه همسرش پیدا میکند و تصمیم میگیرد با سرنوشتش کنار بیاید.

 

 

معرفی  سریال زمستانی که در آن باد می‌وزید That Winter, The Wind Blows

این درام عاشقانه دریک فصل و 16 قسمت پخش شده و یکی از بهترین سریال هاي‌ کره اي سال 2013 بوده اسـت. داستان سریال از این قرار اسـت: یک قمارباز حرفه‌اي بـه نام اوه سو برای پرداخت بدهی‌اش بـه گروه‌هاي‌ تبهکاری در پی یک نقشه کلاهبرداری اسـت. در سوی دیگر، دختری ثروتمند، کـه پس از جدایی والدینش دریک عمارت بـه‌تنهایی زندگی می کند، بـه دنبال برادر گم شده‌اش می گردد. نام برادر این دختر نیز اوه سو اسـت؛ و اوه سو کلاهبردار قصد دارد از این تشابه اسمی برای تصاحب ثروت دختر استفاده کند.

 

 

معرفی  سریال صدای قلب تو The Sound Of Your Heart

محبوبیت سریال کره اي صدای قلب تو در 20 اپیزود فصل اول و اصرار بینندگان، سازندگان را متقاعد کرد کـه دنباله‌اي هم برای آن بسازند؛ اما هنوز خبری از زمان دقیق انتشار فصل جدید مخابره نشده اسـت. داستان این سریال درباره زندگی روزانه یک نویسنده کتاب‌هاي‌ کمیک و کاریکاتوریست خوش‌ذوق و خانواده عجیب و غریب اوست.

 

 

معرفی  سریال دفترچه زندان Prison Playbook

فصل اول سریال کره اي دفترچه زندان در 16 قسمت پخش شده و هنوز خبری از زمان انتشار فصل دوم آن نیست. پارک هائی-سو دراین سریال نقش یک بازیکن مطرح بیسبال را بازی میکند کـه پس از حمله بـه مردی کـه قصد تعرض بـه خواهرش را داشته، روانه زندان شده اسـت. سریال داستان زندگی روزانه این زندانی مشهور را دنبال میکند.

 

 

 

معرفی  سریال ماشین تحریر شیکاگو Chicago Typewriter

سریال کره اي خودرو تحریر شیکاگو دریک فصل 16 قسمتی پخش شده اسـت. دراین درام فانتزی با یک نویسنده سایه آشنا میشویم کـه بـه‌نحوی با دهه 1930 میلادی و زمان اشغال کره توسط نیروهای ژاپنی مرتبط می شود. خیلی از علاقه‌مندان بـه سریال کره اي این سریال را یکی از بهترین سریال هاي‌ سال 2017 کره جنوبی می دانند.

 

 

معرفی  سریال چون این اولین زندگیمه Because This Is My First Life

این کمدی عاشقانه یکی از بهترین سریال هاي‌ کره اي سال 2017 بوده و اکنون در نتفلیکس قابل تماشاست. لي مین‌-کی و جونگ سو-مین دو بازیگر اصلی این سریال هستند؛ آن‌ها تصمیم می گیرند بعد از سالها آشنایی، برای ملاحظات اقتصادی باهم ازدواج کنند. این رابطه باعث دگرگون شدن احساس آن‌ها نسبت بـه یک‌دیگر می شود. این سریال دریک فصل و 16 قسمت پخش شده اسـت.

 

 

معرفی سریال  My Love From The Star عشق من از ستاره‌ها آمده است 

عشق من از ستاره‌ها آمده اسـت همان‌ طور کـه اسم آن نشان می دهد یکی بهترین سریال هاي‌ کره اي عاشقانه اسـت. این درام در مورد دوست‌داشتنی‌ترین موجود بیگانه‌اي اسـت کـه شخصیت‎ آن توسط کیم سو هیون و بـه اسم دو مین جوون بازی می‎شود. مین جون یک موجود بیگانه اسـت کـه در طول دوره امپراتوری چوسان تقریباً 400 سال قبل بـه زمین آمده اسـت.

او یک ظاهر تقریباً کامل بـه همراه قابلیت‌هاي‌ بدنی پیشرفته دارد ازجمله قدرت دید، شنوایی و سرعت بسیار بالا. اما حتی با آن کـه او تقریباً موجودی کامل اسـت نمی تواند عاشق یک بازیگر دست‌وپاچلفتی بـه اسم چئون سونگ يي نشود. رابطه آن‎ها از افرادی کاملا غریبه بـه یک رابطه خاص تبدیل می‎شود و حتی غیرممکن‌ترین چیزها نمی تواند مانعی بین این دو باشد.

بازیگران:

جون جی هیون در نقش چئون سانگ يي
کیم سون هیون در نقش دو مین جون
پارک هائه جین در نقش لي هی کیونگ
یو آن نا در نقش یو سه می

 

 

 

معرفی سریال وارثان «The Heirs»

وارثان یکی از بهترین سریال هاي‌ کره اي جدید اسـت. یک داستان رومانتیک در مورد سختی‌ها، دوستی‎ و دشمنی دو وارث جوان بـه اسامی کیم تان و دختری بـه اسم چا یون سانگ. یون سانگ 18 ساله با مادر ناشنوای خود زندگی می‎کند. مادر او یک خانه‌دار اسـت و برای کمک بـه زندگی یک شغل پاره وقت دارد.

در همین حین، کیم تان یک دانش‌آموز معمولی دبیرستان نیست بلکه یک وارث خوشتیپ و ثروتمند شرکت‌هاي‌ زنجیره‌اي اسـت. این دو با یک دیگر در شرایط ناگوار یون سانگ آشنا می شوند و سپس متوجه میشوند بیشتر از چیزی کـه بتوانند تصور کنند بـه یک دیگر وابسته شدند.

بازیگران:

لي مین هو در نقش کیم تان
پارک شین هی در نقش چا یون سانگ
کیم وو بین در نقش چوئه یانگ دو
کیم جی وون در نقشه راچل یو

 

 

 

معرفی سریال  نسل خورشید «Descendants of the Sun»

سریال نسل خورشید یک داستان عشق نظامی در مورد شخصیتی بـه اسم شی جین در نقش فرمانده نیروهای ضربت اسـت. او آسیب میبیند و با دکتر مو یئون برای نخستین مرتبه دیدار می‎کند. او فورا عاشق یئون می‎شود.

مو یئون بـه اشتباه فرض می‎کند او بخشی از دارودسته دزدان اسـت. شی جین با کمک دکتر ارتش میونگ جو بـه یئون ثابت می‎کند او یک سرباز اسـت. آن‎ها با یک دیگر قرارهای عاشقانه زیادی می گذراند ولی بـه علت شغلی کـه دارند قرارها خیلی خوب پیش نمیرود. آیا آن‎ها با توجه بـه تفاوت زیادی کـه دارند یک رابطه پایدار خواهند داشت؟

بازیگران:

سانگ جونگ کی در نقش فرمانده یو شی جین
سانگ هی کیو در نقش دکتر کانگ مو یئون
جین گو در نقش سرگرد سئو دائه یانگ
کیم جی وون در نقش ستوان یون میونگ جو

 

 

معرفی سریال دوست دخترم یک روباه نه دم اسـت «My Girlfriend is a Nine-Tailed Fox»

فیلم در مورد داستان عاشقانه یک موجود افسانه‌اي بـه اسم Gumiho «روباه نه دم» اسـت. یک روز پس از این‌که چا دائه وونگ از دست پدربزرگ خود فرار می‎کند، تصادفا یک روباه نه دم را آزاد می‎کند کـه بـه مدت 500 سال دریک نقاشی اسیر شده بود. او متوجه نمی‎شود چه کاری کرده اسـت تا این‌که روباه بـه شکل یک زن زیبا درمی‌آید.

دائه وونگ بـه حدی میترسد کـه از او فرار می‎کند و شدیدا آسیب میبیند. Gumiho بـه علت این‌که آزادی خودرا مدیون وونگ اسـت باارزش‌ترین مهره خودرا برای نجاتش بـه او می‎دهد تا وونگ صاحب قدرت جادویی روباه شود. روباه سپس از او می‎خواهد زندگی مانند یک انسان را بـه او یاد دهد. با مرور زمان، رابطه دو طرفه آن‎ها عمیق‌تر می‎شود و بـه یک دیگر دل می بازند.

بازیگران:

لي سئونگ گی در نقش چا دائه وونگ
شین مین آئه در نقش گو می هو و پارک سئون جو و جیل دال
نو مین وو در نقش پارک دانگ جو
پارک سو جین در نقش یون هی این

 

 

 

معرفی سریال شاهزاده اتاق زیرشیروانی «Rooftop Prince»

سریال شاهزاده اتاق زیر شیروانی یک اثر درام، کمدی، رومانتیک، تاریخی و با سفر در زمان اسـت کـه داستان متفاوتی در مورد شاهزاده لي گاگ دارد کـه بـه همراه سه نفر از یاران خود بـه 300 سال بعد و بـه سئول امروز سفر می‎کند. وظیفه آن‎ها برای بازگشت بـه چوسان حل پرونده قتل ولیعهد اسـت. آن‎ها در اتاق زیر شیروانی پارک ‎ها فرود می آیند؛ زن بانشاطی کـه در اواسط دهه 20 زندگی خود قرار دارد کـه در نهایت داستان آن‎ها را باور می‎کند و محافظ آن‎ها می‎شود.

همانگونه کـه پارک ها زندگی در قرن بیست و یکم را بـه شاهزاده و افرادش می‌آموزد، لي گاک با هانگ سی نا برخورد می‎کند کـه بـه همسر او شباهت دارد. لي گاک کـه با هویت جدیدی بـه اسم یانگ تائه یانگ زندگی می‎کند کم‌کم شروع بـه حل ماجرای قتل یانگ تائه یانگ می‎کند و همچنین بـه حل پرونده قتل ولیعهد نزدیک می‎شود. او کـه متوجه عشق خود بـه پارک‎ ها شده اسـت می‎فهمد شاید راز قتل ولیعهد آن چیزی نباشد کـه انتظار داشته اسـت.

بازیگران:

میکی یوچان در نقش لي گاک و یانگ تائه یانگ
چوئه وون هانگ در نقش لي گاک جوان
هان جی مین در نقش پارک ها و بو یانگ
جان مین سئو در نقش پارک ها جوان و بو یانگ جوان
لي تائه سانگ در نقش یانگ تائه مو
جانگ یو می در نقش هانگ سه نه
کیم سو هیون در نقش سه نا جوان

 

 

 

 

معرفی سریال افسانه خورشید و ماه «The Moon that Embraces the Sun»

سریال افسانه خورشید و ماه داستان عشق مخفی بین لي هون، شاه خیالی چوسان و وول یک جادوپزشک «Shaman» اسـت. اسم اصلی او هیو یئون وو، دختر یک اشرف‌زاده اسـت کـه شاهزاده هون را عاشق خود کرد.

دشمنان او کـه بـه جایگاه خانواده او در دربار حسادت میکردند، علیه او توطئه کردند و وی را از جایگاه اصلی خود بـه‌عنوان ملکه دور کردند و حتی میخواستند وی را بکشند. سال‎ها بعد هون با وو دیدار می‎کند کـه حالا یک جادوپزشک اسـت و هیچ چیزی از گذشته خود بـه یاد نمی‌آورد.

بازیگران:

کیم سو هیون در نقش لي هون
هان گا این در نقش هئو یئون وو و وول
جونگ ایل وو در نقش شاهزاده یانگ میونگ
کیم مین سئو در نقش یون بو کیونگ

 

 

 

معرفی سریال عشق شاهزاده خانم «The Princess’ Man»

تمامی افراد داستان رومئو و ژولیت شکسپیر را دوست دارند ولی یقینا نسخه کره‌اي را بـه‌مراتب بیشتر دوست خواهند داشت. عشق شاهزاده خانم یکی بهترین سریال هاي‌ کره اي عاشقانه اسـت؛ داستان عشق غمناک بین دختر شاهزاده سویانگ و پسر کیم جونگ سئو.

این پسر بـه اسم سئونگ یو مردی دانا و خوشتیپ اسـت کـه خون سلطنتی دارد. شاهزاده سریونگ دختر سلطان سجو یعنی شاهزاده سویانگ، دختری شاد، زنده‌دل با سطح کنجکاوی بالا و شخصیتی شجاع اسـت. این دو نفر فورا بـه یک دیگر دل می بازند ولی بعداً متوجه میشوند والدین آن‎ها دشمن سوگند‌خورده یک دیگر هستند. درست مانند خانواده‌هاي‌ رومئو و ژولیت.

بازیگران:

مون چائه وون در نقشه لي سه ریونگ
پارک شی هو در نقش کیم سئونگ یو
سونگ جانگ هو در نقش شین میون
هانگ سو هیون در نقشه شاهزاده خانم کیونگ هی
لي سون جائه در نقش کیم جانگ سئو
کیم یانگ چول در نقش شاهزاده سویانگ «بعداً شاه سجو»
لي مین وو در نقش جانگ جونگ

 

 

 

معرفی سریال ملکه سئون دئوک «Queen Seon Deok»

یک درام تاریخی در مورد ملکه سئون دئوک، نخستین زن فرمانروای امپراتوری سیلا. داستان فیلم در مورد این ملکه زیبا و نیرومند اسـت کـه باید برای دستیابی بـه موفقیت‌هاي‌ عظیم با مشکلات زیادی روبرو شود.

سئون دئوک یک خواهر دوقلو داشته اسـت کـه توسط پدرش یعنی امپراتور چینپیونگ بـه مکان دوردستی انتقال داده شده اسـت تا از او در برابر بانوی سلطنتی میشیل محافظت کند کـه هدف او دستیابی بـه سلطنت بوده اسـت. سئون دئوک سپس بـه کاخ سیلا برگردانده می‎شود و با خواهر دوقلو خود پرنسس چون میونگ علیه میشیل متحد میشوند.

اگرچه میشیل نقشه‌هایي کشیده اسـت تا دو پرنسس سیلا را از قلمروی پادشاهی تبعید کند ودر یک نبرد مخفی، پرنسس چون میونگ تصادفا کشته می‎شود ولی پرنسس سئون دئوک با حیله‌گری وارد ارتش می‎شود و بـه کمک ژنرال کیم یوسین دشمن بزرگ خود میشیل را شکست می‎دهد.

بازیگران:

لي یو وون در نقش پرنسس سئون دئوک، سپس ملکه سون دئوک
کو هیون جانگ در نقش بانو میشیل
اهم تائه وونگ در نقش کیم یو شین
پارک يي جین در نقش پرنسس چون میونگ
یو سونگ هو در نقش کیم چون چو
کیم نام جیل در نقش بی دام

 

 

معرفی سریال رویای بلند «Dream High»

با دیدن این درام بـه عزیزترین بازه زمانی زندگی خود یعنی دوران دبیرستان برمی‌گردید! در واقع رویای بلند یکی از بهترین سریال هاي‌ کره اي مدرسه اي اسـت. داستان در مورد شش دانش‌آموز هنرستان کیرین اسـت کـه هدف آن‎ها دستیابی بـه رویایشان اسـت؛ یعنی میخواهند ستاره هاي‌ موسیقی صنعت موسیقی کره شوند.

گو هائه می دانشجویی اسـت کـه در رشته موسیقی کلاسیک فارغ‌التحصیل شده، ولی بـه این هنرستان آمده تا بدهی پدرش را پرداخت کند. اگرچه او برای بودن دراین مدرسه باید دو دانش‌آموز دیگر رابا خود همراه کند؛ یعنی سانگ سام دونگ کـه در روستا زندگی می‎کند و جین گوگ کـه تصادفا در حین فرار از یک نزول‌خور با او آشنا شده اسـت. یون بائک هی، دوست سابق هایمی، بـه حریف او در مدرسه تبدیل می‎شود چون هایمی در آزمون ورودی مدرسه بـه او خیانت می‎کند.

بازیگران:

کیم سو هیون در نقش سانگ سام دانگ
بائه سوزی در نقش گو هی می
تاسیون در نقش جین گوک
هام یون جانگ در نقش یون بائک هی
وویونگ در نقش جیسون
IU در نقش کیم پیل سوک

 

 

 

معرفی سریال باغ مخفی «Secret Garden»

این درام در مورد داستان یک مدیرعامل خودخواه بـه اسم کیم جو وون اسـت کـه می خواهد خودرا کامل نشان دهد و یک زن فقیر و فروتن بـه اسم جیل را ایم کـه تمامی بازیگران معروف بـه زیبایی ظاهری و بدنی او حسادت می‎کنند.

دیدار تصادفی این دو نفر یعنی زمانی کـه جون وون رام ایم رابا بازیگر مشهور پارک چائه رین اشتباه میگیرد شروع یک رابطه پرتنش و همراه با بحث اسـت کـه جو وون با این دعواها سعی می کند علاقه خود بـه را ایم را مخفی کند. داستان زمانی جالب‌تر می شود کـه طی یکسری رویداد عجیب این دو نفر وارد جسم دیگری میشوند.

بازیگران:

هیون بین در نقش کیم جو وون
ها جی وون در نقش جیل را ایم
یون سانگ هیون در نقش چوئه وو یانگ
کیم را رانگ در نقش یون سول

 

 

 

معرفی سریال خانه کامل «Full House»

خانه کامل یکی از محبوب ترین درام هاي‌ کره اي اسـت کـه در اوایل دهه 2000 پخش شد. این درام سعی می‎کند بـه این سوال جواب دهد آیا دو نفر یعنی یک بازیگر مشهور و یک زن معمولی می توانند در ازدواجی کـه تنها روی کاغذ اسـت یاد بگیرند عاشق یک دیگر باشند؟

این سریال همچنین معنای واقعی خانواده رابا بررسی جنبه مثبت‌تر زندگی بـه‌تصویر میکشد. این درام مسائل مهمی را توضیح می‎دهد مانند توجه، مراقبت، رک‌گویی، صبر و پایبندی بـه ارزش‌هاي‌ بنیادی زندگی. مهم نیست شخصیت‌هاي‌ سریال چقدر با یک دیگر فرق دارند، تمامی آن‎ها در انتها خوشبختی را پیدا می کنند.

بازیگران:

سانگ هی کیو در نقش هان جی یون
رین در نقش لي یانگ جائه
هان یون یانگ در نقش کانگ هی وون
کیم سونگ سو در نقش یو مین هیوک
حتماً بخوانید: با بهترین سریال‌هاي‌ تاریخ جهان آشنا شوید

 

 

معرفی سریال بوسه شیطنت‌آمیز «Playful Kiss»

بوسه شیطنت آمیز یک سریال درام و از بهترین سریال هاي‌ کره اي عاشقانه اسـت کـه براساس مانگای ژاپنی بـه اسم Itazura Na Kiss و نوشته تادا کائورو ساخته شده اسـت. این سریال کره اي سومین اقتباس تلویزیونی از این مانگا اسـت، قسمت اول آن همه ی چیز با یک بوس شروع می‎شود بود کـه درسال 2005 پخش شد و سپس درسال 2007 قسمت دوم بـه اسم آن‎ها دوباره یک دیگر را می‌بوسند ساخته شد.

این سریال کمدی رومانتیک یکی از بهترین سریال هاي‌ کره اي کمدی اسـت کـه ماجرای عشق بین بائک سونگ جو، یک جوان خودخواه با بهره هوشی بسیار بالا و او هانی، یک زن جوان نه‌چندان باهوش را روایت می‎کند کـه با آن کـه نمره‌هاي‌ پایینی می‎گیرد ولی قلبی با قدرت ذهن سونگ جو دارد.

بازیگران:

کیم هیون جونگ در نقش بائک سونگ جو
جونگ سو مین در نقش اوهانی
لي تائه سونگ در نقش بانگ جونگ گو
لي سی یانگ در نقش یون هائه را

 

 

 

معرفی سریال شکارچی شهر «City Hunter»

شکارچی شهر یک سریال اکشن، درام، سرشار از عشق و هیجان و یکی از محبوب‌ترین درام‌هاي‌ تلویزیونی بازیگر مشهور لین مین هو اسـت کـه دراین سریال در نقش لي یون سونگ ظاهر می‎شود کـه برای تیم شبکه ارتباط ملی Blue House کار می‎کند. او فارغ‌التحصیل دانشگاه M.I.T از ایالات امریکا اسـت و مهارت بسیار بالایی بـه‌عنوان یک مهندس فناوری اطلاعات دارد.

او در Blue House با کیم نانا دیدار می‎کند کـه یک محافظ اسـت. این دو نفر عاشق یک دیگر می‎شوند حتی با آن کـه بـه یون سونگ اخطار داده شده اسـت باید از عشق دوری کند. ماموریت نهایی او این اسـت کـه بـه غیرمنتظره‌ترین شکل ممکن نقشه انتقام خودرا طراحی کند.

بازیگران:

لي مین هو در نقش لي یونگ سونگ
پارک مین یونگ در نقش کیم نانا
لي جون هیوک در نقش کیم یونگ جو
کیم سانگ جونگ در نقش لي جین پیو
کیم سانگ هو در نقش بائه مان دوک
هوانگ سان هی در نقش جین سائه هی

 

 

 

معرفی سریال پزشک خوب «Good Doctor»

یک درام دکتری در مورد مردی بـه اسم پارک شی اون کـه مبتلا بـه اختلال اوتیسم اسـت و ذهن یک کودک ده ساله را دارد. اگرچه او مبتلا بـه این اختلال اسـت ولی توانایی بی‌نظیری در بصری‌سازی سه‌بعدی آناتومی انسان دارد و هر چیزی را کـه میخواند فورا حفظ می‎کند. توانایی او باعث می‎شود در زندگی بـه یک متخصص اطفال تبدیل شود.

اگرچه بـه دلیل تبعیض‌هایي کـه جامعه برای او بـه وجود می‌آورد، باید برای موفقیت موانع زیادی را از پیش رو بردارد. او همچنین توسط پدرش مورد اذيت قرار می‎گیرد و مادرش وی را ترک می‎کند. پارک شی اون همچنین خودرا بـه دلیل مرگ برادرش مقصر می‎داند. چطور او میتواند بـه موقعیت دشوار خود غلبه کند؟ یک درام احساسی کـه اشک شـما را در می‌آورد و یقینا باید آنرا تماشا کنید.

بازیگران:

جو وون در نقش پارک شی اون
موون چائه وون در نقش چا یون سئو
جو سانگ ووک در نقش کیم دو هان
کیم مین سئو در نقش یو چائه کیونگ

 

 

 

معرفی سریال  اگر جرات داری با او ازدواج کن «Marry Him If You Dare»

این سریال کـه یکی از بهترین سریال هاي‌ کره اي اسـت در مورد زندگی افرادی اسـت کـه دریک ایستگاه رادیویی زندگی می‎کنند. شخصیت اصلی زن سریال بـه اسم نامیرایی بـه رویای خود یعنی کار در دنیای رادیو رسیده اسـت. اگرچه این زن کـه بـه‌عنوان یک نویسنده در ایستگاه رادیویی کار می‎کند بـه زمان عقب برمی‌گردد و با خودش در گذشته روبرو می‎شود. او بـه شخصیت خود در گذشته توصیه می‎کند تا اشتباهات وی را مرتکب نشود.

بازیگران:

یون ایون هائه در نقش نامیرایی
لي دانگ گون در نقش کیم شین
جانگ یونگ هوا در نقش پارک سه جو
هان چائه آه در نقش سئو یو کیونگ
چوئه میونگ جیل در نقش نامیرای در آینده

 

 

معرفی سریال  بزرگ «Big»

یک سریال درام فانتزی کـه داستان یک روح دختر 18 ساله بـه اسم کانگ گیونگ جون «با بازی شین وون هو» اسـت کـه ناگهان وارد بدن یک مرد 30 ساله بـه اسم سئو یون جائه «با بازی گونگ یو» می‎شود.

سئو یون جائه یک دکتر موفق و نامزد یک معلم دبیرستان بـه اسم جیل دا ران «با بازی لي مین جانگ» اسـت. جیل دا ران از قضا معلم گیونگ جون بوده اسـت. زمانی کـه سئو یون جائه عاشق زن دیگری «با بازی بائه سوزی» می‎شود، مشکلات بیشتر می شوند.

بازیگران:

گانگ یو در نقش سئو یون – بدن جائه و روح گیونگ جون
لي مین یونگ در نقش جیل دا ران
بائه سوزی در نقش جانگ ماری
جانگ هی جین در نقش لي سه یونگ
شین وون هو در نقش کانگ گیونگ جون

 

 

معرفی سریال ضربان قلب «Heartstrings»

داستان سریال ضربان قلب دریک دانشگاه هنر رخ می‎دهد. این سریال درام رومانتیکی اسـت کـه اشک و شوق دانشجویانی را کـه بـه سمت رویاهای عاشقانه و دوستی خود پیش می روند جاری می‎کند.

شخصیت زن اصلی فیلم کیو وون «با بازی پارک شین هیو» دختر باهوش و یک نوازنده ماهر ساز گایاگئوم اسـت. او در دپارتمان موسیقی سنتی کره اي فعالیت می‎کند. کیو وون همچنین از خانواده‌اي می آید کـه یکی از سه خواننده برتر موسیقی پانسوری در جهان بـه آن‎ها تعلق دارد. از طرفی لي شین «با بازی جانگ یونگ هوا» مرد جوان با شخصیتی سرد و خوش‌قلب اسـت کـه یک نوازنده گیتار بسیار ماهر بـه شمار می‎رود. او همچنین در دپارتمان موسیقی شروع بـه کار می‎کند. این دو نفر پس‌زمینه خانوادگی متفاوتی دارند کـه بارها باعث سوءتفاهم می‎شود ولی بـه مرور زمان آن‎ها از یک دیگر خوششان می آید.

بازیگران:

پارک شین هیو در نقش لي کیو وون
جانگ یونگ هوا در نقش لي شین
سونگ چانگ یو در نقش کیم سوک هیون
سو اهیون در نقش جانگ یون سو

 

 

 

معرفی سریال جواهری در قصر «Jewel in the Palace»

جواهری در قصر بی شک یکی از بهترین سریال هاي‌ کره اي تاریخی اسـت کـه طرفداران زیادی دارد. یک درام تاریخی با داستان واقعی در مورد دختری بـه اسم یانگوم کـه در دوران سلسله چوسان بـه نخستین زنی تبدیل شد کـه طبیب سلطنتی میشود.

باوجود این‌که او شخصیتی فقیر اسـت و از طبقه پایین دریک جامعه مردسالار آمده اسـت اما می‎تواند بـه تبعیض‌هاي‌ اجتماعی غلبه ‎کند و اسم خودش را بـه‌عنوان یک آشپز سلطنتی مطرح ‎کند. یانگوم سپس طبیب سلطنتی ودر نهایت طبیب مخصوص امپراتور می‎شود. امپراتور بـه او لقب «یانگوم کبیر» را می‎دهد.

بازیگران:

لي یونگ آئه در نقش سئو یانگوم
جی جین هی در نقش مین جئونگ هو
هنگ ری نا در نقش چوئه کئوم یانگ
ایم هو در نقش امپراتور جانگجونگ
یانگ می گیونگ در نقش بانو هان
کیون میری در نقش بانو چوئه

 

 

معرفی سریال پسران ورای خوشتیپ‌ها «Boys Over Flowers»

پسران ورای خوشتیپ‌ها یکیدیگر از بهترین سریال هاي‌ کره اي دبیرستانی ودر مورد شخصیتی بـه اسم گائم جان دی یک دختر معمولی کـه خانواده او خشک‌شویی‎ دارند و گروهی بـه اسم F4 در دبیرستان شین هوا اسـت.

رهبر این گروه بـه اسم گو جون پیو دائما جان دی را اذیت می کند. اگرچه جون پیو بـه زورگویی بـه او ادامه می‎دهد ولی بـه تدریج عاشق جان دی می‎شود. جان دی از طرفی بـه یون جی هو علاقه دارد کـه بهترین دوست جون پیو اسـت. زمانی کـه او متوجه می‎شود جی هو تنها یک دوست نزدیک او بـه شمار می‎رود ودر حقیقت عاشق جون پیو اسـت، این دو نفر بـه مشکل برمی‌خورند چون مادر چون پیو تصمیم می‎گیرد رابطه آن‎ها را خراب کند و برای پسر خود یک فرد مناسب‌تر پیدا کند.

بازیگران:

کو هیه سان در نقش گائم جان دی
لي مین هو در نقش گو سون پیو
کیم هیون جونگ در نقش یون جی هو
کیم بام در نقش سو يي جانگ
کیم جون در نقش سانگ وو بین
کیم سو یون در نقش چو گا یول «بهترین دوست جان دی»

 

 

 

معرفی سریال محکوم به دوست داشتن تو «Fated to love you»

محکوم بـه دوست داشتنت یک درام پیچیده ولی در نهایت تاثیر گذار اسـت. داستان این سریال در مورد رابطه غیرمنتظره دو نفر بـه اسامی لي گان وارث یک کارخانه و دختری بـه اسم کیم مین یونگ اسـت کـه بـه علت بارداری ناخواسته یونگ وادار بـه ازدواج با یک دیگر می شوند.

بازیگران:

جانگ هیوک در نقش لي گان
جانگ نارا در نقش کیم می یانگ و الی کیم
چوئه جین هیوک در نقش دنیل پیت
وانگ جی وون در نقش کانگ سرا

 

 

معرفی سریال پرنسس دادستان «Prosecutor Princess»

پرنسس دادستان یکی از بهترین سریال هاي‌ کره اي کمدی اسـت. این سریال کـه داستانی بامزه، جالب و شیک دارد در مورد زنی بـه اسم ماهای ری با یک حافظه خارق‌العاده و قدرت تمرکز اسـت کـه بـه او کمک میکند آزمون وکالت را بـه‌اسانی پشت سر بگذارد. اگرچه، او بیشتر بـه دنیای مد علاقه دارد و از سخت‌کوشی متنفر اسـت، بنابر این با زندگی در نقش یک دادستان ایده‌آل فاصله زیادی دارد و مطمئن نیست این شغل مناسب او باشد.

بـه علت رفتار بچگانه و توجه او بـه دنیای مد دائما در مورد پرونده‌هاي‌ مشکل با همکاران ارشد خود بـه دردسر برمی‎خورد. اما بـه مرور زمان، پرنسس دادستان ما بـه یک دادستان بالغ و وظیفه‌شناس با درک عدالت تبدیل می‎شود.

بازیگران:

کیم سو یون در نقش ماهای ری
پارک شی هو در نقش سئو این وو
هان جونگ سو در نقش یون سه جون
چوئی سونگ هیون در نقش جین جونگ سون
یو گان در نقش لي مین سوک
پارک جانگ در نقش جنی آن
چوئی سونگ هو در نقش چائه جی وون

 

 

 

معرفی سریال عشق بی‌پایان: آواز زمستانی «Endless Love: Winter Sonata»

آواز زمستانی یکی از بهترین سریال هاي‌ کره اي دبیرستانی و دومین قسمت از سری محبوب عشق بی پایان اسـت. زمانی کـه این سریال برای نخستین مرتبه در کره پخش شد، بـه یک موفقیت متوسط دست پیدا کرد تا این‌که در کشور ژاپن، فیلیپین و سایر کشور های شمال شرقی آسیا بسیار محبوب شد.

داستان با جون سانگ شروع می‎شود کـه بـه یک دبیرستان جدید برای جستجوی پدر حقیقی خود می‎رود. یوجین بـه همراه سایر دوستان مدرسه یعنی اوچلین، جین سوک، یونگ کوک بـه یک سفر می‎رود کـه پس از حادثه‌اي توسط جون سانگ نجات داده می‎شود. آن‎ها بـه یک دیگر نزدیک می‎شوند تا این‌که رابطه آن‎ها بـه فراتر از یک دوست می‎رسد. اگرچه، سرنوشت و شرایط حکم میکنند کـه عشق آن‎ها چیزی نیست کـه تا ابد دوام آورد. او سپس بـه شهر دیگری می‎رود.

ده سال بعد، رفقای دوران دبیرستان دور یک دیگر جمع می‎شوند تا عروسی یو جین و سانگ هیوک را جشن بگیرند. یوجین کـه از ته قلب عاشق جون سانگ بوده اسـت هنوز آتش عشق وی را در قلب خود دارد. اما در انتهای مراسم، دوست پسر جدید او چلین می‎رسد کـه از قضا همان جون سانگ اسـت.

بازیگران:

بائی جونگ جون در نقش کانگ جون سانگ و لي مین هیونگ
چوی چی وو در نقش جونگ یوجین
پارک یونگ ها در نقش کیم سانگ هیوک
پارک سول می در نقش او چلین
لي هی یون در نقش کونگ جین سوک «بهترین دوست یوجین»

 

 

 

معرفی سریال جومونگ «Jumong»

سریال جومونگ یکی از بهترین سریال هاي‌ کره اي تاریخی اسـت. جومونگ پسر یک خانواده سلطنتی بود کـه 37 پیش از میلاد کشور گوگوریو را تاسیس کرد. او توسط امپراتور گیوم وا بزرگ شد کـه سرپرستی او و مادرش را زمانی برعهده گرفت کـه پدرش، ژنرال هموسو دریک کمین از سوی خاندان هان بـه قتل رسید. در فیلم دختر زیبای یک تاجر بـه اسم سوسانو وجوددارد کـه بـه جومونگ کمک کرد بـه رویای خود برای ساخت یک کشور جدید برسد و سپس همسر دوم او شد.

بازیگران:

سونگ ایل کوک در نقش جومونگ
هان هیه جین در نقش سوسانو
کیم سونگ سو در نقش شاهزاده دائه سو
او یان سو در نقش بانو یو هوا

 

معرفی سریال بزرگ‌ترین عشق «The Greatest Love»

این سریال درام خنده‌دار، شیرین و گاهی اوقات غمناک اسـت. داستان این سریال در مورد شخصیتی بـه اسم کوئی جونگ، خواننده اصلی گروه محبوب «National Treasure Girls» اسـت کـه دیگر بـه فعالیت خود ادامه نمی‎دهند. پس از جدایی اعضای گروه از یک دیگر، کوئی جونگ در زندگی مشکلات زیادی را تجربه می‎کند.

از سوی دیگر، زندگی شخصی بازیگری بـه اسم دوک کو جین کـه در حقیقت فردی بی‌ادب و خودخواه اسـت از سوی مردم دنبال می‎شود. این دو در جهان‌هاي‌ متفاوتی زندگی می‎کنند تا این‌که دریک زمان غیرمنتظره، مکان غیرمنتظره و بـه شکل غیرمنتظره با یک دیگر آشنا می‎شوند.

بازیگران:

کنگ هیو جین در نقش کوئی جونگ
چا سونگ وون در نقش دوک کو جین
یون کائه سانگ در نقش یو پیل جو
یو این نا در نقش کانگ سه ری

کره جنوبی با الگوبرداری از سینمای غرب و ژاپن، بـه تولید آثار فراوانی در سینما و تلویزیون پرداخته و با پخش جهانی این آثار، مخاطبین زیادی را در سرتاسر دنیا بـه خود جلب کرده اسـت. دراین میان تماشاگر ایرانی با توجه بـه سنت‌هاي‌ مشترک و قرابت فرهنگی، اقبال ویژه‌اي بـه این تولیدات روزافزون نشان داده و با علاقه در انتظار محصولات تازه میماند؛ اما این موضوع تنها بـه مخاطب وطنی منحصر نمیشود. از دهه نود تا کنون کره جنوبی با تولیدات فرهنگی متعدد در حوزه سینما، تلویزیون و موسیقی بـه گسترش جهانی فرهنگ خود پرداخت و با رشد اینترنت و افزایش طیف گسترده مخاطبان، “موج کره‌اي” در جهان بـه راه افتاد. جریانی کـه بـه توسعه فرهنگی هنری اقتصادی این کشور انجامید و نام کره را در قرن ۲۱ بـه عنوان یکی از بزرگ ترین صادرکنندگان فرهنگ عامه بر سرزبان‌ها انداخت.


بهترین سریال های کره ای کمدی ؛ فهرست خنده دار ترین K-drama کره ای

سریال‌های کمدی کره‌ای همیشه بین کیدرامایی‌ها محبوب بوده است. اما بهترین سریال های کره ای کمدی کدامند؟ در ادامه برترین‌های این ژانر را معرفی می‌کنیم.

دیگر به لطف شبکه‌های داخلی کشور هم که شده بیشتر ایرانیان با سریال‌های کره جنوبی آشنایی دارند؛ اما طرفداران کیدراما بهتر می‌دانند که سریال‌های کره‌ای همگی مانند جومونگ و دونگی در ژانر تاریخی نیستند و صنعت فیلم و سریال کره در ژانرهای دیگر نیز بسیار محبوب بوده و در سراسر جهان طرفدار دارند. از این رو در ادامه این گفتار، بهترین سریال های کره ای کمدی را به شما معرفی می‌کنیم. با تکراتو همراه باشید!

بهترین سریال های کره ای کمدی

صنعت سینمای کره از دیرباز در کشورهای خاورمیانه مورد استقبال افراد قرار گرفته بود و روز به روز نیز در حال پیشرفت کردن است. برای مثال در سال 2020 دیدیم که فیلم انگل، یکی از بهترین فیلم های کره ای، جوایز اسکار زیادی را بدست آورد و سر بسیاری از فیلم‌های هالیوودی بی‌کلاه ماند.

مدتی پیش نیز شاهد پخش سریال وینچنزو، یکی از بهترین سریال های کره ای 2021 بودیم که نه تنها در ایران و کشورهای خاورمیانه، بلکه در کشورهای اروپایی نیز طرفداران بسیاری پیدا کرد.

حال از این‌ها که بگذریم، سریال های کمدی عاشقانه کشور کره نیز توانسته‌اند بسیار بین مردم محبوب شوند و از این رو، در ادامه خنده دار ترین سریال های کره ای در طول تاریخ و همینطور بهترین سریال های کمدی عاشقانه کره ای را به شما معرفی می‌کنیم.

آقای ملکه (Mr. Queen)

 • محصول سال: 2020
 • ژانر: عاشقانه، تاریخی، درام، فانتزی
 • بازیگران: شین هه سان (Shin Hye Sun)، کیم جونگ هیون (Kim Jung Hyun)

آفای ملکه اثری از کارگردان سریال هوارانگ یکی از خنده دار ترین سریال های کره ای است که دیدن آن برای تمامی افرادی که طرفدار ژانر کمدی هستند، واجب است. این سریال صحنه‌های کمدی زیادی دارد و می‌تواند شما را حسابی سرگرم کند. بنابراین حتی اگر از طرفداران بهترین سریال های کره ای تاریخی نیستید، این سریال را امتحان کنید.

داستان این سریال کره ای جدید کمدی درباره مرد سرآشپزی به نام جانگ بونگ هوان است که در کاخ آبی رئیس جمهور کار می‌کند. اما طی اتفاقاتی وی به داخل یک استخر میفتد و با هویت ملکه چوسان به نام کیم سو یونگ (Shin Hye-Sun) از خواب بیدار می‌شود. او تمام تلاشش را می‌کند تا به زندگی واقعی خود برگردد اما در نهایت موفق نمی‌شود و تصمیم می‌گیرد سرنوشت خود را بپذیرد و به عنوان ملکه زمان چوسان زندگی کند.

وینچنزو (Vincenzo)

 • محصول سال: 2021
 • ژانر: حقوقی، عاشقانه، درام، جنایی
 • بازیگران: سونگ جونگ کی (Song Joong Ki)، تکیون (Ok Taec Yeon)، جون یوبین (Jun Yeo Bin)

وینچنزو اثری از سازندگان سریال‌های کشیش بی اعصاب و دلقک تاجدار یکی از موفق‌ترین سریال‌های کره‌ای است که جزو بهترین سریال های کمدی عاشقانه کره ای به حساب می‌آید. داستان این سریال کره ای جدید کمدی درباره پسربچه‌ای است که در 8 سالگی به فرزندخواندگی گرفته می‌شود و به همراه خانواده جدید خود به ایتالیا می‌رود.

در آنجا نام این پسر را وینچنزو کازانو می‌گذارند و او تبدیل به یک وکیل و مشاور مافیا می‌شود. اما در این میان جنگی بین گروه‌های مافیایی شکل می‌گیرد و او مجبور می‌شود که به کره فرار کند. در کره، با یک وکیل سخت کوش آشنا می‌شود و ماجراهای جالبی بین این دو رقم می‌خورد.

بیشتر بخوانید:

بهترین سریال های لی جونگ سوک

بهترین کانال تلگرام فیلم و سریال کره ای

یک گومیهو هم اتاقی منه (My Roommate Is a Gumiho)

 • محصول سال: 2021
 • ژانر: عاشقانه، کمدی، فانتزی
 • بازیگران: جونگ کی یونگ (Jang Ki Yong) و هه ری (Lee Hye Ri)

یک گومیهو هم اتاقی منه یک سریال کمدی رمانتیک کره ای به شمار آمده که داستان آن می‌تواند شما را جذب کند. در این سریال کره ای جدید کمدی شین وو یو (Jang Ki Yong) یک گومیهو 999 ساله است و می‌خواهد تبدیل به انسان شود اما مهره‌ی لازم برای اینکار به طور اتفاقی توسط لی دام (Lee Hye Ri) بلعیده می‌شود. مهره بلعیده شده تا یکسال می‌تواند در بدن فرد بماند اما بعد از آن از بین می‌رود. به همین خاطر شین وو یو به لی دام پیشنهاد می‌دهد تا با او زندگی کند تا راه حلی پیدا کنند.

بیشتر بخوانید:

بهترین فیلم های عاشقانه 2021

بهترین فیلم های کمدی 2021

زیبای حقیقی (True Beauty)

 • محصول سال: 2020
 • ژانر: عاشقانه، کمدی، درام، مدرسه‌ای
 • بازیگران: مون گا یونگ (Moon Ga Young)، چا اون وو (Cha Eun Woo)

زیبای حقیقی جزو بهترین سریال های کره ای مدرسه ای  به شمار آمده و می‌توان آن را در لیست بهترین سریال های کره ای کمدی نیز قرار داد. کارگردان این سریال کیم سانگ هیوب (Kim Sang Hyub) بوده که قبلا سریال‌های دونگی و تو فوق العاده ای را کارگردانی کرده است.

داستان این سریال درباره یک دختر دبیرستانیست که نسبت به همه چیز به جز ظاهر خود خوش بین و مثبت است. او از اینکه در فضای عمومی بدون آرایش دیده شود متنفر است، اما خوشبختانه به کمک اینترنت، به یک میکاپر حرفه‌ای تبدیل شده است. آنچه او به صورت آنلاین یاد گرفته زندگی‌اش را متحول کرده و در مدرسه، به عنوان یکی از زیباترین دختران کلاس شناخته می‌شود.

اما در این میان، پسری خوشتیپ و جذاب در مدرسه چهره واقعی این دختر را دیده است. این پسر دانش آموزی درجه یک و با مهارت در بسکتبال است و بسیاری از همکلاسی‌هایش بر روی وی کراش دارند. با این حال، او رازهایی دارد که بخاطر آن ها از مورد توجه قرار گرفتن دوری می‌کند.

بیشتر بخوانید:

بهترین گروه های کیپاپ (K-Pop)

سریال پاچینکو (Pachinko)

سقوط بر روی تو (Crash Landing on You)

 • محصول سال: 2019
 • ژانر: عاشقانه، درام
 • بازیگران: هیون بین (Hyun Bin)، سون یه جین (Son Ye Jin) و کیم جونگ هیون (Kim Jung Hyun)

فضای کمدی و عاشقانه سقوط بر روی تو این سریال را به یکی از بهترین سریال های کمدی عاشقانه کره ای تبدیل کرده است. داستان این سریال درباره یون سه ری (Son Ye-Jin) وارث ثروتمند در کره جنوبیست که در مسیر مسافرت هوایی به طوفان شدیدی برخورد کرده و مجبور می‌شود در کره شمالی فرود اضطراری کند.

در آنجا به طور اتفاقی با لی جونگ هیوک (Hyun-Bin) که افسر ارتش کره شمالی است، آشنا می‌شود و لی جونگ هیوک تصمیم می‌گیرد تا یون سه ری را پنهان و از او محافظت کند. این سریال اثری از سازندگان افسانه دریای آبی و زندگی در مریخ بوده و جزو بهترین سریال های کره ای کمدی به حساب می‌آید.

جن گیری املاک (Sell Your Haunted House)

 • محصول سال: 2021
 • ژانر: فانتزی، ماورا طبیعی
 • بازیگران: بازی جانگ نارا (Jang Na Ra)، جونگ یونگ هوا (Jung Yong Hwa)، کانگ هونگ سوک (Kang Hong Suk)

یکی دیگر از بهترین سریال های کره ای کمدی جن گیری املاک است که می‌تواند حسابی شما را سرگرم کند. این سریال حول محور یک بنگاه املاک و مستغلات میگذرد که کارشان با تمامی املاکی های دیگر متفاوت است. در این سریال دختری جن گیر صاحب املاک و مستغلات تئه باک است و کار وی  بیرون راندن روح افراد مرده از خانه هایشان و پاک کردن ساختمان هایست که به صورت مکرر در آن ها جن و روح پیدا می‌شود.

بیشتر بخوانید:

بهترین سریال های 1400

بهترین سریال های 2021

مشکلی نیست که خوب نباشی (It’s Okay to Not Be Okay)

 • محصول سال: 2020
 • ژانر: روانشناختی، عاشقانه، درام، ملودرام
 • بازیگران: کیم سوهیون (Kim Soo Hyun) و سئو یه جی (Seo Ye Ji)

سریال مشکلی نیست که خوب نباشی با بازی کیم سوهیونگ در فهرست فهرست برترین سریال کره ای طنز قرار می‌گیرد. داستان این سریال درباره پسری جذاب، باهوش و صبور است که به عنوان یک مددکار بهداشت در بخش روانپزشکی مشغول به کار است و با حقوق بسیار کمش، از برادر خود که 8 سال از او بزرگتر و مبتلا به بیماری اوتیسم است نیز مراقبت می‌کند.

از طرفی، دختری به نام گو مون یونگ (Seo Ye-Ji) که نویسنده محبوب داستان های کودکانه است، فردیست بسیار متکبر و خودخواه و بی ادب که از اختلال شخصیت ضد اجتماعی رنج می‌برد. این دو شخصیت اصلی داستان‌های جالبی را رقم می‌زنند. این سریال را جزو بهترین سریال های کره ای نتفلیکس است.

استارت آپ (Start-Up)

 • محصول سال: 2020
 • ژانر: درام، عاشقانه، کسب و کار، جوانان
 • بازیگران: سوزی (Bae Suzy)، نام جو هیوک (Nam Joo Hyuk) و کیم سون هو (Kim Sun Ho)

سریال استارتاپ اثری از سازندگان وقتی که خواب بودی، پینوکیو و هتل دل لونا بوده و در فهرست برترین سریال کره ای طنز قرار دارد. پیشنهاد می‌کنیم اگر از سریال‌های کمدی و ژانر جوانان خوشتان می‌آید، این سریال کره ای جدید کمدی را از دست ندهید.

داستان این سریال درباره دختر سخت کوش و پرتلاشی است که از شیوه زندگی خود متنفر است و برای رسیدن به استقلال و تاسیس شرکت خود و پولدار شدن، کارهای پاره وقت زیادی انجام می‌دهد. وی در نهایت موسس یک شرکت را که یکبار شکست خورده و در نهایت توانست موفق شده است را الگوی خود قرار می‌دهد تا بتواند در کارش موفق شود.

بیشتر بخوانید:

بهترین سریال های نتفلیکس در سال 2021

بهترین سریال های HBO در سال 2021

کشیش بی‌ اعصاب (The Fiery Priest)

 • محصول سال: 2019
 • ژانر: جنایی، معمایی
 • بازیگران: کیم نام گیل (Kim Nam gil) و لی هانی (Lee Hanee)

سریال کشیش بی اعصاب با داشتن دو ستاره کیم نام گیل و لی هانی در دسته بهترین سریال های کره ای کمدی قرار می‌گیرد. داستان این سریال درباره کیم هه ایل، کشیشی است که اختلال خشم و عصبانیت دارد و البته وی گذشته‌ای تاریک دارد که تعداد افراد کمی از آن باخبر هستند.

طی اتفاقاتی کشیش سالمند، دوست صمیمی کیم هه ایل، به قتل می‌رسد و او به همراه و دیونگ که افسر پلیس شهر گودام بوده و پارک کیونگ سون که یک دادستان است، گرد هم جمع می‌شوند تا قاتل را پیدا کنند. هرچند این سریال در ژانر جنایی قرار دارد ولی صحنه‌های فان و جالب‌ آن، این سریال را تبدیل به یکی از خنده دار ترین سریال های کره ای کرده است.

تو فوق العاده ای (Extraordinary You)

 • محصول سال: 2019
 • ژانر: دوستانه، عاشقانه، مدرسه ای، درام، فانتزی
 • بازیگران: کیم هه یون (Kim Hye-Yoon)، لی جه ووک (Lee Jae-Wook)، کیم روون (Kim Ro woon)

تو فوق العاده‌ای نیز در فهرست برترین سریال کره ای طنز قرار دارد. این سریال داستان دختری ثروتمند را روایت می‌کند که از یک بیماری قلبی رنج برده و به زودی می‌میرد. او که می‌داند نامزدش به وی علاقه‌ای ندارد، تصمیم می‌گیرد که عشق واقعی خود را پیدا کند. اما در این میان متوجه حقایقی درباره زندگی خود و اطرافیانش می‌شود.

بیشتر بخوانید:

بهترین سریال های ترکی 2021

بهترین سریال های عاشقانه 2021

فروشگاه ست بیول تازه کار (Backstreet Rookie)

 • محصول سال: 2020
 • ژانر: درام، عاشقانه، اکشن
 • بازیگران: جی چانگ ووک (Ji Chang Wook) و کیم یوجونگ (Kim Yoo Jung)

داستان این سریال که جزو بهترین سریال های کره ای کمدی است، درباره جونگ ست بیول است. وی دختری است که در مبارزه مهارت‌های زیادی دارد و در عین حال به خانواده و دوستان خود اهمیت می‌دهد. چوی ده هیون، صاحب مهربان و خوش قلب یک فروشگاه محلی است که تمام توجهات ست بیول را به خود جلب کرده است.

سه سال پیش آنها با هم ملاقات کوتاهی داشته اند. از همان زمان به بعد این فرد برای ست بیول تبدیل به شخصی فراموش نشدنی می‌شود. بالاخره ست بیول تصمیم میگیرد در فروشگاه چوی ده هیون مشغول به کار شود و ماجراهایی جالب و خنده‌دار بین این دو رقم می‌خورد. این سریال جزو بهترین سریال های کمدی عاشقانه کره ای به حساب می‌آید.

هیلر (healer)

 • محصول سال: 2014
 • ژانر: درام، عاشقانه، اکشن
 • بازیگران: جی چانگ ووک (Ji Chang Wook)، پارک مین یونگ (Park Min Young)

سریال هیلر یکی از خاطره انگیزترین سریال‌های کره‌ای است که در کنار صحنه‌های اکشن و سیاسی که دارد، شامل صحنه‌های رمانتیک و کمدی نیز هست که آن را تبدیل به یکی از بهترین سریال های کمدی عاشقانه کره ای می‌کند. داستان این سریال درباره گزارشگری است که طی اتفاقاتی با خلافکاری به نام هیلر آشنا می‌شود. آنها به کمک یکدیگر رازی بزرگ از گذشته را افشا می‌کنند.

بیشتر بخوانید:

بهترین انیمیشن های 2021

بهترین فیلم و سریال های دیزنی پلاس 2021

افسانه نوکدو (The Tale of Nokdu)

بهترین سریال های کره ای کمدی

 • محصول سال: 2019
 • ژانر: عاشقانه، کمدی، تاریخی
 • بازیگران: کیم سوهیون (Kim So Hyun)، جانگ دونگ یون (Jang Dong Yoon)

افسانه نوکدو یکی از بهترین سریال های کره ای کمدی به شمار آمده و داستان آن درباره پسری اشراف زاده است که از گذشته خود خبر ندارد و در یک مکان دور افتاده زندگی می‌کند. طی اتفاقاتی افرادی تلاش می‌کنند که او را بکشند. اما او فرار می‌کند و به روستایی می‌رود که تنها زن‌ها اجازه دارند وارد آن شوند.

به همین خاطر وی با لباس‌های زنانه وارد روستا شده تا یکسال در آنجا زندگی کند. این سریال با داشتن صحنه‌های خنده‌دار و جالب در لیست بهترین سریال های کمدی عاشقانه کره ای قرار می‌گیرد.

خنده در وایکیکی (Laughter in Waikiki)

 • محصول سال: 2018
 • ژانر: کمدی
 • بازیگران: کیم جونگ هیون (Kim Jung Hyun)، لی یی کیونگ (Lee Yi Kyung)

این سریال یکی از خنده دار ترین سریال های کره ای است که دیدن هر دو فصل آن را به شما پیشنهاد می‌کنیم. داستان این سریال درباره 3 پسر است که هر کدام از آنها با آرزوهایی بزرگ به سئول آمده‌اند و تلاش می‌کنند تا به رویای خود برسند. آنها یک مهمانخانه را نیز در سئول می‌چرخانند تا اینکه سر و کله یه بچه مرموز با مادرش پیدا می‌شود.

بیشتر بخوانید:

بهترین فیلم و سریال های جنایی 2021

بهترین فیلم های چینی

نسل خورشید (Descendants of the Sun)

 • محصول سال: 2016
 • ژانر: عاشقانه، اکشن، ملودرام، نظامی، پزشکی
 • بازیگران: سونگ جونگ کی (Song Joong Ki)، سونگ هه کیو (Song Hye Kyo)، جین گو (Jin Goo)

نسل خورشید یکی از دوست داشتنی‌ترین و خاطره‌انگیزترین سریال‌های کره‌ای به شمار می‌اید که با داشتن صحنه‌های کمدی و عاشقانه‌اش در دسته بهترین سریال های کمدی عاشقانه کره ای قرار گرفته است. داستان این سریال درباره گروهی از نیروی ارتش کشور است که به کشور اوروک اعزام می‌شوند.

کاپیتان یو شین جین (سونگ جونگ کی) رهبر نیروهای ویژه، کانگ مو یون (سونگ هی کیو) را که یک پزشک داوطلب اعزامی است، در آنجا می‌بیند و آنها در طی همکارهایی که دارند، لحظات هیجان انگیزی را رقم می‌زنند. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم سریال نسل خورسید که از بهترین سریال های کره ای کمدی است را از دست ندهید!

افسانه دریای آبی (The Legend Of The Blue Sea)

بهترین سریال های کره ای کمدی

 • محصول سال: 2016
 • ژانر: عاشقانه، فانتزی، درام
 • بازیگران: لی مین هو (Lee Min Ho)، جون جی هیون (Jeon Ji Hyeon)

افسانه دریای آبی با بازی لی مین هو یکی از پرطرفدارترین سریال های کره ای بوده که با داشتن صحنه‌های کمدی در فهرست برترین سریال کره ای طنز نیز قرار می‌گیرد. این سریال فانتزی داستان پری دریایی را بیان می‌کند که عاشق یک انسان کلاهبردار می‌شود. در این میان، اگر پری دریایی نتواند پسر را عاشق خود کند، اتفاقات بدی برای او می‌افتد.

بیشتر بخوانید:

بهترین فیلم و سریال های IMDb در سال 2021

بهترین انیمه های 2021

منو بکش خلاصم کن (kill me heal me)

 • محصول سال: 2015
 • ژانر: عاشقانه، پزشکی، معمایی
 • بازیگران: پارک سئو جون (Park Seo Joon)، جی سونگ (Ji Sung)، هوانگ جونگ اوم (Hwang Jung Eum)

این سریال با داشتن صحنه‌های کمدی جالب و بازیگرانی همچون پارک سئو جون و جی سونگ یکی از بهترین سریال های کره ای کمدی به حساب آمده که دیدن آن را به تمام طرفداران کیدراما پیشنهاد می‌کنیم. داستان این سریال درباره پسر ثروتمندی است که اختلال چند شخصیتی دارد. او با یک دستیار پزشک آشنا می‌شود و او سعی می‌کند به این پسر کمک کند تا بیماری‌اش را درمان کند.

سیندرلا و چهار شوالیه (Cinderella and four knights)

 • محصول سال: 2016
 • ژانر: عاشقانه، درام، دوستانه
 • بازیگران: جانگ ایل وو (Jung Il woo)، آن جائه هیون (Ahn Jae hyun)، لی جونگ شین (Lee Jung shin)، سون نایون (Son Na eun)

سریال کمدی رمانتیک کره ای سیندرلا و چهار شوالیه درباره دختری است که خانواده‌اش را از دست داده و به همراه خانواده خاله‌اش زندگی می‌کند. اما به دلیل آزار و اذیت‌هایی که می‌بیند، آنجا را ترک می‌کند و طی اتفاقاتی در عمارتی با 4 پسر جوان زندگی خود را ادامه می‌دهد.

بیشتر بخوانید:

بهترین فیلم های ابرقهرمانی 2021

بهترین فیلم های علمی تخیلی 2021

دو بونگ سون قوی (Strong Do Bong Soon)

 • محصول سال: 2017
 • ژانر: عاشقانه، ماورا طبیعی، اکشن، هیجان انگیز، درام
 • بازیگران: پارک بو یونگ (Park Bo Young)، پارک هیونگ شیک (Park Hyung Shik)، جیسو (Ji Soo)

اگر به دنبال سریالی هستید که حال دلتان را خوب کند، حتما دو بونگ سون قوی را تماشا کنید. این سریال فانتزی از جمله بهترین سریال های کره ای کمدی است. داستان این سریال درباره دختری به نام دو بونگ سون بوده که با قدرت مافوق انسانی متولد شده است.

او به هر چیزی دست می‌زند، خرابی به بار می‌آورد. اما در نهایت به خاطر قدرت بی‌نظیرش، توسط یک وارث پولدار به عنوان بادیگارد استخدام می‌شود. او یک دوست کاراگاه نیز دارد و این سه درگیر ماجراهایی می‌شوند.

مبارزه برای راهم (Fight for my way)

 • محصول سال: 2017
 • ژانر: دوستانه، کسب و کار، عاشقانه، درام، ورزشی
 • بازیگران: پارک سئو جون (Park Seo Joon)، کیم جی وون (Kim Ji Won)، سونگ ها یون (Song Ha Yoon)، آن جائه هونگ (Ahn Jae Hong)

سریال کمدی رمانتیک کره ای مبارزه برای راهم درباره کسانی است که به دنبال رویاهای خود هستند. آنها تمام تلاش خود را می‌کنند اما حقیقت آنطور که آنها آرزو دارند نیست. کو دانگ مان قبلا تکواندوکار بوده ولی در حال حاضر یک کارمند معمولی است. وی تصمیم دارد که در مسابقات قهرمان شود.

چوی آ را نیز آرزو دارد که گوینده شود اما او تنها در بخش اطلاعات یک فروشگاه کار می‌کند. این سریال کمدی رمانتیک کره ای می‌تواند در لیست بهترین سریال های کمدی عاشقانه کره ای قرار بگیرد.

بیشتر بخوانید:

بهترین فیلم های اکشن 2021

ترسناک ترین فیلم های 2021

هوارانگ (Hwarang)

 • محصول سال: 2017
 • ژانر: اکشن، دوستانه، تاریخی، عاشقانه، جوانان، رزمی
 • بازیگران: پارک سئو جون (Park Seo Joon)، گو آرا (Go Ah Ra)، پارک هیونگ شیک (Park Hyung Shik)

در نهایت به سراغ سریال کمدی هوارانگ می‌رویم. این سریال در فهرست برترین سریال کره ای طنز قرار دارد و داستان آن روایتگر یک گروه شوالیه از مردان جوان است که با شور و نشاط در دوره پادشاهی سیلا زندگی می‌کنند. در این سریال اتفاقات خنده دار زیادی رخ می‌دهد که می‌تواند شما را میخکوب سریال کند.

بیشتر بخوانید:

 • بهترین فیلم های کره ای 2020
 • بهترین سریال های کره ای 2020
 • بهترین فیلم های کره ای تاریخی
 • فصل دوم سریال کره ای سرنوشت (Faith)
 • بیشترین فالوور اینستاگرام کره ای
 • بهترین انیمه های مدرسه ای

.

نظر شما در خصوص بهترین سریال های کره ای کمدی چیست؟ به نظر شما جای چه سریال‌هایی در این لیست خالی است؟ نظرات خود را در بخش کامنت ها با تکراتو در میان بگذارید.

 

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا