بازرگانیبرترین های کسب و کار

نکات مهم نحوه نصب دیوارپوش سه بعدی بتنی

ظاهر دیوار ، نشان دهنده طبع و ذوق مالک است و جز دکور خانه محسوب می شود. همین طور در دسته ملزومات فنی و استانداردهای مرغوبیت ایجاد یک بنا است. دیوارپوش داخلی یک پوشاننده تزئینی است که برای پوشش متریال درونی بنا مثل لوله ها و سیم ها و همین طور موردی با اهمیت برای بهتر کردن فضای درونی و شکیل تر شدن دکوراسیون می باشد. رنگ کردن دیوار ، امری ظریف است که وقت زیادی لازم دارد و به غیر از آن رنگ کردن به خودی خود احتیاج به نگهداری دارد.

فرایند تازه طراحی دورنی ساختمان ها در سال های گذشته، سبب کاربرد بسیار زیاد انواع دیوارپوش سه بعدی شده است که شرکت آشیان نو در این مطلب قصد دارد یکی از محصولات پرطرفدار خود یعنی دیوارپوش سه بعدی بتی را به شما معرفی کند. پس با ما همراه باشید.

بتن از مقاوم ترین و ماندگار ترین سطح ها در طولانی مدت می باشد و کم پیش می آید که احتیاج به جایگزین داشته باشد. سطح بتنی این امکان را دارد که در مقابل سایش ، لکه و رطوبت پایدار باشد. در سال های گذشته به کارگیری بتن تنها برای پوشاندن دیوار یا کف ، برای مکان ها هایی مثل پستو ها ، گاراژ ها و انبار ها انجام می شد. اما هم اکنون در پی کوشش معماران جهت کسب طراحی تازه تر ، به کارگیری بتن در دیوارپوش سه بعدی مدرن و دیوارپوش بتنی تخت قبول شده است و برای برآورده کردن ظرافت در دکوراسیون داخلی استفاده می شود.

بازی | سطح

دیوارپوش سه بعدی بتنی چیست ؟

همان گونه که پیش تر ذکر کردیم ، بتن متریال ساختمانی با استفاده بسیار زیادی است که در مزین کردن درون بنا ، مانند دیوارپوش داخلی ، استفاده می شود.

بتن برای پوشاندن دیوار این امکان را دارد که به صورت سنگ بتن ، تایل و روکش بتنی و همین طور متریال بتن اکسپوز استفاده شود. پانل های بتنی دیوارپوش در دو فرم و ظاهر استفاده می شوند :

_تایل بتنی دیوار تخت

_دیوارپوش سه بعدی بتنی

دیوارپوش بتنی تخت

از استفاده های دیوارپوش بتنی تخت و دیوارپوش سه بعدی بتنی ، به کارگیری آن ها برای پوشش دهنده تزئینی درونی  یا بیرونی است. با اضافه کردن عنصر سبکی و شکیل بودن به پانل بتنی پوشش دهنده دیوار ، از راه کم کردن و قرار دادن به جای سیمان استفاده شده در آن ، پوشاننده دیوار دکوراتیو بدست آمده، سبب ایجاد حس راحتی زیادتر در مکان می گردد.

تایل های بتنی دیواری عظیم که قبلا استفاده می شدند ، جسم های وزینی بودند که به لایه ظریفی از بتن چسبیده بودند و می بایست به دیوار های باربر و سازه های تقویت شده وصل می شدند.

در عصر حاضر ،تایل های بتنی در تمامی مکان ها ، درون و یا بیرون بنا ، به کار برده می شوند. از موارد استفاده تایل بتنی دیوار ، کف ، پیرامون شومینه ، استخر ، پاسیو و نمای بنا ها هستند.

تایل های بتنی با طبیعت هماهنگ اند و بیشتر از مواد قابل بازیافت مثل شیشه خرده ، آلیاژ های بازیافتی و سیلیسیوم ساخته می شوند. پانل های دیوارپوش بتنی پیش ساخته وزن کمی دارند و امکان نصب راحت و تنظیم به شیوه های گوناگون را دارند. در اکثر موارد سایز تایل بتنی و رنگ آن ها با دقت به احتیاج مشتری ، امکان سفارش و عوض شدن دارد و این امکان را دارد که در سایز ، طرح ، رنگ و اشکال گوناگون ساخته شود.

ساخت دیوارپوش سه بعدی بتنی

با بهره گیری از قالب های مختلف می شود پانل بتنی را به شکل تخت و یا پانل سه بعدی در شکل های چاپی ساخت. پانل های تخت دیوارپوش بتنی با قطر 4 میلی متر و سنگینی بالاتر از 7 کیلوگرم در هر متر مربع خیلی سبک اند و می شود با چسب دیوار آن ها را به هر سطحی مانند جمله دیوار نصب نمود. این تایل ها خیلی نازک اند و می شود با بهره گیری از یک تیغه برنده به سهولت آن ها را برید. پانل دیوارپوش بتنی با سه روکش از جنس روغن جامد بتنی بتونه کاری شده است که آن را در برابر رنگ و آب مستحکم و پایدار می کند.

برخی مواقع ، پانل های دیوارپوش سه بعدی بتنی را می شود با  در برابر گرما قرار دادن به فرم منحنی در آورد و در دیوار و بخش های گرد به کار برد. با دقت به ریز بافت تولید شده از سیمان ، پانل های دیوارپوش سه بعدی بتنی این امکان را دارند که  بی ترس از ترک خوردن سوراخ شوند.

امتیازات دیوار پوش سه بعدی بتنی

_کم وزن بودن و نصب راحت

_استحکام در مقابل ساییدگی

_استحکام در مقابل رطوبت و ورود آب

_استحکام در مقابل لکه

_فرم غیر سمی و هماهنگ با محیط زیست

_امکان تولید در سایزهای سفارشی

_امکان کاربرد در سبک ها و رنگ های گوناگون

_ عمق داشتن و توانایی تولید سه بعدی

_احتیاج به ترمیم و محارست کم

_سازگار برای استفاده کنار سایر پوشاننده ها

نکات نحوه نصب دیوارپوش سه بعدی بتنی

جهت نصب دیوارپوش سه بعدی و دیوارپوش تخت بتنی می بایست مواردی را مد نظر قرار داد. تایل های بتنی مدرن به کار برده شده در دیوارپوش سه بعدی بتنی در اصل تقلیدی از سرامیک سنتی و مدرن می باشند ، اما فرم و سایز دلخواه را می شود برای آن ها سفارش داد. همین طور دیوارپوش تزئینی بتنی ، با اینکه وزن کمی دارد ، کمی وزین تر از گونه سرامیکی آن می باشد.

زمان نصب تایل های بتنی می بایست محتاط باشید. برخی از این نکات را در زیر آورده ایم:

.پوشش چسب استفاده شده در نصب جهت چسبیدن تایل بتنی می بایست 90 تا 100 درصد سطح تایل را بپوشاند.

.جهت پیشگیری از بهره گیری پوشاننده رنگ ، مطلوب است که سطح تایل بتنی را با سیلر درزگیری کنید تا امکان نفود آن کم و پاک کردن آن راحت تر باشد و در طولانی مدت در مقابل محیط و لکه پایدار شود.

اجرا و نصب دیوارپوش سه بعدی بتنی

مرحله به مرحله نصب دیوارپوش تخت و دیوارپوش سه بعدی بتنی یکی است. این مرحله ها در زیرآورده شده اند:

_آماده کردن دیوار زیر دیوارپوش

_برش تایل های بتنی اگر لازم است.

_نصب تایل های بتنی با چسب هماهنگ با آن

_ دوغاب دادن به آن ها جهت پر کردن درزه ها

_پاک کردن سطح تایل ها

-مراقبت و نگهداری

آماده کردن زیرساز

اول زیر ساز کار یعنی دیوار زیر دیوارپوش سه بعدی و تخت بتنی ، می بایست از لحاظ اوضاع و مواد ، که امکان دارد گونه های مختلف گچ ، سیمان ، چوبی و … باشد را مورد توجه قرار دهید. توان تحمل بار دیوار می بایست مد نظر قرار شود و میزان آن با سنگینی هر متر مربع از تایل که قرار است روی آن نصب شود قیاس شود. دیوار زیر ساز می بایست سطح صافی داشته باشد و آمادگی مورد نیاز جهت نصب دیوارپوش را داشته باشد.

چسب

چسب به کار رفته جهت چسبیدن تایل بتنی به دیوار می بایست با دقت به نوع استفاده ، جهت کاربرد در دیوارپوش درونی و یا بیرونی و مناسب بودن برای این استفاده مورد بررسی قرار گیرد.

برش

تایل های بتنی را باید در شرایطی که احتیاج باشد با یک تیغه مرطوب وتیز برش دهیم و به فرم مد نظر در آوریم.

نصب تایل بتنی

تایل های بتنی براساس طراحی کنار هم جای داده می شوند و با کارکرد کامل کردن هم دیگر ، طرح مد نظر طراح را به وجود می آورند. در این زمان تایل های برش داده شده با چسب به دیوار زیرساز قرار داده می شوند.

پر کردن درزه ها

دوغاب دادن سبب پر شدن درزه های میان تایل ها  و به وجود آمدن یک سطح صاف می گردد ، برای این امر توصیه می شود سطح تایل ها رطوب داشته باشند. به غیر از به وجود آمدن یک سطح صاف و پاکیزه ، پراکنده شدن دوغاب سیمان بر پانل های دیوار یک لایه عایق به وجود می آورد و ویژگی نفوذ ناپذیر در مقابل آب را بالا می برد .

تمیز کاری

تایل های بتنی برای پاک  نمودن آلودگی های جمع شده بر سطح  احتیاج به محارست زیاتری دارند. زمان پاک کردن تایل ها می بایست اسفنج یا پارچه هایی را به کار برد که ساینده نباشند تا سبب ساییده شدن سطحی آن ها نشوند.

بااینکه سطح تایل های بتنی خیلی مقاوم و ماندگار است حتی در برابر لکه و اسید هم پایدار هستند، اما با همه نوع دوغاب و یا پاک کننده های سطوح نمی شود آن ها را تمیز کرد و می بایست زمان پاک کردن سطح آن ها توجه لازم را داشته باشیم.

جهت تمیز کردن روزانه می شود از گردگیر یا پارچه خشک بهره مند شد و جهت پاک کردن منظم تایل ها می شود پارچه های ریز بافت مرطوب را استفاده کرد.

مراقبت و نگهداری

همه مواد رنگی و مایعاتی که با سطوح تایل تماس دارند ، قادر هستند سبب تحولات همیشگی در آن شوند. تایل بتنی قالب بندی شده محصولی خیلی مستحکم و پایدار در مقابل ساییدگی و لکه هستند. با این همه مقدار پایداری اثرگذار سطح به شیوه کاربرد آن مربوط است. پس جهت مطمئن شدن از پایداری دراز مدت ، می بایست از برخورد همه اجسام تیز و سخت با سطح تایل پیشگیری شود.

موارد ذکر شده بخشی از نکات اجرا و نصب دیوارپوش بتنی سه بعدی است اما در صورتی که خروجی اجرای کار برایتان اهمیت دارد بهتر است نصب دیوارپوش را از افراد متخصص در شرکت باتجربه ومعتبر بخواهید. شرکت آشیان نو ، تولید کننده قطعات بتنی پیش ساخته با ارائه بهترین کیفیت و مقرون به صرفه ترین قیمت محصولات بتنی را در اختیار شما عزیزان قرار خواهد داد. جهت کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت شرکت آشیان نو ashiano.com مراجعه کنید.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا