خانواده

فیلم کره ای تاریخی

بهترین سریال های تاریخی کره ای

با معرفی بهترین سریال های تاریخی کره ای در خدمت شما هستیم. سریال ها و فیلم های کره ای در بین ایرانیان و همچنین در سراسر جهان محبوب هستند. “موج کره‌ای” مفهمومی است که به گسترش فرهنگ کره ای از سال 1990 در جهان اشاره دارد. سریال‌ها و در طی این 30 سال توانسته اند با بهره گیری از ظرفیت های تاریخی کره و در ادامه ساخت سریال ها در ژانر های مختلف فرهنگ کره‌ای را گسترش دهند. در ادامه با معرفی بهترین سریال های تاریخی کره ای با همراه باشید.

مرتبط:


جومونگ / Jumong

سریال اول لیست، سریال افسانه جومونگ است.  شاید کمتر کسی در ایران باشد که اسم این سریال را نشنیده باشد. افسانه جومونگ اولین بار از شبکه سه صدا و سیما پخش شد. جومونگ توانست به یکی از موفق ترین سریال های خارجی پخش شده در تاریخ  صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران تبدیل شود.

این سریال که سریالی در ژانر درام، تاریخی و اکشن است، توانست با بهره‌گیری از عناصر داستانی و ریتم خوب داستان هم در ایران و هم در کره موفق باشد. این موفقیت به حدی بود که باعث شد تا تعداد قسمت های سریال افسانه جومونگ از 60 قسمت به 81 قسمت افزایش یابد.

داستان این سریال در مورد بنیانگذار یکی از سلسه های پادشاهی کره است که تمام تلاش های جومونگ ،موسس گوگوریو، را نشان میدهد. در سریال افسانه جومونگ میتوان تقابل بین اعضای خانواده های سلطنتی را دید که برای به دست آوردن قدرت هرکاری میکنند.

محبوبیت این سریال به حدی بود که بازیگر  نقش اول مرد سریال یعنی “سونگ ایل گوک” به عنوان یک سوپراستار در ایران مطرح شد. حتی خود “سونگ ایل گوک” نیز در یک کنفرانس مطبوعاتی در ایران شرکت کرد.

همچنین بخوانید:

از دیگر بازیگران این سریال میتوان به “هان های جین” در نقش بانو سوسانو،  “کیم سونگ سو” در نقش شاهزاده تسو، “وون کی جون” در نقش شاهزاده یونگ پو، “اوه یون سو” در نقش بانو یوها، “جان هون آن” در نقش ماری، “سونگ جی هیو” در نقش بانو سویا اشاره کرد.

توضیحات تکمیلی:

جومونگ یک افسانه نیست. واقعا شخصی با نام جومونگ وجود داشته است که کشوری به نام گوگوریو را پایه گذاری کرده است. اما در ایران با نام افسانه جومونگ شناخته میشود.

شاید برای فوتبال دوستان جالب باشد که بازیگر نقش سوسانو، “هان های جین” همسر کاپیتان سابق تیم ملی فوتبال کره جنوبی، “کی سونگ یونگ” است.


EMPRESS KI / ملکه کی

بازیگران پرستاره، تعداد قسمت های بالا، داستان جذاب و واقعه تاریخی متفاوتی که سریال به آن میپردازد از جمله دلایل موفقیت این سریال است. “ملکه کی” درواقع حاصل تمام مولفه های سرگرمی ساز تاریخی های پیشین کره ای است که با یک نویسندگی و کارگردانی خوب همراه شده و به عنوان یکی از بهترین سریال های تاریخی کره ای مطرح است. داستان سریال درباره زنی اهل گوریو است که به تدریج حوادث روزگار سرنوشت او را به خاندان پادشاهی مغول پیوند میزند.

توضیحات تکمیلی:

“جانگ یون چول”، نویسنده مشهور، در این سریال نویسندگی را به عهده داشته است.


دونگ یی / Dong Yi

“دونگ یی” محصول سال 2010 است. کارگردانی این سریال بر عهده “لی بیونگ هون” بوده است. سریال دونگ یی در اردیبهشت سال 1391 از شبکه سه پخش شد. داستان این سریال به دوران چوسان برمیگردد. شخصیت اصلی داستان در مورد دختری به نام دونگ یی است که پدرش رئیس گروه شمشیرزنان مبارز است که به افراد ستم دیده کمک میکنند.

اما این گروه به تله می افتد و به جرم خیانت کشته میشوند. دونگ یی نیز برای فرار  از دست ماموران، به عنوان یک خدمتکار به قصر میرود. پس از سال ها، دونگ یی راز یک توطئه را کشف میکند. پس از این ماجرا، دونگ یی نظر امپراطور را جلب میکند.

در ادامه دونگ یی به عنوان بانوی باررس و درنهایت به عنوان همسر امپراطور انتخاب میشود. از ویژگی های شخصیتی دونگ یی میتوان به مهربانی در عین جدیت و هوش بالا اشاره کرد.

از بازیگران سریال دونگ یی میتوان به ” هان هیو جو” در نقش دونگ یی، “جی جین هی” در نقش امپراطور،” لی سو یئون” در نقش بانو جانگ، “پارک ها سان” در نقش ملکه اینهیون اشاره کرد.

“هان هیو جو” توانست در این سریال بدرخشد. بازی منحصر به فرد “هان هیو جو” یکی از نقاط قوت این سریال است. این بازیگر نیز به خاطر این بازی درخشان جوایز مختلفی را از جشنواره های مختلف دریافت نموده است.

مرتبط:

توضیحات تکمیلی:

سریال دونگ یی ابتدا به صورت هفتگی پخش شد. در ادامه  پخش این سریال به صورت زوج و فرد و در نهایت به صورت روزانه انجام شد.

“لی بیونگ هون” ،کارگردان سریال دونگ یی، یکی از کارگردان های مطرح کره است که اغلب کارهایش در ایران پخش شده اند.

در تاریخ کره دو چوسان وجود دارد. یکی از آن ها که متعلق به قبل از میلاد مسیح است. این چوسان با نام “چوسان باستان” یا “چوسان قدیم” در سریال ها و فیلم ها مطرح می‌شود.


KINGDOM / پادشاهی

“پادشاهی”، با تمام تصوراتتان از سریال های تاریخی مرسوم فاصله دارد، آن هم فرسخ ها! “پادشاهی” سریالی است که در دوره تاریخی ای جریان دارد که هم مردم کشور از ظلم و جور حاکمان به تنگ آمده اند و هم پادشاهی فاسد همراه با وزرای خیانت کارش به اداره کشور مشغول اند. اما این پیش زمینه داستانی به مرور زمان بسط پیدا میکند.

مهم ترین وجه تفاوت این سریال با دیگر محصولات تاریخی کره جنوبی، این است که خبری از کودتاهای درباری و شاهزاده ها و شاهدخت ها و ملکه های ظالم نیست. سریال خیلی سریع با پرداختن کوتاه و کارآمد به شخصیت ها، به تهدید اصلی سریال میپردازد: زامبی ها. “پادشاهی” از لحاظ زمانی در همان دوره های تاریخی و باستانی کره جریان دارد اما با پرداختن به موضوعی فانتزی و به کمک جلوه های ویژه و گریم سطح جهانی و هم چنین تعلیق و کشش داستانی فوق العاده اش، یکی از بهترین سریال هایی است که میتوانید تماشا کنید.

توضیحات تکمیلی:

این سریال در زمان پخش خود، یکی از پربیننده ترین سریال های دنیا بود. همچنین به دلیل جلوه های ویژه و گریم مورد تحسین قرار گرفت.


دو دوست / The Duo

“دو دوست” راویتگر دو دوست است که جای شان با هم در بدو تولد عوض شده است. داستان سریال به گونه ای هست که نشان دهنده تاثیر موقعیت اجتماعی بر سرنوشت افراد است. “دو دوست” در32 قسمت ساخته شده است.

شخصیت های اصلی سریال ” چان دونگ” با بازی “چونگ جونگ میونگ” و گی دانگ با بازی “لی سانگ یون” هستند که “چان دونگ” پسر واقعی وزیر”کیم جی ایک” است اما با گی دانگ جایش عوض میشود و در سختی و مشقت فراوان زندگی میکند و بزرگ می شود. گی دانگ نیز به علت موقعیت پدرش پلیس می شود. در چان دونگ به یک مبارز تبدیل می شود و اموال افراد ثروتمند فاسد را می دزدد.

از دیگر بازیگران سریال “دو دوست” میتوان به “هان جی هی” در نقش بانو دانگ نیو همسر گی دانگ، “سئو هیون جی” در نقش دالی، همسر چان دونگ، “چوی جونگ هوان” در نقش وزیر کیم جی ایک، “جین سه یون” در نقش بانو دانگ نیو اشاره کرد.

همچنین بخوانید:


امپراطور دریا / Emperor of the Sea

“امپراطور دریا” سریالی ساخت سال 2004 است و در سال 1386 از شبکه سه پخش شد. این سریال درباره زندگی جانگ بوگو (کونگ بوک) است که وی یکی از فرماندهان و سیاستمداران شیلا بود.

داستان سریال از دوران نوجوانی جانگ بوگو شروع میشود و تا زمان مرگ وی ادامه می‌یابد.”جانگ بوگو” در نوجوانی به خیانت متهم می‌شود اما زنده می ماند. جانگ بوگو پس از آمادگی نسبی در مهارت های رزمی، به عنوان محافظ به استخدام گروه تجاری بانو جیمی در می‌آید اما به خاطر کار های غیرقانونی بانو جیمی علیه او اقداماتی انجام میدهد و توسط بانو جیمی به عنوان برده به تانگ فرستاده می‌شود و پس از تحمل سختی های فراوان درنهایت به یک گروه تجاری می‌پیوندد. او پس از شرکت در جنگ به مبارزه با دزدان دریایی میپردازد و از طرف دربار شیلا به عنوان دریادار انتخاب میشود.

از بازیگران این سریال میتوان به “چوی سو جونگ” در نقش ژنرال جانگ بوگو،”سونگ ایل گوک” در نقش یوم جانگ،”پارک سو ئه” در نقش بانو چه هوا ( بانو مورد علاقه یوم جانگ وجانگ بوگو)،”چه جونگ آن” در نقش بانو چی ریانگ(همسر جانگ بوگو)،”کیم هئونگ سو” در نقش جانگ نیون (دوست صمیمی جانگ بوگو که تا لحظه مرگ همراه او بود) اشاره کرد.

مطلب پیشنهادی:


DAE JOYEONG/ پادشاه دائه جویونگ(ته جویونگ)

این سریال از معدود سریال هایی است که دست روی سوژه بسیار جذابی گذاشته است. اگر اهل مطالعه تاریخ و یا علاقه مند به آن باشید با کمی جست و جو، میتوانید به جذاب بودن این سوژه پی ببرید. پادشاه دائه جویونگ، فردی است که در تاریخ از او به عنوان موسس حکومت “بال هه” نام میبرند. داستان سریال نیز از همین واقعیات تاریخی انتخاب شده و طی یک داستان جذاب، سرگذشت این پادشاه را از سرگشتگی به عنوان برده و سپس زندگی بین بقایای “گوگوریو” و در نهایت ایجاد بال هه تعریف میکند. این سریال جزو محصولات تاریخی کره است که به تعداد قسمت های زیاد تولید شده است(134 قسمت).


ایسان/ Lee San, Wind of the Palace

سریال “ایسانگ که با نام “بادی در قصر” نیز شناخته می‌شود، یکی از بهترین سریال های تاریخی کره ای است. کارگردانی این سریال نیز بر عهده “لی بیونگ هون” بوده است. ایسان در واقع دوران حکومت فرزند دونگ یی، یعنی گئوم را نشان میدهد. البته در سریال ایسان تمرکز اصلی بر روی نوه گئوم یعنی ایسان است و دوران ولیعهدی ایسان را نشان میدهد. در ادامه مشکلات و توطئه های صورت گرفته علیه ایسان را روایت میکنند.

از بازیگران ایسان میتوان به “لی سئو جین” در نقش ایسان، “هان جی مین” در نقش سانگ سونگ یون ( نقاش و همسر ایسان)، “پارک یون هی” در نقش ملکه هیو،” کیون می ری” در نقش مادر ایسان،” لی جونگ سو” در نقش پارک دای سو ( محافظ گارد سلطنتی و دوست صمیمی ولیعهد) اشاره کرد.

توضیحات تکمیلی:

سریال ایسان محصول سال 2007 است. این سریال برای اولین بار از شبکه های استانی پخش شد و سپس در سال 1393 از شبکه تماشا پخش گردید.

همچنین بخوانید:


سرزمین آهن / Kim Su-ro, The Iron King

 در ادامه معرفی بهترین سریال های تاریخی کره ای نوبت به سرزمین آهن می‌رسد. سرزمین آهن داستان زندگی کیم سورو، بنیانگذار امپراطوری گایا است. داستان سریال از بدو تولد کیم سورو آغاز میشود و تا تشکیل امپراطوری توسط کیم سو رو ادامه می‌یابد.

این سریال برای اولین بار از شبکه سه پخش شد و توانست به محبوبیت خوبی برسد. ریتم خوب داستان باعث ایجاد کشش میشود و شما از نگاه کردن به سریال خسته نمیشوید.

از بازیگران سرزمین آهن میتوان به “جی سانگ” در نقش “کیم سو رو”، “کانگ بیول” در نقش بانو آهیو، “سئو جی های” در نقش بانو هوریانگ ( همسر کیم سو رو) اشاره کرد.


سرنوشت یک مبارز / Gyebaek

سرنوشت یک مبارز داستان زندگی ژنرال “گی بک” از فرماندهان ارشد باکجه را نشان میدهد. این سریال از لحاظ زمانی با رویای فرمانروای بزرگ یکی هستند و حتی این دو سریال در نقاطی با هم تلاقی زمانی دارند. داستان “سرنوشت یک مبارز” از دوران کودکی ژنرال شروع میشود. “گی بک” فنون رزمی و شمشیرزنی را از پدرش می آموزد. پدر “گی بک” توسط شاهزاده اویجا کشته می‌شود و گی بک سعی میکند تا انتقام پدرش را بگیرد اما بعدا به شاهزاده اویجا ملحق می‌شود تا به سلطنت برسد.

بعدها اختلافاتی بین شاهزاده اویجا (که امپراطور شده ) و ژنرال “گی بک” به وجود می آید. در نتیجه “گی بک” خانه نشین می‌شود و کشور به مرز نابودی کشیده میشود. حالا امپراطور پشیمان شده و ژنرال را به کارش بازمیگرداند ولی ژنرال در نبرد آخر به خاطر خیانت ملکه، شکست میخورد و باکچه نابود میشود.

از بازیگران این سریال میتوان به “لی سئو جین” در نقش ژنرال گی بک، “سونگ جی هیو” در نقش ایون کو، “جو جائه هیون” در نقش شاهزاده اویجا” اشاره کرد.

توضیحات تکمیلی:

کشور باکجه توسط بانو سوسانو و پسرانش پایه گذاری شد. باکچه در نهایت به دست ژنرال کیم یوشین نابود گشت. کیم یشن نیز بعد از چند سال گوگوریو را فتح کرد و کره متحد را به وجود آورد.

همچنین بخوانید: 


DREAM OF THE EMPEROR / رویای فرمانروای بزرگ

این سریال داستان پادشاه “موییل” را دنبال میکند، جایی که وی بعدها دوران طلایی پادشاهی باستانی “شیلا” را رقم میزند و موجبات اتحاد سه سلسله و پادشاهی قدیمی و دشمن، یعنی “گوگوریو”،”شیلا” و “باکجه” را فراهم میکند. این سریال مانند دیگر سریال های لیست، قصه فراز و فرود یک قهرمان تاریخی است که اگرچه در ابتدا قدرت چندانی برای تغییر چیزی را ندارد اما به زودی هم کره باستان را متحد میکند و هم به همسایگان رسیدگی میکند تا نامش در تاریخ ثبت شود.

توضیحات تکمیلی:

پادشاهی گوگوریو، یک امپراتوری بزرگ و باستانی است که در شمال شبه جزیره کره واقع است و در دوره اوج قدرت، بخش هایی از روسیه و چین را هم در سلطه داشت. شیلا و باکجه نیز دو امپراتوری باستانی کوچک در جنوب شبه جزیره بودند. این سریال داستان پادشاه موییل یا کیم چونچو را بازگو میکند.


افسانه خورشید و ماه / The Moon Embracing the Sun

این سریال محصول 2012 کره جنوبی است که در سال 1393 از شبکه سه پخش شد. این سریال برخلاف سریال های معرفی شده در بالا، غیرواقعی است و شخصیت های این سریال وجود خارجی ندارند. محتوای کلی داستان در مورد گرفتن حق و تغیرناپذیری سرنوشت است. “افسانه خورشید وماه” داستان آشنایی یک ولیعهد با دختر مورد علاقه اش را نشان میدهد.

این رابطه به خاطر قدرت های پشت پرده در سیاست به راحتی ادامه نمی‌یابد و در ادامه این دو از هم جدا میشوند و شخص دیگری همسر پادشاه میشود.(ولیعهد به مقام پادشاهی میرسد.) در ادامه سرنوشت این دو نفر را به هم می‌رساند اما آن دختر که “یئون وو” نام دارد حافظه اش را ازدست داده است.

از بازیگران این سریال میتوان به “کیم سو هیون” در نقش پادشاه، ” هان گا این” در نقش یئون وو (همسر پادشاه)، “جانگ ایل وو” در نقش برادر پادشاه، “نام بورا” در نقش شاهزاده مین هوا اشاره کرد.

توضیحات تکمیلی:

داستان سریال با وجود غیرواقعی بودن، در زمان سلسله چوسان روایت میشود.

“یئون وو” به معنای نم نم بارون است.

همچنین بخوانید:


افسانه اوک نیو / Flowers of the Prison

اوک نیو سریالی کره ای است که در سال 1398 از شبکه سه پخش شد. اسم واقعی این سریال گل های زندان است. اوک نیو با وجود اینکه جزو سریال های اصلی شبکه سه نبود اما توانست نظر بینندگان را جلب کند. اوک نیو تاکنون از چندین شبکه دیگر نیز این سریال باز پخش شده است.

داستان سریال اوک نیو در مورد شاهزاده ای است که بنابر اتفاقی هویت واقعی خودش را نمی‌داند و در زندان به عنوان سرپرست کار میکند. اوک نیو در زندان با یک جاسوس آشنا می‌شود و فنون رزمی و شمشیر زنی را از او یاد میگیرد. هدف او این است که افسر پلیس شود.

اوک نیو در آزمون استخدامی شرکت میکند، اما رد میشود و به جای آن به عنوان یک جاسوس مشغول به کار می‌شود. پس از مدتی این این کار استعفا میدهد و در ادامه ماجرا هایی برایش رخ میدهد که درنهایت هویت خودش را میفهمد.

از بازیگران اوک نیو میتوان به “جین سه یون” در نقش شاهزاده اوک نیو، “گو سون” در نقش یون ته وون (کسی است که به اوک نیو علاقه مند است و پسر قاتل مادر اوک نیو نیز است.)، “سئو ها جون” در نقش امپراطور، “ایم هیو” درنقش آقای کانگ (رئیس جاسوسان) اشاره کرد.

مرتبط:


قهرمان / Hong Gil-dong

اگر فیلم رابین هود را دیده اید یا داستانش را خوانده اید، حالا من شما را به تماشای نسخه کره ای آن دعوت میکنم. البته سریال قهرمان توانسته علاوه برای فضای رابین هودی فضاها و موقعیت های جالبی نیز درست کند. این سریال در 24 قسمت ساخته شده است.

داستان سریال در مورد پسر یک وزیر است که به خاطر اینکه مادرش هنگام به دنیا آمدنش مرده، نمیتواند هیچ مقامی داشته باشد. این باعث میشود تا اون فردی تنبل شود و فقط برای مردم دردسر ایجاد کند. اما یک راهب به گیل دونگ( پسر وزیر) فنون رزمی آموزد و گیل دونگ نیز از این مهارت ها برای کمک به فقرا استفاده میکند. البته یک ارتباط عاطفی بین گیل دونگ ویکی از شخصیت ها به نام “هوک اینوک” نیز ایجاد می‌شود.

توضیحات تکمیلی:

این سریال نیز ابتدا از چندین شبکه استانی و سپس از شبکه نمایش پخش شد.

همچنین بخوانید: بهترین فیلم های جاسوسی که نباید از دست‌شان بدید!!!


امپراطور بادها / The Kingdom of the Winds

این سریال در سال 2008 ساخته شده است.”امپراطور بادها” که با نام سرزمین بادها نیز شناخته میشود، در واقع ادامه سریال جومونگ است. در امپراطور بادها ما شاهد داستان زندگی و به حکومت رسیدن نوه جومونگ هستیم. بازیگر نقش موهیول، نوه جومونگ، “سون ایل گوک” است.

در “امپراطور بادها” ما شاهد نابودی حکومت تسو هستیم. داستان از تولد موهیول شروع میشود و ماجرای دورشدن و بازگشت موهیول به قدرت را در جوانی‌اش نشان میدهد. برادر بزرگ موهیول برای حفظ گوگوریو کشته میشود و موهیول پدرش یوری را عامل این موضوع میداند و درصدد انتقام بر می‌آید.(در این زمان موهیول هنوز به هویت خودش پی نبرده است) او در گروه “اشباح سیاه” آموزش میبیند و برای انتقام برای کشتن یوری به گوگوریو می آِید اما واقیت را میفهمد و این کار را نمیکند.

از بازیگران امپراطور باد ها میتوان به “سون ایل گوک” در نقش موهیول، ” چویی جونگ وون” در نقش یئون (دختر مشاور تسو و دختر خوانده تسو)، ” کیم جونگ هوا” در نقش همسر موهیول، ” جونگ جین بونگ” در نقش امپراطور یوری، “اوه یون آه” در نقش فرمانده هیاپ اشاره کرد.

توضیحات تکمیلی:

اشباح سیاه گروهی بودند که آموزش های ویژه ای فرا میگرفتند. این افراد به عنوان جاسوس و آدم کش به کشورهای دیگر می‌رفتند.

همچنین بخوانید:


دختر امپراطور / The King’s Daughter, Soo Baek-hyang

 در ادامه لیست بهترین سریال های تاریخی کره ای به سریال “دختر امپراطور” می‌رسیم که در مورد داستان زندگی بیست و پنجمین پادشاه باکجه است که دخترش به مدت 20 سال از او دور بوده است. امپراطور دختری داشت که هیچ کس از وجودش خبر نداشت. در واقع همسر اول امپراطور از وی باردار بوده و بنا بر اتفاقاتی آن ها از هم جدا میشوند و امپراطور این موضوع را نمیفهمد.

تا اینکه دختر امپراطور خودش را به او معرفی میکند. اما همسر اول امپراطور بعد از او ازدواج میکند و دختر دیگری هم دارد. این دختر خودش را به جای دختر واقعی امپراطور جا میزند. دختر واقعی برای پیدا کردن خواهرش عضو ” بیمون ” می‌شود و واقعیت را میفهمد. اما  به خاطر خواهرش از جایگاهش چشم پوشی میکند. او بعد ها به رهبری بیمون میرسد و کارهای فراوانی را برای باکجه انجام میدهد.

از بازیگران این سریال میتوان به “سئو هیون جی” در نقش دختر امپراطور، “سئو وو” در نقش دختر دوم که دختر واقعی امپراطور نیست، ” جو هیون جائه” در نقش ولیعهد اشاره کرد.

توضیحات تکمیلی:

“بیمون” نام گروهی است که وظیفه جاسوسی و انجام ماموریت های حساس را در باکجه بر عهده داشت.

مطلب پیشنهادی:


جواهری در قصر / Dae Jang Geum

این سریال زیبا که یکی از بهترین سریال های تاریخی کره ای است، در سال 2003 در کره جنوبی تولید شد. این سریال جزو محبوب ترین سریال های کره ای پخش شده در ایران است.داستان زیبا و پرکشش این سریال باعث جذابیت آن میشود.

شخصیت پردازی های دقیق و عالی باعث میشود تا مخاطب تحت تاثیر داستان قرار بگیرد. داستان سریال در مورد دختری به نام “یانگوم” است که میخواهد سرآشپز قصر شود اما بنا بر اتفاقی مسیر زندگی او عوض میشود و او پزشک میشود. وی آن قدر در کارش ماهر میشود که به عنوان پزشک ویژه امپراطور انتخاب میشود.

این سریال با بودجه 15 میلیون دلاری ساخته شد اما توانست درآمدی در حدود105 میلیون دلار را نصیب سازندگانش کند. در مورد واقعی بودن یا نبودن شخصیت یانگوم اختلاف نظرات زیادی بین پژوهشگران تاریخی وجود دارد. برخی وی را واقعی و برخی افسانه ای میدانند.


MOON LOVERS / عاشقان ماه

“عاشقان ماه”، روایتگر عشق های پرتعداد، قصه های شنیدنی است و همراه با اجرای بازیگران تراز اول کره مانند “لی جون کی” و “آیو”، این جذابین چند برابر هم میشود. داستان سریال پس از پرش زمانی ای رخ میدهد که به علت ماه گرفتگی، شخصیت اصلی سریال را از قرن حاضر به قرون باستانی منتقل میکند. حال وی در قصه ای عاشقانه و پر از خیانت و رقابت و مرگ قرار میگیرد و کم کم به یکی از شاهزادگان دلبسته میشود. این سریال با اینکه داستان جدیدی را تعریف میکند، اما به دام تکرار نمی افتد و رابطه عاشقانه مابین شخصیت ها نیز باکیفیت کار شده است.


QUEEN SEONDEOK/ ملکه سوندوک

“ملکه سوندوک”، بیش از هر چیز به سریال “ملکه کی” شباهت دارد. همچنین از موضوعات جدیدی که در این سریال به آن پرداخته میشود، “قدرت زنانه” است. این سریال داستان زنی را دنبال میکند که به عنوان اولین حاکم و پادشاه شیلا انتخاب میشود. همچنین “ملکه سوندوک” درست مانند سایر سریال های این لیست، هم داستان جذابی دارد و هم فضای تاریخی متفاوتی که به دور از قهرمان سازی های مردانه است و این مورد میتواند به عنوان تفاوتی جذاب(قهرمان سازی زنانه) برای مخاطبان شناخته شود.


SANGDU / تاجر پوسان

“تاجر پوسان”، از آن دسته سریال هایی است که فقط در دوره زمانی خاصی در تلویزیون کره جنوبی ساخته شد و نمونه آن بدون اغراق در عصر حاضر عملا وجود ندارد. این سریال جذاب داستان فردی را دنبال میکند که به دنبال یک سری اتفاقات متهم به خیانت میشود. حال پس از گذر از این مرحله وی سرانجام به عنوان تاجری افسانه ای در تاریخ مطرح میشود. “تاجر پوسان” بیش از هرچیزی روی معاملات و شگردهای تجارتی متمرکز است. به عنوان مثال سریال به جای مطرح کردن توطئه های درباری و حکومتی، روی نبوغ و ذکاوت شخصیت اصلی و نحوه حل این مشکلات توسط وی تمرکز میکند. تاجر پوسان نه یک سریال پرکشش و جذاب، بلکه یک جنگ تجاری تمام عیار بین افراد است. تاجر پوسان به سادگی یکی از بهترین سریال های تاریخی تلویزیون کره جنوبی و یک سریال شدیدا جذاب است.

توضیحات تکمیلی:

تهیه کننده اجرایی و کارگردان این سریال، “لی بیونگ هون” مشهور است. این سریال یکبار در سال 1387 و بار دیگر در سال 1393 شمسی از “صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران” پخش شد. “کیم هیون جو” بازیگر زن اصلی این سریال پس از 7 سال، در سال 2021 به عنوان بازیگر اصلی در بسیار پربیننده “عازم جهنم” نقش آفرینی کرد.

امیدورایم که از معرفی بهترین سریال های تاریخی کره ای لذت برده باشید، مثل همیشه نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.


بهترین فیلم کره ای تاریخی مورد علاقه شما چیست؟ فیلم های سینمایی تاریخی کره ای در همه جای دنیا مخاطبان خاص خود را دارند. بیایید با برترین عناوین این ژانر آشنا شویم.

افراد زیادی به زندگی پادشاهان و تماشای فیلم‌های تاریخی علاقه‌مندند. این سبک از فیلم‌ها را می‌توانید به‌راحتی در فیلمهای تاریخی کره جنوبی ببینید. کره‌ای‌ها به ساخت فیلم‌های تاریخی و زندگی پادشاهان اهمیت زیادی می‌دهند. فیلم های سینمایی تاریخی کره ای در کشور ما نیز طرفداران زیادی دارد. در چند سال گذشته تعداد بالایی فیلم های تاریخی کره ایی از تلویزیون پخش شده است. این فیلم‌ها به‌خوبی جنگجویی مبارزان و قدرت‌طلبی پادشاهان را در دل قصه‌ای عاشقانه به تصویر می‌کشند. با پلازا همراه باشید تا شما را با 20 اثر از بهترین فیلم های تاریخی کره ای آشنا کنیم.

فهرست مطالب

بهترین فیلم های سینمایی تاریخی کره ای

در بخش زیر لیستی از فیلم های پرطرفدار تاریخی کره ای را بررسی می‌کنیم.

1. فیلم Masquerade (مبدل پوش)

 • سال ساخت: 2012
 • کارگردان: چو چانگ-مین (Choo Chang-min)
 • امتیاز IMDb: نمره 7.8
 • بازیگران: سئونگ-ریونگ ریو، لی بیونگ هون، این-کن کیم، هیو-جو هان، یون-کیونگ شیم و جانگ کوانگ

فیلم سینمایی Masquerade یکی از بهترین فیلم های سینمایی تاریخی کره ای محسوب می‌شود. این فیلم با کارگردانی چو چانگ-مین به فروش بالای 12.3 میلیون بلیت در گیشه دست پیدا کرد و جزء 6 فیلم پرفروش آن سال شد. همچنین منتقدین زیادی فیلم سینمایی Masquerade را از بهترین فیلم های اکشن تاریخی کره ای در سال 2012 می‌دانند.

در خلاصه داستان فیلم سینمایی Masquerade ، بهترین فیلم کره ای تاریخی آمده است که:

گوانگ-هیگون فرمانروای جدید چوسان به دلیل توطئه و دشمنی‌های زیاد به منشی‌اش دستور می‌دهد تا یک فرد بسیار شبیه به خودش را پیدا کند. هئو-گیون منشی پادشاه فردی به نام ها-سان را پیدا می‌کند که به فرمانروای جدید بسیار شبیه است. او دستور دارد تا شب‌ها به جای فرمانروا بخوابد و روزها از قصر بیرون برود. اما در این بین فرمانروای اصلی مسموم شده و منشی‌اش تصمیم می‌گیرد تا ها-سان را به‌عنوان شاه اصلی معرفی کند.

2. فیلم The King and the Clown (پادشاه و دلقک)

فیلم The King and the Clown (پادشاه و دلقک) / فیلم های پلیسی تاریخی کره ای / دانلود فیلم های تاریخی کره ای

 • سال ساخت: 2005
 • کارگردان: لی جون-ایک (Lee Joon-ik)
 • امتیاز IMDb: نمره 7.4
 • بازیگران: جین-یانگ جونگ، کانگ سونگ و وو-سونگ گام

برای معرفی بهترین فیلم های سینمایی تاریخی کره ای قطعا باید به سراغ فیلم سینمایی The King and the Clown به کارگردانی لی جون-ایک برویم. این فیلم محصول سال 2005 بوده و با وجود این‌که سال‌های زیادی از ساخت آن می‌گذرد اما همچنان یکی از پرطرفدارترین فیلم های تاریخی در سینمای کره محسوب می‌شود. این فیلم علاوه‌بر ژانر تاریخی درون‌مایه‌ای اکشن و هیجانی دارد که توانست فروش 10.5 میلیون بلیت را در گیشه از آن خود کند.

در خلاصه داستان فیلم The King and the Clown از بهترین فیلمهای تاریخی کره جنوبی آمده است که:

دو دلقک در خیابان‌های چوسان قدیم معرکه می‌گرفتند. آن‌ها یک روز که مشغول کار بودند هنگام اجرای نمایش توسط سربازان پادشاه به جرم تمسخر پادشاه دستگیر می‌شوند. پادشاه دستور می‌دهد تا نمایش خود را در مقابل او اجرا کنند در صورت خنداندن پادشاه بخشیده شده و در غیر این صورت کشته خواهند شد.

3. فیلم War of the Arrows (جنگ کمانداران)

فیلم War of the Arrows (جنگ کمانداران) / لیست فیلم های تاریخی کره ای / دانلود بهترین فیلم های تاریخی کره ای

 • سال ساخت: 2011
 • کارگردان: کیم هان-مین (Kim Han-min)
 • امتیاز IMDb: نمره 7.2
 • بازیگران: سئونگ-ریونگ ریو، مو-یئول کیم، چاو-وون مون و های-ایل پارک

اگر به فیلم هایی با ژانر رزمی و اکشن علاقه‌مندید پیشنهاد ما به شما فیلم سینمایی War of the Arrows است. این فیلم یکی از بهترین فیلم های کره ای تاریخی رزمی و اکشن محسوب می‌شود. «جنگ کمانداران» توسط کارگردان مشهور کیم هان-مین ساخته شده و در گیشه حدود 7.5 میلیون بلیت فروخته است.

در خلاصه داستان فیلم War Of The Arrows که از فیلم های کره ای تاریخی شمشیری است آمده است که:

نام‌-یی یکی از بهترین کمانداران کره بود. او در روز عروسی خواهرش به‌دلیل دستگیری عروس و داماد توسط مهاجمان مانچوری مجبور به شروع جنگ می‌شود. نام‌-یی با کمانی که از طرف پدرش به او ارث رسیده به دل دشمن زده و آنها را قتل‌عام می‌کند.

4. فیلم The Admiral: Roaring Currents (دریا سالار: امواج خروشان)

فیلم های سینمایی تاریخی کره ای / بهترین فیلم کره ای تاریخی / برترین فیلم های کره ای تاریخی

 • سال ساخت: 2014
 • کارگردان: کیم هان-مین (Kim Han-min)
 • امتیاز IMDb: نمره 7.1
 • بازیگران: چوی مین شیک، چو جین وونگ، ریو سئونگ ریونگ، کیم ته هون، لی جونگ هیون، نو مین وو و جین گو

فیلم سینمایی The Admiral: Roaring Currents یکی از فیلم های تاریخی کره ای است که ژانر درام و اکشن را در دل تاریخ به تصویر می‌کشد. کیم هان-مین کارگردان فیلم توانسته به‌خوبی نبرد و مبارزه دو جنگجوی شجاع را در این فیلم نشان بدهد.

جالب است بدانید که میزان فروش این فیلم سینمایی کره ای جنگی شمشیری بیش از 17.6 میلیون بلیت در گیشه بوده که توانست رکورد آن را از آن خود کند. در خلاصه داستان فیلم دریا سالار: امواج خروشان از فیلمهای تاریخی کره جنوبی آمده است که:

در سال 1597 چوسان درگیر جنگ بلندمدتی می‌شود. این موضوع باعث شده تا سختی‌های فراوانی به‌وجود آید. سی سون سین فرماندار سه استان شده اما تمامی سربازانش روحیه خود را برای جنگ از دست داده‌اند. این درحالی‌ست که ارتش قوی ژاپن در حال حمله به سمت آن‌هاست. فرمانده شجاع و قدرتمند تمام تلاش خود را می‌کند تا روحیه سربازانش را بالا ببرد و آن‌ها را برای جنگی نابرابر آماده کند. او با فداکاری و شجاعت حماسه‌ای بزرگ می‌آفریند.

5. فیلم The Throne (تاج و تخت)

فیلم The Throne (تاج و تخت) / بهترین فیلم های کره ای تاریخی / فیلم های کره ای تاریخی اکشن

 • سال ساخت: 2015
 • کارگردان: لی جون-ایک (Lee Joon-ik)
 • امتیاز IMDb: نمره 7.1
 • بازیگران: کانگ-هو سونگ، آه-این یو، گیون- یانگ مون، هی-جین جون و هه-سوک کم

فیلم سینمایی The Throne به زیبایی تمام نمایش قدرت را به تصویر کشیده است. این فیلم توسط لی جون-ایک کارگردان مشهور کره‌ای ساخته شد. فیلم سینمایی تاج و تخت حدود 6.2 میلیون بلیت در گیشه فروخت. در خلاصه فیلم The Throne از بهترین فیلم های سینمایی تاریخی کره ای آمده است که:

یانگ جو یکی از فرمانروایان کره است. او تلاش می‌کند تا خود را یک پادشاه مقتدر نشان بدهد و پسرش سجو را به عنوان جانشین معرفی می‌کند.

6. فیلم The Great Battle (نبرد بزرگ)؛ بهترین فیلم کره ای تاریخی

 • سال ساخت: 2018
 • کارگردان: کیم وانگ-سیک (Kim Kwang-sik)
 • امتیاز IMDb: نمره 7.1
 • بازیگران: این-سونگ جو، جو-هیوک نام و سونگ-وونگ پارک

در ادامه معرفی بهترین فیلم های سینمایی تاریخی کره ای باید از فیلم سینمایی The Great Battle یاد کنیم. این فیلم در سال 2018 ساخته شد و توانست به فروش 5.4 میلیون بلیت در گیشه دست پیدا کند. اگر به صحنه‌های اکشن و رزمی علاقه‌مندید تماشای فیلم سینمایی «نبرد بزرگ» را از دست ندهید. مخاطبین زیادی این فیلم کره ای تاریخی رزمی را به‌دلیل داشتن صحنه‌های شگفت‌انگیز نبرد از برترین فیلم های تاریخی کره ای می‌دانند.

در خلاصه داستان فیلم The Great Battle از بهترین فیلم های کره ای آمده است که:

سلسله تانگ قصد دارد امپراطوری خود را گسترش بدهد. به‌همین دلیل با ارتشی نزدیک به 200 هزار نفر به سراغ جنگ با آنسیسونگ می‌رود. ارتش آنسیسونگ حدود 5000 نفر بوده اما با این وجود با شجاعت تمام در مقابل دشمن ایستادگی می‌کنند.

7. فیلم یک گل یخ زده (A Frozen Flower)

 • سال ساخت: 2008
 • کارگردان: یو ها (Yoo Ha)
 • امتیاز IMDB: نمره 7.1
 • بازیگران: سونگ جی هیو، جو این سونگ، سونگ جونگ کی، جو جین مو

در ادامه لیست بهترین فیلم های سینمایی تاریخی کره ای به فیلم یک گل یخ زده با بازی جو این سونگ و جو جین مو می‌رسیم که در زمان پخش یکی از پربیننده ترین فیلم های سینما بود و باعث شهرت چند برابر بازیگران این اثر با نویسندگی و کارگردانی یو ها شد.

در خلاصه فیلم A Frozen Flower که بهترین فیلم کره ای تاریخی جو این سونگ و سونگ جی هیو است آمده است که:

پادشاه (جو جین مو) گوریو با شاهزاده خانم سلسله یوان (سونگ جی هیو) ازدواج کرده است، اما آنها هیچ فرزندی ندارند. هم از سوی امپراتور یوان و هم از سوی مشاوران خودش بر پادشاه فشارهای مداومی برای به دنیا آوردن یک ولیعهد و تضمین تداوم سلسله سلطنتی وجود دارد. گارد کاخ پادشاه متشکل از سی و شش سرباز جوان است که توسط فرمانده نظامی هونگ ریم (جو این سونگ) که نزدیک‌ترین دوست پادشاه نیز هست رهبری می‌شود. پادشاه در نهایت تصمیم می‌گیرد که اجازه دهد هونگ ریم برای بارداری ملکه اقدام کند تا کشور و قدرت متزلزل نشود.

8. فیلم شمشیرباز (The Swordsman)

 • سال ساخت: 2021
 • کارگردان: چوی جه هون (Jae-Hoon  Choi)
 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 6.8
 • بازیگران: جانگ هیوک، جو تسلیم، کیم هیون سو، جونگ مان شیک

در این فیلم کره ای تاریخی رزمی 2021 ، سه شمشیرزن مختلف سرنوشتشان به هم گره می‌خورد. یک شمشیرباز که در حال کور شدن است، بهترین شمشیرزن در سلسله چوسون، و بهترین شمشیرزن در سلسله چینگ که آرزوی بهترین بودن را حتی در سلسله چوسون دارد، به دلایل خود یکدیگر را ملاقات می‌کنند و داستانی دیدنی را رقم می‌زند. دانلود فیلم تاریخی جنگی شمشیری کره ای “شمشیرباز” با بازی جانگ هیوک را از دست ندهید.

9. فیلم The Face Reader (چهره خوان)

 • سال ساخت: 2013
 • کارگردان: هان جائه-ریم (Han Jae-rim)
 • امتیاز IMDb: نمره 6.8
 • بازیگران: یون-شیک بائک، جونگ-جه لی، او-سونگ کیم، جونگ-سوک جو، هی-سو کیم و جونگ-سوک لی

در ادامه لیست ما، فیلم سینمایی The Face Reader با کارگردانی هان جائه-ریم به چشم می‌خورد. این فیلم را می‌توان یکی از برترین فیلم های کره ای تاریخی دانست. این فیلم توانست در گیشه به فروش 9.1 میلیون بلیت دسترسی پیدا کند.

در خلاصه فیلم The Face Reader از لیست بهترین فیلم کره ای تاریخی آمده است که:

«نای کیونگ» فردی بود که قابلیت خواندن چهره را در کل سرزمین چوسان داشت. او به‌دلیل این مهارتش در انزوا زندگی می‌کرد. تا این‌که از طرف پادشاه دستور می‌گیرد تا برای شناسایی قاتل در یک پرونده قتل به قصر بازگردد. نای کیونگ با موفقیت قاتل را شناسایی کرده و توسط پادشاه پاداش می‌گیرد. او با اثبات مهارتش در قصر ماندگار می‌شود.

10. فیلم KUNDO: Age Of Rampant (عصر طغیان)

 • سال ساخت: 2014
 • کارگردان: یون جونگ-بین (Yoon Jong-bin)
 • امتیاز IMDb: نمره 6.8
 • بازیگران: جونگ-وو ها، دونگ-وون کانگ، سونگ-مین لی و کیونگ-یانگ لی

اگر به دنبال دانلود فیلم های تاریخی کره ای با صحنه‌های اکشن هستید پیشنهاد ما به شما فیلم سینمایی KUNDO: Age Of Rampant است. یون جونگ-بین این فیلم را کارگردانی کرده و به‌خوبی توانسته ایستادگی در برابر ظلم را به تصویر بکشاند. این فیلم توانست در گیشه حدود 4.8 میلیون بلیت بفروشد.

در خلاصه داستان فیلم KUNDO: Age Of Rampant یکی از بهترین فیلم های سینمایی تاریخی کره ای آمده است که:

روزهای پایانی عمر سلسله چوسان در حال سپری شدن است. پادشاهان با طمع زیاد باعث فقر و مرگ مردم عادی شده‌اند. عده‌ای به نام کاندو به مبارزه با ظلم پرداخته و با دزدیدن اموال ثروتمندان، آن‌ها را در بین فقرا پخش می‌کنند.

11. فیلم کره ای تاریخی The Fortress (قلعه)

 • سال ساخت: 2017
 • کارگردان: هوانگ دونگ-هیوک (Hwang Dong-hyuk)
 • امتیاز IMDb: نمره 6.8
 • بازیگران: بیونگ-هون لی، هائه-ایل پارک و یون-سوک کیم

فیلم سینمایی The Fortress را می‌توان یک فیلم سینمایی کره ای تاریخی عاشقانه (درام) دانست. این فیلم در گیشه حدود 3.8 میلیون بلیت فروخت و رضایت نسبی مخاطبینش را به دست آورد.

در خلاصه داستان فیلم The Fortress از لیست بهترین فیلم کره ای تاریخی رزمی آمده است که:

در سال 1636 نیروهای چین به کره حمله می‌کنند. پادشاه همراه با مشاوران و مردم سرزمینش به قلعه‌ای پناه می‌برند. در این بین مشاوران پادشاه با یکدیگر اختلاف نظر پیدا می‌کنند. برخی معتقدند باید عقب‌نشینی کرد و برخی دیگر اعتقاد به حمله دارند.

12. فیلم دلقک ها: تغییردهنده بازی (Jesters: The Game Changers)

 • سال ساخت: 2019
 • کارگردان: کیم جو هو (Kim Joo Ho)
 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 6.4
 • بازیگران: کیم سئول جی، یون پارک، کیم مین سئوک، پارک هی سون

در این فیلم کره ای تاریخی کمدی ، دوک هو و گروهش با کتک کاری در سراسر کشور امرار معاش می‌کنند. هان میونگ هو، دست راست پادشاه سجو، به استعدادهای آن‌ها فکر می‌کند و آنها را تشویق می کند تا برای کشور کار کنند و جور دیگری زندگی‌شان را سپری کنند.

13. فیلم برخورد مرگبار (The Fatal Encounter)

 • سال ساخت: 2014
 • کارگردان: لی جه کیو (Lee Jae Kyu)
 • امتیاز IMDB: نمره 6.7
 • بازیگران: هیون بین، جو جونگ سوک، هان جی مین، جونگ جه یونگ

در ادامه لیست برترین فیلم های سینمایی تاریخی کره ای به عنوانی با بازی هیون بین و هان جی مین می‌رسیم. پادشاه جونگجو (هیون بین) تلاش می‌کند تا از قدرت سلطنتی خود در برابر درگیری دو جناح محافظت کند: نورون و سورون.

در سال 1777، یک سال پس از آغاز سلطنت، شاه جئونگجو در میان مخالفت‌ها و تهدیدهای اطرافیانش که جاه طلبی‌های سیاسی دارند، زندگی خطرناکی را در قصر سپری می‌کند. او به تنهایی با تمرین در قصر خود را برای حملات احتمالی آماده می‌کند. جئونگجو مردی آرام و با ملاحظه است، اما می‌ترسد. تنها کسی که به او اعتماد دارد، خدمتکار وفادار دربارش گپ سو است که همه اورا سایه پادشاه نامیده‌اند.

14. فیلم باران خون (Blood Rain)

 • سال ساخت: 2005
 • کارگردان: کیم ده سونگ (Kim Dae Soung)
 • امتیاز IMDB: نمره 6.6
 • بازیگران: یو هه جین، چا سونگ وون، یون سه آه، جی سانگ

فیلم Blood Rain داستان یک قتل وحشتناک را روایت می‌کند که در یک روستا در جزیره ای کوچک و نسبتاً منزوی رخ می‌دهد. با این حال، تنها افزایش تعداد کشته‌ها نیست که باعث نگرانی ساکنان می‌شود، بلکه روش‌های سادیستی و روشمندی است که قربانیان در آن کشته شدند وحشت به جان همه انداخته است. در حالی که قاتل هنوز آزاد است، دولت بازپرس ویژه وونگ گیو (چا سونگ وون) را برای بررسی پرونده می‌فرستد.

در حالی که او تحقیقات دقیق خود را انجام می‌دهد، به زودی اسرار بی‌شماری را کشف می‌کند، و قتل ها را به حادثه‌ای که حدود هفت سال قبل از آن رخ داده است، مربوط می‌بیند. صاحب قبلی کارخانه کاغذسازی روستا به عنوان یک مسیحی اعدام شد. آیا این بدان معناست که روح مرد مقتول برای گرفتن قصاص خونین بازگشته است؟ وونگ گیو متوجه می‌شود که حقیقت واقعی ممکن است بسیار وحشتناک‌تر باشد! به این ترتیب داستان بهترین فیلم کره ای تاریخی با بازی چا سونگ وو و جی سانگ رقم می‌خورد.

15. فیلم کره ای تاریخی شاهزاده خانم و دلال ازدواج (The Princess and the Matchmaker)

 • سال ساخت: 2018
 • کارگردان: هونگ چانگ پیو (Hong Chang Pyo)
 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 6.3
 • بازیگران: شیم اون کیونگ، لی سونگ گی، یون وو جین

شاهزاده خانمی که در هنرهای رزمی مهارت دارد، چهار خواستگار بالقوه خود را رد می‌کند و سفری را برای یافتن مردی لایق برای ازدواج با خودش شروع می‌کند.

پرنسس سونگوا از سرنوشت خود برای ازدواج با کسی که ستاره هایش با او مطابقت دارد، امتناع می‌کند. در لیست همسر آینده او 4 مرد با نشانه‌های سرنوشت متفاوت وجود دارد. او با امتناع از سرنوشت خود، تصمیم می‌گیرد قصر را ترک کند و خودش شوهرش را پیدا کند. سئو دو یون شخصی است که علائم هماهنگی زناشویی را تفسیر می‌کند. او در کار خود بسیار ماهر است و حالا باید همسر مناسب برای شاهزاده خانم را پیدا کند.

16. فیلم صدای یک گل (The Sound of a Flower)

 • سال ساخت: 2015
 • کارگردان: لی جانگ پیل (Lee Jang Pil)
 • امتیاز IMDB: نمره 6.3
 • بازیگران: سوزی، ریو سیونگ ریونگ، سونگ سه بیوک، آن جه هونگ

در بهترین فیلم کره ای تاریخی با بازی سوزی ، جین چی سون یتیمی است که توسط یک گیسانگ در دوران چوسون در سال 1867 بزرگ شده است. او از اجرای پانسوری (نوعی آواز) لذت می‌برد و دروس مدرسه پانسوری را استراق سمع می‌کند. وقتی تنهاست مخفیانه آواز را تمرین می‌کند و از معلم پانسوری شین جه هیو می‌خواهد که به او آموزش دهد. او به دلیل ممنوعیت آواز خواندن زنان بلافاصله درخواست چی سون را رد می‌کند.

وقتی شین جه هیو این خبر را می‌شنود که پدر پادشاه و فرمانروای چوسون دائونگون، قصد دارد یک مسابقه ملی پانسوری برگزار کند، نظرش تغییر می‌کند و تصمیم می‌گیرد چی سون را برای مسابقه آموزش دهد. با این حال، هیچ کس نباید متوجه شود که جین یک زن است، در غیر این صورت هر دو با مرگ روبرو خواهند شد.

17. فیلم هونگ بو انقلابی (Heung-boo: The Revolutionist)

 • سال ساخت: 2018
 • کارگردان: کیون هیون چو (Kyun Hyun Choo)
 • امتیاز IMDB: نمره 6.2
 • بازیگران: جونگ هه این، کیم جو هیوک، چون وو هی، جونگ وو

فیلم هونگ بو انقلابی یکی دیگر از بهترین فیلم های سینمایی تاریخی کره ای در لیست معرفی ما است. در این فیلم، یون هیونگ بو نویسنده رمان‌های محبوب است. او برای یافتن برادر بزرگتر گمشده‌اش رمانی می‌نویسد. سپس هیونگ بو با جو هیوک ملاقات می‌کند. جو هیوک یک نجیب زاده است و از مردم مراقبت می‌کند. هیونگ بو برای جو هیوک احترام زیادی قائل است. در همین حال، برادر بزرگ جو هیوک، جو هانگ ری با او کاملا متفاوت است. او برای به دست آوردن قدرت بیشتر دست به هر کاری خواهد زد.

هیونگ بو تصمیم می‌گیرد داستانی درباره این دو برادر یعنی جو هیوک و جو هانگ ری بنویسد. هیونگ بو رمان «هونگبو و نولبو» را کامل می‌کند و رمان محبوبیت زیادی در سراسر چوسون پیدا می‌کند. جو هانگ ری از موقعیت استفاده می‌کند و نقشه ای برای به دست آوردن قدرت مطلق در چوسون می‌کشد.

18. فیلم تاریخی کره ای Feng shui (فنگشویی)

 • سال ساخت: 2018
 • کارگردان: پارک هی-گون (Park Hee-gon)
 • امتیاز IMDb: نمره 6.1
 • بازیگران: سئونگ-وو چو، جا-میونگ یو، چونگ-سان پارک و چاو-ون مون

فیلم سینمایی Fengshui یکی از بهترین فیلم های تاریخی کره ای عاشقانه (درام) محسوب می‌شود. این فیلم توانست به فروش بیشتر از 2 میلیون بلیت در گیشه دست پیدا کند.

در خلاصه داستان فیلم Fengshui یکی از بهترین فیلم های تاریخی کره جنوبی آمده است که:

مردی بسیار باهوش انرژی زمین و سرزمین‌های اطراف را پیش‌بینی می‌کند. او از این طریق به افراد مشاوره داده تا با خرید ملک و مستغلات در جاهای مختلف سرنوشت خودشان را تغییر دهند. در این بین خانواده این مرد توسط فردی که به دنبال تصاحب قدرت است کشته می‌شوند. حال وقت آن رسیده که مرد مهربان انتقام بگیرد.

19. دزدان دریایی: آخرین گنج سلطنتی (The Pirates: The Last Royal Treasure)؛ فیلم سینمایی کره ای تاریخی 2022

 • سال ساخت: 2022
 • کارگردان: کیم جونگ هون (Kim Jeong-hoon)
 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 6.1
 • بازیگران: هان هیو جو، کانگ ها نئول، سهون، لی کوانگ سو

فیلم سینمایی کره ای تاریخی عاشقانه 2022 The Pirates: The Last Royal Treasure عنوانی ماجرایی-اکشن به کارگردانی کیم جونگ هون با بازی کانگ هانول و هان هیو جو است. این فیلم دنباله فیلم The Pirates محصول 2014 است و در باره ماجراهای جمعی از دزدان دریایی است که در دریا جمع می‌شوند و به دنبال گنجینه‌های سلطنتی هستند که بدون هیچ ردی ناپدید شده اند. اگر به دنبال فیلمهای سینمایی کره ای تاریخی جدید با درون مایه کمدی هستید، پیشنهاد می‌کنیم این عنوان را از دست ندهید.

20. فیلم کره ای تاریخی یک مقاومت (A Resistance)

 • سال ساخت: 2019
 • کارگردان: چو مین هو (Cho Min Ho)
 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 6.1
 • بازیگران: گو آه سونگ، ریو کیونگ سو، جین هو یون، چویی مو سئونگ

از زمان اشغال ژاپن، کره ای ها برای استقلال در داخل و خارج از کشور جنگیدند. اعتراض ملی که از اول مارس 1919 آغاز شد، حداقل 2 ماه ادامه داشت. نام آن جنبش اول مارس بود. صداهای «زنده باد استقلال کره» از زندانیان می‌آمد. همه از صدا الهام گرفته اند. مردم کشور خود را ستایش کردند و پرچم کشور را در اطراف خیابان به اهتزاز درآوردند.

در داستان این فیلم تاریخی جنگی کره ای ، یو گوان سان یک دختر جوان دانشجو بود. او پس از بازگشت از پایتخت، شهر خود را به راهپیمایی برانگیخت. پدر و مادر و اکثر روستاییان او در راهپیمایی با چاقو زخمی شدند. او نسبت به افراد مرده احساس گناه می‌کند. او متوجه شد که اعتراض برای آزادی مسئولیت اوست. این نه تنها برای همه کره ای ها بلکه برای آزادی است. به این ترتیب ماجرای بهترین فیلم کره ای تاریخی در لیست ما رقم می‌خورد.

جمع بندی

با معرفی فیلمهای تاریخی ساخت کشور کره همراهتان بودیم. فیلم های تاریخی یکی از ژانرهای مورد علاقه و محبوب فیلم‌سازان کره محسوب می‌شوند و بینندگان بسیاری نیز دارند. به‌همین منظور ما در این مقاله 20 عنوان از بهترین فیلم های سینمایی تاریخی کره ای را معرفی کردیم. شما از لیستی که معرفی شد، کدام یک را دیده‌اید؟ بهترین فیلم کره ای تاریخی از نظر شما کدام عنوان است؟ نظرات خود را در قسمت دیدگاه‌های پلازا با ما به اشتراک بگذارید.


بهترین سریال های کره ای تاریخی ؛ K-Drama تاریخی جدید چی ببینیم؟

بهترین سریال های کره ای تاریخی را ممکن است بسیاری نشناسند. امروز به شما بهترین و جدیدترین سریال های کره ای تاریخی معرفی خواهیم کرد. با ما باشید.

سریال ها و فیلم های کره ای برای بسیاری از ما ایرانی ها نوستالژیک هستند و ما خاطرات فراموش نشدنی از این فیلم ها و سریال ها داریم. اما سریال های تاریخی ساخته کشور کره جنوبی نقشی خاص در خاطره جمعی ما ایرانیان ایفا کردند. سریال افسانه جومونگ که براساس واقعیتی تاریخی ساخته شده بود در کشور ما میلیون ها طرفدار داشت تا آنجایی که باعث شد بازیگر اصلی سریال به ایران نیز بیاید.

جذابیت این سریال سبب شد کنجکاوی بسیاری از مخاطبان ایرانی درباره این ژانر سریال های کره ای به شکل چشمگیر افزایش پیدا نماید، از آنجاکه این ژانر در کشور کره از شهرتی عمومی برخوردار است، سریال های متعدد خوش ساخت و جذاب تاریخی وجود دارد که ممکن است شما آنها را ندیده باشید، در همین جهت در این مقاله ما برخی از بهترین سریال های کره ای تاریخی را به شما معرفی خواهیم کرد.

بیشتر بخوانید: بهترین سریال های 2022

بهترین سریال های کره ای تاریخی

فیلم ها و سریال های کره ای در کشور ما مخاطبان گسترده ای دارند چرا که روایت‌های لطیف،سلحشورانه سریال ها و فیلم ها کره ای با خوی ما ایرانی ها بسیار سازگار است و به همین جهت شاید بتوان توجه زیاد افراد به این ژانر را توضیح داد. مخاطبان ایرانی خصوصا با سریال های کره ای تاریخی ارتباط برقرار می‌کنند. همه ما می دانیم که سریال افسانه جومونگ در کشور ما مخاطبانی میلیونی داشت و زمان پخش سریال خیابان ها در سراسر کشور خالی از سکنه می شد.

به دلیل اقبال بیش از حد به این سریال کنجکاوی نسبت به سریال های تاریخی کره ای بسیار زیاد شد و بسیاری خواستند دیگر سریال های جذاب تاریخی دیگر را نیز دنبال کنند. به همین دلیل ما در این مقاله برخی از بهترین سریال های کره ای تاریخی به شما معرفی می‌کنیم تا شما آشنایی بیشتری نسبت به این ژانر جذاب داشته باشید. با تکراتو همراه باشید!

 آقای ملکه (Mr. Queen)

اگر بخواهیم یکی از دیدنی‌ترین سریال‌های تاریخی کره ای را نام ببریم باید به سریال آقای ملکه اشاره کنیم. این سریال دوست داشتی در ژانر کمدی عاشقانه و تاریخی بوده ه با تماشایش لحظات شاد و مفرح بسیاری را برای شما رقم می‌زند. داستان سریال آقای ملکه درمورد آقای سرآشپزی است که تصادف می‌کند و در دوره دیگری از تاریخ بیدار می‌شود، اما در جسم یک زن!

و آن‌هم نه مانند هر زن عادی، بلکه او در جسم یک ملکه قرار گرفته است. از طرفی دیگر پادشاه فعلی آن زمان فردی بسیار آرام است، اما یک بخش تاریک و مخفی در زندگی خود دارد.

ملکه پس از متوجه شدن این موضوع سعی می‌کند تا در مورد آن بفهمد. زندگی مدرن ملکه و دوران چوسان برخوردهای خنده دار و بامزه‌ای را بوجود آورده و این سریال را به اثری دیدنی و خاص تبدیل کرده است.

دختر پرروی من (My Sassy Girl)

این درام کمدی رمانتیک بر اساس فیلمی به همین نام که در سال 2001 اکران شده بود، ساخته شده است. در سریال برخلاف فیلم داستان فیلم در دوران مدرن اتفاق نمی افتد. اتفاقات فیلم در زمان پادشاهی چوسان در کره درحال انجام است.

این سریال برای طرفداران کمدی های عاشقانه آرام بسیار لذت بخش خواهد بود. اگرچه داستان به خودی خود بدیع نیست، اما حال و هوای تاریخی آن با فیلمبرداری بی نظیر، تصاویر و لباس های زیبا آن خاص کرده است. به همین جهت به نظر بسیاری این سریال بهترین سریال کره ای تاریخی جدید است.

داستان این سریال حول شاهزاده خانمی پرو، بی ادب و دردسرساز می گردد که با دانشمند با استعدادی تلاش می کنند رازی را کشف کنند که خانواده سلطنتی را از هم جدا کرده است. شاید داستان آن تم کمدی و عاشقانه این سریال درک کرده باشید ما تضمین می کنیم که هرگز از دیدن این سریال پشیمان خواهید شد و لحظات مفرحی را تجربه خواهید کرد.

بیشتر بخوانید: بهترین سریال های کره ای 2021

جانگ اوک جونگ، زندگی برای عشق (Jang Ok-Jung, Living by Love)

داستان این سریال درباره پادشاهی سرد و نیرومند است که معمولا به جای تکیه بر احساسات خود براساس عقل و منطق کارهایش را پیش می برد، اما اوضاع زمانی که یکی از زنان بدنام حرمسرای او وارد داستان می شود، فرق می کند. صحبت درباره جانگ هی بن زنی در تاریخ چوسان است که بیش از آنکه به جاه طلبی برای ملکه شدن شهره باشد به عنوان یک قربان بی گناه سیاست جلوه می نماید.

مشکلات و عاشقانه های شخصیت های اصلی که همه در قصر اتفاق می افتند شما را میخکوب خواهد کرد. بنابراین اگر علاقمند به دانستن زندگی این زن از منظره ای جدید هستند، حتما دیدن این سریال را به شما پیشنهاد می کنیم. همچنین لازم به ذکر است که این سریال به دلیل نگاهی جدید به شخصیتی تاریخی و همچنین دیالوگ های جذابش در نظر بسیار برترین سریال تاریخی کره ای به حساب می آید.

بیشتر بخوانید: بهترین سریال های ترکی 2021

عشق در زیر نور مهتاب (Love in the Moonlight)

فضای این سریال تاریخی کره ای در قرن 19 دوران چوسان روایت می‌شود و در مورد داستان عشق بین ولیعهد و دختری است که با اکراه خود را به عنوان یک مرد درآورده و به عنوان خواجه به قصر اعزام شده است.

جالب است بدانید که چگونه ولیعهد احساسات خود را نسبت به دختر تغییر می‌دهد، حتی قبل از اینکه متوجه شود که آن دختر دقیقا چه کسی است. این دراما برای تولید، بازی فوق‌العاده و موسیقی متن زیبایش مورد تحسین تماشاگران قرار گرفت و مطمئنا انتخاب خوبی برای تماشا خواهد بود. این سریال یکی از سریال های کره ای قدیمی است که به روایت زمان های دور می‌پردازد.

افسانه خورشید و ماه (Moon Embracing the Sun)

ین سریال تاریخی پر از لطافت از سلیقه بعضی از افراد می‌تواند بهترین سریال کره ای تاریخی باشد. سریال کره ای عاشقانه تاریخی ماه خورشید را در آغوش می‌گیرد که به فارسی افسانه خورشید و ماه ترجمه شده است.

به عشق پادشاه و ملکه‌اش و چالش‌های آن دو برای ماندن در کنارهم می‌پردازد. عشق در انتها همیشه پیروز خواهد شد. اگر این سریال های تاریخی کره ای امپراطوری را تاکنون تماشا نکرده اید آن را به شما پیشنهاد می‌کنیم. این اثر یک سریال کره ای تاریخی با بازی کیم سو هیون است.

بادی از قصر (Lee San, Wind of the Palace)

در ادامه معرفی بهترین سریال های کره ای تاریخی ، می‌خواهیم درباره سریال Lee San, Wind of the Palace صحبت نماییم. داستان این سریال درباره پادشاه سخت کوش جئونجو است که در تاریخ به عنوان حاکمی دلسوز که مردم خود را بسیار دوست می داشت، از او یاد می شود.

این دراما حول مبارزات این پادشاه برای مدرنیزاسیون کشور و غلبه بر فاسدین در دولت می گذرد. در این سریال علاوه بر تلاش های این پادشاه برای اصلاحات عاشقانه هایش نیز با دوست دوران کودکیش نیز روایت می شود.

دیدن این سریال بلند هرگز شما را خسته نخواهد کرد و شما از دیدن آن هرگز پشیمان نخواهید گشت. این سریال را به دلیل روایت جذابش و دیالوگ های خارق العاده ای که دارد، باید در لیست برترین سریال های کره ای تاریخی 2021 قرار دهیم.

بیشتر بخوانید: بهترین سریال های HBO در سال 2021

فرمانروای نقاب دار (Ruler: Master of the Mask)

بهترین سریال های کره ای تاریخی

 

این سریال در قرن 18 اتفاق می افتد و داستان خیالی شاهزاده ای را روایت می کند که برای پنهان کردن چهره خود از گروه پیانسو، سازمان پنهان قدرتمند، چاره ای جز پوشیدن ماسک ندارد. این گروه مخفی درحال تلاش است که با خصوصی سازی کردن آپ چوسون کنترل کشور را بدست آورد. بدیهی است که رفتن شاهزاده به دور از کاخ ممنوع است، بنابراین او نمی تواند شاهد زندگی خارج از دیوارها باشد، با اینحال او خطر می کند و موفق می شود به دنیای خارج فرار کند. در آنجا این شاهزاده با زنی آشنا می شود که دل او را می رباید. اما پس مدتی اوضاع پیچیده می شود زیرا سازمان سایه شاهزاده را تحت فشار قرار می دهد تا پدر زنی را که دوست دارد، اعلام کند.

اگرچه برخی باگ ها در این سریال مشاهده می شود، اما صرف نظر از آنها می توان گفت درام لحظات خوشی را برای شما فراهم می آورد. به نظر بسیاری که عاشق نمایش بازی قدرت هستند این سریال بهترین سریال کره ای تاریخی جدید است.

بیشتر بخوانید: بهترین سریال های 2021

رسوایی سونگ‌کیون‌کوان (Sungkyunkwan Scandal)

در ادامه معرفی بهترین سریال های کره ای تاریخی اکنون می خواهیم درباره Sungkyunkwan Scandal صحبت نماییم. داستان این درام به نظر در دوران چوسان می گذرد اما در آن نوعی احساس مدرن و تازه دیده می شود. داستان این درام حول دختری است که برای رفتن به مدرسه خود را جای یک پسر جا می زند. از آنجا که مدارس دوران چوسان دانش آموز دختر را نمی پذیرند، دختر شجاع داستان به نام برادر بیمار خود به مدرسه می رود.

این سریال به دلیل قهرمان زنش و تصاویر بدیعش مورد تحسین بسیاری مخاطبان سریال های کره ای تاریخی قرار گرفته است تا آنجایی که برخی آن را بهترین سریال تاریخی کره ای به حساب آوردند.

بیشتر بخوانید: بهترین سریال های عاشقانه 2021

دانشمند شبگرد (Scholar Who Walks the Night)

اگر دنبال دیدن یک داستان افسانه ای حماسی هستید، دیدن این سریال را به شما پیشنهاد می کنیم. داستان این سریال تلفیقی از درام و داستان تاریخی است. داستان این سریال حول دانشمندی می گذرد که پس از انجام یک سری تحقیقات متوجه می شود یک خون آشام شیطانی کاخ سلطنتی را کنترل می کند.

دانشمند زندگی خود را وقف یافتن این موجود مرموز می کند تا کشور و مردم آن را از کنترل آن رها نماید. با اینحال چنین وظیفه مهمی نیاز به تلاش بسیاری دارد و او در این راه نیازمند یارانی نیز است.

به همین جهت یک کتابفروش (که مشخص است یک دختر است) و ولیعهد در این مبارزه به او کمک می کنند. در طی این تلاش ها دانشمند خود تبدیل به خون آشام می شود اما او تلاش می کند با تمام وجود احساسات انسانی خود را حفظ نماید.

تلفیق خلاقانه ژانر فانتزی، وحشتناک، تاریخی و عاشقانه باعث شده است بسیاری این سریال را در لیست برترین سریال های کره ای تاریخی 2021 قرار دهند.

بیشتر بخوانید: بهترین فیلم و سریال های دیزنی پلاس 2021

هوارانگ: جوانان جنگجوی شاعر (Hwarang: The Poet Warrior Youth)

در ادامه معرفی بهترین سریال های کره تاریخی ، می‌خواهیم درباره سریال جذاب Hwarang: The Poet Warrior Youth صحبت نماییم. این درام حول محور گروهی به نام هوارنگ که  نخبه ترین جوانان در پادشاهی سیلا هستند، می گردد. آنها از تمام ویژگی ها و مهارت های لازم برای دفاع از پادشاهی و خانواده سلطنتی برخوردار هستند. این سریال با برگرداندن ما به قرن 6 و روایت نزدیک تر این گروه تمرکز خود را بر دوستی و عشق آنها می گذارد.

این سریال یک درام تاریخی است که عناصر مدرن، عاشقانه، کمدی و اکشن با آن به شکل استادانه ای آمیخته شده است. این سریال به اندازه کافی درای صحنه های جالب، خنده دار با شخصیت های دوست داشتنی است تا شما را سرگرم کند. به همین دلیل نیز بسیار آن بهترین K-Drama به حساب آوردند.

بیشتر بخوانید: بهترین فیلم و سریال های IMDb در سال 2021

افسانه جومونگ (Jumong)

بهترین سریال های کره ای تاریخی

فکر نمی کنم اصلا نیاز به معرفی سریال جومونگ داشته باشیم، آنقدر این سریال در کشور محبوب است که بعید می دونم کسی با جزئیات و داستان آن آشنایی نداشته باشد، با اینحال بد نیست مروری درباره این سریال داشته باشیم.

این درام اساسا درباره زندگی بنیانگذار پادشاهی سلسه گوگوریو است. این سریال از زمان نوجوانی این شاهزاده تا بزرگسالی و تلاش های او برای ساختن پادشاهی را پوشش می دهد. این سریال عشق، دوستی، وفاداری و فداکاری را با تمام شکوهشان به نمایش می گذرد که سبب می شود تاثیر آن بر روی مخاطب بسیار شود. لحظات غم انگیز بسیاری وجود دارد که حتی ممکن است شما را به گریه وا دارد. همچنین صحنه های نبرد را نباید از یاد برد که در این سریال استادانه و واقع گرایانه به نمایش درمی آیند. این درام تاریخی و عاشقانه که در آن بازیگران مطرح ایفا نقش می کنند را بسیاری بهترین سریال تاریخی کره ای می دانند.

بیشتر بخوانید: بهترین فیلم و سریال های جنایی 2021

Mirror of the Witch

اگر به دنبال یک درام مرموز در دوران پادشاهی چوسان قدیم می گردید، قطعا این سریال بهترین انتخاب است. سریال آینه جادوگر که قطعا جزوه بهترین سریال های کره تاریخی است یک رمز و راز وهم انگیز را به یک درام فانتزی و تاریخی تبدیل می کند. در این سریال خبری از عاشقانه های بازیگوشانه و درام معمول تاریخی نیست، اما رمز و راز، ابهام در جای و جای این سریال چشم می خورد.

این سریال برای آن دسته مخاطبانی که عاشق ته رنگهای تاریخ هستید، چشم گیر است. این نکته نیز لازم به ذکر است که اگرچه به احتمال زیاد مجذوب مفهوم افسانه ای و شوخ طبعی آن خواهید شد، اما سریال خیلی کند پیش می رود.

در قسمت های اول ما می فهمی که دو نوزاد نفرین شده وجود دارد، دو شاهزاده دو قلو که طبق پیش بینی ها هر کسی را دوست بدارند و کسانی که آنها را دوست دارند مرگ به ارمغان می آورند. در همین حال که همگی می گویند باید هر دو نوزاد اعدام شوند. اما یک جادوگر شیطانی ملکه را متقاعد می کند که زندگی یک کودک را به خاطر کودک دیگر فدا کند.

قرار بر این می شود که شاهزاده دختر را به دلیل آنکه وارث تاج و تخت نیست را بکشند، با اینحال، دختر موفق به زنده ماندن می شود. این شاهزاد خانم 17 سال آینده زندگی خود را در جنگل می گذارند بودن اینکه از گذشته پیچیده خود آگاهی داشته باشد. از آنجا که این سریال مسائل تاریخی را با افسانه و ابهام را به صورت زیبایی درهم می آمیزد به نظر بسیاری بهترین سریال کره ای تاریخی جدید به حساب می آید.

بیشتر بخوانید: بهترین فیلم های چینی

ایلجیما (Iljimae)

در ادامه معرفی بهترین سریال های کره ای تاریخی اکنون می خواهیم درباره سریال Iljimae صحبت کنیم. شما می توانید داستان این سریال را با رابین هود مقایسه کنید. این سریال داستان قهرمانی را روایت میکند که از مقامات فاسد دولتی دزدی می کند و به فقرا باز می گرداند. او پس از هر سرقتی تصویر شاخه درخت آلو را پشت سر خود می گذارد. به همین دلیل او را ایلجیما لقب داده اند.

با اینحال در ادامه ما می فهمیم هدف اصلی او جستوی صاحب شمشیر خاصی است که خانواده اش با آن کشته شده است و نه سرقت از دیگران. صحنه های اکشن شگفت انگیز و داستان بدیع این سریال سبب شده که بسیاری از منتقدین و مخاطبین آن را جزوه برترین سریال های کره ای تاریخی 2021 قرار دهند.

بیشتر بخوانید: بهترین فیلم های ابرقهرمانی 2021

سرنوشت/ایمان (Faith)

در ادامه معرفی بهترین سریال های کره ای تاریخی می‌خواهیم درباره سریال Faith صحبت نماییم. این سریال یک درام تاریخی درباره زنی با قدرت شفابخشی است که در زمان سفر می کند. درحقیقت داستان از آنجا آغاز می شود که روزی ناگهان یک جراح پلاستیک توسط یک جنگجو به گوریئو در قرن 14 منتقل می شود. او ناگهان متوجه می شود که جنگجو رهبر گارد سلطنتی است که می خواهد ملکه آسیب دیده را نجات می دهند. پس از مدتی این جنگجو عاشق این زن می شود.

این سریال به دلیل تلفیق دو جهان مدرن و گذشته باهم به شکل غیرکلیشه ای و همچنین عاشقانه کمدی و جذابش در نظر بسیار بهترین K-Drama به حساب می آید.

بیشتر بخوانید: بهترین فیلم های علمی تخیلی 2021

افسانه اوک‌نیو (The Flower in Prison)

در ادامه معرفی بهترین سریال های کره ای تاریخی اکنون می خواهیم درباره سریال The Flower in Prison صحبت نماییم. اگرچه تم اصلی این سریال تاریخی عاشقانه است اما در آن درباره احترام، زیبایی درونی، هوش و عطوفت و مهربانی نیز صحبت می شود. داستان این سریال در زمان پادشاهی چوسان می گذرد و زندگی زنی متولد و بزرگ شده زندان را روایت می کند که به فقرا و متهمان بی گناه کمک می کند. این درام تاریخی به دلیل آنکه روایتش بر زندگی مردمان رنج دیده و معمولی تمرکز دارد و صرفا روابط خاندان سلطنتی را نشان می دهد، مورد تحسین بسیاری قرار گرفته و حتی بسیاری از منتقدین آن را بهترین سریال کره ای تاریخی جدید به حساب آوردند.

بیشتر بخوانید: بهترین فیلم های اکشن 2021

 ملکه سوندوک (Queen Seondeok)

در ادامه معرفی بهترین سریال های کره ای تاریخی ،قصد داریم درباره سریال Queen Seondeok صحبت نماییم. داستان این سریال در پادشاهی سیلا یکی از سه پادشاهی کره (گوگوریو و باکجه دو پادشاهی دیگر می باشد) اتفاق می افتد. داستان حول محور سئون دوک زنی می گذرد که سرانجام تبدیل به اولین حاکم زن سیلا می شود. البته این داستان تخلیلی است که براساس برخی از واقعیت های زندگی ملکه ساخته شده است.

داستان زیبا این سریال سخت کوشی های یک زن را به نمایش می گذارد به نظر بسیار بهترین سریال کره ای تاریخی جدید به حساب می آید.

بیشتر بخوانید: بهترین انیمه های 2021

بدرخش یا دیوانه شو (Shine or Go Crazy)

در ادامه معرفی بهترین سریال های کره ای تاریخی ،  می‌خواهیم درباره Shine or Go Crazy صحبت کنیم که به نظر من بهترین سریال تاریخی کره ای است. این درام تاریخی تخیلی داستان وانگ سو، یک شاهزاده تبعیدی گوگوریو و شین یول، یک شاهزاده خانم را روایت می گوید. این شاهزاده به دلیل پیشگویی از کاخ تبعید شده و در کودکی به کوه‌ها فرستاده می شود. طبق پیش بینی ها او باعث خون ریزی ها و ویرانی می شود. او همراه با یک شاهزاده خانم نفرین شده دیگر تلاش می کند با سرنوشتنشان بجنگنند و به همه ثابت کنند که این سرنوشت دروغ است.

این داستان به دلیل روایت تلاش ها و جنگ ها دو شخصیت اصلی با خرفات و سرنوشت از پیش تعیین شده بسیار عبرت آمیز است و بسیاری از افراد آن را بهترین سریال تاریخی کره ای به حساب می آورند.

بیشتر بخوانید: بهترین سریال های نتفلیکس 2022

جواهری در قصر (Dae Jang Geum)

سریال کره ای تاریخی جواهری در قصر با نام اصلی دا جانگ گئوم از سریال های قدیمی و نوستالژی دهه  80 ایران است. داستان این سریال از برترین سریالهای تاریخی کره ای درباره دختری به نام میونگی پارک است که ندیمه آشپزخانه دربار است و بر خلاف قوانین قصر به‌خاطر نجات جانش و عشق با افسری فرار می‌کند.

این دو پس از این به طور مخفیانه باهم ازدواج می‌کنند و صاحب فرزند دختری به نام یانگوم می‌شوند. یانگوم در یک بازی کودکانه و بی اختیار، راز خانوادگی خود را برملا می‌کند. پدر و مادرش کشته می‌شوند و خود وارد قصر می‌شوند تا آرزوی مادرش که ندیمه ارشد آشپزخانه دربار شدن بود را برآورده کند. در این راه یانگوم یاد می‌گیرد که همیشه نباید آرزوهای کوچک داشت و در بدترین محدودیت‌ها نیز می‌توان ستاره ای درخشان شد.

بیشتر بخوانید: بهترین سریال های ترکی 2022

افسانه دونگ یی (Dong Yi)

یکی دیگر از بهترین سریال های کره ای تاریخی سریال افسانه دونگ یی بوده که در ژانر عاشقانه، تاریخی است. داستان سریال درباره دختر باهوش و زرنگی به نام دونگ یی است که پدر و برادرش گروه شمشیرزنان مبارز را به راه انداخته اند.

توطئه ای بر علیه شمشیرزنان مبارز می‌شود و پدر و برادر دونگی یی می‌میرند. پس او تصمیم‌ می‌گیرد برای رفع اتهام از خانواده اش وارد قصر شود در قصر او به عنوان خدمتکار دون پایه کانون نوازندگان کار می‌کند تا برخورد با جان اوک جونگ صیغه محبوب امپراطور و مادر ولیعهد او و سپس خود امپراطور سوک جونگ باعث می‌شود او تبدیل به چوی سوک بین صیغه موردعلاقه و مادر پادشاه آینده شود.

بیشتر بخوانید: بهترین سریال های کره ای 2022

عاشقان ماه عاشقان ماه (Moon Lovers: Scarlet Heart Ryeo)

یکی از جذاب‌ترین سریال‌های تاریخی که همچنان برخی از کیدرامایی‌ها به دنبال فصل دوم آن هستند، عاشقان ماه است. در این سریال که در سال 2016 پخش شده، بازیگرانی مانند لی جونگی و آیو به ایفای نقش پرداخته‌اند.

داستان این سریال درباره دختری است که در سئول امروزی زندگی می‌کند. اما طی اتفاقی به دریا می‌افتد و زمانی که از آب بیرون می‌آید، خود را در زمان سلسله پادشاهی گوریو می‌بیند و درگیر دعواها و جدال‌های بین شاهزادگان می‌شود. این سریال نیز با توجه به داستان جالب و بازیگران خوب آن در زمره بهترین سریال های کره ای تاریخی قرار می‌گیرد.

بیشتر بخوانید: بهترین سریال های چینی 2022

 رودخانه ای که ماه از آن برمی‌خیزد (River Where the Moon Rises)

نمونه‌ای دیگر از بهترین سریال های کره ای تاریخی ، سریال رودخانه‌ ای که ماه از آن برمی‌خیزد بوده که در سال 2021 ساخته شده است. در این سریال بازیگران محبوبی همچون کیم سو هیون، نا این وو، لی جی هون، چوی یو هوا، کانگ ها نیول و کیم هی جیونگ به ایفای نقش پرداخته‌اند.

داستان این سریال درباره عشق بین شاهزاده خانم پیونگ یانگ و اون دال (شخصیتی از افسانه های گوگوریو) است. شاهدخت پیونگ یانگ به عنوان یک شاهزاده به دنیا آمد اما به عنوان یک قاتل بزرگ شد. او پس از فهمیدن هویت واقعی اش از هیچ تلاشی برای بازپس گیری کشور و تاج و تخت خود فروگذار نبود. حال این شاهزاده خشن و حق طلب درگیر عشق با مردی صلح طلب می‌شود. باید دید سرنوشت برای آنان چه می‌خواهد. تماشای این سریال زیبا و خوش ساخت را به شما توصیه می‌کنیم.

بیشتر بخوانید: بهترین مینی سریال های 2022

 آقای آفتاب (Mr. Sunshine)

آقای آفتاب یکی از بهترین سریال های کره ای بوده که در سال 2018 در ژانر درام و عاشقانه ساخته شده است. در این سریال، ستارگان محبوبی همچون لی بیونگ-هان، کیم تائه-ری، یو یئون سئوک، بیون یو هان، دیوید لی مک‌اینیس به ایفای نقش پرداخته‌اند.

داستان آقای آفتاب در سال 1871 روایت می‌شود. پس از حمله کشتی‌های آمریکایی به چوسان جوانی کره‌ای از طریق یکی از کشتی‌های جنگی از سرزمین خود فرار می‌کند و به آمریکا می‌رود. سی سال پس از این ماجرا او به خاطر ماموریتی مجبور می‌شود تا به چوسان برگردد. اگر  از بهترین سریال های کره ای تاریخی آقای آفتاب را تاکنون ندیده اید، همین الان وقتش است.

بیشتر بخوانید: بهترین سریال های کره ای مدرسه ای 

شورشی: دزد مردم (Rebel: Thief Who Stole The People)

این سریال تاریخی کره ای در زمان پادشاه ظالم یونسان روایت می‌شود و به داستان هونگ گیل-دونگ، اولین فردی که در چوسان قهرمان تمام مردم شناخته شد می‌پردازد. گیل دونگ در خانواده‌ای خدمتکار و در زمانی متولد شد که به طرز وحشتناکی با آن‌ها رفتار می‌کردند. پس از آنکه بزرگ شد رهبری گروهی قاچاقچی را برعهده گرفت. آن‌‌ها از اشراف سرقت می‌کردند و به فقرا کمک می‌کردند.

گیل دونگ نسخه کره‌ای رابین هود است؛ قهرمانی که نامش در سراسر کره شناخته شده و داستان‌هایش الهام بخش تعداد قابل توجهی از کمیک‌ها، بازی‌های ویدئویی و فیلم‌ها است. این درام تا مدت‌های طولانی در ذهن شما خواهد ماند. این سریال از برترین سریالهای تاریخی کره ای درخور تماشاست.

بیشتر بخوانید: بهترین سریال های کره ای نتفلیکس

 پادشاه صاحب ماسک (The Emperor: Owner of the Mask)

افسانه سریال پادشاه صاحب ماسک در قرن هجدهم روایت می‌شود و در مورد شاهزاده‌ای است که چاره‌ای جز پنهان کردن چهره‌اش در برابر گروه پیونسو ندارد. این گروه مخفی سعی دارد تا با خصوصی‌سازی شبکه آب چوسان کنترل کشور را به دست بگیرند. شاهزاده که اجازه خارج شدن از کاخ را ندارد و نمی‌تواند شاهد زندگی خارج از دیوارها باشد ریسک می‌کند و با لباس مبدل از کاخ فرار می‌کند و اتفاقی با دختری آشنا می‌شود. رفته رفته اوضاع پیچیده می‌شود و گروه مخفی شاهزاده را تحت فشار می‌گذارند تا پدر دختری که عاشقش است را اعدام کند.

این سریال یک درام تاریخی کامل برای کمال‌گرایان نخواهد بود، اما اگر بتوانید از برخی مسائل چشم پوشی کنید ممکن است آن را بپسندید و یک ساعت لذت بخشی را بگذرانید. علیرغم ایراداتی که دارد به طور کلی بازیگران خارق‌العاده و داستانی جذاب دارد. ایت سریال‌ جز برترین سریالهای تاریخی کره ای است اما نه بهترین آن!

بیشتر بخوانید: بهترین سریال های کره ای کمدی

 پادشاه ابدی (The King: Eternal Monarch)

داستان سریال پادشاه ابدی حول محور دو انسان از دو جهان موازی رخ می‌دهد. جانگ ته-وول‌ که بازرس اداره پلیس جمهوری کره در سال 2020 است و پادشاه لی-گون که امپراطوری کره در گذشته بسیار دور را اداره می‌کند. به‌طور اتفاقی لی گون دری به دنیای جمهوری کره پیدا می‌کند و پس از ورود به آن‌ با ته-وول برخورد می‌کند. پس از آشنایی نه چندان دوستانه، ماجراهای تلخ و شیرین آن‌ها شروع می‌شود. سریال کره ای تاریخی جدید پادشاه ابدی جز برترین سریالهای تاریخی کره ای به شمار می‌آید.

بیشتر بخوانید:

 • بهترین سریال های چینی تاریخی
 • بهترین سریال های کره ای تاریخی
 • بهترین سریال های کره ای جنایی
 • بهترین سریال های کره ای عاشقانه
 • بهترین سریال های لی جونگ سوک
 • بهترین سریال های جی سانگ

 

.

منبع: reelrundown

نظر شما درباره بهترین سریال های کره ای تاریخی چیست؟ به نظر شما جای چه سریال‌های تاریخی دیگری در این لیست خالی است؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو در میان بگذارید.

 

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا