علت سیاه شدن قسمتی از صفحه تلویزیون ال ای دی تلویزیون سونی

یکی از مشکلات رایجی که اکثر افراد در زمان استفاده از با آن مواجه می‌شوند این است که بعد صفحه تلویزیون آنها سیاه می‌شود و نمی‌دانند که اصلی‌ترین دلیل این موضوع چیست؟ در بسیاری از مواقع برای تعمیرکردن این مشکل بهترین راهکار این است که سعی کنید دلایلی که برای این موضوع وجود دارند را شناسایی کنید. ما در ادامه این مطلب قصد داریم چند دلیل سیاه شدن صفحه نمایش تلویزیون سونی را به شما معرفی کنیم که بدون شک آشنایی با این دلایل به شما در تعمیر تلویزیون سونی که دارید کمک خواهند کرد.

پس اگر شما هم علاقه‌مند به داشتن اطلاعات بیشتر در این زمینه هستید حتما ادامه این مطلب را بادقت مطالعه کنید.

عدم اتصال درست به منبع برق

یک دلیل سیاه شدن صفحه نمایش تلویزیون سونی بسیاری از افراد آگاهی چندانی به این موضوع ندارند و بدون دلیل تلویزیون خود را برای تعمیر به نمایندگی خرید یا تعمیرگاه می‌برند مسئله عدم اتصال درست تلویزیون به منبع انرژی است. شما باید مطمئن باشید که دستگاهتان به پریز برق متصل شده است. برای این‌که نسبت به این موضوع اطمینان حاصل کنید بهتر است که چراغ‌برق تلویزیون خود را بادقت مشاهده کنید تا مطمئن شوید که روشن است یا خیر؟

بررسی ورودی‌ها و اتصالات کابل

یکی دیگر از دلایل بسیار مهمی که برای سیاه شدن صفحه تلویزیون‌های سونی وجود دارد این است که شما آن را روی ورودی درستی تنظیم نکرده‌اید. این مشکل معمولا بلافاصله بعد از خرید تلویزیون سونی رخ می‌دهد و شما بعد از خرید متوجه می‌شوید که کل صفحه تلویزیون شما سیاه است. در چنین حالتی بهترین کاری که می‌توانید انجام دهید این است که ورودی آن را تنظیم کنید که برای این کار می‌توانید از دفترچه راهنما یا یک شخص باتجربه در این زمینه کمک بگیرید. توجه داشته باشید گاهی اوقات حتی بعد از تنظیم درست ورودی نیز ممکن است دوباره صفحه تلویزیون شما سیاه شود. در چنین شرایطی بهترین کاری که می‌توانید انجام دهید این است که دستگاه تلویزیون خود را به یک ورودی دیگر متصل کنید تا اطمینان حاصل کنید که مشکل از ورودی شما نیست.

از طرف دیگر عدم اتصالات درست کابل نیز می‌تواند در روزهای بعد از خرید باعث شود تا صفحه تلویزیون شما سیاه شود. دقت داشته باشید که کابل‌هایی که تلویزیون شما را به دستگاه‌های دیجیتال یا سایر منابع ویدئویی متصل می‌کنند باید به‌صورت ایمن و دوطرفه متصل شده باشند. برای اتصال درست این کابل‌ها تنها داشتن دقت کفایت می‌کند و خود شما نیز می‌توانید این کار را انجام دهید.

بررسی دستگاه دیجیتال یا ماهواره

گاهی اوقات ممکن است دلیل سیاه شدن صفحه نمایش تلویزیون سونی تنها وجود مشکل در دستگاه دیجیتال یا جعبه ماهواره شما باشد. برای این‌که از بروز چنین اشتباهی در حین سیاه شدن صفحه تلویزیون خود جلوگیری کنید بهترین راهی که برای شما وجود دارد این است که مطمئن شوید دستگاه ویدئویی شما شامل ماهواره یا دستگاه دیجیتال روشن است، سیگنال از طریق کابل به‌درستی منتقل می‌شود و در نهایت دستگاه شما به‌درستی کار می‌کند.

استفاده از کابل HDMI خراب

یک دلیل رایج دیگر برای سیاه شدن صفحه تلویزیون‌های سونی این است که اگر شما از کابل HDMI برای تلویزیون خود استفاده می‌کنید ممکن است خرابی از کابل شما باشد. در چنین شرایطی بهترین راه این است که یک کابل HDMI دیگر را نیز امتحان کنید تا مطمئن شوید که مشکل از کابل شما نیست و مشکل از خود تلویزیون است.

مشکلات نرم‌افزاری از جمله عوامل سیاه شدن صفحه نمایش تلویزیون

مشکلات نرم‌افزاری تقریبا مهم‌ترین دلیل سیاه شدن صفحه نمایش تلویزیون سونی به شمار می‌آیند. گاهی اوقات ممکن است مشکل از منوی تنظیمات دستگاه شما باشد. شما باید این منو را مشاهده کنید تا مطمئن شوید که تنظیماتی وجود ندارند که باعث سیاه شدن صفحه شده‌اند. از جمله مهم‌ترین این تنظیمات می‌توان به تنظیمات حالت sleep و حالت صرفه‌جویی در انرژی اشاره کرد.

از طرف دیگر شما باید به‌روز بودن سیستم‌عامل تلویزیون سونی خود را نیز بررسی کنید. ازآنجایی‌که قیمت تلویزیون سونی جدید به نسبت محصولات قدیمی‌تر بیشتر است ویژگی‌های جدیدی نیز به طور مداوم به آنها اضافه می‌شود که این کار از طریق سیستم‌عامل این تلویزیون‌ها انجام می‌شود. به همین علت گاهی اوقات ممکن است اصلی‌ترین دلیل سیاه شدن صفحه نمایش تلویزیون سونی این باشد که شما سیستم‌عامل تلویزیون خود را به‌روز نکرده‌اید.

دقت داشته باشید که برخی اوقات ممکن است شما تنظیماتی را در تلویزیون خود اعمال کرده باشید و سپس به یاد نیاورید که دقیقا چه تنظیماتی را تغییر داده‌اید که باعث سیاه شدن صفحه تلویزیون شما شده است. در چنین شرایطی بهترین اقدامی که شما می‌توانید انجام دهید این است که تنظیمات خود را به تنظیمات کارخانه بازگردانید و به‌اصطلاح آن را ریست کنید.

تنظیمات اشتباه نور پس‌زمینه تلویزیون

یکی از مسائل بسیار مهمی که می‌تواند باعث سیاه شدن کل صفحه تلویزیون‌های سونی یا بخشی از صفحه نمایش آنها شود تنظیم اشتباه نور پس‌زمینه است. این مسئله در تلویزیون‌های سری جدید مانند نیز صدق می‌کند. پس زمانی که صفحه تلویزیون شما نیز سیاه می‌شود یکی از بهترین اقداماتی که می‌توانید انجام دهید این است که ابتدا وارد بخش تنظیمات شده و تنظیمات مربوط به نور پس‌زمینه را مشاهده کنید. با تنظیم درست این بخش می‌توانید نتیجه دلخواه خود را دریافت کنید.

آسیب‌دیدگی پنل LCD

یک دلیل سیاه شدن صفحه نمایش تلویزیون سونی که امروزه از باعث سیاه شدن بسیاری از تلویزیون‌های سونی می‌شود آسیب‌دیدگی یا خرابی پنل LCD است. دقت داشته باشید که این پنل اصلی‌ترین قطعه‌ای است که وظیفه نمایش صفحه را در تلویزیون برعهده دارد. پس زمانی که این قطعه خراب می‌شود یا این‌که دچار آسیب‌دیدگی می‌شود می‌تواند باعث ایجاد لکه‌های سیاه روی صفحه نمایش شده یا این‌که در نهایت باعث خراب‌شدن کل صفحه نمایش شما شود. پس به شما پیشنهاد می‌کنیم در زمان سیاه شدن صفحه نمایش تلویزیون خود حتما به این موضوع دقت و توجه کافی داشته باشید.

اتصال نادرست به شبکه

اگر شما هم به دنبال دلیل سیاه شدن صفحه نمایش تلویزیون سونی خود هستید باید به این موضوع دقت داشته باشید که ممکن است اتصال نادرست به اینترنت یک عامل بسیار مهم در به‌وجودآمدن چنین مشکلی باشد. در چنین شرایطی شما باید اطمینان حاصل کنید که هم دستگاه ویدئویی و هم تلویزیون شما هر دو به اینترنت پرسرعت بی‌سیم متصل هستند. حتی اگر یکی از این دو دستگاه نیز در اتصال به اینترنت مشکل داشته باشد احتمالا صفحه سیاه خواهد شد که باید به این موضوع دقت داشته باشید.

مشکلات مربوط به DRM

یکی دیگر از عواملی که می‌تواند روی سیاه شدن صفحه نمایش تلویزیون‌های سونی تاثیرگذار باشد مسئله مربوط به DRM است. برخی از برنامه‌ها و ارائه‌دهندگان محتوا دارای محدودیت‌هایی برای مدیریت حقوق دیجیتال که به‌اختصار DRM نامیده می‌شود هستند و همین عامل نیز از پخش‌شدن آن برنامه جلوگیری کرده و باعث سیاه شدن صفحه نمایش شما خواهد شد. درصورتی‌که با چنین مشکلی مواجه شوید باید با ارائه‌دهنده آن برنامه تماس گرفته و از تیم پشتیبانی آنها مشورت بگیرید. نکته مهم دیگری که در اینجا وجود دارد این است که اگر مسئله پیش‌آمده به علت مشکلات DRM باشد احتمالا حل‌کردن آن کاری سخت و دشوار خواهد بود.

سوختن پیکسل‌های صفحه نمایش

گاهی اوقات ممکن است دلیل سیاه شدن صفحه نمایش تلویزیون سونی مشکلات سخت‌افزاری باشد. سوختن پیکسل‌های صفحه‌نمایش یکی از مهم‌ترین این مشکلات است. نکته مهم این است که پیکسل‌های سوخته را حتما باید تعویض کنید و این امکان وجود ندارد که آنها را تعویض کنید. از طرف دیگر برای تعویض آنها نیز حتما باید از افرادی که دارای تخصص کافی در این حوزه هستند یا مرکز تعمیر تلویزیون سونی در اصفهان کمک بگیرید و بدون نظر کارشناس این تعویض را انجام ندهید.

تعمیر تلویزیون سونی در اصفهان

خراب‌شدن بک‌لایت

از دیگر دلایل رایجی که امروزه می‌تواند باعث سیاه شدن صفحه‌نمایش تلویزیون سونی شود خرابی بک‌لایت را می‌توان نام برد. زمانی که صفحه‌نمایش تلویزیون‌های سونی خود را باز می‌کنید مشاهده می‌کنید که در زیر آنها لامپ‌های کوچکی وجود دارند که در واقع به آنها بک‌لایت گفته می‌شود. در واقع این لامپ‌ها اصلی‌ترین دلیلی هستند که باعث روشن‌شدن صفحه نمایش تلویزیون شما می‌شوند. حال اگر یک یا چند مورد از این لامپ‌ها بسوزند یا این‌که دچار مشکل شده و به‌درستی کار نکنند صفحه نمایش شما سیاه خواهد شد و احتمالا نمی‌توانید از آن استفاده کنید.

البته باید در خصوص این دلیل سیاه شدن صفحه نمایش تلویزیون سونی به یک نکته کلیدی و بسیار مهم دقت داشته باشید و آن این است که معمولا سوختن این لامپ‌ها به‌طورکلی باعث سیاه شدن صفحه نمایش شما نمی‌شود و تنها ممکن است لکه‌ها یا نقاطی سیاه را در صفحه‌نمایش تلویزیون شما ایجاد کند. بااین‌حال همین لکه‌های سیاه نیز احتمالا مشکلاتی را در تماشای صفحه‌نمایش برای شما به وجود می‌آورند و برای جلوگیری از بروز چنین مشکلاتی شما باید اقدام به تعویض این لامپ‌ها کنید.

سخن پایانی

آشنایی با مهم‌ترین دلیل سیاه شدن صفحه نمایش تلویزیون سونی به شما کمک می‌کند تا بتوانید به شکل بهتری این تلویزیون‌ها را تعمیر کنید. از جمله مهم‌ترین این دلایل می‌توان به مشکلات سخت‌افزاری مانند خراب‌شدن بک‌لایت یا سوختن پیکسل‌ها، مشکلات نرم‌‌افزاری مانند عدم به‌روزرسانی سیستم‌عامل یا تنظیمات درست و… اشاره کرد. درصورتی‌که شما هم با مشکلاتی در این زمینه مواجه شده‌اید به شما پیشنهاد می‌کنیم حتما از خدمات ارائه شده توسط مجموعه استفاده کرده و از مزایای این خدمات نهایت بهره را ببرید.

 

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا