خانواده

معرفی سریال ترکی با موضوع ازدواج اجباری

سریال های ترکی در ایران محبوبیت زیادی دارند. شاید دسته‌ای از عاشقان سریال فقط سریال‌های انگلیسی‌زبان یا اروپایی را دوست داشته باشند، اما باید قبول کنیم که شمار قابل توجهی از شهروندان ایرانی هم از سریال‌های ترکی خوششان می‌آید.

در واقع سریال‌های ترکی از نظر فرهنگی برای مردم ایران آشناتر هستند و تشابهات اجتماعی و فرهنگی و مذهبی بیشتری در آنها پیدا می‌کنند. ضمن اینکه آنها عموما مدرن و خوش آب و رنگ ساخته می‌شوند و ترکیبی از سنت و محیطهای لوکس شهری آنها را برای خیلی‌ها جذابتر می‌کنند. ضمن اینکه عده‌ای از ایرانی‌ها با گویش ترکی آشنا هستند و بیشتر فیلم را می‌توانند با زبان اصلی هم تا حد زیادی درک کنند.

فهرستی از بهترین سریال های ترکی:

۱- سریال معلم

دختری ورزشکار به نام رویا که به تقلب در آخرین مسابقه خود متهم شده و در مدرسه مورد بی احترامی قرار گرفته است، اقدام به خودکشی می کند. در ادامه، معلمی به نام آکیف تصمیم می گیرد که به دانش آموزان مقصر در این ماجرا، درسی فراموش نشدنی بدهد و…

سریال معلم، سریالی جنایی، درام و مهیج، محصول سال ۲۰۲۰ کشور ترکیه است. بازیگرانی چون ایلکر کاللی، سرن موری، افرا ساراچوغلو، سرهات مصطفی کلیچ، سرکان کسکین، شریف ارول، مرت رمضان دمیر و جان بارتو اصلان در سریال معلم به ایفای نقش پرداخته اند.

سریال معلم توسط کمپانی های مدیاپیم و ام‌اف یاپیم تولید شده و پخش آن از سال ۲۰۲۰ در شبکه فاکس ترکیه آغاز شده است.


۲- سریال عمق

ساهیر که در یک کلینیک وابسته به اداره پلیس در استانبول مشغول به کار است، تلاش می کند تا افراد بیمار را درمان کند و آنها را از فکر مرگ بازدارد. در این میان، او با دختری پر رمز و راز به نام بیلگه مواجه می شود و…

سریال عمق، سریالی اکشن، ماجراجویی، درام و رازآلود، محصول سال ۲۰۱۸ کشور ترکیه است. بازیگرانی چون ایلکر کاللی، نسلیهان آتاگول، بیراک توزوناتاچ، بولنت امین یارار، دفنه کایالار، گزده تورک ‌پنجه، گون کوپش و فریدون دوزاغاچ در سریال عمق به ایفای نقش پرداخته اند.

سریال عمق توسط کمپانی تی ام سی فیلم تولید شده است و ساخته اویگار کوتلو است. سریال عمق در جشنواره های مختلف افتخارات متعددی را به دست آورد که از میان آنها می توان به دریافت یک جایزه گلدن آمبرلا و نامزدی دریافت شش جایزه گلدن باترفلای اشاره کرد.


۳- سریال ماراشلی

«ماراشلی»، سریالی در ژانر درام-خانوادگی و عاشقانه و محصول سال ۲۰۲۱ کشور ترکیه است. بازیگران جوان و مطرح صنعت فیلمسازی ترکیه ای، «بوراک دنیز» و «آلینا بز» در این سریال به ایفای نقش پرداخته اند. داستان این سریال درمورد یک سرباز سابق نیروهای ویژه ترکیه به اسم «ماراشلی» است که پس از مرگ غم انگیز دخترش، زندگی اش به کل تغییر می کند. او یک کتابفروشی باز می کند و زندگی اش را از این طریق می گذراند تا اینکه یک روز دختر زیبایی به اسم «ماهور» پا به مغازه اش می گذارد. ماهور عکاس موفقی است که طی اتفاقاتی، به دردسر بزرگی می افتد و ماراشلی مجبور می شود او را نجات دهد. از همان روز به بعد، سرنوشت این دو به هم گره می خورد.

بازیگرانی چون بوراک دنیز، آلینا بز، سرهات مصطفی کلیچ، سایگین سویسال، روژدا دمیرر، جمیل بویوکدوگرلی، ملیس ایسیتن و نسلیهان آجار در سریال ماراشلی به ایفای نقش پرداخته اند.

سریال ماراشلی از سال ۲۰۲۱ از شبکه ای تی وی پخش شده و ساخته آردا ساریگون است.


۴- سریال فاطما

زنی جوان به نام فاطما، هنگام تلاش برای یافتن همسر گمشده‌اش، تصادفاً مرتکب قتل می شود. دیری نمی گذرد که همکاران همسر فاطما از این ماجرا باخبر می شوند و…

سریال فاطما، سریالی جنایی، درام و مهیج، محصول سال ۲۰۲۱ کشور ترکیه است. بازیگرانی چون بورجو بیریجیک، مهمت ییلماز آک، هازال تورسان، شهسوار آکتاش، اوقور یوجل، گلچین کولتور شاهین، دنیز سن حمزه اوغلو و چاعداش اونور اوزتورک در سریال فاطما به ایفای نقش پرداخته اند.

پخش سریال فاطما از سال ۲۰۲۱ در نتفلیکس آغاز شده است. سریال فاطما توسط کمپانی آیدیا فیلم کریتیوز تولید شده و ساخته اوزگور اونورمه است.


۵- سریال ۵۰ متر مربع

یک پسر فراری بعد از اینکه به رئیس خود خیانت می کند، در یک خیاطی پنهان می شود تا از دست آنها در امان بماند. صاحب آنجا آن پسر را با پسر خود اشتباه می گیرد و او تلاش می کند تا هویت جدیدش را حفظ کند و…

سریال ۵۰ متر مربع، سریالی کمدی، درام و مهیج، محصول سال ۲۰۲۱ کشور ترکیه است. بازیگرانی چون انگین اوزترک، کورشات النی‌آچیک، چنگیز بوزکورت، آیبوکه پوسات، تولگا تکین، توئچه کاراباجاک، تونجای بیازیت و اوزگور امره ییلدیریم در سریال ۵۰ متر مربع به ایفای نقش پرداخته ‌اند.

سریال ۵۰ متر مربع از نتفلیکس پخش شده است و ساخته بوراک آکساک است.


۶- سریال کویر

یک کاپیتان باتجربه به همراه یک پلیس تازه وارد با قتل یک کودک در شهر روبرو می شوند. این قتل آنها را به سمت یک مرد تاجر و دخترش دلارا سوق می دهد و…

سریال کویر، سریالی جنایی، درام و رازآلود، محصول سال ۲۰۱۸ کشور ترکیه است. بازیگرانی چون اییت اوزشنر، اکین کوچ، نور فتاح ‌اوغلو، بیگه اونال، آلتان ارککلی، مروه چاییران، بولنت دوزگون اوغلو و اسرا کیزیلدوگان در سریال کویر به ایفای نقش پرداخته ‌اند.

سریال کویر توسط کمپانی آرک فیلم پخش شده است. سریال کویر در جشنواره‌ ‌های مختلف افتخارات متعددی را به دست آورد که از میان آنها می ‌توان به نامزدی دریافت یک جایزه گلدن باترفلای اشاره کرد.


۷- سریال بهزاد چ: کارآگاهی از آنکارا

بهزاد یک پلیس سرسخت و خشن است که به عنوان رئیس اداره جنایی در آنکارا مشغول کار است. او در حالی که به همراه تیمش مجرمان را دستگیر می کند، ناخواسته درگیر مشکلات بسیاری می شود و…

سریال بهزاد چ: کارآگاهی از آنکارا، سریالی جنایی، درام، رازآلود و مهیج، محصول سال ۲۰۱۰ کشور ترکیه است. بازیگرانی چون اردال بشیکچی، اینانچ کونوکچو، اگه آیدان، برکان سال، آیچا ارن، فاتح آرتمان، سدا باکان و ارای اسرول در سریال بهزاد چ: کارآگاهی از آنکارا به ایفای نقش پرداخته ‌اند.

سریال بهزاد چ: کارآگاهی از آنکارا از سال ۲۰۱۰ تا سال ۲۰۱۹ پخش شده است و بر اساس رمان های هر کسی ردی از خود بر جای می گذارد و آخرین حفاری به قلم امره سربس ساخته شده است. سریال بهزاد چ: کارآگاهی از آنکارا در جشنواره‌ ‌های مختلف افتخارات متعددی را به دست آورد که از میان آنها می ‌توان به نامزدی دریافت دو جایزه گلدن باترفلای اشاره کرد. سریال بهزاد چ: کارآگاهی از آنکارا جزو ۲۵۰ سریال برتر از نگاه سایت IMDB است و در رتبه صد و شصت چهارم قرار دارد.


۸- سریال قیام ارطغرل

روایت داستان قهرمانانه ارطغرل غازی، پدر عثمان یکم که امپراطوری عثمانی را بنیان نهاد.
یکی از سریال‌های تحسین شده ترکیه و پیش‌درآمد سریال محبوب قیام عثمان

سریال قیام ارطغرل، سریالی اکشن، ماجراجویی، درام، تاریخی و جنگی، محصول سال ۲۰۱۴ کشور ترکیه، به کارگردانی مهمت بوزداغ است. بازیگرانی چون انگین آلتان دوزیاتان، هولیا دارجان، چنگیز جوشکون، نورتین سونمز، جلال آل، هاکان سریم، ادیب زیدان و آیبرک پکان در سریال قیام ارطغرل به ایفای نقش پرداخته ‌اند.

سریال قیام ارطغرل از سال ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۹ از شبکه تی آر تی پخش شده است. سریال قیام ارطغرل بر اساس رویدادهای تاریخی قرن سیزدهم که منجر به سرنگونی دودمان سلجوقیان در آناتولی و به ‌وجود آمدن امپراطوری عثمانی شد، ساخته شده ‌است. در سریال قیام ارطغرل دوره ‌ای از زندگی سلیمان ‌شاه، جد بزرگ عثمانیان و ارطغرل پدر عثمان یکم بنیانگذار امپراطوری عثمانی به تصویر کشیده شده ‌است.

سریال قیام ارطغرل پرهزینه ‌ترین سریال تاریخ ترکیه به حساب می آید و سریال قیام عثمان در ادامه این سریال ساخته شده ‌است. سریال قیام ارطغرل در جشنواره‌ ‌های مختلف افتخارات متعددی را به دست آورد که از میان آنها می ‌توان به دریافت جوایز گلدن پالم، گلدن باترفلای و گلدن استار اشاره کرد.


۹- سریال سعید و شورا

سعید پسر ارشد یک خانواده ترک و شورا، دختر یک خانواده نجیب روسی است که این دو بر حسب اتفاق باهم آشنا می شوند و… یک داستان پرکشش درباره عشق و امید

سریال سعید و شورا، سریالی درام، تاریخی، جنگی و عاشقانه، محصول سال ۲۰۱۴ کشور ترکیه، به کارگردانی هاکان اینان و هیلال سارال است. اجه یورنچ و ملک گنچ ‌اوغلو نویسندگی سریال سعید و شورا را بر اساس رمانی با همین عنوان به قلم نرمین بزمن بر عهده داشته اند.

بازیگرانی چون کیوانچ تاتیلتو، فرح زینب عبدالله، چاعلار ارطغرل، دمت اوزدمیر، ملیسا پاموک، الچین سانگو، بیرکان سوکولو و اوشان چاکر در سریال سعید و شورا به ایفای نقش پرداخته ‌اند.

سریال سعید و شورا از سال ۲۰۱۴ از شبکه استار تی وی آغاز شده است.


۱۰- سریال فاتح

طی قرن های متمادی، شهر قسطنطنیه بارها تحت محاصره قرار گرفت، اما هیچ عاملی نتوانست از سد مستحکم دیوارهای این شهر عبور کند. تا اینکه یکی از بزرگترین پادشاهان عثمانی به نام محمد فاتح، موفق به فتح این شهر شد و…

سریال فاتح، سریالی اکشن، تاریخی و جنگی، محصول کشور ترکیه است که در سال ۲۰۱۸ از شبکه بلو تی‌وی این کشور پخش شده و بازیگرانی چون کنعان ایمیرزالی‌اوغلو، چتین تکیندور، گورکان اویگون، بوشرا دولی، ارتان صبان، هازال فیلیز کوچوک‌کوسه، اسماعیل دمیرچی و فوندا اریعیت در آن به ایفای نقش پرداخته اند.


۱۲- سریال حلقه

یک دختر و پسر جوان از دو جایگاه مختلف با هم همراه می‌شوند تا در برابر توطئه‌ای بزرگ مبارزه کنند…

سریال حلقه، سریالی اکشن، جنایی و درام محصول کشور ترکیه است که پخش آن از سال ۲۰۱۹ در شبکه تی آر تی وان ترکیه آغاز شده و بازیگرانی چون سرکان چای اوغلو، هانده ارچل، کان ییلدیریم، هازال سوباسی، نازان کسال، احمت ممتاز تایلان، بوراک سرگن و اوموت کاراداغ در آن به ایفای نقش پرداخته‌اند.


۱۳- سریال اتاق قرمز

اتاق قرمز ماجراهای مختلف یک کلینیک روانشناسی و بیماران آن را به تصویر می‌کشد…

سریال اتاق قرمز، سریالی درام محصول کشور ترکیه است که پخش آن از سال ۲۰۲۰ در شبکه تی وی هشت ترکیه آغاز شده است. بازیگرانی چون بینور کایا، تولین اوزن، بوراک سوینچ، مریج آرال، هالیت ازگور ساری، گلچین کولتور شاهین و باران جان اراسلان در سریال اتاق قرمز به ایفای نقش پرداخته‌اند.


۱۴- سریال داستان ما

خانواده‌ای شلوغ و دوست داشتنی که در یکی از محله‌های فقیرنشین ساکن هستند، سعی دارند با شرایط سخت کنار بیایند و به زندگی ادامه دهند…

سریال داستان ما، سریالی کمدی، درام و عاشقانه محصول کشور ترکیه است که طی سال‌های ۲۰۱۷ الی ۲۰۱۹ از شبکه فاکس ترکیه پخش شده و بازیگرانی چون هازل کایا، بوراک دنیز، رها اوزجان، یائیزجان کنیالی، نژات اویگور، زینپ سلیم اوغلو،عمر سوگی و آلپ آکار در آن به ایفای نقش پرداخته اند.

این سریال با اقتباس از سریال بی‌حیا محصول کشور انگلستان ساخته شده و نامزد دریافت چندین جایزه از جشنواره‌های مختلف شده است.


۱۵- سریال عشق اجاره ای

برادر دفنه مبلغ زیادی بدهکار است و به زندان می‌رود. به همین دلیل دفنه مجبور می‌شود پیشنهادی را در ازای دریافت پول بپذیرد. او باید یک طراح کفش ثروتمند به نام عمر را عاشق خود کند و…

سریال عشق اجاره ای، سریالی کمدی و عاشقانه محصول کشور ترکیه است که پخش آن از سال ۲۰۱۷ در شبکه استار تی وی آغاز شده و بازیگرانی چون باریش آردوچ، الچین سانگو، صالیح بادمجی، انور بیوک توپچو، موژده اوزمان، سچکین ازدمیر، سینم ازتورک و نرگس کومباسار در آن به ایفای نقش پرداخته‌اند.


۱۶- سریال دکتر معجزه گر

علی وفا، نابغه‌ای است که در روستایی کوچک به دنیا آمده و رویای پزشک شدن را در سر می‌پروراند..

سریال دکتر معجزه گر، سریالی درام محصول کشور ترکیه است که پخش آن از سال ۲۰۱۹ در شبکه فاکس ترکیه آغاز شده و بازیگرانی چون تانر اولمز، انور تونا، سینم اونسال، هازال تورسان، مورات آیگن، ازگه ازدر، رها ازجان و بیهتر دینچل در آن به ایفای نقش پرداخته‌اند.


۱۷- سریال قیام عثمان

روایت سالهای پر فراز و نشیب زندگی عثمان بی، پسر ارطغرل غازی و بنیانگذار امپراطوری عثمانی در ترکیه.

سریال قیام عثمان، سریالی اکشن، تاریخی، جنگی، ماجراجویی و درام، محصول کشور ترکیه است که پخش آن از سال ۲۰۱۹ از شبکه ای‌تی‌وی آغاز شده و بازیگرانی چون بوراک اوزچیویت، نورالدین سونمز، راگیپ ساواس، ساروهان هونل، عایشه‌گل گونای، آلما ترزیک و طغرل چتینر در آن به ایفای نقش پرداخته‌اند.

سریال قیام عثمان در جشنواره‌های مختلف نامزد و برنده جوایز متعددی شده است.


۱۸- سریال تصادف

رییس پلیس قدیر همسر و فرزندش را در یک حادثه تروریستی از دست می‌دهد. او که دیگر ادامه دادن به زندگی برایش عذاب بزرگی است، تصمیم می‌گیرد با تصادف در هنگام رانندگی به زندگی خودش پایان ببخشد. اما او در یک تقاطع با سه ماشین دیگر تصادف می‌کند و…

سریال تصادف، سریالی اکشن، درام و مهیج محصول کشور ترکیه است که از سال ۲۰۱۸ تا ۲۰۱۹ از شبکه شو تی‌وی پخش شده و بازیگرانی چون کیوانچ تاتلیتو، الچین سانگو، انور سایلاک، ملیسا اسلی پاموک، آلپرن دویماز، ارکان جان، رژدا دمیرر و هاکان کورتاش در آن به ایفای نقش پرداخته‌اند.


۱۹- سریال ظهور امپراطوری عثمانی

سلطان محمد دوم عثمانی نبردی حماسی را برای فتح قسطنطنیه، پایتخت تمدن بیزانت آغاز کرده و مسیر تحولات تاریخی برای قرن‌های پیش رو را تغیرر می‌دهد و…

سریال ظهور امپراطوری عثمانی، سریالی مستند، جنگی، درام و تاریخی، محصول کشور آمریکا است که پخش آن از سال ۲۰۲۰ آغاز شده و بازیگرانی چون جم ییغیت اوزوم اوغلو، توماسو بازیلی، سلیم بایراکتار، برکان سوکولو، عثمان سونانت، طوبی بویوک اوستون و اوشان چاکر در آن به ایفای نقش پرداخته‌اند.


۲۰- سریال الف

پس از کشف یک جسد در تنگه بوسفور کشور ترکیه، دو کارآگاه به نام‌های ستار و کمال، اسرار مربوط به جنایاتی را آشکار می‌سازند که…

الف، مینی‌سریالی اکشن، جنایی، درام و رازآلود، محصول کشور ترکیه است که در سال ۲۰۲۰ از شبکه‌های اف‌ایکس و بلو تی‌وی پخش شده و بازیگرانی چون کنعان ایمیرزالی‌اوغلو، احمد ممتاز تایلان، ملیسا سوزن، مفید کایاچان، خدیجه اصلان، مطلب مجدچی، استفانی سو چاگلار و عایشه گل اوراز در آن به ایفای نقش پرداخته‌اند.


۲۱- سریال نفوذی

پس از ناپدید شدن پسربچه‌ای به نام امید، مادرش سعی می‌کند که با خاطرات او به زندگی ادامه ‌دهد. از سوی دیگر، سارپ (برادر امید) خود را برای گم شدن او سرزنش می‌کند و…
نفوذی سریالی اکشن، جنایی و درام، محصول کمپانی آی یاپیم است که طی سال‌های ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ از شبکه تلویزیونی شو تی‌وی پخش شده و بازیگرانی چون چاعاتای اولوسوی، داملا کولبای، آراس بولوت اینملی، رضا کجااوغلو، بنسو سورال و چتین تکیندور در آن به ایفای نقش پرداخته‌اند.

این سریال که از نظر عملکرد بازیگران نقش اصلی مورد، نقدهای مثبتی را از سوی بسیاری از منتقدان دریافت کرده، در جشنواره‌های مختلف نامزد دریافت جوایز متعددی شده که از میان آنها می‌توان به نامزدی دریافت هشت جایزه در جشنواره پروانه طلایی ۲۰۱۷ اشاره کرد.۲۲- سریال گودال

اعضای خانواده کوچووالی، کنترل یکی از محله‌های پرجرم و جنایت استانبول را در اختیار دارند و با قوانین خاص خود، این محله را اداره می‌کنند. البته گروه‌های تازه‌وارد سعی می‌کنند که قوانین این خانواده را زیر پا بگذارند و…

سریال گودال، سریالی اکشن، جنایی و مهیج، محصول کشور ترکیه است که پخش آن از سال ۲۰۱۷ در شبکه شو تی‌وی این کشور آغاز شده و بازیگرانی چون آراس بولوت اینملی، پریهان ساواش، نور سورر، ارکان کولچاک کوستندیل، رضا کجااوغلو، اونر ارکان، نسیپ ممیلی و کوبیلای آکا در آن به ایفای نقش پرداخته‌اند.


۲۳- سریال گرگ

در بهار سال ۲۰۱۴ میلادی و در شرایطی که تعداد نیروهای متخاصم در مرزهای ترکیه افزایش می‌یابد، این کشور با تهدیداتی مواجه می‌شود که در تاریخ معاصر آن بی‌سابقه بوده‌است و…

گرگ مینی‌سریالی اکشن، مهیج و جنگی، محصول مشترک کمپانی‌های کاگلارآرتز اینترتینمنت و اینسیگنیا پروداکشنز است که پخش آن از فوریه ۲۰۱۸ در شبکه نتفلیکس آغاز شده و بازیگرانی چون آهو ترک پنجه، سرکان چای اوغلو، امیر بندرلی اوغلو، مراد آرکین، مسعود آکوستا، احمد پینار، کان نرگیس و اوزگه گورل در آن به ایفای نقش پرداخته‌اند.


۲۴- سریال محافظ

مردی جوان به همراه یادگاری سحرآمیز که قدرت‌های خارق‌العاده‌ای را به او می‌دهد، برای مبارزه با نیروهای پلید و حل کردن معماهای مربوط به گذشته خود، دست به اقداماتی ماجراجویانه می‌زند که…

سریال محافظ، سریالی اکشن، فانتزی و علمی‌تخیلی محصول کشور ترکیه است که پخش آن از سال ۲۰۱۸ در نتفلیکس آغاز شده است. بازیگرانی چون چاعاتای اولوسوی، هازار ارگچلو، آیچا آیشین توران، بورچین ترزی‌اوغلو، فوندا اریعیت، محمد کورتولوش، اوکان یالابیک و امیلی گاس در سریال محافظ به ایفای نقش پرداخته‌اند.

سریال محافظ اولین سریال ترکی شبکه نتفلیکس است که با استقبال بالای مخاطبین روبه‌رو شد. سریال محافظ مورد توجه منتقدین قرار گرفت و برنده چندین جایزه در جشنواره‌های بین‌المللی شده است.


۲۵- سریال عطیه

زنی به نام عطیه، با آرامش و رضایت خاطر در کنار خانواده و عزیزانش زندگی می‌کند. تا اینکه با کشف یک راز کهن در قدیمی‌ترین معبد جهان، زندگی او دستخوش تغییرات اساسی می‌شود و…

عطیه سریالی درام، فانتزی و رازآلود، محصول کشور ترکیه است که پخش آن از سال ۲۰۱۹ در نت‌فلیکس آغاز شده و بازیگرانی چون برن سات، مهمت گونسور، متین آکدولگر، ملیسا شنولسون، باشاک کوکلوکایا، جیوان جانووا، تیم سیفی و مرال چتین‌کایا در آن به ایفای نقش پرداخته‌اند.
این سریال که با عنوان استعداد نیز شناخته می‌شود، بر اساس رمان بیداری جهان به قلم شنگول بویباش ساخته شده‌‌است.


۲۶- سریال معصوم

یک کمیسر بازنشسته به نام جودت به همراه همسرش، دوران سالمندی خود را با آرامش خاطر، در مزرعه‌ای خارج از شهر سپری می‌کنند. البته زندگی آنها هنگامی با بحران مواجه می‌‎شود که…

معصوم، مینی‌سریالی جنایی، درام و رازآلود، محصول کشور ترکیه است که در سال ۲۰۱۷ از شبکه بلو تی‌وی این کشور پخش شده و بازیگرانی چون هالوک بیلگینر، نور سورر، علی آتای، اوکان یالابیک، سرکان کسکین، تولین اوزن، بارتو کوچوکچاگلیان و ایرم آلتوغ در آن به ایفای نقش پرداخته‌اند.

از جمله افتخارات این مینی‌سریال می‌توان به نامزدی دریافت یک جایزه پروانه طلایی اشاره کرد.


۲۷- سریال بابیل

این سریال داستان زندگی یک استاد آرمان‌گرا به نام عرفان را روایت می‌کند که در پی اخراج ناعادلانه‌اش، دچار آشفتگی خاطر می‌شود و تلاش می‌کند که از پسر بیمارش مراقبت نماید. هنگامی که درهای خوشبختی یکی پس از دیگری به روی عرفان بسته می‌شوند، او در می‌یابد که…

بابیل سریالی درام، محصول کشور ترکیه است که پخش آن از سال ۲۰۲۰ در شبکه استار تی‌وی این کشور آغاز شده و بازیگرانی چون خالد ارگنچ، اوزان گوئن، آصلی انور، بیرس آکالای، نور فتاح‌اوغلو، مسعود آکوستا، برن قاسم اوغوللاری و مرت دوغان در آن به ایفای نقش پرداخته‌اند.


۲۸- سریال شخصیت

مردی ۶۵ ساله مبتلا به بیماری آلزایمر که به عنوان دستیار قاضی فعالیت می‌کند، تصمیم می‌گیرد جنایتکاران را به سزای اعمالشان برساند و…

«شخصیت» سریالی جنایی، درام و رازآلود، محصول کشور ترکیه است که از ۱۷ مارس تا ۸ ژوئن ۲۰۱۸ از سرویس استریمینگ «پوهوتی‌وی» پخش شده و بازیگرانی چون «متین آکدولگر»، «جانسو دره»، «هالوک بیلگینر»، «شبنم بوزوکلو»، «حسین آونی دانیال»، «نسیپ ممیلی»، «شنای گونلر» و «آیهان کاواس» در آن به ایفای نقش پرداخته‌اند. این سریال که محصول کمپانی «آی یاپیم» به حساب می‌آید، در جدول برترین فیلم‌های وب‌سایت IMDB، رتبه پنجاه و سوم را به خود اختصاص داده‌است. ناگفته نماند که فیلمبرداری سریال «شخصیت» در شهرهای استانبول و گلیازی انجام شده‌است.


۲۹- سریال ستاره شمالی

ستاره شمالی: عشق اول فیلمی عاشقانه است که در سال ۲۰۱۹ به کارگردانی ارسوی گلر در ترکیه ساخته شد. داستان درباره ییلدیز است که تا زمانی که به یاد دارد عاشق کوزی است. او کسی را جز او ندیده است. خانواده ها نیز با یکدیگر دوست هستند. اما وقتی کوزی برای ادامه تحصیل در دانشگاه به استانبول می رود، همه چیز را فراموش می کند و به دنبال عشق دیگری می رود. وقتی خانواده او متوجه این موضوع می شوند، کوزی توسط همه افراد روستا و خانواده اش، ترد می شود. کوزی با زنی که دوست داشت ازدواج می کند و صاحب سه فرزند می شود. اما بیست سال بعد …

سریال ستاره شمالی به کارگردانی ارسوی گولر در سال ۲۰۱۹ ساخته شده است. این سریال محصول کشور ترکیه و در ژانر عاشقانه و خانوادگی می‌باشد. در این سریال ایسمیل دمیرجی، اسلیهان گونر، گیزیم گونش، نیلسو برفین اکتس , اسلیهان کاپانساهین به هنرمندی پرداخته‌اند.


۳۰- سریال دختر سفیر

دختر سفیر (به ترکی استانبولی: Sefirin Kızı) سریالی ترکی در ژانر درام و عاشقانه است که در سال ۲۰۱۹ به کارگردانی امره کاباکوشاک ساخته شده و توسط ان جی ام و او۳ مدیا پخش شد. داستان سریال «دختر سفیر» درباره سانجار و ناره است که از جوانی یکدیگر را دوست دارند، اما پدر ناره با ازدواج آن ها مخالفت می کرد. ناره و سانجار تصمیم می گیرند فرار کنند و مخفیانه ازدواج کنند. شب بعد از عروسی سانجار گمان می کند که ناره …

سریال دختر سفیر به کارگردانی امره کاباکوساک در سال ۲۰۱۹ ساخته شده است. این سریال محصول کشور ترکیه و در ژانر خانوادگی و عاشقانه می‌باشد. در این سریال انگین اکیورک، نسلیهان آتاگول، اوراز کایگیلار اوغلو، ارهان آلپای , دوکان پولات به هنرمندی پرداخته‌اند.


۳۱- سریال خانه من

“خانه من” یا به زبان ترکی استانبلی اویم، یک سریال درام و جدید ساخت کشور ترکیهمی باشد که در سال ۲۰۱۹ تولید و به کارگردانی کاگری بایرک، کارگردان موفق ترکیه ساخته شده است. سریال “خانه من” توسط او جی مدیا تولید و توسط نتفلیکس منتشر شد. این سریال با نام “خانه شما سرنوشت شماست” نیز شناخته می شود. در این سریال بازیگرانی نظیر دمت اوزدمیر ابراهیم چلیککول ایفای نقش می کنند. اویم “خانه من” با الهام از کتاب دختری در شیشه، اثر دکتر گزلیرن بودایاچویلو ساخته شده است. افسانه عشق چالش برانگیز مهدی و زینب در این سریال به مخاطبان نمایش داده می شود. مهدی و زینب، هر دو پر از زخمهای روحی هستند که در کودکی متحمل شده اند و هر دو برای درمان زخم های خود در زندگی مبارزه می کنند. با گذشت سال ها این دو روح مجروح به هم احساس تعلق پیدا می کنند. این سریال، سفر دو نفره مهدی و زینب را حکایت می کند که حرف عشق را در فرهنگ لغات و ذهن بیننده بازنویسی می کند.

سریال خانه من به کارگردانی کاگری بایرک در سال ۲۰۱۹ ساخته شده است. این سریال محصول کشور ترکیه و در ژانر عاشقانه و خانوادگی می‌باشد. در این سریال دمت اوزدمیر، ابراهیم چلیککول، چنگیز آیدوغان، ابنچنور داسته میر , نورسیم دمیر به هنرمندی پرداخته‌اند.


۳۲- سریال شعله ور

«شعله ور»، سریالی در ژانر خانوادگی-عاشقانه و درام و محصول سال ۲۰۲۰ کشور ترکیه است. داستان این سریال با یک آتش سوزی بزگ شروع می شود؛ آتشی که زندگی ۳ زن را تحت تأثیر قرار می دهد و هر کدام را به نحوی تغییر می دهد. این ۳ زن، با ۳ تقدیر متفاوت برای رسیدن به عدالت و عشق حقیقی تلاش می کنند.

سریال شعله ور به کارگردانی احمت کاتیکسیز در سال ۲۰۲۰ ساخته شده است. این سریال محصول کشور ترکیه و در ژانر خانوادگی و عاشقانه می‌باشد. در این سریال دمت اوگار، دیلان چیچک دنیز، هازار ارگوچلو، جیهانگیر جیهان، برکای آتش , جم بندر به هنرمندی پرداخته‌اند.


۳۳- سریال رامو

«رامو»، سریالی در ژانر اکشن-هیجان انگیز و درام و محصول سال ۲۰۲۰ کشور ترکیه است. داستان این سریال حول محور ۲ خانواده و دشمنی آن ها و عشقی بزرگ که در دل این خصومت جوانه می زند، می گردد.

سریال رامو به کارگردانی یاووز آلپ آکایدین و مصطفی سوکی دوعان در سال ۲۰۲۰ ساخته شده است. این سریال محصول کشور ترکیه و در ژانر اکشن و هیجان انگیز می‌باشد. در این سریال مراد ییلدریم، اسرا بیلگیج، محمت سعید ارگنج، بولات گنج , ایلکر آکسوم به هنرمندی پرداخته‌اند.


۳۴- سریال عشق سیاه و سفید

«عشق سیاه و سفید» سریال ترکیه ای در ژانر عاشقانه محصول سال ۲۰۱۷ است. این سریال در جشنواره گلدن پالم و دیگر جشنواره ها در ۸ رشته نامزد شد. در سریال عشق سیاه و سفید بازیگرانی چون ابراهیم چلیککول، محمد اوزونر، اجه دیزدر و… به ایفای نقش پرداخته اند. داستان این سریال درباره پزشکی است که همه علمش را فدای درمان انسانها کرده. او با شخصی آشنا می شود که به اندازه سیاه و سفید با هم متفاوت هستند و این شروع ماجراست…

سریال عشق سیاه و سفید به کارگردانی امیر خلیل زاده و آلتان دلنمز در سال ۲۰۱۸ ساخته شده است. این سریال محصول کشور ترکیه و در ژانر خانوادگی و عاشقانه می‌باشد. در این سریال ابراهیم چلیککول، بیرچه آکالای، محمد اوزونر، کاهیت گوک، اجه دیزدر , دنیز جلیل اوغلو به هنرمندی پرداخته‌اند.


۳۵- سریال آکینجی

سریال آکینجی به کارگردانی ولی سلیک در سال ۲۰۲۱ توسط کشور ترکیه در ژانر اکشن ساخته شده است. داستان این سریال، درباره مبارزه یک قهرمان مدرن است که ریشه در تاریخ عثمانی دارد و به قیمت جانش از شهر و مردمش محافظت می کند.

سریال آکینجی به کارگردانی ولی چلیک در سال ۲۰۲۱ ساخته شده است. این سریال محصول کشور ترکیه و در ژانر اکشن و ماجراجویی می‌باشد. در این سریال سوکرو اوزیلدیز، بوشرا دولی، ییلدیری شاهینلر، تولگا تکین، ارکان بکتاش، سرمیت یشیل، دیدم اینسلل , آدم بی به هنرمندی پرداخته‌اند.


۳۶- سریال قهرمان

سریال «قهرمان» روایت گر داستان زندگی بوکسور جوانی به اسم «کافکاس» است که درست زمانی که داشت آینده ی درخشانش را رقم میزد، دچار مشکلاتی در زندگی اش میشود و ناچارا با رینگ بوکس خداحافظی میکند. اما پس از گذشت چندین سال، او دوباره به خاطر پسرش «گونش» به رینگ مسابقات برمیگردد.

سریال قهرمان به کارگردانی کچه در سال ۲۰۱۹ ساخته شده است. این سریال محصول کشور ترکیه و در ژانر اکشن و ماجراجویی می‌باشد. در این سریال تولگاهای ساییشمان، ییلدیز چاگری آتیکسوی، ارکان اوجی، ایلایدا علیسان , مهمت بوزدوگان به هنرمندی پرداخته‌اند.


۳۷- سریال روزی روزگاری در چوکوروا

«روزی روزگاری در چوکوروا»، سریالی در ژانر خانوادگی-عاشقانه و درام و محصول سال ۲۰۱۸ کشور ترکیه است. این سریال روایت گر ارتباط عاطفی میان ۲ دلباخته در دهه ۷۰ میلادی و در شهر چوکوروا ترکیه است. عشق آنان دردسرهای بزرگی را برای آنها درست می کند تا حدی که مجبور به فرار کردن می شوند. آن ها هویت های جدیدی را برای خودشان انتخاب می کنند اما همین هویت های دروغین مشکلاتی را برایشان به وجود می آورد، جوری که آرزو می کنند ای کاش هیچوقت این دروغ را نمی گفتند.

سریال روزی روزگاری در چوکوروا به کارگردانی اورن کارابییک و مورات ساراچ اوغلو و فاروک تبر در سال ۲۰۱۸ ساخته شده است. این سریال محصول کشور ترکیه و در ژانر خانوادگی و عاشقانه می‌باشد. در این سریال وحیده پرچین، هلال آلتینبیلک، مورات یونالمیش، تورگی آیدین , بولنت پولات به هنرمندی پرداخته‌اند.


۳۸- سریال کلاغ

«کلاغ» سریالی در ژانر عاشقانه محصول سال ۲۰۱۹ است. این سریال در جشنواره بین المللی بیروت و جشنواره پروانه طلایی پنتن نامزد شد و از جشنواره گلدن پالم برنده جایزه بهترین بازیگر نقش مرد با بازی «باریش اردوچ» شد. داستان این سریال درباره دو دوست و همکار پلیسی است که برای عملیات بزرگ دستگیری فروشنده مواد مخدر وارد عمل می شوند. به یوسف و رفعت پیشنهادی داده می شود که این شروع ماجراست….

سریال کلاغ به کارگردانی بهادیر اینجه و مورات آکسو و علی بیلگین در سال ۲۰۱۹ ساخته شده است. این سریال محصول کشور ترکیه و در ژانر عاشقانه و خانوادگی می‌باشد. در این سریال باریش اردوچ، بورجو بیریجیک، خدیجه اصلان، کنر شاهین، احسن ایروغلو , ایپک اردم به هنرمندی پرداخته‌اند.


۳۹- سریال حکیم اوغلو

حکیم اوغلو فیلمی در ژانر کمدی محصول سال ۲۰۱۹ و کشور ترکیه است. داستان این سریال زندگی دکتری به نام آتش حکیم اوغلو را روایت می کند. او هم اکنون به عنوان متخصص عفونی و نفرولوژی در بیمارستان بنیاد خیریه که دوستش ایپک مدیر آن است مشغول به کار شده. دکتر حکیم اوغلو پزشکیست که برای مداوای بیماران با آنها ارتباط نزدیک برقرار میکند.

سریال حکیم اوغلو به کارگردانی هولیا گزر در سال ۲۰۱۹ ساخته شده است. این سریال محصول کشور ترکیه و در ژانر کمدی و خانوادگی می‌باشد. در این سریال تموچین اسن، ابرو اوزکان، کان ییلدیریم , آیتاچ شاشماز به هنرمندی پرداخته‌اند.


۴۰- سریال چیز دیگریست

سریال چیز دیگریست به کارگردانی برکان اویا در سال ۲۰۲۰ توسط کشور ترکیه در ژانر اکشن ساخته شده است. اویکو کار ایل در آن حضور دارد. گروهی از افراد با زمینه های مختلف اجتماعی در شهر شلوغ و رنگارنگ استانبول گرد هم می آیند. برخی با خواست خود و برخی از روی شانس.

سریال چیز دیگریست به کارگردانی برکون اویا در سال ۲۰۲۰ ساخته شده است. این سریال محصول کشور ترکیه و در ژانر اکشن و هیجان انگیز می‌باشد. در این سریال اویکو کارایل، فتیح آرتمن، فوندا اریعیت، دفنه کایالار، ستار تانریوگن , بیگه اونال به هنرمندی پرداخته‌اند.


۴۱- سریال عشق های نیمه تمام

«عشق های نیمه تمام»، سریالی در ژانر درام-عاشقانه و هیجان انگیز و محصول سال ۲۰۲۰ کشور ترکیه است. بازیگران مطرحی از جمله «بوراک دنیز»، «دیلان چیچک دنیز» و «تولگا ساریتاش» در این سریال به ایفای نقش پرداخته اند. داستان سریال عشق های نیمه تمام، حول محور پسر جوان خبرنگاری به اسم «اوزان» می گردد که همیشه به دنبال یافتن حقیقت است. اما یک روز پیدا کردن حقیقت، برایش گران تمام می شود و در یک تصادف جانش را از دست می دهد. به او شانس دوباره ای داده می شود تا در یک جسم دیگری به زندگی برگردد و کارهای نیمه تمامش را تمام کند. اما آیا او می تواند ارتباط عاشقانه اش با نامزدش «الیف» را نیز به سرانجام برساند؟ یا نیمه تمام می ماند؟

سریال عشق های نیمه تمام به کارگردانی عمر تورگی در سال ۲۰۲۰ ساخته شده است. این سریال محصول کشور ترکیه و در ژانر خانوادگی و عاشقانه می‌باشد. در این سریال بوراک دنیز، دیلان چیچک دنیز، تولگا ساریتاش، گیزم اونسال، نازلی بولوم , جم داوران به هنرمندی پرداخته‌اند.معرفی بهترین سریال های ترکیه ای 

در اینبخش بـه معرفی بهترین سریالهای ترکیه اي می‌پردازیم. سریالهای ترکیه اي در کشور مـا مخاطبان بسیار زیادی دارد، هنرمندان ترکیه اي محبوبیت خاصی در میان مردم مـا دارند و افراد زیادی فیلم ها و سریالهای محصول ترکیه را دنبال می کنند. افراد زیادی کـه علاقه مند بـه دیدن سریالهای ترکیه اي هستند میخواهند بدانند کـه کدام یک از آن ها جذابیت بیشتری دارند، در ادامه با بهترین سریالهای ترکیه اي آشنا میشویم.

 

جذاب ترین و بهترین سریال های ترکیه ای

معرفی بهترین سریال های ترکیه ای | از سیب ممنوعه تا عشق اجاره ای

در سریالهای ترکی عموما رنگ و لعاب زیادی وجوددارد؛ شخصیت‌ها لباس‌هاي شیک و چشم‌گیر میپوشند و از بازیگرهای خوش‌چهره کـه در ایران هم حسابی مشهور شده‌اند استفاده میشود. بنظر می رسد کـه همین دلایل برای بینندگان «چـه ایرانی و چـه غیرایرانی» کافی باشد تا این سریال‌هاي سرگرم‌کننده را دنبال کنند. کما این کـه بعضی از این سریالهای ترکی فیلمنامه و شخصیت‌پردازی‌ قوی‌اي ندارند.

 

سریال ترکی گلپری | Gülperi

معرفی بهترین سریال های ترکیه ای | از سیب ممنوعه تا عشق اجاره ای

«گلپری» «بـه ترکی Gülperi» یکیدیگر از بهترین سریالهای ترکی اسـت کـه توسط متین بالک‌اوغلو «Metin Balekoğlu» کارگردانی شده اسـت. پخش این سریال از تاریخ 14 سپتامبر 2018 «23 شهریور 1397» از شبکه Show TV آغاز شد. سریال گلپری دریک فصل و 30 قسمت ساخته شده اسـت.

معرفی بهترین سریال های ترکیه ای | از سیب ممنوعه تا عشق اجاره ای

داستان این سریال راجع بـه زنی بنام گلپری «با بازی نورگل یشیلچای | Nurgül Yeşilçay» اسـت کـه برای رفاه فرزندانش دست بـه هرکاری می زند اما با مشکلات زیادی روبرو میشود. نورگل یشیلچای پیش از این هم در سریال‌هاي ترکی «گوزل» «Paramparça» و «عشق و جزا» «Aşk ve Ceza» بازی کرده بود. این بازیگر بدلیل بازی در فیلم ایرانی «جن زیبا» در میان ایرانیان هم بسیار مشهور شده اسـت.

 


 

سریال ترکی سوگند | Yemin

قسم «بـه ترکی: Yemin»، یکی از سریال‌هاي محبوب ترکیه‌اي محصول سال ۲۰۱۹ اسـت کـه در 70قسمت ۶۰ دقیقه‌اي در ژانر درام تولید شده‌اسـت. این سریال، یک سریال فوق‌العاده و تماشایی برای خانم‌هاي خانه دار اسـت. محبوبیت سری اول این سریال بـه اندازه‌اي بوده کـه تصمیم گرفته شده سری دوم آن ساخته شود. سری دوم این سریال حدود ۲۰۰ قسمت خواهد بودو درسال ۲۰۲۰ نمایش داده خواهد شد.

معرفی بهترین سریال های ترکیه ای | از سیب ممنوعه تا عشق اجاره ای

در سریال ترکیه اي قسم؛ ریحان دختری سرسخت، فروتن و فروتن اسـت. مادرش مریم، وی را بـه تنهایی بزرگ کرده اسـت. او همیشه در هنگام مشکل از دوست قدیمی مادرش،‌آقای حکمت کمک میگرفت، مردی کـه علاقه خاصی بـه این دختر کوچولوی مودب داشت. سالها بعد مادر ریحان؛ مریم از دنیا می رود و آقای حکمت برای انجام مراسم تدفین بـه زادگاهش سفر میکند.

او در انجا یک‌بار دیگر تحت تاثیر خوش قلبی و رفتار مهربان ریحان قرار میگیرد و این کـه چقدر شجاعانه توانسته با مشکلات و مصائب زندگی و از دست دادن تنها عزیز زندگی ‌اش کنار بیاید. او در ریحان امید و زندگی می بیند و از آنجایی کـه بتازگی متوجه شده کـه بیماری لاعلاجی دارد فکر می کند می تواند بار زندگی‌اش رابه دوش ریحان بیندازد!

 


 

سریال ترکی عطر عشق | Erkenci Kuş

سریال تلویزیونی «عطر عشق» «با نام ترکی Erkenci Kuş بـه معنای «پرنده سحرخیز»» سریالی ترکیه‌اي در ژانر عاشقانه و محصول سال 2018 اسـت. سریال عطر عشق از تاریخ 26 ژوئن 2018 «5 تیر 1397» تا 6 آگوست 2019 «15 مرداد 1398» از شبکه Star TV پخش شد. این سریال در مراسم Pantene Golden Butterfly Awards جایزه بهترین سریال کمدی-عاشقانه را گرفته اسـت.

داستان سریال عطر عشق راجع بـه دختری بنام صنم «با بازی دمت اوزدمیر Demet Özdemir» اسـت کـه دوست دارد یک نویسنده بشود. والدین صنم وی را وادار می کنند کـه بین ازدواج و شغلی مناسب یکی را انتخاب کند. صنم هم بـه یک شرکت تبلیغاتی می رود ودر آنجا عاشق رئیسش جان «با بازی جان یامان | Can Yaman» می شود. این سریال کـه بـه پارسی هم دوبله شده دریک فصل و 51 قسمت ساخته شده اسـت.

 


 

سریال ترکی استانبول ظالم | Zalim İstanbul

استانبول ستمگر « Zalim İstanbul» : استانبول ستمگر سریال پر حاشیه و محبوبی اسـت کـه تولید سال 2019 می باشد. این مجموعه یکی از پربیننده‌ترین سریال‌هاي ترکی در بيرون از کشور ترکیه اسـت کـه هر هفته دوشنبه ها از کانال دی ترکیه پخش میشود. موضوع ظالیم استانبول درام و هر قسمت آن 130 دقیقه میباشد.

آگاه کاراچای کـه اصالتا اهل آرتوین اسـت، تاجری ثروتمند میباشد کـه در عمارتش در استانبول زندگی میکند. آگاه از شهر خود بـه دنبال دختری پاک و نجیب برای برادرزاده اش نادیم کـه معلول اسـت، بعنوان عروس می باشد و ماجرا از این جا آغاز می شود. ولی همسرش شنیز اصلا ندیم را در خانه‌اش نمیخواهد و بـه‌ دنبال راهی برای خلاص شدن از اوست.

 


 

سریال ترکی سیب ممنوعه | Yasak Elma

یکیدیگر از جدید ترین و بهترین سریالهای ترکی، سریال تلویزیونی «سیب ممنوعه» «بـه ترکی Yasak Elma» اسـت کـه پخش آن از تاریخ 19 مارس 2018 «28 اسفند 1396» از شبکه Fox TV آغاز شد. داستان این سریال راجع بـه دو خواهر بنام‌هاي زینب «با بازی سودا ارگینچی | Sevda Erginci» و ییلدیز «با بازی ادا اجه | Eda Ece» اسـت کـه اگرچه خواهرند ولی تفاوت‌هاي زیادی باهم دارند.

زینب در شرکتی بعنوان دستیار کار میکند و همکار او علیهان «با بازی اونور تونا | Onur Tuna» مردی خشن و ثروتمند اسـت کـه بـه اسانی بـه اطرافیانش آسیب می زند. از طرف دیگر ییلدیز رویای ثروتمند شدن در سر دارد و برای نزدیک شدن بـه مردان ثروتمند دریک رستوران مشهور بعنوان خدمتکار کار میکند. سریال سیب ممنوعه تا کنون در 3 فصل و 49 قسمت پخش شده اسـت. 

 


 

سریال ترکی عشق اجاره ای | Kiralık Aşk

سریال کمدی-عاشقانه «عشق اجاره اي» «با نام ترکی Kiralık Aşk» یکیدیگر از سریالهای محبوب ترکی اسـت کـه در ایران طرفداران زیادی دارد. این سریال در 2 فصل و 69 قسمت ساخته شده و اولین قسمت آن در تاریخ 19 ژوئن 2015 «29 خرداد 1394» از شبکه Star TV پخش شده اسـت. آخرین قسمت آن هم در تاریخ 20 ژانویه 2017 «1 بهمن 1395» بـه روی صفحه تلویزیون رفت.

سریال عشق اجاره اي روایتی از زندگی دختری فقیر بنام دافنه «با بازی الچین سانگو | Elçin Sangu» اسـت کـه از مادربزرگ، خواهر کوچک‌تر و برادر بزرگ‌ترش باید مراقبت کند. دافنه بخاطر پول با پیشنهاد جالبی وارد یک بازی عاشقانه می شود. این سریال در کشور هـای مختلفی مانند افغانستان، یونان، لبنان، اسپانیا و ایران دوبله و پخش شده اسـت.

 


 

سریال ترکی عشق ممنوع | Aşk-ı Memnu

عشق ممنوع یک مجموعه تلویزیونی دراماتیک-رومانتیک ترکیه‌اي اسـت. این سریال بـه سفارش کانال دی ترکیه و توسط آی یاپیم در دو فصل برای این کانال تولید شد ودر ۴ سپتامبر ۲۰۰۸ پخش شد ودر تاریخ ۲۴ ژوئن ۲۰۱۰ بـه پایان رسید. این سریال، عشق ممنوعه دو نفر کـه در خانه‌اي در استانبول اقامت دارند را روایت میکند.

این سریال بر پایه رمان عشقِ ممنوع اثر خالد ضیاء ساخته شده‌اسـت.این دومین سریالی میباشد کـه از روی رمان خالد ضیا در ترکیه ساخته شده اسـت اما بعد چند سال درسال ۲۰۱۳ در امریکای لاتین هم یک سریال از روی همین رمام و سریال با نام Pasion Prohibida ساخته شده اسـت.

 


 

سریال ترکی عشق بی پایان | Kara Sevda

سریال عشق بی پایان کـه نام اصلی آن Kara Sevda میباشد محصول کشور ترکیه اسـت و یک سریال عاشقانه درام میباشد.کارگردان این سریال ترکی Hilal Saral میباشد و این اثر محصول سال 2015 میباشد. این سریال اولین سریال ترکیه‌اي بود کـه در یوتیوب بـه بازدیدی بالای یک میلیون دست یافت و بـه بیش از ۳۰ زبان دوبله شد.

کمال یک مهندس معدن جوان و فقیر اسـت او برای بـه دست آوردن روزی خودش، بـه همراه کارگرانش، در اعماق زمین در حال تلاش و جدال اسـت. کمال فقیر اسـت ولی غرور زیادی دارد. یک روز دختری بـه اسم نیهان را از خطر غرق شدن نجات می دهد. بـه این ترتیب با او آشنا میشود و زندگی او تغییر میکند. و بعد از مدتی با اتفاقاتی برای برادر نیهان میوفتد.

نیهان از روی اجبار و برای نجات برادرش وادار می شود با کسیکه دوستش ندارد ازدواج کند. بعد از این اتفاقات زیاد کمال وادار بـه ترک استانبول میشود ودر جایی دیگر، دریک معدن مشغول بکار میشود و وقتی برمیگردد بـه دنبال انتقام از عشق گذشته خودش کـه ازدواج کرده نیهان میوفتد و ماجرای عشق بین این دو نفر و همسر نیهان ماجرا و داستان زیبایی رابه ثمر می‌رساند…

 


 

نکات جالب درباره برخی سریالهای ترکیه اي

یکی از مجموعه هاي مشهور ترکیه «عشق ممنوع» رکورد بیننده ها را در ترکیه شکست. آخرین قسمت سریال ۵۹ درصد بیینده درسال ۲۰۱۰ داشت. این مجموعه در پاکستان نیز رکورد زد. آخرین قسمت مجموعه در کشور پاکستان بیش از ۹۰ میلیون بیننده داشت. این اولین مجموعه خارجی در پاکستان بود کـه چنین تماشاگری داشت.

همانگونه کـه فیلمهای بالیوود برای مردم هند مفر بزرگی از زندگی روزمره اسـت مجموعه هاي ترکی مخاطب خانواده هاي سنتی و مخصوصا زنان بالای ۴۵ سال در کشور ترکیه و خاورمیانه شده اسـت. از میان ویژگی هاي صحنه هاي مجموعه هاي ترکی می‌توان بـه خانه هاي بزرگ اشاره کرد کـه شخصیت ها با لباسهای شیک –گویی کـه میخواهند بـه مهمانی شب بروند- در آن نشسته اند.

 

یکی از جدید ترین مجموعه ها Kaderimin Yazıldıgı Gun «روزی کـه سرنوشتم نوشته شد» بـه مساله رحم اجاره اي اشاره می کند کـه در ترکیه ممنوع اسـت. علی لسکی کـه در شبکه استار تی وی کارگردان اسـت، می‌گوید: «در قسمت هاي اول مجموعه مـا شخصیت هایي را نشان دادیم کـه برای اینکار بـه کشور قبرس میروند. بدین ترتیب توانستیم از سانسور فرار کنیم.»

 


سریال های ترکیه ای یکی از پرخاطب ترین سریال ها در بین بسیاری از مردم دنیا از جمله ایرانی هاست. به ویژه این
سریال ها از دهه ۲۰۰۰ بیش از پیش به محبوبیت رسیدند. در زیر با ۲۰ مورد از محبوب ترین سریال های ترکی آشنا
خواهید شد.

محبوب ترین سریال های ترکی

 • عشقِ ممنوع (Aşk-ı Memnu)

اگر یک بازیگر ترک باشد که قطعا لازم باشد او را بشناسید، کسی نیست جز کیوانچ تاتلیتوغ! شاید
اغراق نباشد اگر بگوییم بسیاری از زنانه ترکیه ای شیفته این بازیگر مو بلوند و چشم آبی ترک
هستند که با سریال عشق ممنوع به شهرت رسید. ماجرای این فیلم متمرکز روی یک عشق ممنوع
بین یکی از اقوام یک مرد ثروتمند و همسر بسیار جوانش است. به گزارش پرشین وی این سریال
یکی از موفق ترین سریال های تاریخ تلویزیون ترکیه محسوب می شود.

محبوب ترین سریال های ترکیعشق ممنوع
 • حریم سلطان (Muhteşem Yüzyıl)

زمینه اصلی این سریال مربوط به دوران امپراطوری عثمانی است و روی زندگی سلطان سلیمان
عثمانی و همسرش خرم سلطان متمرکز است. این سریال ۲۰۰ میلیون بیننده از سراسر دنیا داشت و
به موفقیت بین المللی دست یافت. در این سریال بیننده شاهد احساسات بسیار اغراق شده، لباس ها و
لوکیشن های بسیار چشمگیر است.

محبوب ترین سریال های ترکیحریم سلطان
 • کوزی گونی (Kuzey Güney)

کیوانچ تاتلیتوغ که در سریال عشق ممنوع خوش درخشیده بود، در پروژه بعدی خود یعنی در سریال کوزی
گونی نیز توجه مخاطبان را به خود جلب کرد. این سریال زندگی دو برادر (یکی کوشا و درسخوان و
دیگری، پسر خوش تیپ و بازیگوش) را به تصویر می کشید که هر دو عاشق یک دختر شده اند.

محبوب ترین سریال های ترکیکوزی گونی
 • گناه فاطما گل چه بود؟ (Fatmagül’ün Suçu Ne?)

برن سات بازیگری که در سریال عشق ممنوع نقش یک زن زیبا و همسر خیانت کار را بازی می کرد،
در این سریال نقش اول این سریال بسیار پربیننده را دارد. این سریال پیرامون ماجرای تجاوز به فاطماگل
توسط گروهی از مردان جوان و ثروتمند و درخواست او برای برقراری عدالت است. فیلمنامه این سریال
به یک داستان عاشقانه بسیار عجیب نیز می پردازد که آن را برای بیننده بیش از پیش جذاب می کند.

فاطما گل
 • شجاع و زیبا (Cesur ve Güzel)

گرچه شاید بگویید زیاد از کیوانچ تاتلیتوغ نوشتیم ولی این بازیگر بار دیگر در یکی از پربیننده ترین سریال های
ترک به نام شجاع و زیبا نقش آفرینی می کند. ماجرای این سریال در مورد ماجرای عاشقانه دختر یک مرد
ثروتمند است که پدرش سال ها قبل به قتل رسیده است. احتمالا می توانید حدس بزنید که چقدر ماجراهای این
سریال می تواند پیچیده و جذاب شود!

شجاع و زیبا
 • لیلی و مجنون (Leyla ile Mecnun)

این سریال تا حدی متفاوت از دیگر سریال های درام و سنگین ترکی است. این سریال یک سریال کمدی
معروف است که روی رابطه شاعرانه لیلی و مجنون متمرکز است. ماجرای یک پسر فقیر(مجنون) و
دختر ثروتمند (لیلی) را به تصویر می کشد که گویی از ازل برای هم ساخته شده اند.

لیلی و مجنون
 • روزی روزگاری (Öyle Bir Geçer Zaman Ki)

ماجرای این سریال واقعی است و دوره ای در دهه ۱۹۶۰ را به تصویر می کشد و بیننده ها به دلیل انتخاب
خوب لباس ها و صحنه ها، به راستی به استانبول آن زمان سفر می کنند. ماجرای این سریال پیرامون
خانواده آکارسو است که پس از آنکه پدرشان با یک زن وارد رابطه عاشقانه می شود، زندگی شان زیر و
رو می شود.

روزی روزگاری
 • جزر و مد (Medcezir)

این سریال که بازسازی مجدد سریال هالیوودی “او.سی” است، داستان کلاسیک یک پسر فقیر و
زیبا را دنبال می کند که عاشق یک دختر ثروتمند و مهربان می شود. این سریال، لباس ها و
ویلاهای زیبا و دیدنی زیادی را در معرض دید تماشاچی ها می گذارد.

جذر و مد
 • سیلا (Sıla)

این سریال پس از پخش در عربستان صعودی، یونان، صربستان و …  به موفقیت عظیمی رسید.
ماجرای این سریال در مورد بخش شرقی ترکیه و آداب و رسوم های آن است و داستان دختری به
نام سیلا را روایت می کند که گرفتار رسم و رسوم های بسیار سختگیرانه روستا شده و مجبور
می شود به گزارش پرشین وی با خان قبیله ازدواج کند.

سیلا – محبوب ترین سریال های ترکی
 • عشق و جزا (Aşk ve Ceza)

عشق و جزا در بین پنج سریال اول و بسیار پرفروش ترکیه ای است و به بیش از ۶۰ کشور فروخته
شد و به خصوص در کشورهای اروپایی به موفقیت بزرگی رسید. این سریال ماجرای دختر کارمندی
را روایت می کند که درست یک هفته قبل ازدواج متوجه می شود نامزدش به او خیانت کرده و
اعتمادش را نسبت به عشق و ازدواج از دست می دهد. نورگل یشیلچای بازیگر معروف ترکیه ای،
نقش اول این سریال را به عهده دارد.

عشق و جزا

بهترین و محبوب ترین سریال های ترکی

 • فریحا (Adını Feriha Koydum)

سریال فریحا ماجرای زندگی یک دختر زیبا و فقیر به نام فریحاست که دختر نگهبانی در استانبول
است. روزی او با امیر که پسر معروف و ثروتمندی است و در دانشگاه تحصیل می کند، آشنا می شود.
همچنان که آنها عاشق هم می شوند، ماجراهای سریال پیچیده و پیچیده تر می شود. این سریال در کشورهای
عربی و بالکان به موفقیت بسیار خیره کننده ای رسید.

فریحا – محبوب ترین سریال های ترکی
 • نور (Gümüş)

سریال نور با بازی سونگل اودن و باز هم کیوانچ تاتلیتوغ قلب میلیون ها بیننده از سراسر جهان را
به خود معطوف کرد. این سریال در بین سال های ۲۰۰۵ تا ۲۰۰۷ در ترکیه پخش شده است. ماجرای
این فیلم در مورد دخترزیبایی است که با پسری از یک خانواده ثروتمند ازدواج می کند ولی از آنجا که
آن پسر قبلا زن مورد علاقه اش را در تصادف از دست داده و اکنون به پیشنهاد پدربزرگش ازدواج
می کند، در شب عروسی فرار می کند.

نور
 • عفت (İffet)

سریال عفت اولین بار در سال ۲۰۱۱ پخش شد و تا دو فصل ادامه داشت. این سریال ماجرای دختری
جوان و زیبا را حکایت می کند که به همراه خانواده اش از جمله پدر و خواهرش در یک خانه کوچک
زندگی می کنند. عفت شخصیت اول داستان، عاشق یک راننده تاکسی به نام جمیل می شود ولی پس
از آنکه در عروسی بهترین دوستش، به او تجاوز می کند، از هم جدا می شوند. عفت متوجه می شود از
او باردار است و این خبر به گوش پدرش می رسد و او را مورد ضرب و شتم قرار می دهد.

عفت – محبوب ترین سریال های ترکی
 • ازل (Ezel)

ازل یکی از محبوب ترین و پرجایزه ترین سریال های ترکیه است که در بین سال های ۲۰۰۹ تا
۲۰۱۱ پخش می شد. این سریال در کشورهای امریکای جنوبی و بالکان به موفقیت فوق العاده ای
رسید. ماجرای این سریال در مورد پسری به نام عامر است که طعمه یک دسیسه دزدی شده و
راهی زندان می شود. او در یک حادثه آتش سوزی دچار سوختگی می شود ولی به کمک یک
جراح پلاستیک چهره اش بازسازی و تغییر می کند و درحالی که توطئه گرهای او تصور می کنند
او در حادثه جان باخته، او با چهره ای جدید وارد گروه دوستانه آنها می شود.

ازل
 • عشق بی پایان (Kara Sevda)

عشق بی پایان یا کاراسودا یکی از پربیننده ترین سریال های عاشقانه ترک است و درباره دختر جوانی
است که ناخواسته مجبور می شود عشق خود را برای پنهان کردن یک راز خانوادگی، قربانی کند.
داستان پیرامون احساسات عاشقانه و قوی بین یک زوج است که از هم جدا بوده و زندگی کاملا متفاوتی
نسبت به هم دارند. این سریال به بیش از ۳۰ زبان دنیا دوبله شده اولین سریالی است که در یوتوب
به بازدید بالای یک میلیون دست یافت.

عشق بی پایان – محبوب ترین سریال های ترکی
 • قیام ارطغرل (Diriliş: Ertuğrul)

قیام ارطغرل یکی از سریال های محبوب تاریخی ترکیه است که ماجرای زندگی ارطغرل پدر عثمان
اول و موسس امپراطوری عثمانی را شرح می دهد. در این داستان قبیله ارطغرل دچار قحطی می شوند
و او پدرش به دنبال مکان بهتری برای قبیله چادرنشین خود هستند. این سریال نیز یکی از بهترین و پر
هزینه ترین فیلم های تاریخ ترکیه محسوب می شود.

قیام ارطغرل

محبوب ترین سریال های ترکی

 • وطنم تویی (Vatanım Sensin)

این سریال در زمره یکی از بهترین سریال های عاشقانه ترک است و ماجرای آن براساس وقایع استقلال
ترکیه است. این سریال احساسات همزمان یک سرباز جنگ برای وطن و خانواده اش را به تصویر
می کشد. ژنرال جودت عاشق همسرش عزیزه و فرزندانش است. توفیق یکی از نزدیک ترین دوستانش
از پشت به او شلیک می کند و گمان می کند او کشته شده ولی در واقع زنده مانده است، ولی این امر
موجب جدایی جودت از خانواده اش می شود. توفیق سعی می کند توجه عزیزه همسر جودت را به
خود جلب کند و از سوی دیگر عزیزه تصور می کند شوهرش کشته شده است.

وطنم تویی – محبوب ترین سریال های ترکی
 • برگ ریزان (Yaprak Dökümü)

این سریال درام و خانوادگی برگرفته از رمانی با همین نام نوشته نویسنده معروف ترکیه ای به نام
رشاد نوری گونتکین است که به جز این اثر، فیلم ها و سریال های دیگری برگرفته از این رمان،
نوشته شده است. ماجرای آن در مورد علیرضا تکین پدر بازنشسته خانواده است که به همراه همسر،
پسر و چهار دخترش در شهر ترابزون- ترکیه زندگی می کنند  ولی پس از آنکه یکی از دختران او
در دانشگاهی در استانبول قبول می شود، خانواده به این شهر نقل مکان می کنند که آغاز ماجراها و
اتفاقات متعدد است.

برگ ریزان
 • عروس استانبول (Istanbullu Gelin)

این سریال از سال ۲۰۱۷ آغاز به پخش شد و روایتگر ماجرای عاشقانه فاروک و ثریاست. فاروک
یک تاجر ثروتمند است که عاشق یک دختر ویولونیست می شود ولی به گزارش پرشین وی مادر
فاروک از رابطه پسرش با این دختر راضی نیست.

عروس استانبول
 • نفوذی (Içerde)

این سریال اکشن و پرطرفدار ماجرای دو برادر به نام های سارپ و مرت است که در کودکی از
هم جدا می شوند و از آنجا که اطلاع ندارند با هم رابطه خویشاوندی دارند، مقابل هم قرار می گیرند.
یکی از آنها به گروه تبهکاران وارد شده و دیگری پلیس می شود.

نفوذی – محبوب ترین سریال های ترکی

تهیه و ترجمه: گروه سرگرمی پرشین وی

بخش اختصاصی پرشین وی

منابع: theculturetrip ، hookedupon ، realestatenewsturkey ، wikipedia ، imdb

فهرست مقاله

 • https://hillbilly ir/معرفی-سریال-ترکی-با-موضوع-ازدواج-اجبار/
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا